Oğlak Burcu

Oğlak Burcu

22 Aralık - 20 Ocak

Oğlak Burcu Özellikleri

Hedef odaklılık deyince akla Oğlaklar gelir. Söz konusu hedefledikleri şeye ulaşmak olduğunda gözleri başka hiç bir şey görmez. Yaşamlarının her alanında analitik ve hedef odaklıdırlar. Yavaş ve sağlam adımlarla ilerlemeyi severler. Özeleştiri yapmaktan çekinmezler ancak başkalarını eleştirirken oldukça dikkatli davranırlar. Planlı oluşları ve sebep-sonuç ilişkisi kurmadaki yetenekleri nedeniyle yönetici sıfatını iyi taşırlar.

Zodyak'ın 12 burcundan onuncusu olan Oğlak burcunun döngüsü her yılın 22 Aralık - 19 Ocak tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Oğlak burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Oğlak burcunu ziyaret ederek bu burcun toprak enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

Geleceği ayrıntılı biçimde planlamaya çalışan Oğlak'lar bu özellikleri nedeniyle sık sık kuruntulara kapılarak, depresyona girerler. İşleri ile aşırı meşgul olduklarından, insanlarla zor ilişki kurarlar. Fakat, hiçbir zaman kendilerini yalnız hissetmezler. Bu nedenle onları tanımlayan sözcük 'Kullanırım' dır. Oğlaklar ciddilikleri, tutuculukları ve güçlü iradeleri ile tanımlanırlar. Çalışkanlıkları ile kolaylıkla başkalarının saygısını kazanırlar. Gerçek bir Oğlak'ın iki temel özelliği vardır. Güvenilirlik ve dürüstlük. Çok gelişmiş bir görev duyguları vardır. Bazen başkalarının başarısızlıklarını abartırlar. Oğlaklar arkadaşları ile ilgili çok iyi sırdaş olurlar, para konusunda dikkatli olmalarına rağmen, eli açık insanlardır. Geleneklere bağlı kişiler olduklarından, duygusal özgürlüğü anlamakta güçlük çekerler. Bu nedenle kendilerinden yaşça küçük kişilerle bazen sürtüşmeleri olur. Sürekli somut konularla uğraşmayı severler, doğada bulunan olaylardan örneklemelerle işlerini başarılı bir şekilde yürütürler. Bu yüzden ruhsal olarak da doyumlu kişilerdir. Olayları organize ederlerken rahatlıklarını gözetirler ve kendilerinin zevklerine uygun olmasına önem verirler. Bu özellikleri evlerine de yansır.

Elementi : Toprak

Niteliği : Kardinal (öncü)

Yönetici Gezegeni : Satürn (disiplinin ve olgunluğun gezegeni)

Rengi : Kahverengi

Taşı : Ametist

Günü : Cumartesi

Oğlak Burcu Özellikleri : Ciddi, soğukkanlı, gereğinde mesafeli, planlı, organize, disiplinli, iş ve kariyer odaklı

Oğlak Burcu Erkeği : Güvenilirdir. Hiçbir şeyş kolay kolay kabul etmez, çok az şeyi kabul eder, ancak tamam dediğinde sonuna kadar güvenebilirsiniz. Zamanlaması çok iyidir, dakiktir. Disiplin, düzen, kural anlayışıyla zaman zaman sıkıcı olabilir ama sizi asla yarı yolda bırakmayacağından emin olabilirsiniz.

Oğlak Burcu Kadını : Evine ve ailesine düşkündür. Yalnız kalmayı, tek başına hareket etmeyi sever. Kendi kural ve prensipleri vardır. Zaman zaman fazlasıyla disiplinli ve soğuk olabilir. İyi birkadınıdır. Çalışmıyorsa bile evinde, ailesine karşı sorumluluklarının son derece bilincinde, tam bir görev insanıdır.

Tarzı : Koyu ve resmi giysiler, şekilli kesimler,ve proje sahibi görüntüsü, koyu toprak renkler, sıkı ve vücuda oturan kıyafetler, smokin, frak, fötr şapka

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Kemikler, dişler, cilt

Anlaştığı Burçlar : Başak, Boğa, Yay, Kova, Akrep, Balık

Anlaşamadığı Burçlar : Koç, Yengeç, Terazi

Olumlu Yönleri : Stratejik, planlı, düzenli, tertipli, ciddi, tutumlu, hesaplı, dayanıklı, güçlü, güvenilir

Olumsuz Yönleri : Katı, soğuk, mesafeli, cimri, yalnızlığı ve izole yaşamı seven, antisosyal, itibar düşkünü, buyurgan

Gizli Tutkuları : Her ihtiyacı karşılamak

Güçlü Yanları : Sorumluluk sahibi, disiplinli, otokontrollü olmaları, iyi yönetici olmalar

Zayıf Yanları : Her şeyi bildiğini zanneden, bağışlamaz, küçümseyici olmaları

Aşık Oğlak : Herşeyi olduğu gibi birlikteliklerini de son derece ciddiye alırlar. Soğukkanlı, mesafeli ve katı görünümleri güveni ve istikrarı onda bulabileceğinizi size inandırır. Ancak bir Oğlak burcuyla ilişki sabır gerektirir zira zaman içinde anlaşılır ve olgunlaşır. Oğlak burcu sevgiliniz ve eşiniz plandan, düzenden hoşlanır. Olmadık sürprizlerle karşınıza çıktığınızda çok şey beklemeyin, sizi fazla hayal kırıklığına uğratmazsa iyidir. Yüzeysellikten, laubalilikten, boş konuşmalardan asla hoşlanmazlar. Ona karşı kullanacağınız kelimeleri, sözleri dikkatli ve özenle seçmelisiniz. Aksi karşınıza gerçek bir sınav duvarı şeklinde çıkabilirler. Sosyal konum ve statü onlar için önemlidir. Eşlerinin ve sevgililerinin toplumda saygın bir yeri olmasını, toplumca kabul gören davranışlar sergilemelerini beklerler ve itibarlarının zarar görmesine asla tahammül etmezler.

Anne Oğlak : Şefkatini, merhametini, sıcaklığını, duygularını göstermekten hoşlanmaz. Mesafeli ve ciddi bir annedir. Çocukların sorunlarına yapıcı, mantıklı, zorlayıcı ve sert olabilen çözümlerle gelebilir. Konuşmayı çok sevmez, konuştuğunda fazla ağır olabilecek sözler söyleyebilir. Çocuğundan küçük de olsa olgunluk, itaat ve ağırbaşlılık bekler.

Baba Oğlak : İşi ve itibarı ön plandadır. Çoluk çocukla işler pek de ona göre değildir. Oyunlardan, şakalardan pek haz etmez. Canlı, neşeli, iyimser bir baba pek değildir. Ancak bir şeyi yaparım, alırım dediğinde mutlaka yapar, alır, sizi yarı yolda bırakmaz. Ciddiyeti ile sıkıcı olabilir.

Çocuk Oğlak : Daha küçük yaşta olgun ve büyük insan gibidir. Oyunlarını bile plan yaparak oynar, arkadaşlarını yönetir, dizer, sıraya sokar. Planlı ve düzenli bir hayattan hoşlanır. Duygularını paylaşabilen bir çocuk değildir. Onu anlamanız zaman ve sabır isteyebilir.

Yükseleni Oğlak Burcu

18 Ocak 2021, Pazartesi Yükselen Yorumu

İlişkiler yoluyla kim olduğunuzu öğrenin. Terapist duyguları......

Yükselen Oğlak Burcu Yorumunun Devamı

Günlük Oğlak Burcu

18 Ocak 2021, Pazartesi Günlük Yorumu

Bir bütünken iki ayrı yere savrulmuş iki ayrı kişi olarak yorumluyorum. Eşinden boşanmış olmanın sana verdiği yarım kalmışlık duygusu ile bir türlü toparlanamamışsın. Gözünün önüne sürekli olarak eşin......

Günlük Oğlak Burcu Yorumunun Devamı

Haftalık Oğlak Burcu

18 Ocak - 25 Ocak Haftası Yorumu

Eviniz, aileniz, yuvanız, bu hafta bu etkilerle başlıyorsunuz sevgili Oğlak ve yükselen Oğlaklar. Ailevi konulara daha fazla kendinizi vereceksiniz. Bu hafta başı parasal konularda dikkatli olmaya......

Haftalık Oğlak Burcu Yorumunun Devamı

Aylık Oğlak Burcu

Ocak 2021 Ayı Yorumu

Sevgili Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar, yaşamınızda kalıcı bir model belirliyorsunuz.Mezuniyetinizin ilk ayı olması sizi oldukça mutlu ediyor.  Ama her şeyin tam anlamıyla ye......

Aylık Oğlak Burcu Yorumunun Devamı

Yıllık Oğlak Burcu

2021 Yılı Yorumu

Bu yıl yapmanız gereken birçok iş var ve neyse ki cesaretiniz de hırsınız da yerinde. Harekete geçme kapasiteniz insanları kıskandıracak seviyede. Geçen seneki çalışmalarınız daha somut bir hâl alı......

Yıllık Oğlak Burcu Yorumunun Devamı