Yay Burcu

Yay Burcu

23 Kasım - 21 Aralık

Yay Burcu Özellikleri

Yay burçlarının en belirgin özelliği, hayata karşı fazlasıyla pozitif bir bakış açısı geliştirmiş olmalarıdır. Değişim, hayatlarının olmazsa olmazıdır. Her durumda ve koşulda farklılık ararlar. Yaylar ahlaki değerlere çok önem verirler ve bu değerleri kendi yaşamlarında uygulamaya çalışırlar. Prensiplerinden asla ödün vermezler. Güvenilir ve açık fikirlidirler. Bu nedenle iletişim kurmakta hiç zorluk çekmezler. Bir çok farklı konuda yetenekli olabilirler, bu nedenle de farklı işlerde başarı elde edebilirler.

Zodyak'ın 12 burcundan dokuzuncusu olan Yay burcunun döngüsü her yılın 22 Kasım - 21 Aralık tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Yay burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Yay burcunu ziyaret ederek bu burcun ateş enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

Kavrama yetenekleri gelişmiş olduğundan becerikliliklerinin de katkısı ile ele aldıkları her işte, özellikle ciddi işlerde ve felsefe konularında başarılı olurlar. Bu nedenle Yay Burcunu tanımlayan sözcük 'Görüyorum' dur. Yay burcu insanları içtenlikleri ve iyimser yaşam görüşleri ile tanınırlar. Gençliklerinde dikkatsiz, heyecanlı ve geleneklere aykırı davranışlar içinde olsalar da, geçmiş yanılgılarından en çok ders alan kişiler bu burçtan çıkar. Özgürlüklerine aşırı düşkün, patavatsızlık derecesinde pratik insanlardır. Yay'ların yaşam çerçeveleri herhangi bir şekilde kısıtlandığı zaman, içsel bir biçimde alt üst olurlar. Akılsızca risklere atılırlar. Yayların hayatı yeniliklere olan merakları ile karakterize edilebilir. Bilmedikleri şeyleri araştırıp, keşfetmeyi severler. Yaylar çok yönlü ve ayni anda ilgilenebilecekleri birkaç konu olduğunda mutlu olan kişilerdir. Kendilerini yorgun hissediyorlarsa, o konudan sıkılmış demektir.

Elementi : Ateş

Niteliği : Değişken

Yönetici Gezegeni : Jüpiter (şans ve ilerlemenin gezegeni)

Rengi : Mor

Taşı : Yakut, topaz, garnet, ametist

Günü : Perşembe

Yay Burcu Özellikleri : Bağımsız, özgür, hareketli, dinamik, sportif, keşif ve macera ruhuna sahip

Yay Burcu Erkeği : Yay burcu erkeği özgürlüğü sever, ciddi bir birlikteliğiniz olabilir, evlenebilirsiniz ancak onu asla kısıtlamamalısınız. Bağlanmakta, ev erkeği olmakta zorlanır. Harika bir seyahat ortağı olur, eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Yay Burcu Kadını : Bağımsız bir ruha sahiptir. Gezmeyi, tozmayı, eğlenmeyi sever. Yeni yerler görmekten, yeni dost ve arkadaşlar tanımaktan, ufkunu ve sınırlarını zorlamaktan zevk alır. Bir Yay kadını ile asla sıkılmazsınız. Zor olan tek şey onun hızına ayak uydurabilmektir.

Tarzı : Salaş ve bohem giysiler, çiçekten taçlar, dağınık ve uçuşan saçlar, çiçekli basma kıyafetler, bol ve rahat giysiler

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Kalça, baldır, sinirler

Anlaştığı Burçlar : Aslan, Koç

Anlaşamadığı Burçlar : İkizler, Başak, Balık

Olumlu Yönleri : Neşeli, canlı, hareketli, iyimser, iyiliksever, inançlı, bilge

Olumsuz Yönleri : Patavatsız, sınır tanımayan, özgürlüğüne düşkün, aşırı para harcamaya, yemeye, içmeye düşkün

Gizli Tutkuları : Kuralları koymak

Güçlü Yanları : Cömert, idealist, esprili olması

Zayıf Yanları : Asla tutamayacağı sözler vermesi, çok sabırsız olması, kaba konuşması

Aşık Yay : Maceradan, seyahatlerden hoşlanıyorsanız, Yay burcu tam size göre olabilir. Sınır tanımayan özgürlüğü, iyilikseverliği, insanlara karşı cömert ve paylaşımcı yaklaşımı onu son derece cazip kılar. Hayatınızda yepyeni pencereler, bakış açıları katabilir, bir Yay burcuyla asla sıkılmazsınız. Ancak Yay burcun sevgiliniz asla size özel kalmaz. Çevresinde her daim bir dolu arkadaşı, kendi düşünce ve felsefeleri vardır. Bağımsız ruhludur ve onu rahat bırakmalı, işine gücüne ve yaptıklarına karışmamalısınız. Ona her zaman ilgi çekici fikirlerle, görüşlerle ve eylemle gelmelisiniz, yeni olan her şeyi deneyimlemekten hoşlandığından ve değişime tutkun olduğundan, aşırı duygusallıktan, derinlikten, dipdipe soluk almayan ilişkilerden, sınırlı, sorumlu, şekilli birlikteliklerden asla hoşlanmaz.

Anne Yay : Yay burcu bir anneyle hayat her şeyden önce eğlencelidir. Bağımsız ve özgürlükçü ruhuyla çocuğunu da bir kelebek gibi havalandırır, geniş görüş ve fikirleriyle zekasını ve ufkunu açar. Çocuğunu seyahatlere götürür, yeni kültürlerle, yeni dillerle tanışmasını sağlar. Bağımsız ve özgür yanlarıyla mesafeli, uzak bir anne olabilir, zira her daim kendine özgü bir kişisel ajandası ve planları vardır.

Baba Yay : Yay burcu bir babanız varsa ele avuca gelmeyen, her zaman bir yerlerde işi, seyahati, uğraşı olan bu adamı yakalamanız zordur. Sosyal çevresi son derece geniştir, fikirleri ve görüşlerini paylaşmakta sınır tanımaz. İçinde ve ruhunda tek ve biricik olabilirsiniz ama dünyevi anlamda onun her zaman bir meşgalesi, kendini adadığı bir inancı, felsefesi, mesleği olacaktır.

Çocuk Yay : Hayatınıza neşe, canlılık ve hareket katar. İyimser ve pozitif yanları hayatınızı kolaylaştırırken aşırı sosyal olma isteği, yeni şeyler ve kişiler tanıma ve paylaşma arzusu ile onunla çok da başbaşa kalamazsınız. Arkadaş partilerinin birinden diğerine, insan ve paylaşım olan her yere koşturabilirsiniz.

Yükseleni Yay Burcu

18 Ocak 2021, Pazartesi Yükselen Yorumu

Artık daha anlayışlı olduğunuzdan dolayı öne geçmek için bu......

Yükselen Yay Burcu Yorumunun Devamı

Günlük Yay Burcu

18 Ocak 2021, Pazartesi Günlük Yorumu

İçinde kocaman bir karmaşa olduğunu fark edeceksin. Yerli yersiz içine çöken bu sıkıntı artık senin için oldukça can sıkıcı bir hale gelmiş durumda. Bitirdiğin ilişkinin izlerini bir türlü üzerinden s......

Günlük Yay Burcu Yorumunun Devamı

Haftalık Yay Burcu

18 Ocak - 25 Ocak Haftası Yorumu

Bu hafta hareketli, sportif, yerinizde duramayacağınız etkilerle başlıyor sevgili Yay ve yükselen Yaylar. Bu hafta başında yakın çevrenizle olan bağlantılarınızla ve işlerinizde bir takım gerginlik......

Haftalık Yay Burcu Yorumunun Devamı

Aylık Yay Burcu

Ocak 2021 Ayı Yorumu

Sevgili Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar, bu yıl sizin için seçimsel ve özel bir yıl.Hayatınızla ilgili çok önemli adımlar atmaya hazır olun. Özellikle iş konusunda oldukça radikal......

Aylık Yay Burcu Yorumunun Devamı

Yıllık Yay Burcu

2021 Yılı Yorumu

2021 yılında finansal durumunuzu yakından takip ediyorsunuz ama genel olarak bu bağlamda destek görüyorsunuz. Başarı kapınızı çalıyor! Sıkı çalışmaktan çekinmiyorsunuz çünkü çabalarınızın karşılığı......

Yıllık Yay Burcu Yorumunun Devamı

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir