Koç Burcu

Koç Burcu

21 Mart - 20 Nisan

Koç Burcu Özellikleri

Koç burçları, zeki, kendine güvenen ve hırslı olmalarıyla bilinirler. Yaptıkları her işte iddialıdırlar ve düşüncelerini ifade ederken çevrelerindeki insanlar üzerinde etki bırakırlar. Bu nedenle ikna kabiliyetleri yüksektir.

12 burcun ilki olan Koç burcu Zodyak'ın başında yer alır. Güneş, her bahar bu burcu 20 Mart-19 Nisan tarihleri arasında ziyaret eder. Yıldız haritanızda Koç burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da pek çok gezegen yıl boyunca Koç burcundan geçerek onun yakıcı enerjisini harekete geçirdiği için bu burcun enerjisini anlamak önemlidir.

Hareketli ve enerjik oluşları ile tanınırlar. Ben egoları çok fazla gelişmiştir. BEN, onların aynası olmuştur adeta. Bu burçta doğanlar çok pratiktirler. Olaylar karşısında coşkularını gizleyemezler. Yaşam yolunda canlılıklarını ve atılganlıklarını yitirmeden heyecanla ilerlerler. Merak ettikleri konularda olabildiğince yaratıcılardır. Amaçları doğrultusunda ilerlerken, kendilerini eylemleri ile kanıtlamak isterler. Eğer Koç'lar girişimde bulunacakları zaman izleyecekleri rotayı ayrıntıları ile planlarsa, enerjik yapılarının da yardımı ile daha da üretken olabilirler. Bencilliklerinden kaynaklanan sabırsızlıkları ve söz dinlemez yaratılışları yüzünden zaman zaman güç durumlara düştükleri de olur. Böyle anlarda başladıkları işlerini sonuçlandırmadan bırakırlar. Konuşmaları abartılıdır, bazen gerçekleri değiştirerek anlatırlar. Kavrama yetenekleri fazla olan Koç'lar yaşam sahnesinin başrolünde olmayı tercih ederler. Aşırı kıskanç ve bağımsızlıklarına düşkün olurlar.

Elementi : Ateş

Niteliği : Öncü

Yönetici Gezegeni : Mars (savaş ve enerji gezegeni)

Rengi : Kırmızı

Taşı : Yakut, elmas, yeşim, garnet

Günü : Salı

Koç Burcu Özellikleri : Aktif, dinamik, insiyatif sahibi, hızlı, lider, yönetici

Koç Burcu Erkeği : Bir komutan edasında olabilir ve yönetme arzusu ruhunda vardır. Hızlıdır, bir süreci tamamladığında diğerine geçmekte zorlanmaz ancak her şeyi çabuk tüketen ve çabuk sıkılan bir yapıya sahiptir. Sakin ve sabırlı bir eş veya ortak ararlar.

Koç Burcu Kadını : Erkeksi özelliklere sahip, güçlü ve mücadeleci kadınlardır. Harekete geçmekten korkmaz, cesur ve girişimcidir. Ne istediğini bilir ve hızla kavuşmak ister. Sabırsız ve aceleci özellikleri hata yapmasına neden olabilir.

Tarzı : Canlı renkler, cesur kıyafetler, erkeklerde sert ve maço, kadınlarda ise erkeksi ancak seksi giysiler

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Baş ve Yüz

Anlaştığı Burçlar : Aslan, Yay, İkizler

Anlaşamadığı Burçlar : Aslan, Akrep, Kova

Olumlu Yönleri : Hızlı, girgin, rekabetçi, gözüpek, mert, güçlü, hevesli, kararlı, inatçı, çalışkan

Olumsuz Yönleri : Sabırsız, çocuksu, aceleci, tezcanlı, bağımsız, sert, açıksözlü

Gizli Tutkuları : Bir numara olmak

Güçlü Yanları : Cesur, kararlı, öz güvenli, coşkulu, iyimser, dürüst, tutkulu olmaları

Zayıf Yanları : Sabırsız, dengesiz, çabuk öfkelenen, saldırgan olmaları

Aşık Koç : Koç burcu ilişkilerinde herşeyden önce samimiyet ve dürüstlük arar. Yalandan, dolandan, dolambaçlı, karmaşık yollardan asla hoşlanmaz. Düşündüğünü olduğu gibi söyler, kırıcı olabileceğini hiç düşünmez. Göründüğü gibidir, yanıltmaz. İlişkilerde hızdan, çabuk sonuç almaktan hoşlanır. Olmayacağını anladığında kararını hemen verir, bir sonraki ilişkisine geçer. Meydan okumaktan ve rekabetten hoşlanır.

Anne Koç : Duygularını göstermekte zorlanır, duygusallık sergilemekten hoşlanmaz, kaçınır. Ancak eğlenceli, canlı, enerjik, oyuncu bir annedir. Çocuğuyla kısa ancak kaliteli zaman geçirmesini bilir. Çalışmaktan çocuğuna ayıracak zaman bulamayabilir.

Baba Koç : Şen, şakrak, eğlencelidir. Kız çocuklarının gözdesidir. Oğullarıyla futbol, konsol oyunlar vb her şeyi oynayabilir. İşkolik olabilir. Fazlasıyla açıksözlü olması, düşündüğünü olduğu gibi söylemesi çocuk kalbine sert gelebilir.

Çocuk Koç : Anne, babasını epeyce yorabilir. Ancak zekidir, muziptir, şeytan tüyü vardır. Fiziksel aktivitelere meraklıdır. Arkasından epeyce koşturabilir. Korkusuz, temkinsiz, sabırsız ve acelecidir.

Yükseleni Koç Burcu

16 Ocak 2021, Cumartesi Yükselen Yorumu

Sezgi ve aklınız artık birlikte iyi çalışıyor. Metafizik vey......

Yükselen Koç Burcu Yorumunun Devamı

Günlük Koç Burcu

16 Ocak 2021, Cumartesi Günlük Yorumu

Ne kadar karmaşık durumlar içerisine düştüğünüze işaret eder. İnsanların bu kadar saçma sapan hareketler ile karşınızda olması aslında sizlerin de yapısal olarak sorun yaşayan bir isim olmanıza neden......

Günlük Koç Burcu Yorumunun Devamı

Haftalık Koç Burcu

11 Ocak - 18 Ocak Haftası Yorumu

Haftanıza dış ortamlardan alacağınız haberlerle başlıyorsunuz sevgili Koç ve yükselen Koçlar. İş alanlarınızın aktive olduğu ve tabiki toplumsal konu ve olaylarla ilgili olduğunuz bir aydasınız. Bu......

Haftalık Koç Burcu Yorumunun Devamı

Aylık Koç Burcu

Ocak 2021 Ayı Yorumu

Sevgili Koç burçları ve yükselen burcu Koç olanlar, planlı ve düzenli ilerlemelisiniz. Artık bir kurulum içine giriyorsunuz.Bu ay yönetici gezegeniniz Mars'ın sizden ayrılarak Boğa burcuna g......

Aylık Koç Burcu Yorumunun Devamı

Yıllık Koç Burcu

2021 Yılı Yorumu

Bu yıl kendinizi olduğunuzdan daha büyük görmeye meyillisiniz. Aşk hayatınızda ise, şubat ya da nisan aylarında evlilik ve yakınlaşma fikirlerine sıcak baksanız da yıl sonuna doğru ayrılık düşüncel......

Yıllık Koç Burcu Yorumunun Devamı

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir