Koç Burcu'nun Genel Özellikleri
Bu Sayfayı Sosyal Medyada Paylaş
Koç Burcu Elementi : Ateş
Ateş elementi altında toplanan üç burç koç, aslan ve yay hemen hemen ortak özellikler gösterirler. Cesaret, dinamik olma, özgürlüğüne düşkün olma.
Onlar lider olmayı severler. Ancak bir lider olarak asla oturduğu yerden komutlar yağdırmak onlara göre değildir. Onlar cesur ve ataktırlar. Olan bitenin bir parçası olmak her zaman daha caziptir. Onlar "ateş"tirler. Yalındırlar, dolambaçlı şeyler onlara göre değildir. Her şey net olmalıdır net ve tez olmalıdır. Sabırlı değildirler. Hayata iyimser bakmayı severler. Olabilecekler hakkında kafalarında soru işaretleri oluşsa da düşünmekle çok vakit harcamazlar. Onlar durup düşünmek için değil on saflarda savaşmak ve kazanmak için yaratılmışlardır. Olayları ve sonuçlarını bizzat deneyip tecrübe etmeleri gerekmektedir. Öyle de yaparlar. Çocuk ruhludurlar. Her şeye çok çabuk ilgi gösterip yine çok çabuk sıkılabilirler. İçlerindeki ateşin yanmasına izin verilmezse hoşgörüsüz, sabit fikirli, abartıcı, hükmedici, kaprisli olabilirler.
Onlar ışıkların önünde olmalıdırlar. Dikkatler üzerlerinde olmalıdır. Bunu elde edemezlerse mutsuz olabilirler. "Ateş"in bu dinamik insanları aynı doğadaki ateş gibidirler. Kontrol altındayken insana enerji sağlayan, ısıtan bu element kontrolden çıktığında çok yıkıcı olabilir. Öfkeleri de, sevgileri kadar güçlüdür. Hayatlarını erdem üzerine kurmuşlardır ama öfkelendiklerinde zaaflarını ortaya çıkartmaktan çekinmezler. Öfkeleriyle bir savaş başlatabilir, bir kenti ateşe verebilirler. Ateş grubunun enerjisinin pozitif kullanılması dünyaya çok şey kazandırır. Bu karizmatik grup, dobralıkla ve açık yüreklilikle öncü bir unsur olur. Bulundukları ortamları hemen etkisi altına alabilen Ateş grubu insanları, kendi sınırlarını zorlayarak gelişme sağlamak isterler. Onlar gelişirken, dünyamız da gelişir.
Ateş insanlarının seçebileceği meslekler
Politika, organizatörlük, yöneticilik, endüstri, mühendislik, işletmecilik, komutanlık, kimyacı, operatör, eleştirmenlik, oyunculuk ateş elementi etkisi altındaki burçları bulabileceğimiz mesleklerdendir.
Uyumlu olduğu elementler
Hava, ateş. Doğum haritasındaki etkilere göre toprak ya da su elementleriyle de anlaşabilir.
Reklamı Kapat