Oğlak Burcu Yıllık Burç Yorumu

2014 Yılı

İlişkilerinizi daha iyi yönetin

2014 Oğlaklar ve yükselen Oğlak'lar açısından son derece dinamik, heyecan verici ve kimi zaman mücadele getiren temalar getiriyor. Burcunuzun yöneticisi Satürn'ün destekleyici açısı altında gücünüzü ve dayanıklılığınızı ortaya koyabiliyorsunuz. Son yıllarda, 2010-2012 yılları arasında özellikle iş alanında yaşanan sıkışıklıklar ve zorunlu yön değiştirmelerden sonra, şimdi bu süreçte kendinize yeni hedefler ve mücadele alanları belirlediniz. Son bir yıldır da gelecek beklentilerinizde çok daha gerçekçi ve istikrarlı olmaya gayret ediyorsunuz. Bununla birlikte, 2014'ün ikinci yarısından sonra, özellikle daha net biçimde Aralık ayı ile birlikte, hayatınızda, özellikle iş alanında yaşanabilecek gelişmeler sizi bir sonraki aşamaya taşıyacak. 2014 başında bunu henüz tam olarak kestiremeseniz de, yıl sonunda büyük çaplı değişiklikler ve aynı zamanda pek kontrolünüzde olmayan durumlar da söz konusu.

Kuşkusuz pek çok Oğlak 2008 yılından bu yana Pluton'un dönüştürücü ve mücadele getiren temalarını hayatlarında bizzat yaşadılar. Pluton sizi daha güçlü ve dayanıklı olma yönünde zorlamakta. Baskıyla gelen bu dönüşüm içerisinde bazı Oğlak'lar kendi içlerindeki gücü keşfetmek zorunda kaldılar ve özellikle büyük zorlanmalar yaşadılar. Ölüm ve yeniden doğum teması hayatınızın pek çok aşamasında sizi yeni bir kişi olmaya yöneltti. İşte otorite figürleri, ev hayatında baba ya da baba olmak gibi konular dikkat çekti. 2014 yılında 2-5 Ocak doğumlu olan Oğlak'lar Plüton'un bu dönüştürücü etkisini daha fazla deneyimlemeye açık duruyorlar. Eğer bu tarihler arasında doğmuşsanız, 2014 sizin için son derece dönüştürücü, kimi zaman yorucu ama nihayetinde geliştirici bir yıl olacaktır. Zira son zamanlarda yaşanan Uranüs-Plüton karesi de ani değişiklikler, beklenmeyen olaylar ve aslında sizi bir yandan da özgür bırakan koşullar getirdi, getirmeye de devam ediyor. Plüton'un etkisi altında belirli bir konuda ve kendi seçtiğiniz hedeflerde son derece kararlı davranmak durumundasınız. Bir ölçüde kendi kendinizi test ettiğiniz ve yaratıcılığınızı, kendi gücünüze olan güveni test ettiğiniz bir dönemdesiniz. Bu durum özellikle meslek hayatında ve ilişkilerinizde dikkat çekebilir.

Nitekim, 2010 yılından bu yana Uranüs de hayat planınıza ani özgürleşmeler, farklı yönlere sapma, özellikle ev ve aile hayatınıza resetlenme getirdi. Bu süreçte beklenmedik olaylarla hayatınızda yeni bir denge kurmaya çalışmaktasınız. 2014 yılında, 30 Aralık - 7 Ocak doğumlu olan Oğlak'lar Uranüs'ün dinamik açısı altında ani kararlara açık durmaktalar. Bu etki altında işte otorite figürleri ile olan ilişkileriniz ya da babanızla olan ilişkiniz yenilenme sürecinden geçmekte. Tüm bu sözünü ettiğimiz değişiklikler yılın ilk yarısında son derece hareketli, sürprizlerle dolu ve dinamik bir görünüm oluşturmakta. 7 Aralık'tan başlayarak Terazi burcuna ilerleyecek olan savaş gezegeni Mars, 1 Mart - 20 Mayıs arasında geri hareket yapacağı için, bu burçta uzun aylar kalacak ve genel etkisi 26 Temmuz'a kadar sürecek. Ancak 1 Mart- 20 Mayıs arasında özellikle iş hayatında, ortaklıklar ve evlilik konularında daha sabırlı ve soğukkanlı olmaya dikkat etmelisiniz. Zira bu süreçte, tam olarak yolunda gitmeyen durumlar, kimi zaman rekabet ya da düşmanlık içeren koşullar söz konusu olabilir. Bu süreçte, yapmanız gereken işleri 1 Mart'a kadar tamamlamanız daha doğru bir seçim olabilir. Sözünü ettiğimiz tarihler arasında büyük kararlardan kaçınmakta fayda var.

