Boğa Burcu

Boğa Burcu

21 Nisan - 21 Mayıs

Boğa Burcu Özellikleri

Boğa Burçları inatçı kişilerdir. Sabırlı ve güvenilirdirler. İlgi duydukları şeylere tutkuyla bağlanırlar. İlgili, korumacı ve tutkulu olmaları, onları ikili ilişkilerinde başarılı kılar.

Zodyak'ın 12 burcundan ikinci olan Boğa burcunun döngüsü her yılın 20 Nisan - 20 Mayıs tarihleri arasında başlar. Yıldız haritanızda Boğa burcu gezegen yerleşimine sahip olsanız da olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Boğa burcunu ziyaret ederek bu burcun toprak enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

Boğa'lar hedefleri doğrultusunda ilerlerken, tüm dikkatlerini toplayabilme yeteneklerinin yanında maddecilikleri ile tanınırlar. SAHİP olma onların yaşam gerçekleridir. Bireysel ilişkiler konusunda son derece güvenilir olan Boğa'lar, insanlara yardım etmekten hoşlanırlar. Yaşamları boyunca güven ararlar ve bu yüzden kendilerini riske atmazlar. Amaçladıkları işler konusunda gösterdikleri sabır, bazen diğer kişileri çatlatacak boyutlarda olabilir. Bütün bunlara rağmen çevresi tarafından aranılan, sıcakkanlı insanlardır. Sürekli somut konularla uğraşmayı severler, doğada bulunan olaylardan örneklemelerle işlerini başarılı bir şekilde yürütürler. Bu yüzden ruhsal olarak da doyumlu kişilerdir. Olayları organize ederlerken rahatlıklarını gözetirler ve kendilerinin zevklerine uygun olmasına önem verirler. Yaşamdaki isteklerini elde ettikleri zaman, hiçbir koşul onları başka yönlere çekemez. Parayı rahata ulaşmak için bir araç olarak görürler. Mal ve mülk edinme konusunda beceriklidirler. Finans ve yatırım konuları ilgilerini çeker.

Elementi : Toprak

Niteliği : Sabit

Yönetici Gezegeni : Venüs (güzelliğin ve aşkın gezegeni)

Rengi : Açık Yeşil

Taşı : Elmas, zümrüt, safir, turkuaz

Günü : Cuma

Boğa Burcu Özellikleri : Güvenilir, rahatına, konforuna, yemeğe düşkün, gurme, harekete geçmekte zorlanan

Boğa Burcu Erkeği : Güven ve sadakat önemlidir. Bir Boğa erkeğinin güvenini kazandıysanız sizden kolay kolay vazgeçmez. Süslü, bakımlı, makyajlı kadınlardan hoşlanır. Lüks, para ve maddiyat onun için önemlidir.

Boğa Burcu Kadını : Giyinmekten, süslenmekten hoşlanan, her daim güzel görünmek isteyen, alımlı, bakımlı, güzel kadındır. İlişkilerinde güven çok önemlidir. Karşılığında sonsuz bir sadakat sunabilir. Para harcamayı, alışverişi sever ancak hesabını da bilir.

Tarzı : Zarif, yumuşak, rahat giysiler, zengin, şık, kibar, oturaklı görünüm.

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Boyun, boğaz

Anlaştığı Burçlar : Başak, Oğlak

Anlaşamadığı Burçlar : Yengeç, Terazi, Oğlak

Olumlu Yönleri : Güvenilir, sadık, zevkli, gurme, sahiplenici, tutkulu, yaratıcı, estetik ve sanat yönü güçlü, uyumlu, lüks ve konfora düşkün, sağlıklı

Olumsuz Yönleri : Ağır, inatçı, sabitfikirli, tutucu, bağımlı, keyifçi, yavaş ama sert öfkelenen

Gizli Tutkuları : Her şeyin en iyisine sahip olmak

Güçlü Yanları : Güvenilir, sabırlı, pratik, adanmış, sorumluluk sahibi, stabil olmaları

Zayıf Yanları : İnatçı, sahiplenici, tavizsiz olmaları

Aşık Boğa : Boğa burcu ilişkilerinde güven arar ve güvenli limanı bulduğunda kolay kolay vazgeçmez ve bırakmaz. Genellikle karşı tarafın bırakmasını veya hareket geçmesini yeğler. Fazlasıyla sabırsız veya hareketli biriyseniz, bir Boğa burcuyla birlikteliğiniz epey zor olabilir. Zira yavaşlıkları, ağırlıkları sizi çileden çıkarabilir. Ancak aradığınız huzur ve kararlılıksa ideal bir eş olabilir. Yemeğe oldukça düşkündür. Zengin sofralar, keyifli ortamlarla Boğa burcu eşinizi veya sevgilinizi şımartabilirsiniz.

Anne Boğa : Çocuğuna gereken konforu, rahatlığı sağlamakta zorlanmaz. Toprakla, doğayla arası iyi olduğu için çocuğunu parklara, ormana, denize götürmeyi sever. Kız çocuklarını süslemeyi, erkek çocuklarını şık ve alımlı giydirmeyi sever.

Baba Boğa : Güvenilir, sağlamcı bir babadır. Çocukların maddi ihtiyaçlarına karşı duyarlıdır, gereken parayı sağlamaya çalışır. Çocuklarına huzurlu, istikrarlı, sıcak bir yuva sunmak ister.

Çocuk Boğa : Harekete geçirmek kolay değildir. Fiziksel aktivitelerde zorlanabilir ancak bir şeyi sevip karar kıldı mı asla vazgeçmez. Başladığı işi ve aktiviteyi sonuna dek götürmek ister. Oyunların başından almak, sevdiği, bağlandığı ortamdan koparmak oldukça zordur.

Yükseleni Boğa Burcu

18 Ocak 2021, Pazartesi Yükselen Yorumu

Sempatik bir tutum yeni arkadaşlar ve işbirliği kazandırabil......

Yükselen Boğa Burcu Yorumunun Devamı

Günlük Boğa Burcu

18 Ocak 2021, Pazartesi Günlük Yorumu

Huzurlu bir hayatı temsil ediyor. Bu sıralar alacağınız kararların iki kat daha fazla önemli olduğu bir dönem içerisindesiniz. Alacağınız doğru kararlar sayesinde güvenli ve huzur dolu bir hayat yaşam......

Günlük Boğa Burcu Yorumunun Devamı

Haftalık Boğa Burcu

18 Ocak - 25 Ocak Haftası Yorumu

Haftanıza enerjiniz düşük bir şekilde başlıyorsunuz sevgili Boğa ve yükselen Boğalar. Bir kaç gün boyunca kendinizle başbaşa kalıp geçmişin değerlendirmelerini yapabilirsiniz. Hafta başında değişik......

Haftalık Boğa Burcu Yorumunun Devamı

Aylık Boğa Burcu

Ocak 2021 Ayı Yorumu

Sevgili Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar, inisiyatif almalı ve değişimden korkmamalısınız.2021 yılının ilk günlerinde, uzun süredir kendi evinde seyreden Mars, sizin burcunuza ge......

Aylık Boğa Burcu Yorumunun Devamı

Yıllık Boğa Burcu

2021 Yılı Yorumu

Bu yıla, kimi zaman aşırıya kaçacak ölçüde hevesli başlıyorsunuz. Sarsıntılı tavırlarınıza rağmen ne istediğinizi gayet iyi biliyorsunuz. Mart ayında biraz sakinleşiyorsunuz ve böylece nisan ayında......

Yıllık Boğa Burcu Yorumunun Devamı

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir