Başak Burcu

Başak Burcu

24 Ağustos - 22 Eylül

Başak Burcu Özellikleri

Başaklar, analitik yetenek gerektiren konularda oldukça iyidirler. Matematiksel bakış açılarını özel hayatlarından iş yaşamına kadar hayatlarının her alanında kullanırlar. Düzenli ve planlı yaşamayı severler ve bunu yaşamlarının her alanında uygularlar. Anlama kabiliyetleri ve her şeye yeterli zaman ayırabilme konusundaki üstün başarıları nedeniyle sürekli bir adım önde giderler.

Zodyak'ın 12 burcundan altıncısı olan Başak burcunun döngüsü her yılın 23 Ağustos - 22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Başak burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Başak burcunu ziyaret ederek bu burcun toprak enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

Yönetici gezegeninizden dolayı hep bilgiyi ararlar. Zekalarını kendilerine yardımcı olan bir hizmetçi gibi görürler. Bu nedenle Başak burcunu tanımlayan sözcük 'İncelerim ' dir. Başak'lar çalışkan ve pratik insanlar olup, yaşamlarındaki en önemli konu İş' tir. Güvendikleri kişilere yardım etmeyi sevmelerine rağmen, inanmadıkları ve tembel olduklarını bildikleri kişilere karşı soğuk davranırlar. Yaşamları boyunca dinlenmeden çalışırlar. Onların dinlenme biçimi bile başkalarına yorucu gelebilir. Başak'ların yaşamda ayrıntılar arasında boğulma riskleri hep vardır. Böyle anlarda bile, kendi yöntemleri ile yaptıkları işlerde gelişigüzel şeyler bulunabileceğini kabul etmezler. Başaklar, genellikle kendilerini hiç kimseye kullandırtmazlar, sınırlarını belirleyerek 'hayır' demesini bilirler. Tutumlulukları bazen pintilik derecesindedir. İçli-dışlı olmayı sevmedikleri için, soğuk ve mesafeli bir görünüşleri vardır.

Elementi : Toprak

Niteliği : Değişken

Yönetici Gezegeni : Merkür (iletişim gezegeni)

Rengi : Mavi

Taşı : Safir, yeşim, mavi topaz, ametist

Günü : Çarşamba

Başak Burcu Özellikleri : Titiz, çalışkan, mükemmeliyetçi, eleştirel, detaycı, emektar, hizmet odaklı

Başak Burcu Erkeği : Akılcı ve pratik bir zekaya sahiptir. Dakiktir, çalışkandır, detaylara önem verir. Eleştirel ve titiz yönleri zaman zaman onu zorlayıcı kılabilir. Ancak hizmet odaklı yapısıyla yaşamınızda siz farkında olmadan hayatınızı kolaylaştıran kişidir.

Başak Burcu Kadını : Başak burcu kadınına bir şey beğendirmek oldukça zordur. En küçük kusur ve detayları görebilecek göze sahiptir. Bazen bu detaylar içinde çok fazla kaybolabilir. Seçim yapmakta oldukça zorlanır, kuruntu ve evhamlar geliştirebilir.

Tarzı : Temiz, net, hatasız kesimleri tercih eder, süsten, aksesuardan, frapanlıktan hoşlanmaz. Tarzı konusunda da mükemmeliyetçidir, kendi düşüncesi kadar başkalarınınki de önemlidir.

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Bağırsaklar

Anlaştığı Burçlar : Boğa, Oğlak, Başak

Anlaşamadığı Burçlar : Yay, Koç, Aslan

Olumlu Yönleri : Titiz, becerikli, zeki, dakik, kendini işine, evine, çocuklarına adayabilen, hizmet ruhu yüksek, çalışkan

Olumsuz Yönleri : Huzursuz, evhamlı, mükemmeliyetçi, eleştirel, seçici, takıntılı

Gizli Tutkuları : Kahraman olmak

Güçlü Yanları : Sadık, analitik, nazik, çalışkan, pratik olmaları

Zayıf Yanları : Utangaç, endişeli, aşırı yargılayıcı olmaları

Aşık Başak : Başak akılcı bir burçtur, fazla duygusallığı gereksiz bulabilir, mantığı, pratik zekası hep öndedir. Mükemmeliyetçi ve eleştirel yönleri ile son derece seçicidir. Doğru eşi bulmak için çaba sarfeder, Başak'ların evlenmesi kolay değildir. Sorumluluk duygusu oldukça yüksektir, üzerine düşen görevleri yerine getirir ancak karşısındakinden sürekli memnuniyetsiz tavrı, eleştirel bakışı eşini veya sevgilisini bıktırabilir. Çoğu zaman bunu elinde olmadan, dürtüsel şekilde yapar ancak yanlış anlaşılabilir. Zekası, kıvraklığı, becerikliliği ile Başak eşiniz hayatınızı kolaylaştırır. Ancak büyük bir aşk, tutku ve romantizm beklemek zordur.

Anne Başak : Çocuklarının emrine amadedir, çalışkandır, onlar için en mükemmelini ister, arar, yoktan var eder. Ancak beklentileri de oldukça fazla olabilir. Çocuğunu fazla eleştirebilir, zekasıyla baskı kurabilir, kontrolcü olabilir. Fazla evhamlı olması zaman zaman çileden çıkarabilir.

Baba Başak : Çalışkandır ve sorumluluklarına bağlıdır. Maceradan hoşlanmaz, evarasında mekik dokur. Çocuklarının hayatını kolaylaştıracak pratik dokunuşlar yapar. Duygusal olmaktan ziyade doğruları yapan, titiz, mükemmel baba olmak önemlidir.

Çocuk Başak : Güzel, narin ve hassastır, hassasiyeti onu hastalıklara da meyilli yapabilir, beslenme sorunları olabilir. Anne babayı uğraştırabilir. Ancak son derece pratik zekalı, temiz, titiz bir çocuktur. Mantıklı yaklaştığınız takdirde kuralları ve düzeni severler.

Yükseleni Başak Burcu

14 Temmuz 2024, Pazar Yükselen Yorumu

Kişisel olarak ön planda olmaktan keyif alacaksınız. Tercihl......

Yükselen Başak Burcu Yorumunun Devamı

Günlük Başak Burcu

1 Temmuz 2024, Pazartesi Günlük Yorumu

Ekonomik anlamda ve kariyer hayatınızda en verimli olduğunuz günlerdesiniz. Bugün para girişiniz olabilir. Emeklerinizin karşılığını alıyorsunuz. Eğitimle alakalı bir gündeminiz varsa bugün pozitif ge......

Günlük Başak Burcu Yorumunun Devamı

Haftalık Başak Burcu

15 Temmuz - 22 Temmuz Haftası Yorumu

Başak ve yükselen Başaklar haftaya nane molla etkilerle giriş yapıyorsunuz. Kendi halinizde olmakistediğiniz bir dönem olabilir. Daha planlı programlı çalışmak üretmek araştırmak sizin için önemli......

Haftalık Başak Burcu Yorumunun Devamı

Aylık Başak Burcu

Temmuz 2024 Ayı Yorumu

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, 2 Temmuz'da Neptün'ün Balık burcundaki geri hareketiyle hayatınızdaki insanlar konusunda verdiğiniz kararları sorgulayabilirsiniz. Özellikle biten......

Aylık Başak Burcu Yorumunun Devamı

Yıllık Başak Burcu

2024 Yılı Yorumu

Yıla 3 Ocak tarihine dek sürecek Merkür Retrosu ile başlıyoruz. 11 Ocak tarihi itibariyle aşk, ilişkiler, çocuklarınız, yatırımlarınız ve hobilerinize dair tüm planlamalarınızı kalıcı ve istikrarlı......

Yıllık Başak Burcu Yorumunun Devamı

Başak boş konuşmuyor… sadece yapıyor

Başak başarılı olmak için “hiçbir eylemsiz konuşma” türüne dahil değildir. Bir şeyler yapacağına karar verdiklerinde, gerçekleşene kadar çalışacaklarına inanın.

Onlar, aklına koydukları bir şeyi başarmakta zorlukla karşılaştıklarında kararlılık ve öz disiplinle birlikte hedef belirleyicilerdir.

Başak zor problemlere çözüm bulma yeteneğine sahip bir analitik akla sahiptir

Başak bulmacalar çözüyor…Başakların zekice bir akılları vardır ve diğerlerinin çözmekte zorlandığı sorunlara çözüm bulmalarına yardımcı olan dikkatli bir yapıları vardır.

Görünüşte imkansız problemleri küçük ve işlenebilir parçalara ayırabilir ve sonra gerçekten işe yarayan bir çözüm bulabilirler.

Başak, beceriksizlik ve aptallıktan dolayı hayal kırıklığına uğrar

Başak aptallıktan nefret eder. Yetersizlik ve aptallıkla baş etmek söz konusu olduğunda Başak dünyadaki en hasta kişidir.

Bazen sadece derin nefes almaları ve 10’a kadar saymaları gerekir… Dünyadaki herkes roket bilimci olamaz.

Başaklar göstermeseler bile duyarlı ve duygusaldırlar

Hassas Başak, her ne kadar sadece onlara bakarak tahmin etmemiş olsanız da Başak oldukça derin ve oldukça duygusal olabilir.

Bazen çoğu insanın anlayabildiğinden daha fazlasını elde ederler, ancak başkalarının sorunlarıyla uğraşmaktan korktukları için bunun hakkında konuşmayı reddedebilirler.

Başak bir mükemmeliyetçi

Mükemmeliyetçi Başak, eğer bir şey yapacaklarsa, doğru bir şekilde yapabileceklerini düşünen ünlü mükemmeliyetçilerdir. Kendileri için yüksek standartlar belirliyorlar ve sürekli olarak daha yüksek ve daha yüksek seviyelere ulaşmak için kendilerini zorluyorlar.

Kendilerini oldukça zorlayabilir ve gereksiz bir stres durumunda hissetmeye başlayabilirler.

Başak, gizli bir vahşi tarafa sahiptir

Eğlenceli Başak, çoğunlukla zodyaka ait daha ayrıcalıklı işaretlerden biri olma eğilimindedir, gizli ruh halleri ortaya çıkınca, saçlarını bırakma ve biraz vahşi olma eğilimi gösterirler.

Kendilerini yanlarında rahat hissettikleri iyi arkadaşlarının etrafında olmak isterler, genellikle bu rahatlıklarını ortaya çıkarmak eğilimindedirler.

Başaklar, kendileri görene kadar bir şeye inanmayan şüphecilerdir

Şüpheci Başak, başkalarının dedikodularına ve sözlerine bel bağlayan tipler değildir ve akıl yürütmelerini gerçeklere ve somut delillere dayandırmayı tercih ederler.

Onlar, kuşku ve ön yargı ile ilgili kendi sonuçlarına varmayı seven bağımsız düşünürler olarak doğarlar.

Başakları güçlü görüşleri vardır ve söylemekten korkmuyorlar

Hakim Başak, Güçlü fikirli olma eğilimindedir ve sonuç olarak, görüşlerini bildirmekten korkmayan bireylerdir.

Sürü zihniyetinden kolayca etkilenmezler ve kendi fikirlerine sıkı sıkıya bağlı kalırlar.

Başaklar, endişeli ve aşırı düşünenlerdir

Endişeli Başak, küçük her şeyi düşünmek ve analiz etmek için gerçek bir stres başı olabilir. Akılları sürekli olarak çalışıyor ve kendilerini panikletmeye yetiyor…

Meşgul yaşamlarında molalar almayı ve uzun vadede aklı başında kalmayı isteseler de akıllarını dinlendirmek için bile mola vermeyi hatırlamaları gerekir.

Başak bir savaşçı değil, genellikle çatışmadan kaçınmaya çalışır

Başak bir sevgilidir, çatışmaya başlama yolunda gitmez ve doğası gereği bir savaşçıdan daha çok sevgilidir.

Eğer etrafınızda Başak varsa onun çok sokulgan, sıcak kanlı ve samimi olduğunu göreceksiniz.

Başak çantada kekliğin DEĞİLDİR… Her zaman yerini bilir

Başak kendini savunma konusunda sizin ummadığınız tepkiler verebilir. Onu pasif bulup bir kenara atabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Başak barış yanlısı bir yapıya sahip olabilir ama saldırganlık eylemine başvurmadan da sizi kendi sözleriyle yere sermeye yetecek kadar zekidirler.

Başak sorgulanmaktan ve nasihatten nefret ediliyor

Başak sorgulanmış hissetmekten veya insanların her hareketini eleştirmesinden nefret eder. Yargılamak ve ders vermek Başaklara yapmamanız gereken bir şey…

Bu açıkçası onları ilgilendirmez Başak için onları yargılama hakkına sahip dendiğinde onun için vazgeçemeyeceği, çok iyi tanıdığı, söylediklerinin doğru olduğuna inandığı kişiler olması lazım.

Başak çok iyi patron olabilir

Başaklar , zaman zaman biraz hırslı olma yetenekleri ile tanınıyorlar… bazıları da “köle şoförü” olarak adlandırılıyor.

Ancak, bir takımı bir araya getirme ve bir şeyler yapma konusunda kayda değer bir yeteneğe sahip olduklarını inkar etmiyorlar ve bu nedenle de genellikle hayattaki liderlik pozisyonlarını üstlenmeye devam ediyorlar.

Başak kendine çok güvenir ve zekadan etkilenir

Kendine güvenen Başak, çabuk bıkmak ve sıkılmakla meşhurdur. Eğer sizden sıkıldıysa size gitmek kalıyor. Başak sizden sıkılsın istemiyorsanız zeka onları etkileyen en iyi unsurdur. Güzellik onun için bir yere kadardır.

Kendine güveni onu daha emin adım atar hale getiriyor. Attığı emin adımda siz varsanız ve onu yanıltmışsanız bir daha asla ona ulaşamazsınız. Sizi bir kez bırakması yeterli.

Başak bazen soğuk olarak karşımıza çıkabilir, gerçek şu ki açılma konusunda ihtiyatlı davranırlar

Soğuk ve uzak Başak, bazen iyi bilmedikleri kişilere soğuk ve uzak olarak gelebilir, ancak gerçek şu ki, önce bir insanı tanımak için zaman ayırmayı tercih ederler ve insanlara açılma konusunda ihtiyatlı davranırlar.

Birisine gerçekten açılmadan önce, onlara güvenmeyi öğrenmeliler.

Başak bir sinir krizi eşiğinde iken bile sakin görünebilir

Başak’ın gizemli duyguları, içte duygusal bir çöküş yaşıyor olsalar bile dışarıdan aldatıcı bir şekilde sakin ve rahat görünebilirler.

Yardım alma ve isteme konusunda iyi değiller ve duygularını saklamak gibi kötü bir alışkanlığa sahipler.

Başak organize kalır ve dağınıklığı sevmez

Organize Başak, birşeylerle ilgili sistematiktir ve her şeyin olabildiğince düzgün çalışmasını sağlamak için hayatlarını düzenlemeyi severler.

Onlar odaklanmak için karışıklık ve dağınıklık ile çevrili olduklarında bir şeyler yapmakta zorlanan “temiz ucubeler” olma eğilimindedirler.

Başak hesaplıdır ve umursamaz kararlar vermez

Hesaplanmış kararlar zodyaktaki daha pervasız burçlardan farklı olarak Başakta bulunmaz. Kuvvetli karakteristiklere ve rasyonellik ve sağduyu özelliklerine sahiptir.

Başak, her zaman tüm avantajları ve eksileri tartmayı garantileyen önemli yaşam kararları verme yaklaşımlarında son derece hesaplı davranan kişilerdir.

Başak mütevazi ve alçakgönüllüdür

Mütevazi Başak, genellikle yüksek başarıya sahip olma eğiliminde olmalarına rağmen, aynı zamanda son derece alçakgönüllü ve yetenekleri konusunda düşük düzeyde bir egoya sahiptir.

Bazen onlar övgüleri kabul etmekte zorlanan mütevazi bireylerdir.

Başak iyi bir gelecek için çok çabalıyor

Başak, geleceği doğru inşa ediyor, her zaman kendileri ve sevdikleri için bir şekilde daha iyi bir gelecek inşa etmek için çalışıyor.

Sürekli olarak geleceği düşünürler ve hayallerini gerçeğe dönüştürmek için planlar yaparlar.

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Yengeç
23° 05' 38" R
Ay
Akrep
05° 34' 47" R
Merkür
Aslan
18° 51' 45" R
Venüs
Aslan
04° 10' 58" R
Mars
Boğa
25° 58' 18"
Jüpiter
İkizler
11° 10' 16"
Satürn
Balık
19° 14' 06"
Uranüs
Boğa
26° 18' 20"
Neptün
Balık
29° 53' 19"
Plüton
Kova
01° 03' 45"
Chiron
Koç
23° 28' 35"
Lilith
Terazi
01° 44' 20"
True Node
Koç
09° 59' 29"
Son Güncelleme : 15/07/2024 05:00

Astroloji Gündemi

23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri 19 Mayıs 2024, Pazar 23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar Zihinsel aktiviteleriniz artacak, iletişiminiz güçlenecek ve yeni fırsatlar karşını... Devamını Oku >>