Şans ve gelişme gezegeni Jüpiter ise 26 Temmuz tarihine kadar Yengeç burcunda kalmaya devam ediyor. Jüpiter'in bu konumu pek çok Oğlak'a ve özellikle yükselen Oğlak'lara iş hayatında ortaklıklardan ve zengin partnerlerden destek görmeye işaret etmekte. Yılın ilk yarısında iş temponuzu yükselten olanaklar ve işbirlikleri var. Ayrıca bu dönemde evlilikler ve aileye ait gelişmeler de hızlı ve destekleyici bir süreçten geçmekte. Bu nedenle yılın ilk yarısındaki iş olanakları daha iyi değerlendirmeye bakmalısınız. Yılın ikinci yarısında kariyeriniz yönündeki fırsatlar yeteri kadar net olmayabilir. 26 Temmuz sonrasında özellikle gururunuzu ilgilendiren koşullar iş hayatında ve finansal konularda daha fazla stres ya da kriz kaynağı olabilir. Bu dönemde, maddi ortaklıklar, miras ya da kredi işlerinde fırsatlar olsa bile, bu durum bir yandan da huzursuzluk kaynağı da olabilir.

2014 yılında 2-5 Ocak doğumlular Neptün'ün destekleyici açısı altında özellikle yaratıcı alanda çalışıyorlarsa kendilerine ilham getiren pek çok fırsat bulabilecekler. Neptün'ün bu yumuşak transiti sizi daha anlayışlı, cömert ve insancıl kılmakta. Bu tarihler arasında doğmuşsanız, hayallerinizi ve sezgilerinizi daha yaratıcı kullanabilir ve ayrıca evrensel, ruhsal konulara yönelebilirsiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

Oğlak ve Yükselen Oğlak'ları yoğun, yorucu ve sizi güç savaşları içine çeken Plüton transiti 2014 yılında da devam ediyor. Aslında biraz geriye bakarsanız 2008 yılından beri kişisel paylaşımlar, çevresel ilişkiler ve mesleki yaklaşımlarınızda yavaş ilerleyen ancak derinden dönüştüren deneyimlerin içinden geçmekte olduğunuzu fark edebilirsiniz. Oğlak burcunda ilerleyen Plüton sizden kendinize güvenmenizi, kişiliğinizi bastırmış olduğunuz özelliklerini açığa çıkararak kendinizi dönüştürmenizi talep ediyor. Güçlü olma gereği için baskı ile gelen bir değişim sürecinde ilerliyorsunuz. Özellikle 2 - 3 - 4 Ocak doğumlu Oğlaklar bu yıl boyunca Plüton'un ağırlığını ve kendileriniz zorlu bir dönüşüm sürecine sokan gücünü fazlasıyla hissedecekler. Eski kişisel yaklaşımlarınızı bir tarafa bırakıp, güçlü ve kararlı yeni bir kişilik ile yeniden doğmaya hazır olmalısınız.

Neptün'ün Balık burcundaki destekleyici transiti rahatlatıcı ve gevşetici bir etki getirebilir. Neptün rahatlatan, katılıkları yumuşatan ve kişiye kabullenme getiren bir güçtür. Spritüel alanda, sanat ve evrensel temalarda kendinizi gevşetme imkanı yakalayabilirsiniz.

Satürn'ün Akrep burcundaki transiti de sosyal hayatınızda ve içinde bulunduğunuz gruplarla paylaşımlarınızda daha ciddi yaklaşımlar içinde olmanızı istiyor. Yıl sonuna kadar olan süreçte geleceğe yönelik hedeflerinizi daha gerçekçi bir zemin üstüne oturtmalısınız. Kariyer alanında son yıllarda yaptığınız çalışmaları içinde bulunduğunuz sosyal ortamlara ciddi ve sorumlu bir şekilde aktarmalısınız. Organizasyonel alanda sınırlarınızı yeniden belirlemeniz gerekiyor.

Yenileyen, özgürleştiren ve kurallarla mücadele arzusunu çoğaltan Uranüs 2010 yılından bu yana Koç burcunda ilerliyor. Bu etkiyle son birkaç yıldır ortaya çıkan ani değişiklikler sebebiyle eski koşullar yıkılıyor ve hayatınız bir çeşit yenilenmeden geçiyor. Bu yıl genelinde de Uranüs etkisini en fazla 30 Aralık - 7 Ocak arasında doğmuş olan Oğlak'lar hissedecekler. Tabi bu etki Plüton ile de daha zorlayıcı hale geldiği için yaşam temellerinizi ilgilendiren ana temalarda bir sürü değişiklikler gündeminize geliyor.

Yılın ilk yarısında enerji ve mücadele gezegeni Mars'ın da Terazi burcunda ilerleyecek olması kariyer konularına her zamankinden çok efor harcayacağınızı gösteriyor. Bu sürecin en zorlayıcı bölümü Mars'ın geri hareket yapacağı 1 Mart - 24 Mayıs tarihleri arasına denk gelen dönem olacaktır. Özellikle Nisan ayı ortasındaki tutulmalar ve gökyüzünde kesinleşecek olan Uranüs/Plüton sert açısına Mars'ın geri harekette dahil olması sizi çok yorabilir. Kendinizi ev, kariyer ve ilişkiler alanında içinde çıkılması zor denklemler içinde bulabilirsiniz.

2014'ün Temmuz ayına kadar koruyucu ve şans getiren gezegen Jüpiter'in karşıt burcunuz olan Yengeç'te kalacak oluşu biraz rahatlatıcı etkiler getirebilir. Ailevi konular, eş ve ortakla paylaşımlar sizin sığındığınız güvenli bir liman olabilir. Karşınıza gelen kişiler size destek verebilir, yeni kapılar açacak imkanlar sunabilirler. Bu sayede en sıkışık zamanlarda bile bir çıkış yolu bulabilirsiniz. Temmuz sonrasında Jüpiter Aslan burcuna ilerleyecek. Bu geçişte sizi ortak finans alanında rahatlatacak, şanslı konuma getirecektir. Başkalarıyla birlikte yapacağınız yatırımlarda kazanç elde edebilirsiniz. Banka işlerinde, miras ve sigorta gibi konularda işleriniz hızlı bir şekilde ilerleyebilir. Yılın ikinci yarısında sizi zihinsel açıdan derinleştiren, ruhsal deneyimlere açık olabilirsiniz.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Evlilik ve ikili ilişkiler alanında yılın en şanslı burcu Oğlak ve Yükselen Oğlak'lar olacaktır. Jüpiter sayesinde gelen bu güzel ve fırsat bolluğu yaratan bu transitten Temmuz sonuna kadar yararlanabilirsiniz. Yeni ilişkilere başlayabilir, farkı kişilerle tanışabilirsiniz. Daha önceden başlamış olan ilişkiler evlilik veya birlikte bir ev paylaşmaya doğru ilerleyebilir. Karşınıza çıkacak kişilerden yarar görebilir, destek alabilir ve yaşamdan aldığınız keyfi çoğaltma imkanı yakalayabilirsiniz.

Oğlaklar akılcı ve mantıklı yaklaşımları sayesinde kalıcı birliktelikler ve sağlam ortaklık temelleri atabilecekleri bir süreçte olacaklar. Ancak beklentilerinizde gerçekçi olmak gerektiğini de unutmamalısınız. Hayal dünyasına fazla daldığınız ve yüksek beklentiler içine girdiğiniz taktirde Nisan ayının son haftasındaki gerilimli gökyüzü geçişleri sebebiyle neye uğradığınızı da şaşırabilirsiniz.

2014'ün ilk ayında burcunuzda geri gitmekte olan Venüs sizi ilişkiler alanında güçlü bir şekilde etkiliyor. Ayrıldığınız sevgililer, eski eşler karşınıza çıkıyor olabilir. Kopmuş ilişkilerdeki sorunları çözmek için 31 Ocak'a kadar olan zaman dilimini kullanabilirsiniz. Ancak Venüs retrosunun devam edeceği bu tarihe kadar yeni bir ilişkiye başlamaktan kaçınmanızda yarar var. Aşk gezegeni geri giderken başlayan yeni ilişkiler daha sonra sorunlar yaşanmasına sebep olabilir. Ayrıca Venüs geri giderken söz, nişan ve nikah yapmak kesinlikle tavsiye edilmez. Eşinizle evliliğinizi sağlamlaştırmak için retro sürecinden yararlanabilirsiniz.

Venüs 31 Ocak'ta düzeldikten sonra 5 Mart'a kadar burcunuzda kalmaya devam edecek. Bu dönemde kendinize olan güveniniz artabilir. Etrafınızla ilişkileriniz sağlamlaşabilir. Yeni ve değişik kişilerle bir araya gelebilirsiniz.

5 Nisan- 3 Mayıs arasında yakın çevre paylaşımlarınızda olumlu etkiler altında olacaksınız. Kısa seyahatler hayatınıza hareket katabilir.

29 Mayıs - 23 Haziran döneminde aşk hayatınız olumlu etkiler altında olacak. Yılın ilk aylarındaki konular daha rahat bir zemin üstünde ele alınabilir.

18 Temmuz - 12 Ağustos arasında ikili ilişkiler ve evlilikler Venüs sayesinde size daha fazla keyif verecek hale gelecektir.

23 Ekim - 16 Kasım döneminde sosyal hayatınızda, arkadaşlarınızla paylaşımlarınızda ve çevresel koşullarınızda pozitif etkiler altında olacaksınız.

Sağlık

Plüton'un zorlayıcı transiti nedeniyle 2014 yılı genelinde Oğlak ve yükselen Oğlak'ların sağlıklarına özen göstermeye devam etmeleri gerekiyor. Özellikle 2 - 3 - 4 Ocak doğumlu Oğlak'lar bu yıl kendilerine çok iyi bakmalılar.

Nisan ayı içinde Uranüs ve Mars'ın da burcunuzla sert açılar içinde olduğunu göz önüne alırsak yılın ilk yarısında sizi zorlayacak iş ve olaylar karşısında aşırı yıpranmaya açık olduğunuzu bilerek hareket etmelisiniz. Kendinizi rahatlatacak aktiviteler içine olmaya ve gevşemeye mutlaka zaman ayırmalısınız.

Yıl genelinde Temmuz ayına kadar mesleki konular sizi oldukça uğraştıracak, enerjinizin tümünü çekecektir. Ocak sonuna kadar kendinize zaman ayırabilir, dinlenip gücünüzü toparlayabilirsiniz.

İlerleyen süreçte Mars'ın Terazi burcunda geri hareket yapacağı 1 Mart - 24 Mayıs tarihleri arasındaki dönem iş ve ilişkiler alanlarındaki gerilimlerin en fazla etkisini gösterebileceği zaman dilimi olacaktır.

23 Haziran - 18 Temmuz arasında Venüs'ün olumlu etkisi sağlık konularında sizi pozitif etkileyecektir.

13 Eylül - 26 Ekim tarihleri arasında kontrol dışı gelişmeler ve elde olmayan sebeplerden kaynaklanan olaylar sağlığınızı da etkileyebilir.

Merkür geri giderken nelere dikkat etmeli?

2014 yılında Merkür 6- 28 Şubat 2014 arasında; 7 Haziran - 1 Temmuz 2014 arasında ve 4 Ekim - 25 Ekim 2014 tarihleri arasında 3 kere geri hareket yapacak. Merkür'ün su elementlerinde başlayacak olan bu geri hareket dönemlerinde birtakım gecikmeler, aksaklıklar, sıkışmalar ve tekrarlar gündeme gelebilir. Merkür geri giderken yapılan işlerin tekrar yapılması gerekebilir. İletişimlerinizde daha anlayışlı davranmalısınız.

6- 28 Şubat 2014 tarihleri arasında Merkür Balık burcundan Kova burcuna doğru geri hareket yapacak. Bu retro sürecinde yakın çevre, akraba veya arkadaşlarla her türlü yazılı ve sözel paylaşımlarınızda problemler söz konusu olabilir. Buna paralel olarak iletişimsel alanda gecikmeler, sıkışma ve daralmalar da yaşayabilirsiniz. Sözlerin zamanında yerine getirilememesi ay sonuna doğru maddi alanı da etkileyebilir. Ödemelerde veya gelmesi beklenen alacaklarda gecikmeler olabilir.

7 Haziran - 1 Temmuz 2014 tarihleri arasında Yengeç burcundan İkizler burcuna doğru geri hareket yapacak. Bu geri hareket boyunca karşınıza gelen kişilerle akılcı ve mantıklı bir platformda iletişim kurmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Her türlü ikili ilişki ve ortaklı paylaşımlarınızda karmaşık durumlar ortaya çıkabilir. Anlaşılmaz gecikmeler, bulanıklık yaratan diyaloglar çalışma ortamınızda olumsuz etkiler yaratabilir. Bu dönemde her çeşit yazılı ve sözel iletişimlerinizde yanlış hareket etme riskini azaltmak içim mantıklı, davranmaya çalışmalısınız.

4 Ekim 2014 - 25 Ekim 2014 tarihleri arasında Merkür Akrep burcundan Terazi burcuna doğru gerileyecek. Bu retro sürecinde toplumsal platformdaki paylaşımlarınıza, sosyal hayatınıza veya mesleki konulara daha fazla odaklanabilirsiniz. Kariyer ve ev hayatınızla ilgili yaşam alanlarından düzenleme yapmanız gerekebilir. Yurtdışı seyahati, yabancılarla ilgili temalar, organizasyonel çalışmalar veya hukuki konularda birtakım gecikmeler yaşanma ihtimaline karşı daha hazırlıklı olmalısınız. Önemli işlerinizi Merkür retrosundan önce bitirmenizde büyük yarar var.

Grup Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız!!!