Akrep Burcu

Akrep Burcu

24 Ekim - 22 Kasım

Akrep Burcu Özellikleri

Akreplerin en belirgin özellikleri sezgisel duygusallıklarıdır. İnsan zihnini çok iyi anlayabilir ve ön sezileriyle çevrelerindeki insanların adımlarını önceden tahmin edebilirler. Akrepler hırslıdırlar. Kafalarına koydukları şey her neyse, ona ulaşabilmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.

Zodyak'ın 12 burcundan sekizincisi olan Akrep burcunun döngüsü her yılın 24 ekim - 23 kasım tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Akrep burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Akrep burcunu ziyaret ederek bu burcun su enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

Akrepler kadar yaşamda tutkuyla yaşayan az insan vardır. Bu nedenle onları simgeleyen sözcük 'Arzuluyorum' dur. Hiçbir şeyi yarım bırakmazlar. Akreplerin güçleri gözlerinden okunur. Mimiklerini kontrol altında tutsalar bile, bakışları ile sevgilerini ya da nefretlerini aktarabilirler. Duygularına kapılırlarsa, tehlikeli olabilirler. Akrep'ler ukala ve kendini beğenmiş insanları sevmezler, onları aşağılayarak hadlerini bildirirler. Kendi bildiklerini okuyarak, uzlaşmaya yanaşmazlar. Aşırı bir şekilde kuşkuculardır, kolay inanmazlar ama inandıkları bir konuyu da sonuna kadar inatla savunurlar. Çalışmalarında sabır ve özenle çalışırlarken, gösterişten uzak bir şekilde işlerini yaparlar. Kendilerini yetiştirmemiş Akrep'ler, yaşamın basitliklerine yatkınlıkları ile kendi kendilerinin yok oluşlarına neden olurlar. Cinsellik yaşamlarında önemli bir yer tutar. Ölümü yeni bir başlangıç olarak kabul ettiklerinden, ölümden korkmazlar.

Elementi : Su

Niteliği : Sabit

Yönetici Gezegeni : Plüton (gücün ve yenilenmenin gezegeni)

Rengi : Kırmızı

Taşı : Yakut, topaz, opal, aquamarin

Günü : Salı

Akrep Burcu Özellikleri : Mücadeleci, güçlü, yılmaz, hırslı kişilerdir. Pes ettiğini düşündüğünüz anda küllerinden yeniden doğabilir. Güvenilir, kaliteli insanlardır.

Akrep Burcu Erkeği : Şeytan tüyü de denilebilecek farklı bir gizem, manyetizma ve çekiciliğe sahiptirler. Pek çok şeyin farkında değilmiş gibi dursalar da sezgileri sayesinde anlayışları, kavrayışları son derece güçlü erkeklerdir. Yalan ve riyaya tahammülleri yoktur.

Akrep Burcu Kadını : Gizemli, sezgileri güçlü, zorlayıcı Akrep burcu kadınına asla yalan söylememenizi, onu aldatmamanızı tavsiye edebiliriz. Kapalı sırların üzerine gitmekten, sorgulamaktan asla vazgeçmez. Zor beğenir, zor bırakır.

Tarzı : Koyu renk giysiler, gizemli görünüm, kapatan aksesuarlar ve makyaj, siyah ojeler, dudaklar, dekolte, seksi giysiler

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Cinsel bölgeler

Anlaştığı Burçlar : Yengeç, Balık, Akrep

Anlaşamadığı Burçlar : Boğa, Aslan, Kova

Olumlu Yönleri : Mücadeleci, yılmaz, kararlı, gözükara, derin, sezgisel, farkındalığı ve algısı yüksek

Olumsuz Yönleri : Şüpheci, kıskanç, biriktirip sonra patlayan, sessiz, derinden ilerleyen

Gizli Tutkuları : Başkalarının hayatına dair her şeyi bilmek, tam bir kontrole sahip olmak.

Güçlü Yanları : Güçlü beden, psikolojik direnç, sabır ve sükut

Zayıf Yanları : Kıskançlık, pasif-agresif tutum, bencillik

Aşık Akrep : Bir Akrep burcuyla birlikteyseniz her şeyden önce ondan hiçbirşey saklayamayacağınızı bilmeniz gerekir. Zira sizi bilinçaltınızın en derinlerinde kalan şeylere varana dek okuyabilir, çoğu zaman bunların siz bile farkında değilsinizdir ancak o farkındadır. Dolayısıyla Akrep burcuyla ilişki pek de kolay değildir. Sizi sürekli bir dönüşüme ve değişime zorlar. Akrep sevgiliye yanlış yapmayın. Süregelen bir ilişkiniz varsa zaten size yapmamanız gerektiği hissini çoktan vermiştir. Oldukça kararlı ve tutkuludur. Bıkması ve bırakması zordur. Karşısındaki artık değiştirip dönüştüremeyeceğini anladığında kendi bırakır. Aksi takdirde onun kıskaçlarından kurtulmanız pek de kolay değildir.

Anne Akrep : Çocukların psikolojisinden son derece iyi anlar. Onları nasıl yönetip yönlendirebileceği çarçabuk bilir ve uygular. Ancak mücadeleci yönü, hayata karşı hırsı, iddiası ve rekabeti onu zaman zaman baskıcı, uğraşması zor ve meşakkatli kılabilir.

Baba Akrep : Her şeyi bilir, görür ve anlar. Ondan birşey saklayamaz, yalan söyleyemezsiniz. Size söylemese, dışa vurmasa bile olan bitenin farkındadır. Herhangi bir açığınızı eğer yüzünüze vurmuyorsa, bilmediğini ya da farkında olmadığını asla düşünmeyin. Tehlikeli bir durum yoksa yalnızca psikolojik olarak sizi yıpratmak istemediğinden söylemiyordur.

Çocuk Akrep : Gizemlidir, sevimlidir, şeytan tüylüdür, algıları ve zekası düşündüğünüzün kat kat üzerinde olabilir. Her şeye karşı derin bir ilgisi ve merakı vardır. Her türlü gizemi çözmeye çalışan bir detektif gibidir. Zor oyunlardan, mücadele ve rekabetten hoşlanır. Yaşadıklarını ve kendisine yapılanları ömrü boyunca unutmaz.

Yükseleni Akrep Burcu

2 Ekim 2023, Pazartesi Yükselen Yorumu

Hazırsın artık sonunda hayallerin gerçekleşiyor. Bugün kabil......

Yükselen Akrep Burcu Yorumunun Devamı

Günlük Akrep Burcu

3 Ekim 2023, Salı Günlük Yorumu

İçinizdeki iyi niyetin ölmesine ya da bastırılmasına üzülebilirsiniz. Bunu başka insanlara ya da konulara bağlamamalı, kendi iradenizi hepsinin üzerine çıkarmalısınız. İstemeseniz de bir şeyler değişe......

Günlük Akrep Burcu Yorumunun Devamı

Haftalık Akrep Burcu

2 Ekim - 9 Ekim Haftası Yorumu

Akrep ve yükselen Akrepler bu hafta ilişkiler sizin için önemli. Yalnız kalmak istemeyeceğiniz, insanlarla daha yoğun enerjiler yaşamak isteyeceğiniz haftalardan bir tanesi. Pazartesi günü Merkür'ü......

Haftalık Akrep Burcu Yorumunun Devamı

Aylık Akrep Burcu

Ekim 2023 Ayı Yorumu

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, 5 Ekim'de Merkür'ün Terazi burcuna geçişi ile yalnız kalmak ve kalabalıklara karışmakla ilgili tereddütlerinizi masaya yatırabilirsiniz. Kendiniz......

Aylık Akrep Burcu Yorumunun Devamı

Yıllık Akrep Burcu

2023 Yılı Yorumu

Kendinize olan güveniniz ve gizemli çekiciliğiniz bu yıl insanların size olan ilgisini arttıracak. Sosyalleşmek istediğiniz zamanlar olsa da yalnız başınıza daha fazla zaman geçirmek isteyeceksiniz......

Yıllık Akrep Burcu Yorumunun Devamı

Akrepler YOĞUN ve TUTKU ile dolu

Tutkulu Akrep burcu tüm zodyaktaki en yoğun ve tutkulu yaratıklardan birkaçıdır ve çevrenizdeyken hayat dolu hissetmenize neden olur.

Onlar derin bir doğaya sahipler ve başkalarını kendi dünyalarına çeken ilginç bir auraya sahipler.

Akrepler zekidir kolay kolay aldatılmazlar

Satranç ustası Akrep son derece zeki, kurnaz ve algılayıcıdır, bu yüzden bir an için onları kandırmanın kolay olacağını düşünmeyin.

