Koç BurcuKoç Burcu
Boğa BurcuBoğa Burcu
İkizler Burcuİkizler Burcu
Yengeç BurcuYengeç Burcu
Aslan BurcuAslan Burcu
Başak BurcuBaşak Burcu
Terazi BurcuTerazi Burcu
Akrep BurcuAkrep Burcu
Yay BurcuYay Burcu
Oğlak BurcuOğlak Burcu
Kova BurcuKova Burcu
Balık BurcuBalık Burcu

Kahve Falı

Kahve fincanı içindeki oluşan şekillere bakarak bunlardan anlamlar çıkarmak, hayli eski bir fal usulüdür. Kahve falının çıkışı şöyledir: Binlerce ve binlerce sene evvel insanlar çanların içindeki pas lekelerine bakarak geleceğe ait tahminlerde bulunuyorlarmış. Keza Çinliler de çay yapraklarının çay fincanlarının dibinde meydana getirdikleri şekillere manalar vermekte ustaymışlar.
Çay yaprağı falından da kahve falı doğmuş. Kahve falına bakılmak istenirse, önce fincanın iç yüzünün pürüzsüz ve desensiz olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü bu pürüzler oluşacak şekilleri etkileyebilirler.
Falına bakmayı arzu eden kimse kahvesini içerken dipte beş altı damla kadarını bırakmalı. Sonra fincanın sapını sol elle tutarak ve sağdan sola doğru döndürerek üç kere çalkamalıdır. Son olaralkta fincanı tabağa kapamalıdır. Bütün bunları yaparken akıl, cevabı merak ettilen bir konu üzerine yoğunlaşmalıdır. Fincanı açıldığı zaman, üst kenara en yakın şekiller en yakın zamanda ve en dibe doğru şekiller ise nisbeten daha geç olacak olayları gösterir.
Kahve falında esas, fincanı ilk ele alışta fincan içinde oluşan şekilleri bir şeye benzetmektir. Gördüğünüz şekiller size neleri hatırlatıyorsa, bunların taşıdıkları mana geleceğe yönelik merak ettiğiniz şeyin cevabını verecektir.
Kahve Falında Gördüklerinizin Anlamı
Reklamı Kapat [X]