Gezegen Konumları

Bu haritalar anlık olarak astroloji ile alakalı gezegenlerin konumlarını gösterir. Bu gezegenlerin hangi burçlarda olduğunu, hangi burca doğru gittiğini, gezegenlerin gerileme mi?, ilerleme mi? hareketini yaptığını da görebilirsiniz.

25-02-2024 15:50 itibariyle gezegenlerin konumları ve burçlar üzerindeki etkisi

Gezegenlerin Hareketleri ve Burçlara Etkisi

0 , Perşembe

Gezegen
Burç
Konum
Güneş
Balık
06° 24' 14" R
Ay
Başak
17° 22' 56"
Merkür
Balık
04° 01' 14"
Venüs
Kova
10° 58' 01"
Mars
Kova
09° 27' 47"
Jüpiter
Boğa
10° 34' 17"
Satürn
Balık
09° 22' 05"
Uranüs
Boğa
19° 27' 36"
Neptün
Balık
26° 34' 41"
Plüton
Kova
01° 05' 44"
Chiron
Koç
17° 00' 59"
Lilith
Başak
16° 08' 59"
True Node
Koç
16° 03' 13"

Gezegenlerin Sembolleri ve Anlamları

Güneş

Bilinç, irade, yaratıcılık, baba, kadın haritasında eşi, otorite, devlet, güçlü ve sözü geçen kişiler, yöneticiler, komutanlar, tanınmış kişiler, orta yaşta erkek figürleri.

Ay

Duygular, tepkiler, bilinçsiz eğilimler, aidiyet ihtiyacı, beslenme, anne, kadın haritasında doğurganlık, erkek haritasında eşi, olgun kadın figürleri.

Merkür

İletişim, bilgi, bilinçli akıl, analitik zeka, mantık, öğrenme, zihin, konuşma ve işitme, yazılı ve sözlü beceriler, genç çocuk, çabukluk, dedikodular.

Venüs

Aşk, zevkler, ilişkiler, dişi, genç kadınlar, erkek veya kadın haritasında evlilikle ilgili konular, sanat, sanatçılar, estetik, oyunculuk, yaratıcılık, genç kadın figürleri.

Mars

Enerji, öfke, kavga, arzular, inisiyatif, cesaret, güdüler, kararlılık, acımasızlık, liderlik, meydan okuma, düşünmeden hareket, genç erkek figürleri, erkek kardeşler, gangsterler, askerler.

Jüpiter

Bilgelik, iyimserlik, kanunlar, iyi şans, iyi niyet, genişleme, büyüme, inanç, eğitim, neşe, yüce gönüllülük, kibir, orta yaşın üzerinde erkek figürleri, yabancılar.

Satürn

Sorumluluk, kısıtlamalar, yasaklar, konsantrasyon, derine inme, kötümserlik, gerçekler, eleştiri, çalışma ve gayret, yaşlı erkek figürleri.

Uranüs

Ani ve öngörülemeyen şeyler, reform ve devrimler, bağımsızlık, orijinallik, acayiplik, icatlar, bilimsel konular, elektrik, uçaklar, patlamalar.

Neptün

Şefkat, ilahiyat, fantezi, aldanma ve yozlaşma, çözülme, bırakma, fedakarlık, sanatsal esinler, ruhsal temalar, net olmayan şeyler, denizler.

Plüton

Yıkıcılık ve yeniden yapma, büyük değişim ve dönüşümler, güç tutkusu, cinsel dürtüler, kendini arıtma, terör, mafya, karanlık, kadersel temalar.

Asteroidlerin Sembolleri ve Anlamları

Pallas

Yaratıcı zekayı temsil eder. Kurban etme veya edilme, kendi yaratıcılığını tanıtma yolundaki engeller, beyin ve kalbi eşit koşullarda kullanma zorluğu.

Juno

Nasıl bir partnere sahip olunacağı konusunda bilgi verir. Bu hem eş, hem de iş hayatında ortakla ilgili olabilir.

Vesta

Günlük yaşamla ilgili şeyleri temsil eder. Günlük hayatın alanları içerisindeki sorunlara dem vurur.

Ceres

Kişinin kendisini ve başkalarını besleyebilme yeteneğini gösterir. Ölümle ilgili konularda da bilgi verir. Aile çocuk arasındaki sorunlar hakkında bilgi vericidir.

