Balık Burcu

Balık Burcu

19 Şubat - 20 Mart

Balık Burcu Aylık Burç Yorumu

Temmuz 2024

Balık Burcu

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, 2 Temmuz'da yönetici gezegeniniz Neptün'ün burcunuzda geri hareketine başlamasıyla hayatınızla ilgili kritik döngüleri mercek altına alabilirsiniz. İstekleriniz ve sorumluluklarınız arasında seçim yapmaktan ziyade bunları ortak bir paydada buluşturmayı, her şeye zaman ayırabilmeyi ve her konunun bir zamanı, bir sırası olduğunu düşünmek size iyi gelebilir. Kendinizi hangi işle, hangi duyguyla, hangi sorumlulukla tanımladığınıza odaklanabilirsiniz. -Mış gibi olan durumları hayatınızda tutmanın zararları daha görünür olabilir. Bu yüzden reddedemeyeceğiniz gerçeklerle yüzleşmekten kaçmamalısınız. Özellikle ikili ilişkilere dair öğrenecekleriniz, karşılaşacaklarınız bu anlamda dikkat çekici olabilir. Yanıltıcı, güven sarsıcı durumlar karşısında yeni kararlar almanız gerekebilir. Tepkileriniz, sosyal ve duygusal yaşantınız, beklentileriniz toplumu mu yoksa da sizi mi temsil ediyor? Bu soruya yanıt bulabilir, kişisel düzlemde yeni düzenlemelere gidebilirsiniz. Tarzınız, duruşunuz, fiziksel görüntünüz, mental sağlığınız, hedef ve istekleriniz konusunda kendinize özen göstermeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Bu konuda eksiklerinizin olmasından ziyade etki altında kalıp kalmadığınıza, sizi neyin etkilediğine dikkat etmenizde fayda var. Kendinizi gerçekten tanımak ve anlamak adına bu retro dönemi fazlasıyla öğretici, yol gösterici olabilir. Su tüketimi, buna bağlı fiziksel reaksiyonlar önemli olacaktır; kendinize iyi bakmalısınız.

2 Temmuz'da Merkür'ün Aslan burcuna geçişi ile beraber gündelik yaşantınız ve çalışma koşullarınız noktasında önemli günlere giriş yapıyorsunuz. Düzeninizi değiştirirken standartları üstlerde tutmak isteyebilir, kendinize daha fazlasını layık görebilirsiniz. Hem özgüveni hem de bugüne kadar ertelediklerinizin pişmanlığını aynı anda taşımak önemli ve radikal çıkışlar yapmanızın önünü açabilir. Kendi işinizi, düzeninizi kurmak, kriterlerinizi gözden geçirmek, statü ve kazanç değişimi gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Kariyer planlarınızı değerlendirmek, fırsatlarla karşılaşmak söz konusu olabilir. Çevrenizin takdirini ve dikkatini toplayabilirsiniz. Bu da yapacağınız planlar konusunda size bir ipucu, destek, altyapı sağlayabilir. Yapıcı,bitirici, organizasyon yeteneğinizi gösteren tutumlarınıza ihtiyacınız olacaktır. Bunları en iyi şekilde sunmak isterken karşınızdaki kişilerin sizi doğru anlamasına ve değerlendirmesine de önem vermelisiniz. Aksi halde, gereksiz bir rekabetin ya da güç savaşının gündeme gelmesi huzurunuzu kaçırabilir. Huzur ve sağlığın öncelikli olduğu, buna yatırım yapmanız gereken bir sürecin içine girdiğinizi unutmayın.

6 Temmuz'da Yengeç burcunda gerçekleşecek yeni ay ile beraber yaşantınızın manevi yönüne daha fazla ağırlık vermek isteyebilirsiniz. Mutlu olmak adına yanıt alamadığınız, karşılık göremediğiniz, sizi tatmin etmek yerine daha çok üzüntüye sevk eden konulardan sıyrılabilirsiniz. Bir enkazı kaldırıp yerine renkli, canlı, yeni bir inşa kurabilirsiniz. Bunun mümkün olduğunu hissetmenin ötesinde, karşılaşacağınız kişiler ve imkanlar sayesinde de yaşayabilirsiniz. Odak noktanızı bu yönde tutun. Aileniz, çocuklarınız ya da çocuk sahibi olma isteğiniz gündeminizde olabilir. Bu konularda adım atmak, çabalarınızın karşılığını görmek sizi mutlu ve özgüvenli kılacaktır. Ekonomik açıdan da eşinizden/ailenizden, kadın figürlerden göreceğiniz destekler size yardımcı olabilir. Yapmak istedikleriniz, geleceğe dönük planlarınız için bir kaynak bulmak işinize yarayacaktır. Her manada kazançlı çıkabileceğiniz etkiler altında olduğunuzu bilmeli, tutumlarınızı ve planlarınızı buna göre düzenlemelisiniz.

11 Temmuz'da Venüs'ün Aslan burcuna geçişiyle kendinize daha çok özen gösterebilirsiniz. Kişisel bakım, sağlık ve tarz konusunda değişimlere gidebilirsiniz. Güvenilir ürünler ve kurumlardan yapacağınız alışverişler bu aşamada önemli olacaktır. Heyecanla ve hevesle bir hamle yaparken ekonomik olarak yüksek, gereksiz ve riskli harcamalar yapabilirsiniz. Bu yüzden zamanın ve şansın şu an sizden yana olmasına kapılmadan, ilerleyen günleri ve yapmanız gerekenleri de düşünerek hareket etmelisiniz. Yaratıcı, yüksek ilham gücü olan bir süreçtesiniz. İşinizi ve günlük akışınızı yenilemek, geliştirmek, kazanımlarınızı arttırmak adına bunu değerlendirmelisiniz. İş görüşmeleri, arayışların sonuçlanması, yaptığınız işlerin olumlu geri dönüşleri söz konusu olabilir. İyi intiba bırakmanız en iyi reklamınızdır. Çevrenizdeki insanlarla olan etkileşiminiz, kuracağınız ortaklıklar, yönlendireceğiniz organizasyonlar ve sistemler üzerinde etkili olabilir. Bu etkiyi gözardı etmemeniz gerektiği gibi tamamen buna güvenerek de plan yapmamalısınız. Çabanın ve sorumluluğun da hat safhada olacağı bir süreç olabilir. Çalışma alanlarınız, çalışma arkadaşlarınızla ilgili konularda daha yapıcı olmaya dikkat edin; kendini göstermekle üstünlük kurmak arasındaki fark bazı ilişkilerinize zarar verebilir. Parlayacağınız bu döneme gölge düşürecek alışkanlıklarınızı, tercihlerinizi değiştirmeniz için bu altın fırsatı iyi değerlendirin.

20 Temmuz'da Mars'ın İkizler burcuna geçişi aile hayatınızla ilgili bazı konuları gündeme getirebilir. Sorunlara çözüm bulmak isterken farklı sorunların çıkmaması adına sakin ve akıllıca hareket etmeniz önemli olacaktır. Bu konuda tek sorumluluğun üzerinizde olduğunu düşünebilir ve bunun yorgunluğunu fevri bir şekilde anlatabilirsiniz. Ancak size bir getirisinin olmayacağını da bilmelisiniz. Söyledikleriniz ve dinledikleriniz konusunda emin olarak hareket etmeli, aile üyelerinizin de buna uyum sağlamasına zemin hazırlamalısınız. Geçmiş konuları, faydasız hesaplaşmaları gündemde tutmak yerine eviniz ve huzurunuz için yapılacakları gündeme getirmelisiniz. Tadilat, dekorasyon, taşınma, ev sahibi olma ya da kaynakları değerlendirmek noktasında bazı girişimler yapabilirsiniz. İmkanlarınıza göre neler yapabileceğinizi, kimlerle çalışabileceğinizi araştırabilirsiniz. Adım atacağınız konuda seçici olmanız önemli olacaktır. Burada yaşadıklarınızınkoşullarınıza ve çevrenize olumsuz etki etmemesi için ikisi arasındaki ayrıma özen göstermenizde fayda var. Evegetirmek ya da evden çalışmak adına doğru bir dönem olmayabilir.

21 Temmuz'da Oğlak burcunda gerçekleşecek dolunay ile sosyal hayatınızı seçtiğiniz, iyi hissettiğiniz ve bir şeyler üretebileceğinize inandığınız ortamlara taşıyabilirsiniz. Bu konuda çizgileri kesin ve net bir şekilde çiziyorsunuz. Haziran ayının ikinci yarısında arkadaş kurbanı olmak, beklentileri bulamamak, para ve zaman kaybetmek, gerilimler yaşamak gibi gündemler sizi bugünlere hazırladı. Şimdi bu hazırlıklarınızı ve yaşadıklarınızı unutmadan, kendinize yeni bir disiplin, çevre ve gelecek oluşturmalısınız. Maddi beklentiler konusunda daha gerçekçi olmanız, bunların gerekliliklere göre çaba göstermeniz önemli olacaktır. Yeni hedefler koymadan önce mevcut çalışmalarınızın nasıl neticelendiğini, yatırım planlarınızın nasıl ilerlediğini değerlendirmenizde fayda var. Buradan hareketle yeni bir yol haritası çizerken nelere, kimlere dikkat etmeniz gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz. İkinci bir şansınızın olmasını beklemek yerine elinize geçen fırsatları uzun soluklu bir planlamaya dönüştürmelisiniz. Duygusal konularda önünüze set çekildiğini düşünerek kendinize engel koymak yerine anlamaya, tanımaya çalışmanızda fayda var.

22 Temmuz'da Güneş'in Aslan burcuna geçişiyleyapma ve geliştirme yönünüzü ortaya çıkaracağınız bir sürece giriyorsunuz. Kendinize daha çok güvenebilir, bu sayede de daha iyi koşullar için çalışabilirsiniz. Arayış ve beklentilerinize bu cesareti, yeterliliği kattığınızda önünüze pek çok kapı açılabilir. Maddi ve manevi açıdan kendinizi rahat hissedeceğiniz bir sisteme geçebilirsiniz. Tanınacağınız işler yapabilir, kendinizi gösterdiğiniz alanlarda akımlar oluşturabilirsiniz. İnsanların sizi takip etmesi, yaptıklarınızla ilgilenmesi sizi yüreklendirebilir. Marka oluşturmak, tasarımla ilgilenmek, hayal gücü ve girişkenlik gerektiren işlere zaman ayırmak, bilginizi satmak adına önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sağlığınız ve kişisel bakımınızla ilgilenmenin sonuçlarını görebilirsiniz. Yeni tarzlar denemenin yanı sıra mevcut seçimlerinizi de iyileştirebilirsiniz. İyi görünmek ve etki bırakmak isterken kendinizi gereksiz bir şekilde yormamalı, sınırlarınızı zorlamamalısınız. Dikkat çekme çabası olmadığında, enerjinizi daha farklı ve uzun vadeli sonuçlar getirecek konulara odaklayabilirsiniz.

26 Temmuz'da Merkür'ün Başak burcuna geçişiyle beraber ikili ilişkilerle ilgili kararları netleştirmek isteyebilirsiniz. Belirsizlik, havada kalmışlık hissi size yanlış yaptırabilir ya da bir yanlışı seyretmenize neden olabilir. Bu yüzden açık ve dürüst bir iletişimi önemseyebilirsiniz. Sizinle ilgili gerçek fikirleri, hisleri öğrenebilir, çevrenizdeki insanların sizden gizli yaptıkları konuşmaya şahit olabilirsiniz. Sosyal ve hukuksal problemler yaşayabilirsiniz ancak bunlar sizin gündeminiz olmamalıdır. Yaşananları olduğu yerde bırakıp kendi hayatınıza, hedeflerinize odaklanmalısınız. Ticari anlaşmalar, kamuyla ilgili işler ve kişiler gündeminizde yer bulabilir. Kalıcı kararlar alabilirsiniz. Bu gerçekçilik ve sorumluluk sizi rahatsız ettiğinde, yaşayacaklarınızdan korkmak yerine bunları en iyi şekilde karşılamayı ve deneyimlemeyi düşünmelisiniz.

26 Temmuz'da Chiron'un Koç burcunda geri hareketine başlamasıyla beraber ekonomik planlarınız hakkında yeni düzenlemelere gidebilirsiniz. Yola tek başınıza çıkmanız böyle devam ettirmenizi gerektirmez. Kendinizi yalnızlaştırmak yerine çevrenizde neler olduğuna, insanların neler yaptığına bakabilirsiniz. Önemsemediğiniz konulara ihtiyaç duyduğunuzu görebilir, bu ihtiyacı daha fazla ertelemek durumunda olmayabilirsiniz. Beklenti ve sorumluluklarınızı belirgin hale getirin, bunlar için nasıl bir yol izleyeceğinizi araştırın ve destek alın. Çalışacağınız alanları seçmek, hayatınıza bir düzen getirmek ruhunuzu da besleyecektir. Para amaç değil araçtır; bunu idrak edebilirsiniz. Ödemelerinizle ilgili aksaklıklar size borçlanma veyapma konusunda yeni kriterler edinmenizi sağlayabilir.

Motivasyon Sözü: "Arkanı güneşe çevirme, gölgen önüne düşer."

Temmuz 2024

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Yengeç
23° 06' 02" R
Ay
Akrep
05° 39' 50" R
Merkür
Aslan
18° 52' 17" R
Venüs
Aslan
04° 11' 28" R
Mars
Boğa
25° 58' 35"
Jüpiter
İkizler
11° 10' 21"
Satürn
Balık
19° 14' 05"
Uranüs
Boğa
26° 18' 21"
Neptün
Balık
29° 53' 19"
Plüton
Kova
01° 03' 44"
Chiron
Koç
23° 28' 36"
Lilith
Terazi
01° 44' 23"
True Node
Koç
09° 59' 28"
Son Güncelleme : 15/07/2024 05:10

Astroloji Gündemi

23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri 19 Mayıs 2024, Pazar 23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar Zihinsel aktiviteleriniz artacak, iletişiminiz güçlenecek ve yeni fırsatlar karşını... Devamını Oku >>