Boğa Burcu

Boğa Burcu

21 Nisan - 21 Mayıs

Boğa Burcu Özellikleri

Boğa Burçları inatçı kişilerdir. Sabırlı ve güvenilirdirler. İlgi duydukları şeylere tutkuyla bağlanırlar. İlgili, korumacı ve tutkulu olmaları, onları ikili ilişkilerinde başarılı kılar.

Zodyak'ın 12 burcundan ikinci olan Boğa burcunun döngüsü her yılın 20 Nisan - 20 Mayıs tarihleri arasında başlar. Yıldız haritanızda Boğa burcu gezegen yerleşimine sahip olsanız da olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Boğa burcunu ziyaret ederek bu burcun toprak enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

Boğa'lar hedefleri doğrultusunda ilerlerken, tüm dikkatlerini toplayabilme yeteneklerinin yanında maddecilikleri ile tanınırlar. SAHİP olma onların yaşam gerçekleridir. Bireysel ilişkiler konusunda son derece güvenilir olan Boğa'lar, insanlara yardım etmekten hoşlanırlar. Yaşamları boyunca güven ararlar ve bu yüzden kendilerini riske atmazlar. Amaçladıkları işler konusunda gösterdikleri sabır, bazen diğer kişileri çatlatacak boyutlarda olabilir. Bütün bunlara rağmen çevresi tarafından aranılan, sıcakkanlı insanlardır. Sürekli somut konularla uğraşmayı severler, doğada bulunan olaylardan örneklemelerle işlerini başarılı bir şekilde yürütürler. Bu yüzden ruhsal olarak da doyumlu kişilerdir. Olayları organize ederlerken rahatlıklarını gözetirler ve kendilerinin zevklerine uygun olmasına önem verirler. Yaşamdaki isteklerini elde ettikleri zaman, hiçbir koşul onları başka yönlere çekemez. Parayı rahata ulaşmak için bir araç olarak görürler. Mal ve mülk edinme konusunda beceriklidirler. Finans ve yatırım konuları ilgilerini çeker.

Elementi : Toprak

Niteliği : Sabit

Yönetici Gezegeni : Venüs (güzelliğin ve aşkın gezegeni)

Rengi : Açık Yeşil

Taşı : Elmas, zümrüt, safir, turkuaz

Günü : Cuma

Boğa Burcu Özellikleri : Güvenilir, rahatına, konforuna, yemeğe düşkün, gurme, harekete geçmekte zorlanan

Boğa Burcu Erkeği : Güven ve sadakat önemlidir. Bir Boğa erkeğinin güvenini kazandıysanız sizden kolay kolay vazgeçmez. Süslü, bakımlı, makyajlı kadınlardan hoşlanır. Lüks, para ve maddiyat onun için önemlidir.

Boğa Burcu Kadını : Giyinmekten, süslenmekten hoşlanan, her daim güzel görünmek isteyen, alımlı, bakımlı, güzel kadındır. İlişkilerinde güven çok önemlidir. Karşılığında sonsuz bir sadakat sunabilir. Para harcamayı, alışverişi sever ancak hesabını da bilir.

Tarzı : Zarif, yumuşak, rahat giysiler, zengin, şık, kibar, oturaklı görünüm.

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Boyun, boğaz

Anlaştığı Burçlar : Başak, Oğlak

Anlaşamadığı Burçlar : Yengeç, Terazi, Oğlak

Olumlu Yönleri : Güvenilir, sadık, zevkli, gurme, sahiplenici, tutkulu, yaratıcı, estetik ve sanat yönü güçlü, uyumlu, lüks ve konfora düşkün, sağlıklı

Olumsuz Yönleri : Ağır, inatçı, sabitfikirli, tutucu, bağımlı, keyifçi, yavaş ama sert öfkelenen

Gizli Tutkuları : Her şeyin en iyisine sahip olmak

Güçlü Yanları : Güvenilir, sabırlı, pratik, adanmış, sorumluluk sahibi, stabil olmaları

Zayıf Yanları : İnatçı, sahiplenici, tavizsiz olmaları

Aşık Boğa : Boğa burcu ilişkilerinde güven arar ve güvenli limanı bulduğunda kolay kolay vazgeçmez ve bırakmaz. Genellikle karşı tarafın bırakmasını veya hareket geçmesini yeğler. Fazlasıyla sabırsız veya hareketli biriyseniz, bir Boğa burcuyla birlikteliğiniz epey zor olabilir. Zira yavaşlıkları, ağırlıkları sizi çileden çıkarabilir. Ancak aradığınız huzur ve kararlılıksa ideal bir eş olabilir. Yemeğe oldukça düşkündür. Zengin sofralar, keyifli ortamlarla Boğa burcu eşinizi veya sevgilinizi şımartabilirsiniz.

