Aslan Burcu

Aslan Burcu

23 Temmuz - 23 Ağustos

Aslan Burcu Özellikleri

Aslanlar hayata karşı devamlı pozitif oluşlarıyla ve yaptıkları her işe eğlence katmalarıyla bilinirler. Yaşadıkları her duruma olumlu tarafından yaklaştıkları için yaptıkları her işten gurur duyarlar.

Zodyak'ın 12 burcundan beşinci burç olan Aslan burcunun döngüsü her yılın 23 Temmuz - 22 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Aslan burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Aslan burcunu ziyaret ederek ateş enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

Aslan kraldır, önderdir. Başkalarının yaşantılarını da onlar adına düzenlemek isterler. Her şeye karışırlar, kibirlidirler. Bu nedenle onları tanımlayan sözcük 'Yönetirim' dir. Yaşam sahnesinde her zaman parlayarak, odak noktası olmak isterler. Organizasyon güçleri çok fazladır. İsteklerini başkalarına kabul ettirmek, onlar için yaşamlarının 'olmazsa olmaz' şartıdır. İyi zamanlarında etkileyici, güler yüzlü, başkalarına yardım etmeyi seven ve bunu kendine görev sayan Aslan'lar sevimli ve iyimser kişilerdir. Ona karşı hatalı davransanız bile, size olgun bir şekilde tepki verir. Fakat; Sabrı taştıktan sonra, dürüst ve mert, gerektiğinde sert bir şekilde tavır gösterir. Zor günlerinde şansları onlara her zaman yardım eder. Yönetici gezegenleri Güneş onları en karanlık günlerinde aydınlığa çıkarır. Eğitimsiz ve gelişmemiş Aslan tipleri çekilmez olurlar. Her konuda sahip olduklarından daha fazlası varmış gibi davranırlar.

Elementi : Ateş

Niteliği : Sabit

Yönetici Gezegeni : Güneş

Rengi : Sarı

Taşı : Yakut, sarı safir, elmas, altın topaz

Günü : Pazar

Aslan Burcu Özellikleri : Özgüvenli, gururlu, mağrur, koruyan, kollayan, gösterişli, sanata, estetiğe düşkün

Aslan Burcu Erkeği : Gururnun okşanmasından, hizmet görmekten, pohpohlanmaktan hoşlanır. Ne kadar şık ve yakışıklı olduğunu sıkça tekrarlamanız gerekebilir. Baba olmak için doğmuştur, kendisi baba olmasa da korumacı ve kollayıcı özellikleriyle baba rolü üstlenebilir.

Aslan Burcu Kadını : Giyinmeye, süslenmeye meraklıdır. Girdiği ortamlarda kıyafet, aksesuar ve saçlarıyla hemen dikkatleri üzerine çeker. Sahne duruşu ve yürüyüşüne sahiptir. Gururunu kıracak herhangi bir söz ve davranıştan özellikle sakınmanız gerekir.

Tarzı : Gösterişli, frapan giysiler, canlı renkler, iddialı kesimler, parlak aksesuarlar, taçlar, mücevherler

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Kalp

Anlaştığı Burçlar : Yay, Koç, İkizler

Anlaşamadığı Burçlar : Boğa, Akrep, Kova

Olumlu Yönleri : Kollayıcı, cömert, alçakgönüllü, mağrur, gururlu, onurlu, yaratıcı, neşeli, oyuncu, karizmatik, romantik

Olumsuz Yönleri : Hükmetmeyi seven, tutucu, pohpohlanma bekleyen, abartılı, her şeyi çok kişisel algılayabilen, sabit, inatçı

Gizli Tutkuları : Dünyayı yönetmek

Güçlü Yanları : Yaratıcı, tutkulu, cömert, cana yakın, neşeli, esprili olmaları

Zayıf Yanları : Küstah, inatçı, benmerkezci, tembel, katı olmaları

Aşık Aslan : Aslan şövalye ruhu taşır, sevdiği kişiyi her ne pahasına olursa olsun korur ve kollar, kimse sevdiğini onun gözünde küçültemez, aşağılayamaz, hemen karşılığını verir. Ne kendini ezdirir, ne de karşısındakinin ezilmesine tahammül edebilir. Bir Aslan sevgiliniz ve eşiniz varsa siz de güçlü olmalısınız. Sahiplenmeyi de sahiplenilmeyi de sever. Gururu herşeyin önünde gelir, asla gururunu zedeleyici bir girişimde bulunmamalısınız. Aşkta oldukça coşkulu, yaratıcıdır, sınır tanımaz. Özgüveni oldukça yüksektir, şımartılmaktan, pohpohlanmaktan çok hoşlanır ancak samimi olmalısınız. Cömerttir, neşeli ve candandır ancak benlik duygusu çok güçlüdür, kendinizi ezdirmemelisiniz.

Anne Aslan : Çocuklarını her daim korur, kollar, gözetir. Ancak duygusallık ve şefkatlikten ziyade uzaktan müdahale etmeyi sever. Gururu, özgüveni ve inadı yüksektir, sitem etmeyi sever. Kendini çocuklarının üzerinde görebilir. Aslan annenizi mutlu etmek için sürekli onu öven, güzel sözler söylemelisiniz.

Baba Aslan : Keyiflere, eğlenceye, yeme içmeye, neşeli ortamlara düşkündür. Oyuncudur, çocuklarıyla da oynamayı ve eğlenmeyi sever. Çocuklarından kayıtsız şartsız itaat bekleyebilir. Övünmeyi, gururlanmayı sever. Çocuklarının başarısı onlar için büyük bir övünç kaynağıdır, gösterişli şekilde abartmaya meraklıdır.

Çocuk Aslan : Ailenin beklenen, istenen, sevilen çocuğudur. Takdir edilmekten, şımartılmaktan hoşlanır ve tabiatı itibarı ile eğlenceli tavırları, neşeli mizacı ile beklediği ilgiyi de görür. Sanatsal yönleri güçlüdür, yaratıcıdır. Kendine güzel oyunlar yaratabilir, resim ve müziğe ilgi duyabilir, sanatın her dalına meraklıdır.

Yükseleni Aslan Burcu

20 Haziran 2024, Perşembe Yükselen Yorumu

Hayata bakış açınızın değişim gösterme ihtimali var. Tüm sık......

Yükselen Aslan Burcu Yorumunun Devamı

Günlük Aslan Burcu

19 Nisan 2024, Cuma Günlük Yorumu

Ev ve aile hayatınızla ilgili sorunları geride bırakmaya çalışmalısınız. İçten içe sizi huzursuz eden bazı şeyler var. Koşullara uygun hareket etmeyi başardığınız sürece genel olarak sorun yaşamayacak......

Günlük Aslan Burcu Yorumunun Devamı

Haftalık Aslan Burcu

17 Haziran - 24 Haziran Haftası Yorumu

Aslan ve yükselen Aslanlar, bayramın birinci günü iletişiminiz kuvvetliydi yakın çevrenizden aldığınız haberler vardı ve bayramın ikinci günü itibariyle birkaç gün boyunca evinize, yuvanıza, aileni......

Haftalık Aslan Burcu Yorumunun Devamı

Aylık Aslan Burcu

Haziran 2024 Ayı Yorumu

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, 3 Haziran'da Merkür'ün İkizler burcuna geçişiyle beraber sosyal anlamda renkli ve hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. İş stresini atacağınız, farklı......

Aylık Aslan Burcu Yorumunun Devamı

Yıllık Aslan Burcu

2024 Yılı Yorumu

Yıla 3 Ocak tarihine dek sürecek Merkür Retrosu ile başlıyoruz. 11 Ocak tarihi itibariyle iş, yaşam ve sağlık düzeninize dair tüm planlamalarınızı kalıcı ve istikrarlı bir şekilde hayata geçirebili......

Yıllık Aslan Burcu Yorumunun Devamı

Aslan, dünyaya vermek için büyük bir kalbe ve çok sevgiye sahip

Büyük kalpli aslan, şefkatli bir kalbe sahiptir ve son derece kibar ve cömert yaratıklar olma eğilimindedirler.

İhtiyacı olan sevilen birine yardım etmek için her zaman isteklidirler ve en çok önemsedikleri kişilerin mutlu olmalarını sağlamak için ellerinden geleni yaparlar.

İyiliğinden yararlanmaya çalışırsanız Aslan, öfke’yi serbest bırakır

Aslanın Öfkesi, bazen aslan kendi iyiliği için çok nazik olabilir ve menfatçi karakterlerin cömertliklerinden faydalanmaya çalıştıklarını görebilirler.

Eğer onların iyi niyetlerini kötüye kullanırsanız, aslanların öfkesi, sizi bir daha asla onlarla saçmalamayı denemek için korkutmaya yetecektir.

Aslan bir şey için gittiğinde onlar gerçekten bunun için gider

Mücadeleci aslanların, kararlılık özellikleri güçlüdür ve bir şey yapmak istediklerine karar verdiklerinde onların önünde durmanız boşunadır.

Bir zorluğa karşı koyamazlar ve genellikle imkânsızı başarmak için kendilerini sınırlara zorlamak ister fakat elde edilemezler.

Sadakat Aslan’ın göbek adıdır

Sadık Aslan, eğer aslan hakkında kesinlik ile söyleyebileceğiniz bir şey varsa, o zaman tanışacağınız en sadık insanlar.

Güvenlerini kazandıktan sonra hayatında Aslanla bir müttefik olacaksın.

Aslan bir koruyucudur ve onların varlığı insanları güvende hissettirir

Koruyucu Aslan, en çok önemsedikleri şeyleri koruyor.

Aslan, gösteriyi yürüten, başarılı doğal bir liderdir

Başarılı Aslan, bazı insanlar Aslanı biraz patronluk tarafında bulabilirler, ancak takımlarını muhteşem bir zafere taşıyabilmenin ötesinde, yapmadıkları fedakarlık yoktur.

Sorumluluk almak, Aslana doğal olarak gelir ve çoğu zaman denemeden bile kendilerini liderlik pozisyonlarına düşmüş bulurlar.

Aslan seninle dosdoğrudur ve her zaman size gerçekleri verecektir

Gerçek ve dürüst Aslanlar akıl karıştırıcı zihin oyunlarını sizlerle birlikte oynamazlar. Sinsi olmak ya da insanları sırtından vurmak istemezler.

İnsanlar ile son derece doğrudan doğruya olma eğilimi gösterirler ve Aslan ile nerede olduğunuzu her zaman bildiğinizden emin olabilirsiniz.

Aslan, başkalarıyla bağlantı kurmayı seven sosyal bir yaratıktır.

Aslan Konuşmayı Seviyor

Her zaman en ilginç konuşmaları tetiklerler ve A-oyunlarında olduklarında genellikle partinin hayatı olurlar.

Aslan düşüncelerini çözmek ve toplamak için zamana ihtiyaç duyar

Aslanın zamana ihtiyacı var. Bazen Aslan bir süreliğine tüm kaostan kurtulup düşüncelerini toparlamak için ortadan kaybolur.

Çok uzun süre kaybolmazlar… sadece pillerini şarj etmek için buna ihtiyaçları var.

Aslan sevilmeyi SEVİYOR

Aslan sevgi seviyor. Sağlıklı bir ilgi ve sevgi dozundan daha fazlasını sevdiği birkaç şey var… özellikle de doğru kişiden olduğunda.

Kendilerini hissetmeyi çok seviyorlar ve görmezden gelinmek hoşlarına gitmiyor.

Her zaman Aslana güvenebilirsin

Güvenilir Aslan, ne olursa olsun kendi sözleriyle sadık bir arkadaş arıyorsanız … o zaman Aslan’dan başka birine bakmayın.

Güçlü güvenilirlik özelliklerine sahiptirler ve bir söz verdiklerinde bunu tutacağından emin olabilirsiniz.

Aslan, gümüş kaplamayı hayata geçirebilen bir iyimserdir

İyimser Aslanlar, yaşamda sürekli problemleri çözmek için inlemekten ve inat etmekten hoşlanmazlar.

