10 Mart 2024 Merkür Koç Burcunda - Burçlara Etkileri

3 Mart 2024, Pazar 10 Mart 2024 Merkür Koç Burcunda - Burçlara Etkileri

Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar

Merkür'ün 10 Mart itibariyle burcunuzda hareket etmesiyle yeni başlangıçların kapısını aralıyorsunuz. Bir yıl değerlendirmesi yapar gibi düşünebilir ve geldiğiniz noktayı, bunun getirilerini anlamaya çalışabilirsiniz. Güçlü olduğunuzu bilseniz de bunu kullanacak bir ortam arayışı sizi durdurmuş olabilir. Artık durağanlık dönemi bitti! Beklettiğiniz işler, görüşmeler, ilişkiler, kararları hayata geçirmek için önünüze fırsatlar çıkabilir. Çıkmasını beklemeyip bu fırsatları bizzat oluşturmak isteyebilirsiniz. Her türlü imzaya açık olduğunuz bir dönem olabilir. Canlı, enerjik, yüksek motivasyonlu ve heyecanlı olabilirsiniz. Bu hisler başarı ve mutluluk için önemli ve gerekli olduğu kadar, kontrol altında da tutulması gerekebilir. Yanlış anlaşılmalara, kırıcı konuşmalara, farklı yerlere gidecek ifadelere karşı dikkatli olmalısınız. İletişim gücünüzü ortaya koyarken bunun olumsuz bir intiba bırakmaması için de gayret göstermelisiniz. Açığa çıkmak sizin her zaman gündeminiz olsa da, bu kez üzerinizde daha fazla ışık ve göz olduğunu unutmadan hareket edin.

Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar

10 Mart'ta Merkür'ün Koç burcuna geçişi ile beraber daha farklı ve güçlü bir enerji hissedebilirsiniz. Bunu hemen açığa çıkarmak yerine nerede, ne şekilde kullanmanız gerektiğini iyi araştırmalısınız. Girişimcilik fikirleri, kazanç ve sosyal hayatla ilgili tereddütlerinizi aşmak adına önemli bilgiler edinebilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olabilecek insanlarla tanışabilir, farklı görüşler dinleyebilirsiniz. Kendinizi bir çaresizliğin içinde görmekten sıkıldığınızı fark edebilirsiniz. Bu farkındalık günlük hayatınıza da olumlu katkılar sunabilir. Spora başlamak, beslenmenize ve hareketliliğinize daha çok özen göstermek, anın değerini bilmek yeni yaşam motivasyonunuz olabilir. Psikolojik konular, kendinize ile itiraf edemediğiniz hisler ve alamadığınız kararlar teker teker gün yüzüne çıkabilir. Bu konuda çevrenizin söylemleri ve hareketleri de etkili olabilir. Kimin dost kimin düşman olduğunu daha net göreceğiniz bir zamandasınız. Yalnızlığa üzülmek yerine yolunuzdan bir taş daha kaldırmış olduğunuza sevinmelisiniz.

İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar

10 Mart'ta yönetici gezegeniniz Merkür'ün Koç burcuna geçmesiyle beraber sosyal ortamlarda adınızdan sıkça söz ettirebilir. Etkilemeye, iknaya ve öncülük etmeye çok açık olacağınız bir dönemdesiniz. Dolayısıyla seçimleriniz, fikirleriniz ve istekleriniz son derece önemlidir. Hayatınıza neler katacağınızı fark etmek için çok zamanınız olmayabilir. Hızlı gelişen durumlara aşina olsanız da bu hareketliliği anlamaya karşı bir çabanız olması gerektiğini unutmayın. Yeni arkadaşlıklar kurabilir, birilerine yoldaş olabilirsiniz. İletişim gücünüz ve sosyal mecraları kullanma becerinize ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu alanlarda işler yapmak adına şanslı etkiler altındasınız. Ne yazdığınızdan, ne söylediğinizden ve bunların nereye varacağından emin olmaya çalışın. Canlı yayının geri dönüşünün olmadığı gibi ifadelerinizin de bir dönüşü olmayabilir. Şans sizden yanayken kendinizi toplumda, yolculuklarda ve yapacağınız işlerde korumaya odaklanın. Çünkü sıkça plan yapacağınız ve bunları uygulamaya geçireceğiniz bir zamandasınız. Hayattan beklentileriniz konusunda daha umut dolu olduğunuzu fark edebilirsiniz.

Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar

10 Mart'ta Merkür'ün Koç burcuna geçişi ile beraberkonusundaki beklenti ve hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Arayışlarınız olumlu sonuç verebilir, zam ve terfi gibi haberler alabilirsiniz. Bir yere bağlı olmanın dışında kendi girişimlerinizle de ses getirebilirsiniz. Bu yönde planlarınız varsa uygulamaya geçebilir, evrak işlemlerinizi tamamlayabilir ve resmiyete dökebilirsiniz. Çevreniz her şeyin aniden geliştiğini düşünse de, sizin için her şeyin uzun süreli bir emek içerdiğini onlara gösterebilirsiniz. Aile içi ilişkileriniz, ev ve aile dengeniz konusunda da bazı kararlar almanız gerekebilir. Evlilik, taşınma, aile desteğini alarak hareket edeceğiniz konular gündeminizde yer bulabilir. Çok çalışmanız, çok konuşmanız, çok enerjik olmanız gerekebilir. Günün sonunda fiziken yorgun düşseniz bile ruhen mutlu hissedeceğinizden emin olun. Aceleci tavırlardan ve hareketlerden uzak durmanız, fiziksel ve psikolojik kazaların önüne geçecektir.

Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar

10 Mart'ta Merkür'ün Koç burcuna geçişi ile beraber eğitimler ve bunlarla ilgili çalışmalar konusunda hızlı bir döneme girebilirsiniz. Sınavlarınızın ve başvurularınızın sonuçlanmasıyla hayatınıza dair yeni kararlar almaya başlayabilirsiniz. Yaşamınızın bundan sonraki kısmına nasıl bir vizyonla devam etmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz. Çünkü burada bir değişiklik, bir başlangıç yapma zorunluluğu olduğunu fark edeceksiniz. Taşınma, yer değişikliği, seyahat gerektiren işler, dil bilgisi ve dil gerektiren çalışmalar zamanınızı doldurabilir. Bunların resmi işlemlerini de hızlıca tamamlamanız gerekebilir. Zaman herkes için aynı sürede işliyor fakat bu süreye neler sığacağı herkese göre değişiyor. Vizyonunuzu geniş tutmalısınız. Öğrenmek ve öğrendiklerinizi kullanmak adına yeni bir dönemdesiniz. Sosyal mecraları, haberleşme kanallarını tercih edebilirsiniz. Bu alanda yeni olmanızı bir avantaj olarak görün ve aynılaşan, birbirini tekrar eden içeriklerin arasından sıyrılacak konular hazırlayın. Bu farkındalığı aşılamak ve herkesin kendi yolunu belirlemesine önayak olmak için şanslı, destekli bir etki altındasınız.

Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar

10 Mart'ta yönetici gezegeniniz Merkür Koç burcuna geçiyor ve size sevindirici haberler getiriyor. Parasal konuda bir çıkmazın içinde olduğunuzu düşünebilirsiniz. Buradan nasıl çıkacağınızı, kendinizi nasıl toparlayacağınızı göreceğiniz bazı imkanlar doğabilir. Karşılaştığınız durum her ne olursa olsun, tamamen teslim olmak yerine buna nasıl müdahale etmeniz gerektiğine odaklanabilirsiniz. Yeni planlar ve hazırlıklar gündeminizde yer bulabilir. Aceleye getirilmiş işlerden uzak dursanız da, çevrenizde veya ailenizde olup sizi etkileyebilecek durumlar da yaşayabilirsiniz. Soğukkanlılığınıza ve mantığınıza daha fazla ihtiyaç duyabilirsiniz. İş kurma, mevcut işinizi geliştirme, hem maddi hem manevi açıdan kendinizi daha iyi hissedeceğiniz bir yan alan, beklemede ve belirsizlikte kalmış fikirler gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Kendinizi garanti altına alacağınız, ailenizi de düşünerek bir birikim/yatırım fonu oluşturacağınız imkanlar doğabilir. Sigorta, toplu para, alacak verecek düzenlemesi, miras, emeklilik gibi konuların işlemlerini başlatabilirsiniz. Ruhunuzun canlandığını hissedebilirsiniz. Hayata dair hala bir umudunuzun olduğunu bilmekle bu umudu yaşamak farklıdır. Bu farkı yoğun, enerjik ve yüksek bir motivasyonla hissedeceğiniz bir dönemdesiniz.

Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar

10 Mart'ta Merkür'ün Koç burcuna geçişi ile beraber hayatınıza yeni heyecanlar ve aksiyonlar dahil olabilir. Adım atmak, konuşmak konusundaki cesaretinizin farkına varıyorsunuz. Size yol gösterecek kişilerle birlikte olmanın yan ısıra siz de yol gösterici bir rol alabilirsiniz. Fikrine güvendiğiniz insanlardan bu konuda destek, danışmanlık alabilirsiniz. Duygusal ve sosyal anlamda bu gelişimi tamamlamak adına bazı planlarınız olabilir. Meslek ve çevre seçimlerinizi değiştirebilir farklı ilgi alanlarına yönelebilir, daha aktif vebitirici niteliğinizi göstereceğiniz işler yapabilirsiniz. Durağan, bir akışın olmadığı, maddi ve manevi açıdan umduğunuzu bulamadığınız ya da bunun için uzun süre sabrettiğiniz bir dönemin artık sonu, şimdi şansınız dönüyor. İkili ilişkiler konusunda da yeni gündemleriniz olabilir. Evlilik, yeni ilişki gibi duygusal heyecanlara açık olduğunuz bir zaman dilimindesiniz. İmzalı işler, ticari ortaklıklar, hukuksal konulardaki geri dönüşler zamanınızı alabilir. Özgüveninizin yükselmesi ve kendinizi daha iyi hissetmeniz, konuşmalarınıza ve tarzınıza da yansıyacaktır. Bunun hukuksal sorunlar doğurmaması adına dengenizi kaybetmeden hareket etmeniz önemlidir.

Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar

10 Mart'ta Merkür'ün Koç burcuna geçmesiyle beraberhayatınızla ilgili tıkanıklıklar açılabilir. Alan değişikliği, yeni fikirler ve çalışmalar konusunda çok heyecanlı ve istekli olabilirsiniz. Yeni bir motivasyona ihtiyacınız olduğunu görebilirsiniz. Hem fiziksel olarak hem de kişisel düzen anlamında bu motivasyonu değerlendireceğiniz gelişmeler olabilir. Hayatınıza hareketi daha fazla yerleştirebilir, ulaşım tercihlerinizi değiştirebilir, spor ve yürüyüşe başlayabilirsiniz. Hızlı tüketim alışkanlıklarınızı değiştirmek için önemli bir zamandasınız. Yine hızlı olan ama faydası daha fazla olan seçenekler ilginizi çekebilir. Odaklanma sorununuzu çözecek yeni hedefler koyabilir, sorumluluklarınızı arttırabilirsiniz. Günün yetmeyeceğini düşünecek kadar yoğun bir süreç olabilir ama maddi ve manevi açıdan kazançları da yüksek olacaktır. Bu anlamda sizi etkileyen, destekleyen birçok insanla tanışabilirsiniz. Sosyal dürtülerinizin yükselmesi, daha girişken ve dışa dönük tavırlar sergilemeniz bu kişilerden ve onların getireceği imkanlardan daha fazla feyz almanıza yardım edebilir. Beslenme ve spor alışkanlıklarınızı düzenlerken, ev veyakazalarına, ani hareketlerin getireceği sakarlıklara karşı da dikkatli olmalısınız.

Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar

10 Mart'ta Merkür'ün Koç burcuna geçişi ile beraber hayatın keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. İş yoğunluğu, evinizle ve ailenizle sorumluluklar bazı konuları askıya almanıza neden olabilir. Kendinize zaman ayıracağınız, yenilikler deneyeceğiniz ve hayatınıza önemli insanlar, konular dahil edeceğiniz hızlı bir döneme giriyorsunuz. Tatil ve dinlenme programları yapabilir, bunların işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Enerjiniz her zamankinden daha yüksek, sözleriniz her zamankinden daha etkileyici olabilir. Bu yüzden katıldığınız ortamlarda dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz. Sosyal ve duygusal etkileşimlere açık olduğunuz bir dönemdesiniz. İlginizi yaratıcılık isteyen ve bunları geliştireceğiniz konulara yöneltebilir, yatırım ve gelecek planları yapabilirsiniz. Bu konuda yaptığınız işlerin geri dönüşler, yeni işler, aile destekleri de sizden yana olabilir. Şansınızı fikirlerinizle ve uygulamalarınızla arttırabilirsiniz. Beklentileriniz karşılanıyor. Kırıldığınız yerden güçlenmenin ve fark edilmenin sizi beslediğini görebilirsiniz.

Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar

10 Mart'ta Merkür'ün Koç burcuna geçişi ile beraber daha önce denemediğiniz, sizin için bir ilk sayılacak konular gündeminize gelebilir. Aile hayatınızı ve ev düzeninizi etkileyecek durumlar yaşayabilir ya da bu durumları bizzat oluşturabilir. İş gereği taşınma, kendi işinizi yapma, aile imkanlarını kullanıp büyütme gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Maddi konforu ve psikolojik rahatlığı yükseltmeyi hedefleyebilirsiniz. Bunların hepsi size aşırı yorulacağınıza dair hisler verebilir. Yorulacaksınız fakat kurduğunuz düzen bunu aşmanızı kolaylaştıracaktır. Evinizde daha rahat edeceğiniz küçük ev aletleri satın alabilir, eşyalarınızı düzenleyebilir ya da değiştirebilir, dekorasyon bakım ve tadilatlarla ilgilenebilirsiniz. Bu işlemler sayesinde ev kazalarına, sakarlıklara ya da evle ilgili teknik sorunlara da önlem almış olabilirsiniz. Araştırma yaparken, daha iyisini ararken taşınma ve satın alma konularıyla ilgili yeni fikirler edinebilirsiniz. Şu dönemde olmasa bile ilerleyen süreçler için bu yönde planlar yapabilirsiniz. Kuralları taşımayı, onların da sizi ileriye taşımasını deneyimleyebilirsiniz.

Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar

10 Mart'ta Merkür'ün Koç burcuna geçişi ile birlikte hayatınıza hareket ve ışıltı geliyor. "Bu zaten vardı" diyorsanız şimdi açığa çıkarabilirsiniz. İyi iletişimler kuracağınız, kendinizi ifade edeceğiniz alanlar tercih edeceğiniz, sosyal ortamlarınızı değiştireceğiniz bir tarz benimseyebilirsiniz. İlgi alanlarınıza göre eğitim ve çalışmalara katılabilir, sertifikalı programlar bulabilir, yazılı işlerinizi ve resmi başvuru süreçlerinizi tamamlayabilirsiniz. Özellikle vize, pasaport, seyahat veyaplanlaması noktasında sürüncemede kalan konuların çözüldüğünü görebilirsiniz. Üzerinizden bir yük kalkmışçasına rahat edeceğiniz, esneyeceğiniz ve daha iyi motive olacağınız bir dönem olabilir. Uzak hedefler yerine küçük küçük adımlarla ilerleyebileceğiniz planları devreye sokabilirsiniz. Hızlı ve enerjik oluşunuz birçok işin üstesinden gelmenize yardımcı olsa da bazı kazaları, yanlış anlaşılmaları da beraberinde getirebilir. Gözünüzdeki perdeyi kaldırdığınız gibi hayatınızdan da bu engelleri kaldırmayı denemelisiniz. Elektronik cihazlarınızın kullanımına karşı daha dikkatli olmanızda fayda var.

Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar

Merkür'ün 10 Mart'ta burcunuzdan ayrılıp Koç burcuna geçişi ile enerjiniz değişiyor. Hareketlenebilir, işinizi ve motivasyonunuzu canlandırabilirsiniz. Beklettiğiniz işleri piyasaya sürmek, halka açılmak, hedef kitlenizle buluşmak, sosyal mecralarda ve fiziksel ortamlarda kendinizi göstermek adına iyi bir dönemdesiniz. Bazı prangaların kırıldığını görebilir, bundan alacağınız cesaretleri kırılmayanları da bizzat kırabilirsiniz. Mental olarak bir üst noktaya çıkmaya hazır olduğunuzu fark edebilirsiniz. Farkındalık sizin hayatınızı her zaman şekillendirdi. Şimdi yeni şekiller, yeni işler ve kazançlar zamanına geldiniz. Maddi güvence planları, emeklilik ya da sigorta işlemleriyle ilgilenebilirsiniz. Daha ileriye dönük düşüncelerinizin olması, bugünü daha iyi yaşama gayretiyle buluştuğunda kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Bunun daha önce mümkün olmadığını düşündüğünüz günlere üzülmek yerine, bugünlerin keyfini çıkarmaya başlayın. Sevmek ve sevilmenin eşzamanlılığı size geçmişi unutturabilir.

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Koç
29° 40' 54" R
Ay
Başak
07° 53' 05"
Merkür
Koç
17° 36' 04"
Venüs
Koç
17° 23' 51"
Mars
Balık
21° 11' 46"
Jüpiter
Boğa
21° 24' 29"
Satürn
Balık
15° 32' 28"
Uranüs
Boğa
21° 43' 44"
Neptün
Balık
28° 33' 19"
Plüton
Kova
02° 03' 39"
Chiron
Koç
20° 01' 26"
Lilith
Başak
22° 06' 49"
True Node
Koç
15° 36' 27"
Son Güncelleme : 19/04/2024 09:10

Astroloji Gündemi

19 Nisan 2024 Boğa Burcunda Güneş - Burçlara Etkileri 18 Nisan 2024, Perşembe 19 Nisan 2024 Boğa Burcunda Güneş - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar 19 Nisan'da Güneş burcunuzdan ayrılıp Boğa burcuna geçtiğinde durulmanın ve çalışm... Devamını Oku >>