Başak Burcu

Başak Burcu

24 Ağustos - 22 Eylül
Kendi Yolunuzda İlerliyorsunuz! 2022 Mottosu

Başak Burcu Yıllık Burç Yorumu

2022

Başak Burcu

2022 yılına Venüs Retrosu ile başlıyoruz. 7 Şubata kadar Venüs Retro harekette olacak. Bu retro sürecinde çocuklarla ilgili konular ebeveyn Başaklar için ön planda olacaktır. Çocuklarınızın hobileri ve eğitimleriyle ilgilenebilir, çocuklarınızın geleceğini düşünerek birikim ve planlama yapabilirsiniz. Evli Başaklar çocuk sahibi olmakla ilgili kararsızlık veya bekleyişler içinde olabilir. Tüp bebek gibi tedavilerle bir süredir ilgileniyorsanız bu dönemde olumlu sonuç verme ihtimali artabilir. Bu dönemde öz sevgi ve özgüveni yükseltmek, bekarlar için özellikle potansiyel durumlara kapı açacaktır. Hem eski ilişkilerden tekrar teklifler alabilir hem de yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

29 Aralık 2021 tarihinde Balık burcuna geçen Jüpiter, 11 Mayıs tarihine kadar burada ilerleyecek. Bu transit boyunca ilişkiler alanınızda büyüyen, gelişen ve ilerleyen durumlar gündeme gelecek. Süregelen ilişkilerinizde iyileşme, ilişkilerinizi bir sonraki adıma götürme, eşin ve partnerin hayatında şans ve fırsatların artması gibi konular ortaya çıkacaktır. Yalnızlar ve bekarlar için oldukça potansiyel bir sene olacaktır. Birden fazla aday önünüze gelebileceği gibi hayalinizdeki gibi kişilerle karşılaşabilirsiniz. Yalnızca bu dönemde ilişkilerinizde fazla hayalperest davranmamaya özen göstermeli ve ilişkilerinizde aşırılıklara kaçmaktan imtina etmelisiniz.

11 Mayıs tarihinde Jüpiter, Balık burcundan Koç burcuna geçecek. 28 Ekim tarihine kadar bu burçta seyahat edecek. Bu transitin burcunuza etkileriyle daha hızlı, atak, yenilikçi yanınız öne çıkacak. Şartlarınız ve ilişkilerinizdeki dengeler kaçınılmaz olarak değişime gidecek. Korkulardan ve eskiyi korumaktan ne kadar uzak kalırsanız, süreç o kadar sizi iyileştirebilir. Sağlık veya estetik kaynaklı operasyonlar, özellikle gençleşme için, yaşlılık belirtileri ve getirilerini kaldırmak için operasyonlar yaptırabilir, bu yönde hizmetler alabilirsiniz. Dostluk veya partnerlik ilişkilerinizde kendiniz için ilkler yapabilir, daha önce deneyimlemediğiniz tavır ve maceraların içine girebilirsiniz. Cinsellikle ilgili daha titiz, dikkatli olma zamanı. Aşırılıklar, zorlu durumları getirebilir. Gebeliklere açık bir dönem.

30 Nisan tarihinde Boğa burcunda Güneş Tutulması gerçekleşiyor. Bu tarih ve civarında kısa süreli seyahatlere çıkabilir ve uzun süredir gitmek istediğiniz bir yere gidebilirsiniz. Eğitim hayatınızda hiç planınızda olmayan bir başlangıç yapabilirsiniz. Medya, basın-yayıncılık ve tv aracılığıyla yapılacak işler ve projeler karşınıza gelebilir. Bu alanlarla ilgiliteklifleri alabilirsiniz. Bu dönemdeveya özel hayatınızda yaşayacağınız tanışmalar, uzun vadede hayatınıza önemli etkiler bırakacaktır. Ön yargılarınızı kıran durumlarla karşılabilecek ve bazı noktalarda yaşama bakışınızı değiştireceksiniz.

10 Mayıs - 4 Haziran tarihleri aralığında Merkür İkizler burcunda retro harekette ilerliyor. Retro döneminde kariyer planlamalarınızda karmaşalar ve karışıklıklar olabilir. Ertelenmiş terfilerinizi bu dönemde alabilirsiniz. Fakat bazı planlarınız süreç içerisinde değişebilir, bazı isteklerinizden ve hedeflerinizden vazgeçebilirsiniz. Mümkün olduğunca kesin kurallar ve kesin planlarla hareket etme konusunda ısrarcı olmamalı, esnek davranmalısınız. Kitlelere hitap etme, öne çıkma fırsatları yakalayabilirsiniz.

Temmuz ve Ağustos aylarında Kuzey Ay Düğümü, Mars ve Uranüs arasında gerçekleşen kavuşumun etkilerini deneyimliyor olacağız. Bu kavuşum döneminde, olmaz dediklerinizin olduğunu, imkansız gördüğünüz durumların gerçekleştiğini görebilirsinsiz. Dönem içerisinde mümkün olduğunca ön yargısız hareket etmeli ve hayatın önünüze getirdiği durumlara göre şekil almalısınız. Bu gezegen hareketi, ani evlilik kararları, ani ayrılık veya istifa kararlarından bahsedebilir.

Jüpiter, 28 Ekim tarihinde Balık burcuna geri dönüyor ve 20 Aralık tarihine kadar burada kalıyor. Bu dönemde, bir önceki Balık seyahatindeki konuların tekrar üzerinden geçecek ve yarım kalan durumları tamamlanmanız için son şansı tanıyacak.

31 Ekim tarihinde Mars gerilemeye başlıyor ve 2023 yılı Ocak ayı içerisinde retrosunu bitiriyor olacak. Mars'ın Retro hareketiyle, Mayıs-Haziran döneminde yaşanan Merkür retrosu konuları tekrar ortaya çıkacak veya hareketlenecektir. O dönemde aklınıza koyduğunuz fikirleri bu dönemde gerçekleştirebilirsiniz. O dönemde başlattığınız durumların, bu Mars retrosu döneminde pozitif veya negatif olarak hangi yöne gittiğini görebilir ve tavır değişikliğine gidebilirsiniz. Bağışıklığınızı güçlendirmeniz gereken bir zaman. Erkek kardeşler, eş ve patron gibi eril figürler bu dönemde kararlarınızda daha etkin, belirleyici veya müdahale edici olabilir. Fiziksel ayrılıklardan ziyade fikir ayrılıklarını daha sık yaşayabilirsiniz. Bu dönem içerisinde araçlarınızın tadilat ve bakımlarını daha titiz yaptırın. Arızalanmalar, küçük kazalara veya yolda kalma gibi durumlara sebebiyet verebilir. Uzamış olan kısa süreli eğitimleriniz ise Mars retro döneminde tamamlanma ve bitişe gidebilir.

2022
Başak Burcu Geçmiş Yıllık Yorumları

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Yay
15° 13' 42" R
Ay
İkizler
06° 21' 19" R
Merkür
Oğlak
00° 41' 10" R
Venüs
Yay
26° 30' 42" R
Mars
İkizler
16° 25' 31"
Jüpiter
Balık
29° 06' 35"
Satürn
Kova
20° 16' 58"
Uranüs
Boğa
15° 48' 52"
Neptün
Balık
22° 38' 54"
Plüton
Oğlak
26° 56' 27"
Chiron
Koç
12° 03' 12"
Lilith
Yengeç
26° 23' 39"
True Node
Boğa
13° 12' 12"
Son Güncelleme : 07/12/2022 12:10

Astroloji Gündemi

7 Aralık 2022 Çarşamba Günlük Astroloji Olayları 7 Aralık 2022, Çarşamba 7 Aralık 2022 Çarşamba Günlük Astroloji Olayları Gece yarısından hemen sonra Ay, İkizler burcuna sonrasında da Merkür Oğlak burcuna geçiyor. Yarın gerçekleşecek dolunay önces... Devamını Oku >>