Kiron

Sağaltıcı, yaralanmış tedavici, ruhsal ustalaşma, derin yaralanma ve aynı zamanda kendi içinde bunun çaresi.

Diğer Semboller ve Anlamları

Kuzey Ay Düğümü

Karmik Astrolojide gelecekte yönelmek gereken, geliştirilmesi gereken veya otomatik olarak çekileceğimiz alanları gösterir. Ortaçağ Astrolojisinde iyicil olarak görülmüştür. Bulunduğu evde kazançlar vardır.

Güney Ay Düğümü

Karmik astrolojide, geçmişten getirilen etkileri veya alışkanlık kalıplarını gösterir. Bunlardan kurtulmak gerektiği düşünülür. Ortaçağ Astrolojisinde kötücül olarak görülür. Bulunduğu evde kayıplar vardır.

Şans Noktası

Temel olarak, harita sahibi kişinin hayattaki maddi veya manevi kazanımlarının kaynağını, şanslı olduğu alanları gösteren noktadır. Haritadaki yerleşimi, yöneticisinin durumu, aldığı açılar önem taşır.

Ascendant

Doğu ufkunun başlangıç noktasıdır ve 1. ev girişidir. Antik Astroloji döneminde “horoskop” olarak da anılırdı. Burada bulunan, yani 1. ev girişini kesen burç “yükselen burç” olarak tanımlanır.

Medium Coeli

Güney ufkunun başlangıç noktasıdır ve 10. ev girişidir. “Tepe Noktası” olarak bilinir. Meridyenin en yüksek noktasıdır.

Descendant

Batı ufkunun başlangıç noktasıdır ve 7. ev girişidir. ASC’in tam karşısında, yani ondan 180 ° uzaktadır. Alçalan burç olarak anılır.

Immum Coeli

Kuzey ufkunun başlangıç noktasıdır ve 4. ev girişidir. “Ayak Ucu Noktası” olarak bilinir. MC’in tam karşısında, yani ondan 180 derece uzaktadır.

Vertex

Astronomik olarak ana meridyenin batı yönünde ekliptiği kestiği noktadır. Astrolojide kadersel veya karmik karşılaşmalarla ilişkilendirilir. Birleşme ve 180 derecelik açıları önemlidir.

Temel Açıların Sembolleri ve Anlamları

Kavuşum

Planetlerin birbirlerine 0 ° mesafede olmaları durumudur. Aslında açı değildir. Çünkü birbiriyle kavuşumda olan planetler birbirlerine görüş yapmazlar-birbirlerini gören konumda değildirler. Ama fiziksel bir gerçeklik olarak bir aradadırlar. İki planet arasında hem birlik, işbirliği veya tam tersi bastırma-durdurma söz konusu olabilir.

Karşıt

Planetlerin birbirlerine 180 ° mesafede olmaları durumudur. En olumsuz açıdır. Karşıtlık, zıtlaşma ve kutuplaşma vardır.

Üçgen

Planetlerin birbirlerine 120 ° mesafede olmaları durumudur. En olumlu açıdır. Kendiliğinden olan, zorlanmadan akan olumlu enerjileri gösterir.

Kare

Planetlerin birbirlerine 90 ° mesafede olmaları durumudur. Olumsuz açılardan biridir. Efor, çatışma, ispat çabası ve test söz konusudur.

Altmışlık

Planetlerin birbirlerine 60 ° mesafede olmaları durumudur. Açı yapan planetler arasında rahat bir akış ve yardımlaşma söz konusudur. Üçgen kadar güçlü değildir, efor gerektirir.

Burçların Sembolleri ve Anlamları

Koç Burcu

Başlangıçlar yapan, cesur, girişimci, kendine dönük, düşüncesizce atılan, yaşamını biçimlendirme gücüne sahip, hayatta kalma güdüsüne sahip, lider, öncü, öfkeli, çabuk tahrike kapılan, çabuk harekete geçen, paylaşmaktan hoşlanmayan, kendini direkt olarak ortaya koyan, güçlü fiziksel özellikler, enerjik, riskten hoşlanan, maymun iştahlı, hayata renk katan, hareketsiz kalmaya dayanamayan, yeni şeyler keşfetme peşinde, kararlı, deneme yanılma yoluyla öğrenen, tecrübelerden ders almayan, ani parlayıp sönen, maceracı, coşkun, anlamsızca mücadele eden, sürekli kavga arayan, huzursuz, bencil, zorla kabul ettirmek isteyen, temkinsiz, lafazan, pot kıran, cömert, mert, yenilikçi, sert, kendiyle fazla ilgilenen, aceleci, bencil, çabuk kavrayan, dürüst, sert ve dik başlı, acımasız olabilen, açık fikirli.

Boğa Burcu

Sakin ve dingin, huzur arayışında, ağır hareket eden, hassas, sabırlı, kararlı, inatçı, değişim yanlısı olmayan, güvenilirliğe önem veren, sağlamcı, tutucu, kalkıştığı işleri bitirebilen, riske atılmaktan hoşlanmayan, rahatını bozmak istemeyen, esnek olmayan, sadık, maddesel dünyaya önem veren, sahip olma duygusu ve bu yüzden gelen kıskançlık, sevdiğini paylaşamama, serinkanlı, dokunduğuna inanan, dünyevi zevklere düşkün, dar kalıplar içinde yaşamaktan hoşlanan, tutarlı olmak isteyen, yeniliklere fazla önem vermeyen, doğaya düşkün, dayanıklı, küçük şeylerden mutlu olan, maddeyi elde etmek için iyi çalışmak gerekliliğini bilen, boğazına düşkün, geleceğe güvenle bakmak arzusunda, zihinsel konulardan fazla hoşlanmayan.

İkizler Burcu

Değişken, hareketli, hızlı, iletişimci, bilgiyi alan ve dağıtan, zihinsel konulara ve eğitime önem veren, meraklı, çabuk sıkılan, anlayışlı ve esnek, yeni durumlara çabuk adapte olan, dağınık, yüzeysel, tutarsızlık gösterebilen, havai ve uçarı, gergin, her zaman yoğun, sabırsız, rutin işlerden sıkılan, ikna edici konuşabilen ama bazen sivri dilli, alaycı, neşeli, detayları atlayan, çok yönlü, özgürlüğüne düşkün, entelektüel, sosyal, dışa dönük, kendisini diğerlerinden daha zeki bulan, bazen abartan, gerçekleri çarpıtabilen, önyargısız, araştırmacı, canlı, mantıklı, duygusal derinliğe fazla önem vermeyen, her an koşuşturma içinde, bazen eleştirel.

Yengeç Burcu

Kendini gösterme ve merkezde olma ihtiyacında, sahnede olma arzusunda, sıcak, kendini olduğu gibi gösteren, direkt tavırlı, dediğim dedik, artistik kabiliyetleri olan, dramatik, alkış ve ilgi ihtiyacında, vizyon sahibi, yönetken ve buyurgan, organizatör, geri planda kalmaktan hoşlanmayan, sosyal, eğlenceye vakit ayıran, insanları küçük görebilen, başladığı işi bitirmek isteyen, zirvede olmak isteyen, yaratıcı, egoist, ben merkezci, güçlü, çekincesiz, cömert, sadık, eleştirilerden hoşlanmayan, kibirli ve küstah olabilen, gururlu, enerjik, hiçbir şeyin sır olarak kalmamasını isteyen, açık, lükse meraklı, mert, kendinden emin, acele etmeyen, engel tanımayan, hırslı, neşeli, dürüstlüğe önem veren, dışa dönük, kendine fazla güvenen, toplum içinde kendini hemen belli eden.

Aslan Burcu

Başlangıçlar yapan, cesur, girişimci, kendine dönük, düşüncesizce atılan, yaşamını biçimlendirme gücüne sahip, hayatta kalma güdüsüne sahip, lider, öncü, öfkeli, çabuk tahrike kapılan, çabuk harekete geçen, paylaşmaktan hoşlanmayan, kendini direkt olarak ortaya koyan, güçlü fiziksel özellikler, enerjik, riskten hoşlanan, maymun iştahlı, hayata renk katan, hareketsiz kalmaya dayanamayan, yeni şeyler keşfetme peşinde, kararlı, deneme yanılma yoluyla öğrenen, tecrübelerden ders almayan, ani parlayıp sönen, maceracı, coşkun, anlamsızca mücadele eden, sürekli kavga arayan, huzursuz, bencil, zorla kabul ettirmek isteyen, temkinsiz, lafazan, pot kıran, cömert, mert, yenilikçi, sert, kendiyle fazla ilgilenen, aceleci, bencil, çabuk kavrayan, dürüst, sert ve dik başlı, acımasız olabilen, açık fikirli.

Başak Burcu

Çalışkan, sabırlı, detaycı, mükemmelci, zor memnun olan, gergin ve huzursuz, pratik, akılcı ve mantıklı, verimli, düzenli ve organize, hastalık hastası, sağlığına düşkün, formda kalmak isteyen, aşırı inceleyen ve irdeleyen, maddi, yardımcı, ikinci planda kalmayı bilen, disiplinli, yazma konusunda başarılı, derleyip düzenleyen, el becerilerinde yetenekli, saflık ve temizliğe önem veren, kendine güveni az, tutumlu, belli kural ve düzenle yaşamayı seven, karar almakta zorlanan, inisiyatifi ele almak istemeyen, keyif almaya fazla vakit ayırmayan, amaç duygusu çok önemli, esnek, değişime adapte olabilen, gerçekçi, duygusal konulara fazla vakit ayırmayan, çok iyi bir araştırmacı, prensip sahibi, takdir edilmek isteyen, başarıya çok önem veren, işiyle ön planda olan, sakin ve ağırbaşlı.

Terazi Burcu

Uyum ve denge arayışında, ilişkilere çok önem veren, arkadaş canlısı, duyarlı, bulunduğu ortamda huzur isteyen eğer yoksa yaratmaya çalışan, gerilimi başlamadan durduran, sanatçı, aşırıya kaçmayan, sevgiyi herkese sunmaya çalışan, adil, tarafsız, kararsız, değişiklikleri sessizce ve yumuşak geçişle yapmaya çalışan, yüzeysel, entelektüel, zarif ve nezaketli, diplomatik, ilişkilerde girişken, zevkli, karşıtları uzlaştırıcı, hoşgörü, fazla kabullenici ve uyum uğruna her şeye katlanan, hiçbir şeyden vazgeçemeyen, yapmacık hareketler takınabilen, tembel, zevklere fazla düşkün, iltifatkar, diplomatik, tartışmaktan hoşlanmayan, eğlenmekten hoşlanan, sosyal, mükemmel hakem, rahatına düşkün, yaratıcı, tatlı dilli, arkadaş canlısı, değer yargıları gelişkin.

Akrep Burcu

Gizemli, sezgisel, kuşkucu, kıskanç, olaylardan derin etkilenen ve hafife alamayan, taşkın duyguları olan, her konuya derinlemesine giren, araştırmacı, sabırlı, konsantre, dikkatli, dayanıklı, karizma sahibi, kendini anlatmaktan hoşlanmayan, karşısındakini iyi inceleyen, dedektif, detayları atlamayan, etrafındakileri istem dışı da olsa kendine çeken, etkileyici, yıkıcı olabilen, kin tutan ve affetmekte zorlanan, ya hep ya hiç diyen, ya benimlesin ya değilsin mantığında, çekingen, karşılıklı güven ihtiyacında, paylaşımcı, tutkuları olan, kolay vazgeçmeyen, ölümüne mücadele edebilen, sahiplenici, dışarı belli edilmeyen başarı hırsına sahip, sadakatli, duygusal, gizemli konulara meraklı, kararlı ve kararından kolay vazgeçmeyen, uç noktalarda gidip gelen yaşam, korkularıyla yüzleşen, duygularını bastıran, sadakatli, her şeye sıfırdan başlama gücü, ezici duygular, intikam hissi, çıkarı için başkalarını kullanan, inatçı, dediğinden caymayan, sözünü tutan.

Yay Burcu

Hoşgörülü, iyimser ve neşeli, esnek, değişken, canlı, aktif, sporcu, dışa dönük, detaylarla uğraşmak istemeyen, maceracı, hevesli, çekinmeyen, değişim isteyen, yenilikçi, kaşif, deneyime açıklık, felsefi, açık kalpli, gelişim peşinde, dağınık, gerçeklerden uzaklaşma riski, hayalcilik, riskçi, fazla saflık, limitlerini belirleyemeyen, abartıcı, patavatsız, küçük şeylerle mutlu olabilen, sürekli yeni hedefler geliştiren, çok şeye söz verip yerine getirmekte zorlanma, şakacı, özgürlükçü, bağlanmaktan korkan, ilgisiz ve çocukça tavırlar takınabilir, gamsız, sıcakkanlı, sosyal, fanatik, sempatik, arkadaşça, düzen sevmeyen, kıvrak, aşırılıklara kaçma riski, çabuk inanma, meraklı, sürekli kendine yeni hedefler koyan, maymun iştahlı, bilge, uçarı, hareketsiz kalamayan.

Oğlak Burcu

Sorumluluk sahibi, görev düşkünü, yönetken, öncü, işine çok önem veren, mantıklı, duygusallıktan uzak, mesafeli, kuralcı, gelenekçi, toplumdan onay almak ihtiyacında, sözüne güvenilir, mükemmelci, soğuk, zirveye ağır ağır tırmanmak isteyen, organizatör, tutumlu, para kazanmak konusunda yetenekli, çalışkan, tek başına olmaktan hoşlanan, planlı, pratik, uzun vadeli amaçlar peşinde, kendine saygı duyan ve duyulmasını isteyen, işleri yarım bırakmayan, tezahürattan hoşlanmaz, yapmacık hareketleri sevmez, sadelikten yana, hayattan ders alan, kendi hayatını yönlendiremiyorsa başkalarınınkini yönlendirmeye çalışabilir, öz disiplin, duyguları aşırı kontrol altına alan.

Kova Burcu

Orijinal, etrafındakilere benzemeyen, ilginç, arkadaşça, bir kalıba sığmayan, kibirli, ukala, aklından geçeni düşünmeden söyleyebilir, mantıklı, sağduyulu, bireysel ama aynı zamanda sosyal, icat eden, zihinsel temalar çok önemli, yüksek özgürlük ihtiyacı, kendi yolunu kendi belirleme arzusu, ütopik, yenilikçi, alternatif getiren, başkaldıran, duygusal olmayan, soğuk, kendiyle çelişen yönler, marjinal, istemediği yerde asla duramaz, dengeyi tutturmakta zorlanabilir, devrimci, geleceğe yönelik, isyankar, entelektüel, kendini insanlığa adayan, yüzeysel, beklenmedik hareketler ve kararlar, dışadönük, monotonluktan hoşlanmayan, fikirleri için savaşan, dünya vatandaşı, grup aktivitelerinden hoşlanan.

Balık Burcu

Fedakar, hassas, şartlara göre çabuk yön değiştiren, zora gelemeyen, kırılgan, geniş hayal gücü, yaratıcılık, şairane, mistik, toplum için kendini kurban eden, kendini başkalarına adayan, gerçeklerden uzaklaşan, bağımlılığa müsait, kabullenici, bütünleşme arzusunda, merhametli ve şefkatli, bilinçaltı çok dolu, bilinci aşma çabası, empatik, kolay etki altında kalabilir, sübjektif, izlenimci, sessiz, disipline olmakta zorlanan, çabuk dağılan, romantik, sezgisel, yalnızlık arayışı, güçlü inançlar, yoğun duygular, ruhsal öğeler, sonsuzluk arayışı, karamsar, uyum kabiliyeti, yumuşak başlı, tembel, çabuk değişen fikirler, zarafet, duygularda ikilem, kolay sinirlenmeyen ve harekete geçemeyen.

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Balık
06° 24' 14" R
Ay
Başak
17° 22' 56"
Merkür
Balık
04° 01' 14"
Venüs
Kova
10° 58' 01"
Mars
Kova
09° 27' 47"
Jüpiter
Boğa
10° 34' 17"
Satürn
Balık
09° 22' 05"
Uranüs
Boğa
19° 27' 36"
Neptün
Balık
26° 34' 41"
Plüton
Kova
01° 05' 44"
Chiron
Koç
17° 00' 59"
Lilith
Başak
16° 08' 59"
True Node
Koç
16° 03' 13"
Son Güncelleme : 25/02/2024 15:50

Astroloji Gündemi

24 Şubat 2024 Başak Burcunda Dolunay - Burçlara Etkileri 22 Şubat 2024, Perşembe 24 Şubat 2024 Başak Burcunda Dolunay - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar 24 Şubat'ta Başak burcunun 5 derecesinde gerçekleşecek Dolunay hem içten hem dışta... Devamını Oku >>