Anne Boğa : Çocuğuna gereken konforu, rahatlığı sağlamakta zorlanmaz. Toprakla, doğayla arası iyi olduğu için çocuğunu parklara, ormana, denize götürmeyi sever. Kız çocuklarını süslemeyi, erkek çocuklarını şık ve alımlı giydirmeyi sever.

Baba Boğa : Güvenilir, sağlamcı bir babadır. Çocukların maddi ihtiyaçlarına karşı duyarlıdır, gereken parayı sağlamaya çalışır. Çocuklarına huzurlu, istikrarlı, sıcak bir yuva sunmak ister.

Çocuk Boğa : Harekete geçirmek kolay değildir. Fiziksel aktivitelerde zorlanabilir ancak bir şeyi sevip karar kıldı mı asla vazgeçmez. Başladığı işi ve aktiviteyi sonuna dek götürmek ister. Oyunların başından almak, sevdiği, bağlandığı ortamdan koparmak oldukça zordur.

Yükseleni Boğa Burcu

15 Temmuz 2024, Pazartesi Yükselen Yorumu

Enerjiniz oldukça yüksek ve bundan en iyi şekilde yarar sağl......

Yükselen Boğa Burcu Yorumunun Devamı

Günlük Boğa Burcu

1 Temmuz 2024, Pazartesi Günlük Yorumu

Dış görünüşünüzle ilgili yapmak istediğiniz değişiklikler için bugün doğru zaman. Aradığınız güven ihtiyacını dış etkenlerde aramanız geçici olarak sizi mutlu edebilir fakat bunun gerçek bir çözüm olm......

Günlük Boğa Burcu Yorumunun Devamı

Haftalık Boğa Burcu

15 Temmuz - 22 Temmuz Haftası Yorumu

Boğa ve yükselen Boğalar ev, aile ve yuva ile ilgili konular ve idarecilikle ilgili organizasyonel işler bu haftaya damgasını vuracak. Bu hafta ağırlıklı olarak evinize, yuvanıza ve yakın çevrenizd......

Haftalık Boğa Burcu Yorumunun Devamı

Aylık Boğa Burcu

Temmuz 2024 Ayı Yorumu

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, 2 Temmuz'da Neptün'ün Balık burcunda geri hareketine başlamasıyla bazı arkadaşlıklarınıza dair sorgulamalar, yüzleşmeler gündeme gelebilir. Düşüncele......

Aylık Boğa Burcu Yorumunun Devamı

Yıllık Boğa Burcu

2024 Yılı Yorumu

Yıla 3 Ocak tarihine dek sürecek Merkür Retrosu ile başlıyoruz. 11 Ocak tarihi itibariyle eğitim, seyahat, hukuk, ticaret gibi alanlara dair tüm planlamalarınızı kalıcı ve istikrarlı bir şekilde ha......

Yıllık Boğa Burcu Yorumunun Devamı

Boğa genellikle çabuk sinirlenen ve tekrar sakinleşen

Serin kanlı Boğa, saldırgan ve öfkeli olma konusundaki ününe rağmen, aslında oldukça ürkütücü ve çoğunlukla çekingendir.

Sakin tavırları ve onlarla ilgili mevcudiyetleri vardır ve rahatlamak ve hayattan zevk almak için günlük rutinlerinden uzaklaşmayı severler.

Boğalar basit şeyler yapmazlar ve eğer onlara saldıracak olursanız fitili geri ateşler

Kızgın Boğa, bu sadece Boğaların saldırgan taraflarını ortaya çıkarma eğilimi uyandırdığı zaman yaparlarsa… sadece bunun sonunda sizin olmak istemeyeceğinizi söylerler.

Boğalar’ı temsil eden boğalar da, öfke çok büyük olabilir ve saldırıya uğradıklarında, iki katı kadar sert ve tereddüt etmeden ateş etmeye eğilimlidirler.

Boğa, bağımsız ve inanılmaz derecede kendine güvenlidir

Kendine güvenen Boğa kişiliği, genellikle bağımsızlık ve özgüven özellikleri ve iyi bir sebeple ilişkilidir.

Onlar, başkalarının ellerine geçmekten hoşlanmayan, kendileriyle barışık ve kendi kazanımlarını tercih eden kişilerdir.

Boğa, sağduyusu TAM olan ve tavsiye için çağrılan kişidir

Boğa öneri verme ve pratik zihni ile iyi bilinir ve bu nedenle genellikle kendilerini ikinci bir düşünceye ya da sadece iyi bir tavsiyeye ihtiyaç duyan arkadaş ve sevdikleri tarafından aranır hale gelirler.

Sorunlar ortaya çıktığında, size sağduyunun sağlıklı bir dozunu vermek için Boğa’ya güvenebilirsiniz.

Boğa tutarlılık, güvenilirlik ve mizah duygusu içeriyor

Çift gülen Boğa, onların sorunlarını bir araya getiren bir ortak arar. Güvenilir olan ve güvenebileceklerini bildikleri birisine ihtiyaçları vardır.

Ama aynı zamanda eğlenceli bir tarafı olan birisini de seviyorlar ve eğer bir mizah anlayışınız varsa ve güldürüyorsanız da… onlar ellerinize macun olacaklar.

Boğalar zaman zaman çaresizce sabırsız olabilirler

Sabırsız Boğalar’ın daha olumsuz özelliklerinden biri de, düşük tolerans seviyeleri olması, gecikmeler, ipuçları veya yavaş hareket eden ve akıl almaz derecede sıkıcı olan herhangi bir şey olması gerektiğidir.

Boğa, tuttuğu sözleri, dürüstlük ve iyiliği ile bilinir

Gerçek ve Dürüst Tutum, Boğa oyun oynamaktan hoşlanmaz ve insanlarla doğrudan ve dürüst olmaya eğilimlidir.

Bazıları için biraz künt hale gelebilirler ama Boğaya en yakın olanlar dürüstlüklerini ve samimiyetlerini takdir ederler.

Boğa’nın kolayca inatçı olmayan bir tarafı var

İnatçı Boğa, evet söylentiler doğrudur. Boğalar, özellikle doğru olduğuna gerçekten inandıkları zaman, inatçı bir yaratık olabilirler.

Onlar, sağlam inançları olan kişilerdir. Bir şeylere ikna olduklarında, inandıkları şeyi değiştirmek için çok çabalamanız gerekir.

Boğa, sevdikleri için hemen hemen her şeyi yapar

Destekleyici Boğa, zaman zaman künt ve acımasız olabilir, ancak özellikle de en çok önemsedikleri kişiler söz konusu olduğunda son derece sevecen ve merhametli bir tarafa sahiptirler.

Arkadaşlarını ve ailelerini mutlu görmeyi çok seviyorlar ve bunun gerçekleştiğinden emin olmak için dağları hareket ettirecekler.

Boğa güllesi yapısı, güvenliği ve istikrarı ile kaosun en aza indirilmesine çalışır

Boğa yapısı ve kararlılığı, dünyadaki yapıyı ve düzeni canlandırır ve hem kendinin hem de sevdiklerinin güvenliğini ön planda tutar.

İstenmeyen sürprizlere karşı iyi değiller ve her zaman bir sonraki olayda ne olacağı hakkında bir fikre sahip olmak isterler.

Boğa, doğruyla ilgilenen bir gerçekçi

Boğa, bir realist…bir kötümser olarak karşımıza çıkabilir gerçek şu ki, Boğa yalnızca bir realisttir.

Gerçekte sıkı sıkıya bağlıdırlar ve nesnel olarak kurgu olmayan gerçeklere odaklanmayı tercih ederler.

Boğa zihinsel olarak sağlam ve son derece dayanıklıdır

Güçlü Boğalar, son derece sağlam ve dayanıklıdır. ve hayatta kaç kez düşerlerse düşsünler hemen toparlanırlar.

Onlar da sıklıkla ailelerinde bir “kaya” ve sevdikleri için bir güç kaynağıdır.

Boğa, güvenini kazanmış olanlara son derece sadıktır

Sadık Boğa! bir Boğa’nın güvenini ve sadakatini kazanmak biraz zaman alabilir, ama bir kez yaptıklarında yaşam için bir müttefikiniz olmalarını düşünebilirsiniz.

Boğa burcunun tüm zodyaklarda en sadık olduğu düşünülüyor ve bu yüzden çoğu kişi iç sırlarıyla güveniyor.

Boğa stresli oldukları zaman arkadaşlarını çılğınlığa sürükleyebilir

Çaresiz Boğa, her zaman stresle baş etmede en iyi değildir ve gergin olduklarında sinirlenip buharlaşarak bir manyak gibi öfkelenebilirler.

Bazen onları soğutmak için biraz alan vermek en iyisidir.

Boğanın saçmalıklarınızı saptamak için altıncı hisleri vardır ve “sahte” iseniz, sizi rahatsız edebilir

Boğa Edebiyatı, saçmalıyanları, yalancıları ve “sahte” olanları anlamak için güçlü bir yeteneğe sahiptir.

Size karşı dürüst olduklarından, karşılığında aynı nezaketini beklerler ve eğer bunu yönetemezseniz, o zaman sizin için çok az zamanınız olacaktır.

Boğa, önce onlara güvenebilecek olana kadar birisini sevemez

Bir İlişkide Güven İhtiyacı Var. Boğa size kalbini vermeden önce, onların güvenini kazanmalısınız.

Zaman alabilir ama beklemeye değerdir çünkü bir Boğa sevgilisi son derece sadık ve sadık olma eğilimindedir.

Boğa burcu zaaflı tarafından vurulabilir ve yaralarının iyileşmesi uzun zaman alabilir

Kırık kalp ile başa çıkma… hayattaki çoğu çöküşe karşı güçlü direncine rağmen, gerçekten de zor bir zaman geçirebilecekleri bir şey varsa, çoğu zaman kalp krizi geçirir.

Bazen devam etmeleri ve gitmeleri için son derece zorlanıyorlar ve ayaklarını kurtarmak, hatayı geri almak için çok zaman harcıyorlar.

Boğa, aklını kullanamayan kararsız kişilikler tarafından hayal kırıklığına uğrar

Boğa tutarsızlığı…En yaygın Boğa özelliklerinden biri bir kararlılık duygusu olduğu için, her saniye aklını sürekli değiştiren istekli-yıkıcı kişiliklerle uğraşmak zorunda kaldıklarında son derece hüsrana uğrayabilirler.

Herhangi bir karara varamazsanız, Boğa muhtemelen sizin için yapacak.

Boğa konfor ve iyi yaşam için çabalar

Boğa aşk ve lüks için kendini nasıl şımartacağını iyi bilir ve genellikle hayattaki daha güzel şeyler için bir tada sahiptir. Onlar büyük işler yapmak ve iyi yaşamak için büyük planlarla dolu.

Genellikle çok sıkı çalışırlar, bu nedenle müsriflik ve zaman zaman kendilerini şımartmakla ilgili hiçbir sorun görmezler.

Boğa güvenilirdir ve sıkıntılar sizi vurduğunda etrafta olmasını istediğiniz şeydir

Güçlü Koruyucu Boğa, her zaman güvenebileceğin ultra güvenilir ve güvenilir bir arkadaşa ihtiyacın varsa orada olacaktır.

Ve birçok insan için Boğa sadece budur. Asla kaybolmazlar çünkü işler biraz sertleşir ve sık sık sevdiklerini gördüklerinde günü kurtarmak için sık sık içeri girerler.

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Yengeç
23° 59' 41" R
Ay
Akrep
17° 06' 26" R
Merkür
Aslan
20° 02' 32" R
Venüs
Aslan
05° 20' 35" R
Mars
Boğa
26° 37' 59"
Jüpiter
İkizler
11° 21' 41"
Satürn
Balık
19° 12' 38"
Uranüs
Boğa
26° 20' 26"
Neptün
Balık
29° 52' 55"
Plüton
Kova
01° 02' 25"
Chiron
Koç
23° 29' 08"
Lilith
Terazi
01° 50' 37"
True Node
Koç
09° 57' 28"
Son Güncelleme : 16/07/2024 03:40

Astroloji Gündemi

23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri 19 Mayıs 2024, Pazar 23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar Zihinsel aktiviteleriniz artacak, iletişiminiz güçlenecek ve yeni fırsatlar karşını... Devamını Oku >>