Onlar kesin kanıt olmadan hiçbir şeye inanmayan büyük şüphecilerdir.

Akrep gizemlidir

Gizemli Akrep, okunması zor bir şekilde okunabilen ve çoğunun bir bilmece olarak görüldüğü karmaşık bir kişiliktir.

İyi bilinmeyen ve işleriyle ilgili son derece gizemli olabilecekleri için oldukça iyi korunurlar.

Akrep’in sık sık güven sorunları vardır ve her şeyde şüpheci olabilirler

Şüpheli Akrepler, herkesten ve her şeyden oldukça şüpheli olabilir ve diğerlerinin niyetlerinin iyi olduğuna inanmak söz konusu olduğunda sık sık güven sorunları olduğu bilinmektedir.

Bazen Akrep’in sadece rahatlamak ve herkesin onları anlamak için yanında olduğunu hatırlaması gerekir.

Akrep odaklı, hırslı ve rekabetçi

Akrep’in büyük tutkuları ve büyük emelleri vardır. Onları kişiliği, büyüklük göstermek için çabalamaya iten güçlü bir rekabet özelliğine sahiptir.

Bir şey istediklerinde, sadece onlar için giderler ve hedefi belirlediklerinde, çok az şeyin yoluna girmesine izin verirler.

Akrep öfkelendiğinde acımasız olabilir

Düşman Akrep, sizi mimlemek istediğinde o insanlardan olmak istemezsiniz. Çünkü intikam konusunda iyi bir üne sahiptir.

Akrep intikamını tıpkı gerçek Akrep gibi sizin canınızı acıtarak alır ve hiç bir şekilde tereddüt etmez.

Akrep,size duymak istediğiniz şeyleri söyler

Akrep İltifat etme konusunda çok iyidir. Amacı gereksiz yere yağcılık yapmak değildir. Başka bir deyişle: eğer size bir iltifatta bulunurlarsa doğruyu söyledikleri konusunda emin olabilirsiniz.

Sahte düzenbaz olamazlar ve bu şekilde insanlarla gerçek olmayı tercih ederler.

Akrep ihaneti asla affetmez

Akrepler, büyük ölçüde “güven” kaymalarına izin verecek türden insanlar değildir.

Neredeyse her şeyden daha fazla ihanetten korkuyorlar ve güvenleri bozulduktan sonra onu geri kazanmak için son derece zorlanıyorlar… ve eğer gerekiyorsa bağları tamamen kesmekten korkmuyorlar.

Akrepler ayrılabilir ve açılmaları zaman alır

Gizemli ve ayrılmış Akrepler, diğer zodyak işaretlerinden bazıları kadar “açık bir kitap” ın neredeyse bir kısmı değildir ve Akrep’i daha derin bir seviyede tanımak için zaman ve sabır gerektirir.

Onlar, onlara güvenebileceklerini bilene kadar insanlara açılmayı zor bulan ihtiyatlı yaratıklar olma eğilimindedirler.

Akrepler manyetiktir ve son derece baştan çıkarıcı olabilir

Tutkulu aşık Akrepler, insanlara ilgi duyan önce onları cezbeden eşsiz bir manyetik özelliğe sahiptir.

Çevresindeki insanlarda bu cazibeye kapılıp onun bu karizmasının etrafında toplanıyorlar. Akrep istediği zaman çok ani bir şekilde baştan çıkarıcı olabilirler.

Akrep duygularını aşırı yüksek veya düşük yaşar

Duygusal Akrep’in derinliği, dışarıda göstermeseler bile, duygusal bir ruh olabilir.

Dünyanın en tepesinde olduklarını hissettikleri en yoğun yükseklerin bazılarını yaşayabilirler, ama aynı zamanda onları duygusal olarak tükenmiş bırakabilecekleri en acımasız düşüşler de olabilir.

Akrepler çok iyi gözlemcidir ve diğerlerinin bilmedikleri şeyleri fark ederler

Akrep her şeyi biliyor, tüm zodyakların en dikkat çekici işaretlerinden biridir ve etraflarındaki diğer kişilerin özelliklerini en ince önemli detayları her zaman gözden geçirirler.

Hakikati anlama yeteneklerini küçümsemek büyük bir hata olur… detaylara inmekte ustadırlar.

Akrep birine aşık olduğunda aşkla tamamen körleşebilir

Akrep sert seviyor… Akrep birisine aşık olduğu zaman, sık sık düşerler ve dünyanın geri kalanının ortadan kaybolacağı gibi, ilişkilere dalmış olabilirler.

Birisine taahhütte bulunduklarında, tamamen teslim olurlar ve sahip oldukları her şeyi verirler. ya hep ya hiç bebeğim!!!

Akrepler insanlarla derin bağlantılar kurmaya eğilimlidir

Sezgisel Akrep, insanlarla sıkı ilişkiler içindedirler. Gerçekte onları anlamak biraz zamanınıza alabilir ama zamanla açılacak ve size kendini samimiyetle anlatacaklar.

Bulundukları ortamlarda oradaki herkesin katılabileceği anlamlı ve düşündürücü sohbetler başlatmak gibi bir şöhrete sahipler.

Akrepler, hayatlarında kendi yollarını izleyen bağımsız yaratıklardır

Özgür ve bağımsız Akrep, kişiliğinde, bağımsızlık ve özgüven özellikleri ve özellikleri güçlüdür. Hayatta kendi yollarını oluşturmayı severler ve başkalarının fikirlerini dinlemeyi sevmezler.

Ayrıca insanlar hayatlarını kontrol etmeye çalıştıklarında nefret ederler ve eğer yapmaya çalışırsanız size kötü şekilde ters teperler.

Akrep bazen herkesten kurtulmak ve yalnız kalmak zorundadır

Akrep’in bazen yalnız kalmaya ihtiyacı var. Akrep arkadaşlarını sever ama bazen sadece yalnız kalmaları gerekir, böylece düşüncelerini bir araya getirebilir ve bir sonraki hamlelerini planlayabilirler.

Uzaklaşmaya ihtiyaç duyduklarını söylerken onları zorlamayın. Hazır olduklarında geri gelecekler.

Akrepler verdikleri sözü yerine getirirler

Akrep bir konuda söz verdiği zaman o sözü yerine getirmek için çok uğraşır. Eğer sözlerini tutamazlarsa buna dayanamaz ve çok kahrolurlar.

Akrep sözü, bankadaki nakit kadar iyidir ve bir şeye söz verdiklerinde, sözlerini tutacaklarına inanırsınız.

Akrepler sevdiklerinin içgüdüsel olarak koruyucularıdır

Koruyucu Akrep, sevdiklerinin şiddetli savunmasını yapan güçlü koruyucu özelliklere ve içgüdülere sahiptir.

Sevdiği insanlardan biri ateş altındayken, onlara destek vermek ve onunla birlikte savaşmak için her zaman hazırdır.

Akrepler, arkadaşlarının kimler olduğu konusunda seçici davranırlar

Akrep için arkadaşları oldukça özel olabilir ve genellikle daha küçük bir arkadaş çevresinde bulunmayı tercih ederler.

Çevresindeki çoğu arkadaşı kendileri seçtikleri için onlara “öylesine” tanıdıklarından daha fazla güvenebileceklerini bilirler.

Akrepler’in mükemmel bir “ölümcül bakışı var”

Akrep burcunda sizi birden bire vurduğunu hissettiğiniz binlerce hançer gibi hissettiren bakışları vardır. Aşık olduklarında aşkla, kızdıkları zaman kinle bakarlar.

Genellikle Akrep bakışları tek başına seni korkutmak için yeterlidir.

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Terazi
09° 30' 55" R
Ay
Boğa
26° 58' 25" R
Merkür
Başak
26° 29' 23" R
Venüs
Aslan
25° 04' 36" R
Mars
Terazi
23° 49' 48" R
Jüpiter
Boğa
14° 15' 40" R
Satürn
Balık
01° 22' 21"
Uranüs
Boğa
22° 35' 11"
Neptün
Balık
25° 54' 09"
Plüton
Oğlak
27° 54' 26"
Chiron
Koç
18° 03' 14"
Lilith
Aslan
29° 56' 16"
True Node
Koç
24° 55' 26"
Son Güncelleme : 03/10/2023 02:40

Astroloji Gündemi

2 Ekim 2023 Pazartesi Günlük Astroloji Olayları 2 Ekim 2023, Pazartesi 2 Ekim 2023 Pazartesi Günlük Astroloji Olayları Haftaya Akrep burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Sabah saat sekiz civarında Ay’ ın Akrep burcuna geçmesiyle birlikte... Devamını Oku >>