Terazi Burcu

Terazi Burcu

23 Eylül - 23 Ekim

Terazi Burcu Özellikleri

Teraziler oldukça hassas ve duygusal kişilerdir. Diğerlerinin duygusal ihtiyaçlarını iletişim kurmasalar da anlarlar ve buna göre hareket edebilirler. Teraziler diplomatik kişilerdir. Kişiler arası problemlerde, probleme iki tarafın da duygu ve düşüncelerini dahil ederek değerlendirme yaparlar.

Zodyak'ın 12 burcundan yedincisi olan terazi burcunun döngüsü her yılın 23 Eylül - 22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Terazi burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Terazi burcunu ziyaret ederek bu burcun hava enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

Kararsızlıkları ile ünlü cazibe sembolü karşınızda duruyor. Nedenini bilmediğiniz bir çekim gücü etkisi altına girdiğinizi fark ettiğinizdeişten çoktan geçmiş olacaktır. Onların büyülü bir havası vardır. Ritmik hareketleri ile dans eder gibi bir yaşam sürer. Onun yanında kızgınlıklarınız yok olur. En sinirli anınızda bile sizi regüle etme yeteneğine sahiptir. Üstelik, tartışmayı sevmesine rağmen; bu kadar ustalıkla konulara hakim olup, sonrada sesini hiç yükseltmeden zaferini ilen eden çok az kişi vardır. Bir Terazi bunu başarır. Sizin kılıç salladığınız ortamlarda, o; gülücüklerini, zarafetini ve öpücüklerini gönderecektir. Kafasında müthiş bir denge vardır. Onun ne düşündüğünü bilemezsiniz. Uyumlu ve sevecen yapısının altında gizli bir güç vardır. Bulunduğu ortamları çok çabuk inceler ve gizli detayların nerede saklı olduğunu bulmaya çalışır. Konuya hakim olmak için deliler gibi çalışmak ve kendini harap etmek yerine, keskin görüşlerini ve doğru mantığını kullanacağı ortamları seçer. Başarılı olmak için imkansızlığı değil, kendini yüceltecek elle tutulur konular üzerinde uyumlu bir sessizlikle çalışır. Yaptığı işlerin doğruluğuna inandığı halde, onay beklemekten de kendini alamaz. Onu tenkit etme gibi bir şansınız asla olamaz. Böyle bir şeye kalkıştığınız taktirde; size tüm zarafetiyle gülümseyecek, önerilerinizi can kulağıyla dinleyecek ve sonunda kibarca teşekkür ederek sizden uzaklaşacaktır. Fakat bir daha asla sizin fikrinizi sormayacaktır. Gülümseyen çehresinin altında müthiş bir ego gizlidir, aşk ve sanat onun yaşam öğeleridir. Dünyada her şeyden vazgeçebilir, fakat kişiliğini besleyen ve duygusallığını yansıtan soyut kavramlarından vazgeçemez. Akıl, mantık, aşk işte karşınızda her şeyiyle özel bir kişi duruyor. Onun terazilerinin kefesinde yer almak istiyorsanız, belli standart ölçülerin çok üstünde olmanız gerekir. Kolay bir insan olmadığını şimdiden hatırlatırız.

Elementi : Hava

Niteliği : Öncü

Yönetici Gezegeni : Venüs (güzelliğin, lüksün ve aşkın gezegeni)

Rengi : Petrol Yeşili

Taşı : Safir, inci, mercan, aytaşı

Günü : Cuma

Terazi Burcu Özellikleri : Adil, eşitlikçi, dengeli, uyumlu, sakin, sabırlı, akıllı, kibar

Terazi Burcu Erkeği : Sakin, uyumlu görüntüsünün ardında ne istediğini iyi bilen ve dominant bir yapısı vardır. Huzur onun için önemlidir. Sanata düşkündür. Keyif aldığı konularda para harcamayı sever. İlişkisinde denge ve eşitlik bekler.

Terazi Burcu Kadını : Zarafeti ve güzelliğiyle dikkat çekicidir. Akıllı ve sabırlıdır, çatışmadan hoşlanmaz, dengeli, uyumlu bir birliktelik arar. Gizli mükemmeliyetçi bir yönü vardır. Politik ve kibar tutumu ve davranışlarıyla takdir toplar.

Tarzı : Zarif, kibar, rafine zevkleri yansıtan hoş giysiler, pastel renkler, hafiflik, uçuşan etek veya elbiseler, nadide kumaşlar, marka ve tasarım giysiler, aksesuarlar.

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Böbrekler

Anlaştığı Burçlar : Başak, Boğa

Anlaşamadığı Burçlar : Koç, Yengeç, Oğlak

Olumlu Yönleri : Akılcı, mantıklı, dengeli, uyumlu, adil, zarif, kibar, nazik, sanatçı ruhlu, hoş, efendi

Olumsuz Yönleri : Zevklerine, keyfine düşkün, üşengeç, uykucu, kararsız, manipülatif

Gizli Tutkuları : Sevmek ve sevilmek

Güçlü Yanları : Dayanışmacı, diplomat, zarif, tarafsız, sosyal olmaları

Zayıf Yanları : Kararsız olmaları, çatışmadan kaçmaları, kendilerine acımaları

Aşık Terazi : Terazi için uyum ve dengeler her şeyden önemlidir. Kendini ve karşısındaki sürekli tartar, en doğru ve en uygun adımı atmaya çalışır. Yalnız olmayı asla istemez. Bir Terazi'nin hayatında her daim birisi vardır. Aşk ve sevgi ön plandadır ancak akılcı ve mantıklı davranır. Stratejik, planlı hareket edebilir. İşbirliğine her zaman açıktır, orta yolu her zaman arar. Sanatçı ruhunu tatmin eden kişilerden hoşlanır. En tahammül edemediği şey haksızlık, eşitsizlikdir. Karşınızda haklı gördüğü herkesi savunabilir. Terazi sevgiliniz veya eşiniz varsa kimsenin hakkını yemeyin zira sevgili veya eş demez kim haklıysa onu tutar. Özgürlüğüne düşkündür, zarafetine aldanıp zayıf olduğunu asla düşünmeyin, akılcı, yönlendirici, baskın bir karakterdir.

Anne Terazi : Çocuklarına karşı son derece adildir, birden fazla çocuğu varsa hepsine aynı oranda sevgi ve şefkat göstermek için çırpınır, eşitlikçi ve adil bir yaklaşım sergiler. Çocuğunu sanatsal aktivitelere yönlendirebilir. Çocuğuyla dengeli ve uyumlu bir ilişki kurmak onun için önemlidir, bağırıp çağıran, cezalandıran bir anne değildir, sorunlara akılcı ve barışçıl çözümler getirmeye çalışır.

Baba Terazi : Herkesin gözdesidir. İlişkileri yönetmede usta olan baba Terazi çocuğuyla ilişkilerini de yönetmekte zorlanmayacaktır. Duygusal olmak yerine mantıklı yaklaşacak, açıklamalar getirerek ikna gücünü sonuna dek kullanacaktır.

Çocuk Terazi : Sosyal bir çocuktur. Daha çok küçük yaşta karşı cins ilişkileri ilgisini çeker, dolayısıyla nasıl göründüğü, nasıl giyindiği, saçları vb önemlidir. Her daim bakımlı ve güzel görünmek ister. Estetik yönleri güçlüdür, sanata meraklıdır.

Yükseleni Terazi Burcu

18 Ocak 2021, Pazartesi Yükselen Yorumu

Bu dönem egoya bağımlı ama sınırlayıcı faktörler içeren haya......

Yükselen Terazi Burcu Yorumunun Devamı

Günlük Terazi Burcu

18 Ocak 2021, Pazartesi Günlük Yorumu

Hayatındaki kişiye karşı sürprizlerin olacak. Böylelikle de inişleri ve çıkışları ile devam eden ilişkide aradığın heyecanını kesinlikle kaybetmeyeceksin. İlişkindeki sadakat her geçen gün giderek art......

Günlük Terazi Burcu Yorumunun Devamı

Haftalık Terazi Burcu

18 Ocak - 25 Ocak Haftası Yorumu

İlişkiler ve özel hayatınızın detayları ile haftanızı başlatıyorsunuz sevgili Teraziler ve yükselen Teraziler. Pazartesi günü ikili ilişkiler ve özel hayat alanınızda isteğinizin yükseldiğini göreb......

Haftalık Terazi Burcu Yorumunun Devamı

Aylık Terazi Burcu

Ocak 2021 Ayı Yorumu

Sevgili Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olanlar, geçmişi düşünmeyi bırakıp mutlu olmaya hazırlanmalısınız.2021 yılına toplumsal bir sistemin parçası olarak giriş yapıyorsunuz. Olmak......

Aylık Terazi Burcu Yorumunun Devamı

Yıllık Terazi Burcu

2021 Yılı Yorumu

Bu sene 2020'den daha verimli geçecek. 2021'i arzularınıza uygun şekilde yaşayacaksınız! Satürn ve Jüpiter size destek olarak girişimlerinizin başarılarınızı garantiliyor, moralinizi yüksek tutuy......

Yıllık Terazi Burcu Yorumunun Devamı