Her zaman olumlu tarafı her durumda bulabilen iyimserler ve kötülüğün üstünde yaşamakta iyidirler.

Aslan hayatını seninle kapatacak

Büyüleyici Aslanın cehennem kadar pürüzsüz olabileceğini ve etkilemek istediğinde, ellerinden geleni yapacaklarını inkar etmiyorlar.

Bir Aslan son derece ikna edici olma yeteneğini de hafife almayın. İnsanları bir şey yapabilmeleri için kolaylıkla ikna edebilirler!

Aslan’ın kin ve negatif enerjiye ayıracak zamanı yoktur

Aslanlar, doğaları gereği affedici olma eğilimindedir ve onlar, geçmişte kullandıkları hamleleri saklayan türden değildir.

Zehirli ve nefret dolu duygulara asılmadıklarını ve sadece affetmeyi ve hareket etmeyi tercih ettiklerini görüyorlar.

Aslan dışarıdan emin ama içeride hassastır

Aslanlar Duyarlı Olabilir genellikle soğukkanlı ve kendi tavırlarına güvenir, ancak pek çoğunun fark etmediği içte oldukça hassas olabilir.

Bazen onlar da incitebilir, ancak o kadar iyi gizleyemez kendileri de çok incinir.

Aslan, etrafta oynak ve eğlencelidir

Aslanlar eğlencelidir etrafta onların olduğu ortamlar genellikle hareketli ve coşkuludur. Nadiren sıkıcı anları vardır.

Onların oynak doğası son derece bulaşıcıdır ve sürekli arkadaşlarını gülümsetir ve güldürürler.

Aslan, hemen her şeyi deneyecek heyecan arayan bir kişidir

Aslanlar heyecanı yaşamak için gerçek bir susuzluk çekiyor ve sürekli olarak bir sonraki büyük heyecanı ya da macerayı kovalıyorlar.

Sıkıcı rutinlerden nefret ediyorlar ve her gün aynı şeyi yapmaktan sıkılıyorlar, böylece her zaman işleri karıştırmanın yeni yollarını arıyorlar!

Aslanlar havalı ve zahmetsizce serin bir tavır sergiliyor

Aslanlar, zahmetsiz bir şekilde odayı aydınlatır ve içindeki herkesin dikkatini zahmetsizce serin ve hoşgörülü tavırlarıyla yakalayabilir.

Doğal karizmaları kafalarını çevirmeye ve gittikleri her yere dikkat çekmeye eğilimlidir.

Aslan genellikle düşüncelerini ve duygularını mizah yoluyla iletir

Aslan mizah kullanır. Bazen Aslan sadece mizah yoluyla kendilerini ifade etmeyi daha kolay bulur ve bunu yaparken de oldukça iyi olabilir.

Gerçekten bir şeyin ne kadar saçma olduğunu göstermek için mizahı kullanarak son derece ikna edici bir noktaya nasıl yaklaşacaklarını bilirler.

Aslan çılgınca rekabet edebilir

Rekabetçi Aslanlar, kazanmak için doğdular ve bir meydan okuma veya rakiple karşılaştıklarında, rekabetçi içgüdüleri aşırı baskın hale gelir.

Asla Aslanın rekabetçi tarafını küçümsemeyin

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Yengeç
00° 10' 42" R
Ay
Yay
17° 49' 10" R
Merkür
Yengeç
07° 53' 23"
Venüs
Yengeç
04° 39' 29"
Mars
Boğa
08° 44' 47"
Jüpiter
İkizler
06° 01' 22"
Satürn
Balık
19° 21' 51"
Uranüs
Boğa
25° 14' 42"
Neptün
Balık
29° 53' 48"
Plüton
Kova
01° 35' 05"
Chiron
Koç
22° 59' 42"
Lilith
Başak
29° 04' 36"
True Node
Koç
12° 25' 17"
Son Güncelleme : 21/06/2024 04:20

Astroloji Gündemi

23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri 19 Mayıs 2024, Pazar 23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar Zihinsel aktiviteleriniz artacak, iletişiminiz güçlenecek ve yeni fırsatlar karşını... Devamını Oku >>