Aslan Burcu

Aslan Burcu

23 Temmuz - 23 Ağustos

Aslan Burcu Özellikleri

Aslanlar hayata karşı devamlı pozitif oluşlarıyla ve yaptıkları her işe eğlence katmalarıyla bilinirler. Yaşadıkları her duruma olumlu tarafından yaklaştıkları için yaptıkları her işten gurur duyarlar.

Zodyak'ın 12 burcundan beşinci burç olan Aslan burcunun döngüsü her yılın 23 Temmuz - 22 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Aslan burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Aslan burcunu ziyaret ederek ateş enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

Aslan kraldır, önderdir. Başkalarının yaşantılarını da onlar adına düzenlemek isterler. Her şeye karışırlar, kibirlidirler. Bu nedenle onları tanımlayan sözcük 'Yönetirim' dir. Yaşam sahnesinde her zaman parlayarak, odak noktası olmak isterler. Organizasyon güçleri çok fazladır. İsteklerini başkalarına kabul ettirmek, onlar için yaşamlarının 'olmazsa olmaz' şartıdır. İyi zamanlarında etkileyici, güler yüzlü, başkalarına yardım etmeyi seven ve bunu kendine görev sayan Aslan'lar sevimli ve iyimser kişilerdir. Ona karşı hatalı davransanız bile, size olgun bir şekilde tepki verir. Fakat; Sabrı taştıktan sonra, dürüst ve mert, gerektiğinde sert bir şekilde tavır gösterir. Zor günlerinde şansları onlara her zaman yardım eder. Yönetici gezegenleri Güneş onları en karanlık günlerinde aydınlığa çıkarır. Eğitimsiz ve gelişmemiş Aslan tipleri çekilmez olurlar. Her konuda sahip olduklarından daha fazlası varmış gibi davranırlar.

Elementi : Ateş

Niteliği : Sabit

Yönetici Gezegeni : Güneş

Rengi : Sarı

Taşı : Yakut, sarı safir, elmas, altın topaz

Günü : Pazar

Aslan Burcu Özellikleri : Özgüvenli, gururlu, mağrur, koruyan, kollayan, gösterişli, sanata, estetiğe düşkün

Aslan Burcu Erkeği : Gururnun okşanmasından, hizmet görmekten, pohpohlanmaktan hoşlanır. Ne kadar şık ve yakışıklı olduğunu sıkça tekrarlamanız gerekebilir. Baba olmak için doğmuştur, kendisi baba olmasa da korumacı ve kollayıcı özellikleriyle baba rolü üstlenebilir.

Aslan Burcu Kadını : Giyinmeye, süslenmeye meraklıdır. Girdiği ortamlarda kıyafet, aksesuar ve saçlarıyla hemen dikkatleri üzerine çeker. Sahne duruşu ve yürüyüşüne sahiptir. Gururunu kıracak herhangi bir söz ve davranıştan özellikle sakınmanız gerekir.

Tarzı : Gösterişli, frapan giysiler, canlı renkler, iddialı kesimler, parlak aksesuarlar, taçlar, mücevherler

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Kalp

Anlaştığı Burçlar : Yay, Koç, İkizler

Anlaşamadığı Burçlar : Boğa, Akrep, Kova

Olumlu Yönleri : Kollayıcı, cömert, alçakgönüllü, mağrur, gururlu, onurlu, yaratıcı, neşeli, oyuncu, karizmatik, romantik

Olumsuz Yönleri : Hükmetmeyi seven, tutucu, pohpohlanma bekleyen, abartılı, her şeyi çok kişisel algılayabilen, sabit, inatçı

Gizli Tutkuları : Dünyayı yönetmek

Güçlü Yanları : Yaratıcı, tutkulu, cömert, cana yakın, neşeli, esprili olmaları

Zayıf Yanları : Küstah, inatçı, benmerkezci, tembel, katı olmaları

Aşık Aslan : Aslan şövalye ruhu taşır, sevdiği kişiyi her ne pahasına olursa olsun korur ve kollar, kimse sevdiğini onun gözünde küçültemez, aşağılayamaz, hemen karşılığını verir. Ne kendini ezdirir, ne de karşısındakinin ezilmesine tahammül edebilir. Bir Aslan sevgiliniz ve eşiniz varsa siz de güçlü olmalısınız. Sahiplenmeyi de sahiplenilmeyi de sever. Gururu herşeyin önünde gelir, asla gururunu zedeleyici bir girişimde bulunmamalısınız. Aşkta oldukça coşkulu, yaratıcıdır, sınır tanımaz. Özgüveni oldukça yüksektir, şımartılmaktan, pohpohlanmaktan çok hoşlanır ancak samimi olmalısınız. Cömerttir, neşeli ve candandır ancak benlik duygusu çok güçlüdür, kendinizi ezdirmemelisiniz.

Anne Aslan : Çocuklarını her daim korur, kollar, gözetir. Ancak duygusallık ve şefkatlikten ziyade uzaktan müdahale etmeyi sever. Gururu, özgüveni ve inadı yüksektir, sitem etmeyi sever. Kendini çocuklarının üzerinde görebilir. Aslan annenizi mutlu etmek için sürekli onu öven, güzel sözler söylemelisiniz.

Baba Aslan : Keyiflere, eğlenceye, yeme içmeye, neşeli ortamlara düşkündür. Oyuncudur, çocuklarıyla da oynamayı ve eğlenmeyi sever. Çocuklarından kayıtsız şartsız itaat bekleyebilir. Övünmeyi, gururlanmayı sever. Çocuklarının başarısı onlar için büyük bir övünç kaynağıdır, gösterişli şekilde abartmaya meraklıdır.

Çocuk Aslan : Ailenin beklenen, istenen, sevilen çocuğudur. Takdir edilmekten, şımartılmaktan hoşlanır ve tabiatı itibarı ile eğlenceli tavırları, neşeli mizacı ile beklediği ilgiyi de görür. Sanatsal yönleri güçlüdür, yaratıcıdır. Kendine güzel oyunlar yaratabilir, resim ve müziğe ilgi duyabilir, sanatın her dalına meraklıdır.

Yükseleni Aslan Burcu

22 Ocak 2021, Cuma Yükselen Yorumu

Hayatınızın gereksinimlerini inceleyin. Geçmişte yararlandığ......

Yükselen Aslan Burcu Yorumunun Devamı

Günlük Aslan Burcu

23 Ocak 2021, Cumartesi Günlük Yorumu

Kendi halinde bir işin varken işlerinin bir anda büyüyeceğini işaret ediyor. Korkmayarak eğer bazı adımları atarsan büyük gelişmelerin seni beklediğini söyleyebilirim. Bu beklenilen gelecekte bazı yat......

Günlük Aslan Burcu Yorumunun Devamı

Haftalık Aslan Burcu

18 Ocak - 25 Ocak Haftası Yorumu

Dış ortamlardan alacağınız güzel haberlerle haftanıza başlıyorsunuz sevgili Aslan ve yükselen Aslanlar. Hafta ortasına kadar dışarıda olmak, gezmek, hava almak ya da daha az tanıdığınız insanlarla......

Haftalık Aslan Burcu Yorumunun Devamı

Aylık Aslan Burcu

Ocak 2021 Ayı Yorumu

Sevgili Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar, kariyerinizde zirveye doğru yürüyorsunuz.2021 yılına kendinize güvenerek ve gücü hücrelerinizde hissederek giriş yapıyorsunuz.2......

Aylık Aslan Burcu Yorumunun Devamı

Yıllık Aslan Burcu

2021 Yılı Yorumu

Bu yıl olaylara farklı bir perspektiften yaklaşıyorsunuz. Ya kariyer seçimlerinizde ya da duygusal yaşamınızda radikal bir değişiklik yapmayı düşünüyorsunuz. Ama bu esnada bazı şartlar özellikle de......

Yıllık Aslan Burcu Yorumunun Devamı

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir