Balık Burcu

Balık Burcu

19 Şubat - 20 Mart

Balık Burcu Özellikleri

Balıklar genelde utangaç olmalarıyla bilinirler ve sosyal ortamlarda ilginç davranışlar sergileyebilirler. Sizi tanımaya başladıklarında, çevrenizdeki anlaşılması en kolay ve sevilen insan haline gelirler. Romantik olmalarıyla bilinirler ve, romantizmi herkes tarafından bilinen, geleneksel kalıplar çerçevesinde yaşamayı severler. Kibar, nazik ve ilgilidirler, bu nedenle sevildiklerini hissettiklerinde korumacı ve sevgi dolu davranırlar.

Zodyak'ın 12 burcundan on ikincisi olan Balık burcunun döngüsü her yılın 19 Şubat - 20 Mart tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Balık burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Balık burcunu ziyaret ederek bu burcun su enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

Sabır, eli açıklık ve duyarlılık bu burçta doğan kişilerin en önemli nitelikleridir. Büyük bir inandırma yetenekleri vardır. Dürüst, vicdan sahibi, sadık ve uysaldırlar. Her çevreye kolayca uyabilirler. Genellikle hayal dünyasında yaşarlar.

Yaşam görüşleri ciddi fakat gerçekçi değildirler. Balık burcu, diğer burçlar arasında dış etkenlerden en çok etkilenen kişilerdir. Düş dünyasında, öylesine mutludur ki, bazen onun aptal olduğunu bile düşünebilirsiniz. Ama, zannettiğinizden daha akıllı ve kurnazdır. Sinirli yapısını gizli bir sakinlikle örterken, herkesin seçtiği özel bir kişi olmanın hayallerini kurarlar. Yaşam onun için ürkütücü ve korkunçtur..Balık burcu insanını dışarıdan gözlemleyenler; duygusal yapısının bir aşk acısına dayanamayacağını zannederler ve kötü haberi hemen vermek istemezler. Aslında, kırılgan görüntüsünün altında güçlü bir kişilik yatar. Göz yaşlarını kısa sürede kurutur ve mendillerini bir kenara atarak, yeni bir yaşamın içinde kendini bulur. Onları teselli edecek o kadar kişi bulunur ki; yeni bir aşk acısı kapısını çalıncaya kadar, hayatını istediği gibi yaşar. Duygusal kırıklıklar pes etmelerine yetmez ve bir sürü yarım kalmış aşkıyla birlikte bir dolu anlatılacak anılarıyla yaşamını tamamlar.

Elementi : Su

Niteliği : Değişken

Yönetici Gezegeni : Neptün (hayal gücünün gezegeni), Jüpiter (şans ve ilerlemenin gezegeni)

Rengi : Koyu Gri

Taşı : Opal, topaz, aquamarin, diaspor

Günü : Perşembe

Balık Burcu Özellikleri : Hassas, duyarlı, empatik, vicdanlı, duyarlı, sanatsal, hayırsever, yardımsever, kolay etkilenen

Balık Burcu Erkeği : Etrafında olan biten her şeyden ve etrafındaki herkesten kolayca etkilenebilen hassas kişilerdir. Tam olarak anlaşılamayan, kendilerini de belirli kalıplar içinde tanımlayamayan muğlak, gizemli, karmaşık yönleri vardır. Şiire ve müziğe yatkın, romantik erkeklerdir.

Balık Burcu Kadını : Masalsı, büyüleyici bir güzelliğe sahip olabilir. Gözleri anlamlı, derin ve oldukça etkileyicidir. Sinema aktrisi havasında olabilir. Giyinmeye, makyaja meraklıdır. Hassas ve alıngandır ancak her ne kadar fazlaca etki altında kalsa da bir şekilde zor durumlardan sıyrılmasını, kurtulmasını bilir. Akışta yaşar.

Tarzı : Şekli, tarzı ve kesimi çok belli olmayan giysiler, açık renkler, beyaz kıyafetler, romantik, şairane giysiler, buğulu, belirsiz, karmaşık görünümü tamamlayan aksesuarlar

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Ayaklar

Anlaştığı Burçlar : Akrep, Yengeç

Anlaşamadığı Burçlar : İkizler, Başak, Yay

Olumlu Yönleri : Fedakar, cefakar, duygusal, sezgisel, merhametli, sanatçı ruhlu, hassas, inançlı, mistik

Olumsuz Yönleri : Zayıf, hassas, kırılgan, mağdur, sulugöz, dağınık, kolay yönlendirilebilen, tutarsız, bağımlı

Gizli Tutkuları : Koşulsuz aşkı bulmak

Güçlü Yanları : Şefkatli, sanatçı ruhlu, sezgisel, nazik, bilge

Zayıf Yanları : Korkak, çabuk güvenen, hüzünlü olması, gerçeklikten uzak olması, kendini feda etmesi

Aşık Balık : Balık burcu bir sevgiliniz varsa arkasını toplamanız gerekebilir. Zira tüm dış etkilere açıktır, herkese acır, herkes için bir şeyler yapmak ister, kendini kolayca feda edebilir. İyi niyeti ve vicdanı başkaları tarafından kolayca kötüye kullanılabilir. Ondan beklentisi olan etrafında çok fazla kişi vardır. Duygusal ve fiziksel dağınıklığını toplamak, onu maddi dünyayla buluşturmak size kalabilir. Bu durum sizi aşırı yorsa da onun romantizmi, şiirleriyle, bestelediği, söylediği müzikle, yaptığı resimlerle kendinizden geçebilirsiniz. Size çok ulvi ve evrensel bir dünyanın kapılarını açabilir. Ancak ayaklarınızın yere sağlam bastığından her zaman emin olabilirsiniz. Zira aksi halde derin bir uyku, uyuşukluk durumuna geçebilir, olayların akışına siz de kapılıp gidebilirsiniz.

Anne Balık : Oldukça hisli ve duygusal bir annedir. Gözyaşları sizin için akmaya her zaman hazırdır. Kendini sizin için feda edebilir, her türlü ihtiyacınızı karşılamak için kendinden vazgeçebilir. Bu durum suçluluk duymanıza yol açabilir. Annenizin hassaslığı ve kırılganlığı onun dış etkilere, başka kişilere ve hastalıklara karşı da zayıf kılar. Her zaman yanında ve arkasında olmanız gerekebilir.

Baba Balık : Kendisini ailesi ve çocukları için feda edebilir. Onların refahı ve mutluluğu için zarar görsün veya görmesin her şeyi yapmaya hazır ve nazırdır. Kurban durumuna düşebilir, hastalıklara karşı meyilli olabilir. Ailesine karşı vicdanı ve merhameti sonsuzdur.

Çocuk Balık : Balık burcu bir çocuğunuz varsa hassas, kırılgan, hastalıklara, alerjilere meyilli bünyesine karşı her daim tetikte olmalısınız. Hassas ve duyarlı ruhunu sanata, müziğe, resme yönlendirebilirsiniz. Sezgileri, mistik yanı oldukça güçlüdür. Geniş ve zengin bir hayalgücü vardır, oldukça fazla ve etkili rüyalar görebilir.

Yükseleni Balık Burcu

24 Ocak 2021, Pazar Yükselen Yorumu

Aşırıya kaçan duygularınız başarılarınızı engelliyor. İç ben......

Yükselen Balık Burcu Yorumunun Devamı

Günlük Balık Burcu

25 Ocak 2021, Pazartesi Günlük Yorumu

Artık bütün sıkıntı ve dertlerin yavaş yavaş biteceğini gösteriyor. Artık umutsuzluk kavramı ciddi anlamda son bulacak. Çok önem ve değer veren bir dostun var. Bu dostunun gösterdiği ilgi sayesinde ke......

Günlük Balık Burcu Yorumunun Devamı

Haftalık Balık Burcu

25 Ocak - 1 Şubat Haftası Yorumu

......

Haftalık Balık Burcu Yorumunun Devamı

Aylık Balık Burcu

Ocak 2021 Ayı Yorumu

Sevgili Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar, sorumluklarınızı gerçek anlamda fark etmeli ve bunları üstlenmelisiniz. Yönetici gezegeniniz Jüpiter, Satürn ile birlikte Kova burcund......

Aylık Balık Burcu Yorumunun Devamı

Yıllık Balık Burcu

2021 Yılı Yorumu

Gelişme göstermekte zorluk çekseniz ve değişim isteklerinizin önüne sürekli engeller çıksa da, 2021 yılında hayli sıkı bir mücadelenin içinde olduğunuz söylenebilir! Yolunuzda emin adımlarla ilerli......

Yıllık Balık Burcu Yorumunun Devamı