Akrep Burcu

Akrep Burcu

24 Ekim - 22 Kasım

Akrep Burcu Özellikleri

Akreplerin en belirgin özellikleri sezgisel duygusallıklarıdır. İnsan zihnini çok iyi anlayabilir ve ön sezileriyle çevrelerindeki insanların adımlarını önceden tahmin edebilirler. Akrepler hırslıdırlar. Kafalarına koydukları şey her neyse, ona ulaşabilmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.

Zodyak'ın 12 burcundan sekizincisi olan Akrep burcunun döngüsü her yılın 24 ekim - 23 kasım tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Akrep burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Akrep burcunu ziyaret ederek bu burcun su enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

Akrepler kadar yaşamda tutkuyla yaşayan az insan vardır. Bu nedenle onları simgeleyen sözcük 'Arzuluyorum' dur. Hiçbir şeyi yarım bırakmazlar. Akreplerin güçleri gözlerinden okunur. Mimiklerini kontrol altında tutsalar bile, bakışları ile sevgilerini ya da nefretlerini aktarabilirler. Duygularına kapılırlarsa, tehlikeli olabilirler. Akrep'ler ukala ve kendini beğenmiş insanları sevmezler, onları aşağılayarak hadlerini bildirirler. Kendi bildiklerini okuyarak, uzlaşmaya yanaşmazlar. Aşırı bir şekilde kuşkuculardır, kolay inanmazlar ama inandıkları bir konuyu da sonuna kadar inatla savunurlar. Çalışmalarında sabır ve özenle çalışırlarken, gösterişten uzak bir şekilde işlerini yaparlar. Kendilerini yetiştirmemiş Akrep'ler, yaşamın basitliklerine yatkınlıkları ile kendi kendilerinin yok oluşlarına neden olurlar. Cinsellik yaşamlarında önemli bir yer tutar. Ölümü yeni bir başlangıç olarak kabul ettiklerinden, ölümden korkmazlar.

Elementi : Su

Niteliği : Sabit

Yönetici Gezegeni : Plüton (gücün ve yenilenmenin gezegeni)

Rengi : Kırmızı

Taşı : Yakut, topaz, opal, aquamarin

Günü : Salı

Akrep Burcu Özellikleri : Mücadeleci, güçlü, yılmaz, hırslı kişilerdir. Pes ettiğini düşündüğünüz anda küllerinden yeniden doğabilir. Güvenilir, kaliteli insanlardır.

Akrep Burcu Erkeği : Şeytan tüyü de denilebilecek farklı bir gizem, manyetizma ve çekiciliğe sahiptirler. Pek çok şeyin farkında değilmiş gibi dursalar da sezgileri sayesinde anlayışları, kavrayışları son derece güçlü erkeklerdir. Yalan ve riyaya tahammülleri yoktur.

Akrep Burcu Kadını : Gizemli, sezgileri güçlü, zorlayıcı Akrep burcu kadınına asla yalan söylememenizi, onu aldatmamanızı tavsiye edebiliriz. Kapalı sırların üzerine gitmekten, sorgulamaktan asla vazgeçmez. Zor beğenir, zor bırakır.

Tarzı : Koyu renk giysiler, gizemli görünüm, kapatan aksesuarlar ve makyaj, siyah ojeler, dudaklar, dekolte, seksi giysiler

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Cinsel bölgeler

Anlaştığı Burçlar : Yengeç, Balık, Akrep

Anlaşamadığı Burçlar : Boğa, Aslan, Kova

Olumlu Yönleri : Mücadeleci, yılmaz, kararlı, gözükara, derin, sezgisel, farkındalığı ve algısı yüksek

Olumsuz Yönleri : Şüpheci, kıskanç, biriktirip sonra patlayan, sessiz, derinden ilerleyen

Gizli Tutkuları : Başkalarının hayatına dair her şeyi bilmek, tam bir kontrole sahip olmak.

Güçlü Yanları : Güçlü beden, psikolojik direnç, sabır ve sükut

Zayıf Yanları : Kıskançlık, pasif-agresif tutum, bencillik

Aşık Akrep : Bir Akrep burcuyla birlikteyseniz her şeyden önce ondan hiçbirşey saklayamayacağınızı bilmeniz gerekir. Zira sizi bilinçaltınızın en derinlerinde kalan şeylere varana dek okuyabilir, çoğu zaman bunların siz bile farkında değilsinizdir ancak o farkındadır. Dolayısıyla Akrep burcuyla ilişki pek de kolay değildir. Sizi sürekli bir dönüşüme ve değişime zorlar. Akrep sevgiliye yanlış yapmayın. Süregelen bir ilişkiniz varsa zaten size yapmamanız gerektiği hissini çoktan vermiştir. Oldukça kararlı ve tutkuludur. Bıkması ve bırakması zordur. Karşısındaki artık değiştirip dönüştüremeyeceğini anladığında kendi bırakır. Aksi takdirde onun kıskaçlarından kurtulmanız pek de kolay değildir.

Anne Akrep : Çocukların psikolojisinden son derece iyi anlar. Onları nasıl yönetip yönlendirebileceği çarçabuk bilir ve uygular. Ancak mücadeleci yönü, hayata karşı hırsı, iddiası ve rekabeti onu zaman zaman baskıcı, uğraşması zor ve meşakkatli kılabilir.

Baba Akrep : Her şeyi bilir, görür ve anlar. Ondan birşey saklayamaz, yalan söyleyemezsiniz. Size söylemese, dışa vurmasa bile olan bitenin farkındadır. Herhangi bir açığınızı eğer yüzünüze vurmuyorsa, bilmediğini ya da farkında olmadığını asla düşünmeyin. Tehlikeli bir durum yoksa yalnızca psikolojik olarak sizi yıpratmak istemediğinden söylemiyordur.

Çocuk Akrep : Gizemlidir, sevimlidir, şeytan tüylüdür, algıları ve zekası düşündüğünüzün kat kat üzerinde olabilir. Her şeye karşı derin bir ilgisi ve merakı vardır. Her türlü gizemi çözmeye çalışan bir detektif gibidir. Zor oyunlardan, mücadele ve rekabetten hoşlanır. Yaşadıklarını ve kendisine yapılanları ömrü boyunca unutmaz.

Yükseleni Akrep Burcu

18 Ocak 2021, Pazartesi Yükselen Yorumu

Bu etki insanların diğerlerine olan ilgi ve alakalarını canl......

Yükselen Akrep Burcu Yorumunun Devamı

Günlük Akrep Burcu

18 Ocak 2021, Pazartesi Günlük Yorumu

Son dönemlerde içinde çözemediğin bir mesele olduğunu görüyorum. İçinde meydana gelen sıkılmalar artık günden güne etkisini daha da fazla göstermeye başlıyor. Uzaktan baktığın son derecede hoş bir kiş......

Günlük Akrep Burcu Yorumunun Devamı

Haftalık Akrep Burcu

18 Ocak - 25 Ocak Haftası Yorumu

İş gücünüz, koşturmalarınız, gündelik hayatınızın ritmi ve sağlığınızla ilgili konular haftaya damgasını vuracak sevgili Akrep ve yükselen Akrepler. Perşembe’ye kadar bu alanlarda biraz huzursuz, a......

Haftalık Akrep Burcu Yorumunun Devamı

Aylık Akrep Burcu

Ocak 2021 Ayı Yorumu

Sevgili Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar, ne istediğini bilmeyen insanlarla daha fazla vakit kaybetmemelisiniz.Yönetici gezegeniniz Mars 6 aylık Koç burcundaki yolculuğunu sonl......

Aylık Akrep Burcu Yorumunun Devamı

Yıllık Akrep Burcu

2021 Yılı Yorumu

Bu sene ister aktivitelerinizde ister duygusal ilişkilerde olsun, insanların sizi devamlı şaşırtmasını bekliyorsunuz. Nihai kararlar almaktan kaçınıyorsunuz. Yeni bir iş için mevcut görevinizden ay......

Yıllık Akrep Burcu Yorumunun Devamı

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir