Oğlak Burcu

Oğlak Burcu

22 Aralık - 20 Ocak

Oğlak Burcu Aylık Burç Yorumu

Temmuz 2024

Oğlak Burcu

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, 2 Temmuz'da Neptün'ün Balık burcunda geri hareketine başlamasıyla önemli konuşmalar yapabilirsiniz. Artık zamanı gelen konulara ve işlere odaklanmanız gerektiğini fark edilebilir, buna itildiğinizi görebilirsiniz. Kaçtıkça zorlaşan, çözümden uzaklaşan sorunlar için bu süreci bir fırsat olarak değerlendirmelisiniz. Kalbinizden geçenleri anlamak, yakınlarınıza, sevdiklerinize ve aynı paydada buluştuğunuz kişilere karşı daha açık olmanız beklenebilir. Ya da, bu kişilerin size daha açık bir şekilde yaklaşmalarına, gerçeklerden bahsetmelerine izin vermeniz gerekebilir. Olaylara, konulara, işlere ve insanlara nasıl yaklaştığınızı önemsemeniz gereken bir süreçtesiniz. Tutumlarınızın nasıl etki bıraktığını, sonuçlandığını bilmek elinizi güçlendirir. Davranışlarınızın, iletişim şeklinizin altında yatan nedenin yaşadığınız güven sorunları, yetersizlik hissi gibi durumlar olduğunu fark edebilirsiniz. Bunu daha büyük bir soruna dönüştürmeden bir yüzleşme ve değerlendirmeye gitmelisiniz. Uzun vadeli işlere olan inancınız, bu süreçteki çalışmalarınız ve aldığınız karşılıklarla alakalı bazı gelişmeler olabilir. İlgilendiğiniz alanın gerekliliklerini araştırabilir, daha başka neler yapabileceğinize odaklanabilirsiniz. İletişim ve ulaşım araçlarınızla ilgili konular, imzalı ve yazılı işlemlerle ilgili bazı geri dönüşler alabilirsiniz. Hatayı, eksiği telafi etmek adına etkili bir dönemde olduğunuzu unutmayın.

2 Temmuz'da Merkür'ün Aslan burcuna geçişiyle beraber ekonomik konularla ilgili önemli haberler alabilirsiniz. Bu konuda dikkatleri üzerinize çekecek çıkışlar yapabilir, işlere imza atabilirsiniz. Ödemelerinizi tamamlamak, düzeninizi sağlamlaştırmak rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Ancak bunun getireceği hisler büyük harcamalara sebep olabilir; kontrollü olmanızda fayda var. Tavırlarınız kadar yönünüzü de değiştiriyorsunuz. Araştırmaya yönelik işler yapabilir, kendinizle ilgili yeni beceriler ve düşünceler keşfedebilirsiniz. Yeni bir şeyler öğrenme dürtünüz yoğun olacaktır. Bu da psikolojik olarak aşmakta zorlandığınız konular hakkında size yeni yollar getirebilir. Kazanç yönetimi, birikim ve yatırım, aile destekleri, yenive kazanç fırsatları gündeminizde yer bulabilir. Bunlarla alakalı imzalı işler, resmi süreçlerle ilgilenebilirsiniz. Yönlendirme vebitirici olma yeteneklerinizin gereksiz ve abartılı bir otoriteye dönüşmemesine dikkat etmelisiniz.

6 Temmuz'da Yengeç burcunda gerçekleşecek yeniay ile beraber yaşam tarzınız ve ikili ilişkileriniz arasındaki ayrımın, ortak noktaların farkına varabilirsiniz. Muhataplarınızla birbirinizi nasıl etkilediğinize, neler paylaştığınıza, bu birlikteliklerin nasıl sonuçlar doğurduğuna odaklanabilirsiniz. Memnun olmadığınız ya da memnun olup bunun farkına varamadığınız hususlar gözünüze çarpabilir. Yarım kalan, sonuca bağlanmayan, pürüzlerin oluştuğu ilişki ve konuşmalar adına olumlu bir dönem olabilir. Kendinizi ve duygularınızı sıkıştırmamalısınız. Yeni bir sayfa açmadan önce eskiden neler olduğunu, isteklerinize neyin yanıt verdiğini ya da vermediğini iyi analiz etmelisiniz. Benzer durumların tekrarlanması özgüveninize, duygularınıza zarar verebilir. Bunun getireceği stres bazı dürtüsel hatalara sebep olabilir. Bu yüzden sakin, uzun süreli ve gerçek bir hissin içinde olmak sizin öncelikli kriterinizdir. Ticari ve hukuksal süreçler açısından da olumlu haberler alabilirsiniz. Yeni girişimler, işbirlikleri, kadın ve/veya aile destekli işler gündeminizde yer bulabilir.

11 Temmuz'da Venüs'ün Aslan burcuna geçişiyle beraber mutluluk ve rahatlık kavramlarına daha çok sığınabilirsiniz. Kendinizi iyi hissetmeniz, kafanızın rahat olması için maddi sorumluluklarınızı tamamlayabilir, işlerinizi düzenleyebilir ve uygun bir tatil takvimi oluşturabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı ertelemek ve bastırmak, sonrasında daha büyük sorunlara ya da harcamalara neden olabilir. Bu yüzden zaman ve imkan yönetimine dikkat etmenizde fayda var. Ödemeleriniz, borçlanma ve alacak durumlarınız, bankalarla ilgili süreçleriniz, altın veya borsadaki işlemlerinizle ilgilenebilirsiniz. Bu alanlardaki çabalarınızın karşılığını bulabilir, kazanımlarınızı arttırabilirsiniz. Hakkınız olanı alabileceksiniz, özellikle hukuksal süreçler ve miras yoluyla elde edebilecekleriniz konusunda pürüzler ortadan kalkabilir. Fevrilik ve üstünlük size kayıplar yaşatabilir. Duygusal gündeminizle ilgilenebilir, çocuklarınız ve ailenizin geleceğine yönelik kararlar alabilirsiniz. Bu kararları kendinize saklamak, kime güveneceğinizi bir kez daha düşünmek başlangıçta daha rahat ilerlemenize yardımcı olabilir.

20 Temmuz'da Mars'ın İkizler burcuna geçişiyle beraber hemolanakları hem de fiziksel durumunuzla fazlaca ilgilenebilirsiniz. Odağınızı, hayatınızın kilometre taşlarına çevirebilir ve kendinizle ilgili konulara ağırlık verebilirsiniz. Ağız ve diş sağlığı, el kol koordinasyonu, dikkat ve algılamayla ilgili konular gündeminizde olabilir. Beslenme düzeninizi değiştirebilir, bir uzman desteği alabilir, daha pratik seçeneklerle sağlıklı rutinlerinizi destekleyebilirsiniz. Bu anlamda değişik lezzetler denemek size iyi gelecektir. İş ve ev kazaları, dalgınlık ya da önemsizleştirmenin getireceği sorunlarla da karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden her zamanki planlı ve dikkatli alışkanlıklarınıza göre hareket etmeniz önemli olacaktır. Yoğungündemi, yeni sorumluluklar, görüşmeler ve insanlar günlük akışınızı büyük oranda değiştirebilir. Kendinizi ve ihtiyaçlarınızı ihmal etmeden, bu akışa uyum sağlayabilecek güçte ve zihinde olmalısınz. Bu yüzden soğukkanlılığınız, pratik fikirlerinize her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyabilirsiniz. Defter tutmak, takvim oluşturmak, yazılı ve sözlü yeni metotlar geliştirmek size fayda sağlayabilir. Stres yönetimi konusunda destek ya da çalışmalar size yardımcı olabilir. Çeşitli ilgi alanlarına sahip insanlar tanımanın bu anlamda faydasını görebilirsiniz. Bir daha görmeyeceğinizi düşündüğünüz kişiler, yoğunluğun arasında kaybolacak sandığınız görüşmeler size bir ışık yakalabilir. Yapıcı, dışa dönük, arkadaş canlısı bir tutum sergilemek bu yüzden önemli olacaktır. Kendinize bu anlamda yenilikler katmak için iyi bir dönemdesiniz.

21 Temmuz'da burcunuzda gerçekleşecek dolunay ile beraber bir süredir kafanızı kurcalayan ama artık son aşamasına gelen konularla ilgilenebilirsiniz. Sorumluluk adı altında kendinize eziyet etmenize neden olan durumları fark edebilir, gereksiz yüklerden kurtulabilir, hayatınızı sadeleştirirken gücünüzü tazeleyebilirsiniz. Bu denli yüklenmenin ve yorulmanın faydadan çok zarar getirdiği alışkanlıklar, beklentiler, ilişkiler ve gündemler yerine hayatı yaşanılır kılan konulara odaklanabilirsiniz. İmajınız, hedefleriniz, sosyal ve duygusal beklentileriniz konusunda yeni bir sayfa açabilirsiniz. Daha özgün ve özgüvenli hissedeceğiniz seçimler yapabilirsiniz. Metabolizmanızı ve kalbinizi dinleyin. Çevresel faktörler kadar bunlara verdiğiniz tepkiler de yaşam kalitenizde belirleyicidir. Her şeye ciddiyetle, bir görev bilinciyle bakmak yerine hayatın bazen sadece yaşanıp geçilecek bir olgu olduğunu fark edebilirsiniz. Bu farkındalığı Haziran ayında yaşamadıysanız ya da yaşayıp uygulamaya koymadıysanız bu dolunayı köprüden önce son çıkış olarak görmelisiniz. Seçmek bir lükstür ve bundan mahrum olmadığınızı bilerek yaşadığınızda hayatınızda, dolabınızda olması ve olmaması gerekenleri daha iyi ayırt edebileceksiniz.

22 Temmuz'da Güneş'in Aslan burcuna geçmesiyle beraber hayatınızı düzene koymanın yeni yollarını görebilirsiniz. Yaşamın tek bir yönüne sıkışıp kalmadan ilerlemenin gerçek ve mümkün olduğunu öğrenmek, kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Bu sayede hem yapabileceklerinize zaman ayırabilir hem de bunlardan bir sonuç elde edebilirsiniz. Borçlarınızı düzene koyabilir, çalışmalarınızın karşılığını alabilir, yasak haklarınızla ilgili haberler duyabilirsiniz. Maddi ve manevi yönden desteklenebilirsiniz. Kendinizi güvende hissetmek, sizi daha da cesaretlendirebilir ve iyileştirebilir. Bazı rahatsızlıklarınızın sebeplerini ve çözümlerini fark edebilir, bu konuda yardım alabilir ve iyileşme sürecini başlatabilirsiniz. Maddi gücünüz, bu konudaki bilgi birikiminizle dikkat çekebilirsiniz. Finansal ya da psikolojik danışmanlıklar ilginizi çekebilir, bu yönde yeni bir eğitim ya daalanı oluşturabilirsiniz.

26 Temmuz'da Merkür'ün Başak burcuna geçişiyle beraber gündelik yaşamın dışında kalan ihtiyaçlarınız ve beklentilerinize odaklanabilirsiniz. Kendinize yeni nedenler bulabilir, sorumluluk almak isteyebilirsiniz. İdeallerinize olan tutkunuz yaşamın farklı yüzleri olduğunu görmenize engel olabilir. Bu yüzden dengeli, farkında ve gerçeklikten uzak kalmadan ilerlemenizde fayda var. Farklı görüş ve kültürleri deneyimlemeniz gerekebilir. Buna bir iş, sorumluluk, görev bilinciyle baksanız bile bu süreci yaşamaya, anı fark etmeye odaklanmalısınız. İşbirlikleri konusunda şansınız açık olabilir. İmzalı işler, resmi süreçler, devletle ilgili konular, yurtdışıyla ilgili başvuru ya da araştırmalar açısından önemli döngüler yaşayabilirsiniz. Kendinizi sınırlamayın.

26 Temmuz'da Chiron'un Koç burcundaki geri hareketine başlamasıyla evinizdeki ve yaşamınızdaki rahatlığı gözden geçirebilirsiniz. Fiziksel ve ruhsal açıdan kendinizi iyi hissetmenize, iyi yaşamanıza engel olan durumları konuşmak için daha fazla geç kalmamalısınız. Düzeninizi değiştirmek, evinizdeki eşyaları yenilemek, yaptığınız değişikliklerin getirdiği sonuçları görmek size bu yaşam tarzının artı ve eksilerini daha net gösterebilir. Cesaretiniz var, bunu kullandığınızda anlayabilirsiniz. Ailenizin ihtiyaçlarına odaklandığınız gibi kendi ihtiyaçlarınıza da zaman ayırın. Size ait bir düzenin olması sorunların çözümüne yardımcı olabilir.

Motivasyon Sözü: "Duvarda bir gedik açmaya bir taşın eskimesi yeter."

Temmuz 2024

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Yengeç
23° 05' 38" R
Ay
Akrep
05° 34' 47" R
Merkür
Aslan
18° 51' 45" R
Venüs
Aslan
04° 10' 58" R
Mars
Boğa
25° 58' 18"
Jüpiter
İkizler
11° 10' 16"
Satürn
Balık
19° 14' 06"
Uranüs
Boğa
26° 18' 20"
Neptün
Balık
29° 53' 19"
Plüton
Kova
01° 03' 45"
Chiron
Koç
23° 28' 35"
Lilith
Terazi
01° 44' 20"
True Node
Koç
09° 59' 29"
Son Güncelleme : 15/07/2024 05:00

Astroloji Gündemi

23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri 19 Mayıs 2024, Pazar 23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar Zihinsel aktiviteleriniz artacak, iletişiminiz güçlenecek ve yeni fırsatlar karşını... Devamını Oku >>