Yengeç Burcu

Yengeç Burcu

22 Haziran - 22 Temmuz

Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeçler kendilerini güvence altına almayı ve bağlılığı çok önemserler. İçlerindeki çocuk nedeniyle özgür ruhludurlar. İlginç kişilikleri sayesinde eğlenceli zaman geçirebileceğiniz insanlardır. Hayal güçleri gelişmiştir. Ne kadar karmaşık duygulara sahip olurlarsa olsunlar, duygularını ve düşüncelerini kelimelere dökmek konusunda ustadırlar.

Zodyak'ın 12 burcundan dördüncü burç olan Yengeç burcunun döngüsü her yılın 21 Haziran - 22 Temmuz tarihleri arasında başlar. Yıldız haritanızda Yengeç burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Yengeç burcunu ziyaret ederek bu burcun su enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

Yaşamlarındaki her konuda aşırı bir şekilde hassas, alıngan ve kuruntulu olan Yengeç'leri tanımlayan sözcük 'Hissederim' dir. Sorumluluk duyguları çok gelişmiştir. Her işte olağanüstü olan ayrıntıcılıkları, işlerinde mükemmeliyetçiliği getirir. Ayni sorumlulukları karşılarındakilerden de beklerler. Yengeç'ler duygusallıkları ve duyarlılıkları ile tanınırlar. Çevresindeki her insandan da ayni hassasiyeti bekledikleri için, kolay geçinilir tipler değildir. İyi günlerinde neşeli, iyi kalpli, yardımsever, düşünceli ve anlayışlıdırlar. Fakat herhangi belirgin bir neden olmadan somurtkan ve alıngan olabilirler. Yakınlarını ve arkadaşlarını çok sevmelerine karşın, bunu pek belli etmezler. Kendilerini herhangi bir şekilde inciten kişileri zor bağışlarlar ve yapılan hareketi asla unutmazlar. Yengeç'ler müziğe ve dinsel konulara karşı ilgilidirler. Sabırlı olan Yengeç'ler tartışmalardan kesinlikle hoşlanmazlar. Duygularını sessiz bir şekilde saklarlar.

Elementi : Su

Niteliği : Öncü

Yönetici Gezegeni : Ay (duyguları ve ruhsal durumları yöneten gök cismi)

Rengi : Menekşe

Taşı : Yakut, inci, zümrüt, aytaşı

Günü : Pazartesi

Yengeç Burcu Özellikleri : Evine, annesine, ailesine, yurduna düşkün, duyarlı, hassas, yemeğe, sofraya meraklı, tarihsel konulara ilgili, müzik yeteneğine sahip

Yengeç Burcu Erkeği : Annesine ve eşine düşkün, evine bağlı erkeklerdir. Mutfaktan, yemek yapmaktan, güzel sofralardan keyif alır. Algısı yüksek, anlayışlı, şefkatli ve merhametlidir ancak bunu abarttığında boğucu gelebilir.

Yengeç Burcu Kadını : Güzel ve çekici kadınlardır, iyi bir eş ve anne olurlar, evlerinde zaman geçirmeyi, mutfakla ilgilenmeyi, yemek pişirmeyi ve yemeyi severler. Kadınlar, kadınsal konularla ve çocuklarla araları çok iyidir.

Tarzı : Göğüs dekoltesini gösteren giysiler, yuvarlak kesimler, bol ve rahat elbiseler, yumuşak kumaşlar

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Göğüs, mide

Anlaştığı Burçlar : Akrep, Balık

Anlaşamadığı Burçlar : Koç, Terazi, Oğlak

Olumlu Yönleri : Şefkatli, korumacı, derin ve içten seven, aileye düşkün, duygusal, sezgisel, hassas, duyarlı, fedakar, cefakar

Olumsuz Yönleri : Ağır, sessiz, kolay anlaşılamayan, kaygılı, endişeli, şüpheci

Gizli Tutkuları : Arkadaşlarına ve ailelerine göz kulak olmak

Güçlü Yanları : Sebatkâr, hayal gücü yüksek, sadık, duygusal, sempatik, ikna gücü yüksek olmaları

Zayıf Yanları : Bunalımlı, kötümser, şüpheci, manipülatif olmaları

Aşık Yengeç : Oldukça sulugöz olabilir, sorunları aşırı büyütebilir, ruh hali binbir değişiklik gösterebilir, fazlasıyla takıntılı olabilir. Sevgiliniz veya eşiniz Yengeç ise sabırlı olmanız gerek. Zira anlaması hiç de kolay olmadığı gibi, kendisi de konuşup anlatmak veya açıklamak istemez. Gereksiz yere endişe ve korkulara bakabilir. Endişe duyduğu konuyu açıklamanız için üstünüze gelebilir, oldukça boğucu olabilir. Annesine ve ailesine aşırı düşkün olabilir. Ancak bir Yengeç'in kollarında sırtınız asla yere gelmez. Sizi herkesten ve herşeyden koruyabilir, sevgi ve şefkatiyle sarıp sarmalayabilir.

Anne Yengeç : Şefkatli, duyarlı, ilgili, korumacı bir annedir. Yaptığı güzel ve sağlıklı yemeklerle beslenmeye oldukça önem verir. Ancak aşırı ilgili ve koruma çocuk için zaman zaman boğucu olabilir. Fazlasıyla sahiplenici olabilir.

Baba Yengeç : Duygusal, duyarlı, sezgileri oldukça güçlü bir babadır. Gerekli olduğunda, yeri geldiğinde annenin yerini alabilir, bir anne gibi şefkatli ve korumacı olabilir. Ailesi ve çocukları her şeyden önde gelir.

Çocuk Yengeç : Annesine ve ailesine oldukça düşkün bir çocuktur. Adeta ailesinin gözünün içine bakar. Bulunduğu ortamın, evin huzursuzluğu, dağınıklığı onu üzer, her şeyin yolunda gitmesi konusunda oldukça kaygılıdır zira. Mutlu ve sakin bir yuva ister.

Yükseleni Yengeç Burcu

18 Ocak 2021, Pazartesi Yükselen Yorumu

Artık evrendeki genel yerinizi anlamak için uzun bir yol kat......

Yükselen Yengeç Burcu Yorumunun Devamı

Günlük Yengeç Burcu

18 Ocak 2021, Pazartesi Günlük Yorumu

Keyfi harcamalarınızdan dolayı maddi sıkıntılar yaşayacağınızı göstermektedir. Bu günlerde yaptığınız gereksiz harcamalar gelecek vadede maddi sıkıntılar yaşamanıza neden olacak. Böyle bir durumla kar......

Günlük Yengeç Burcu Yorumunun Devamı

Haftalık Yengeç Burcu

18 Ocak - 25 Ocak Haftası Yorumu

Bu hafta toplum önü koşturmalarınız, başka insanlar için yapacaklarınız, çalışıyorsanız iş koşullarınızın aktive olması ön planda olacak sevgili Yengeç ve yükselen Yengeçler. Hafta başı parasal kon......

Haftalık Yengeç Burcu Yorumunun Devamı

Aylık Yengeç Burcu

Ocak 2021 Ayı Yorumu

Sevgili Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar, ilişkilerde, parasal anlamda ya da ortaklarınız ile ilgili devrim niteliğinde yapılanma içine ilerliyorsunuz.Yorucu bir yılın ardınd......

Aylık Yengeç Burcu Yorumunun Devamı

Yıllık Yengeç Burcu

2021 Yılı Yorumu

2020'de yaşadığınız değişimlerin ardından bu sene yeni koşullara uyum sağlamayı başarıyorsunuz. Eğer geçen sene fazla bir değişiklik olmamışsa bile, harekete geçmekten korkmuyorsunuz. Tabi bu kimi......

Yıllık Yengeç Burcu Yorumunun Devamı