Balık Burcu

Balık Burcu

19 Şubat - 20 Mart

Balık Burcu Özellikleri

Balıklar genelde utangaç olmalarıyla bilinirler ve sosyal ortamlarda ilginç davranışlar sergileyebilirler. Sizi tanımaya başladıklarında, çevrenizdeki anlaşılması en kolay ve sevilen insan haline gelirler. Romantik olmalarıyla bilinirler ve, romantizmi herkes tarafından bilinen, geleneksel kalıplar çerçevesinde yaşamayı severler. Kibar, nazik ve ilgilidirler, bu nedenle sevildiklerini hissettiklerinde korumacı ve sevgi dolu davranırlar.

Zodyak'ın 12 burcundan on ikincisi olan Balık burcunun döngüsü her yılın 19 Şubat - 20 Mart tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Balık burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Balık burcunu ziyaret ederek bu burcun su enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

Sabır, eli açıklık ve duyarlılık bu burçta doğan kişilerin en önemli nitelikleridir. Büyük bir inandırma yetenekleri vardır. Dürüst, vicdan sahibi, sadık ve uysaldırlar. Her çevreye kolayca uyabilirler. Genellikle hayal dünyasında yaşarlar.

Yaşam görüşleri ciddi fakat gerçekçi değildirler. Balık burcu, diğer burçlar arasında dış etkenlerden en çok etkilenen kişilerdir. Düş dünyasında, öylesine mutludur ki, bazen onun aptal olduğunu bile düşünebilirsiniz. Ama, zannettiğinizden daha akıllı ve kurnazdır. Sinirli yapısını gizli bir sakinlikle örterken, herkesin seçtiği özel bir kişi olmanın hayallerini kurarlar. Yaşam onun için ürkütücü ve korkunçtur..Balık burcu insanını dışarıdan gözlemleyenler; duygusal yapısının bir aşk acısına dayanamayacağını zannederler ve kötü haberi hemen vermek istemezler. Aslında, kırılgan görüntüsünün altında güçlü bir kişilik yatar. Göz yaşlarını kısa sürede kurutur ve mendillerini bir kenara atarak, yeni bir yaşamın içinde kendini bulur. Onları teselli edecek o kadar kişi bulunur ki; yeni bir aşk acısı kapısını çalıncaya kadar, hayatını istediği gibi yaşar. Duygusal kırıklıklar pes etmelerine yetmez ve bir sürü yarım kalmış aşkıyla birlikte bir dolu anlatılacak anılarıyla yaşamını tamamlar.

Elementi : Su

Niteliği : Değişken

Yönetici Gezegeni : Neptün (hayal gücünün gezegeni), Jüpiter (şans ve ilerlemenin gezegeni)

Rengi : Koyu Gri

Taşı : Opal, topaz, aquamarin, diaspor

Günü : Perşembe

Balık Burcu Özellikleri : Hassas, duyarlı, empatik, vicdanlı, duyarlı, sanatsal, hayırsever, yardımsever, kolay etkilenen

Balık Burcu Erkeği : Etrafında olan biten her şeyden ve etrafındaki herkesten kolayca etkilenebilen hassas kişilerdir. Tam olarak anlaşılamayan, kendilerini de belirli kalıplar içinde tanımlayamayan muğlak, gizemli, karmaşık yönleri vardır. Şiire ve müziğe yatkın, romantik erkeklerdir.

Balık Burcu Kadını : Masalsı, büyüleyici bir güzelliğe sahip olabilir. Gözleri anlamlı, derin ve oldukça etkileyicidir. Sinema aktrisi havasında olabilir. Giyinmeye, makyaja meraklıdır. Hassas ve alıngandır ancak her ne kadar fazlaca etki altında kalsa da bir şekilde zor durumlardan sıyrılmasını, kurtulmasını bilir. Akışta yaşar.

Tarzı : Şekli, tarzı ve kesimi çok belli olmayan giysiler, açık renkler, beyaz kıyafetler, romantik, şairane giysiler, buğulu, belirsiz, karmaşık görünümü tamamlayan aksesuarlar

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Ayaklar

Anlaştığı Burçlar : Akrep, Yengeç

Anlaşamadığı Burçlar : İkizler, Başak, Yay

Olumlu Yönleri : Fedakar, cefakar, duygusal, sezgisel, merhametli, sanatçı ruhlu, hassas, inançlı, mistik

Olumsuz Yönleri : Zayıf, hassas, kırılgan, mağdur, sulugöz, dağınık, kolay yönlendirilebilen, tutarsız, bağımlı

Gizli Tutkuları : Koşulsuz aşkı bulmak

Güçlü Yanları : Şefkatli, sanatçı ruhlu, sezgisel, nazik, bilge

Zayıf Yanları : Korkak, çabuk güvenen, hüzünlü olması, gerçeklikten uzak olması, kendini feda etmesi

Aşık Balık : Balık burcu bir sevgiliniz varsa arkasını toplamanız gerekebilir. Zira tüm dış etkilere açıktır, herkese acır, herkes için bir şeyler yapmak ister, kendini kolayca feda edebilir. İyi niyeti ve vicdanı başkaları tarafından kolayca kötüye kullanılabilir. Ondan beklentisi olan etrafında çok fazla kişi vardır. Duygusal ve fiziksel dağınıklığını toplamak, onu maddi dünyayla buluşturmak size kalabilir. Bu durum sizi aşırı yorsa da onun romantizmi, şiirleriyle, bestelediği, söylediği müzikle, yaptığı resimlerle kendinizden geçebilirsiniz. Size çok ulvi ve evrensel bir dünyanın kapılarını açabilir. Ancak ayaklarınızın yere sağlam bastığından her zaman emin olabilirsiniz. Zira aksi halde derin bir uyku, uyuşukluk durumuna geçebilir, olayların akışına siz de kapılıp gidebilirsiniz.

Anne Balık : Oldukça hisli ve duygusal bir annedir. Gözyaşları sizin için akmaya her zaman hazırdır. Kendini sizin için feda edebilir, her türlü ihtiyacınızı karşılamak için kendinden vazgeçebilir. Bu durum suçluluk duymanıza yol açabilir. Annenizin hassaslığı ve kırılganlığı onun dış etkilere, başka kişilere ve hastalıklara karşı da zayıf kılar. Her zaman yanında ve arkasında olmanız gerekebilir.

Baba Balık : Kendisini ailesi ve çocukları için feda edebilir. Onların refahı ve mutluluğu için zarar görsün veya görmesin her şeyi yapmaya hazır ve nazırdır. Kurban durumuna düşebilir, hastalıklara karşı meyilli olabilir. Ailesine karşı vicdanı ve merhameti sonsuzdur.

Çocuk Balık : Balık burcu bir çocuğunuz varsa hassas, kırılgan, hastalıklara, alerjilere meyilli bünyesine karşı her daim tetikte olmalısınız. Hassas ve duyarlı ruhunu sanata, müziğe, resme yönlendirebilirsiniz. Sezgileri, mistik yanı oldukça güçlüdür. Geniş ve zengin bir hayalgücü vardır, oldukça fazla ve etkili rüyalar görebilir.

Yükseleni Balık Burcu

13 Haziran 2024, Perşembe Yükselen Yorumu

Ne gibi sorunlarla karşılaşacak olursanız olun üstesinden ge......

Yükselen Balık Burcu Yorumunun Devamı

Günlük Balık Burcu

19 Nisan 2024, Cuma Günlük Yorumu

Yaşamsal konularda var olan sorunları ortadan kaldırmak için zamana ihtiyaç duyabilirsiniz. Beklenmedik durumlara çok fazla takılı kalmamanız gerekiyor. Tercihleriniz konusunda biraz daha sabırlı olma......

Günlük Balık Burcu Yorumunun Devamı

Haftalık Balık Burcu

10 Haziran - 17 Haziran Haftası Yorumu

Balık ve yükselen Balıklar haftaya çalışma koşullarınız, gündelik hayatın ritmi burada düzenlenmesi gereken konularla başlıyorsunuz. Duruş bozukluklarından tutun kalp ve sırt bölgesi, tansiyon iniş......

Haftalık Balık Burcu Yorumunun Devamı

Aylık Balık Burcu

Haziran 2024 Ayı Yorumu

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, 3 Haziran'da Merkür'ün İkizler burcuna geçmesiyle beraber aile ve ev yaşantınızla ilgilenebilirsiniz. Rahat hareket etmenizi engelleyen eşyalar, te......

Aylık Balık Burcu Yorumunun Devamı

Yıllık Balık Burcu

2024 Yılı Yorumu

Yıla 3 Ocak tarihine dek sürecek Merkür retrosu ile başlıyoruz. 11 Ocak tarihi itibariyle hayalleriniz, idealleriniz, sosyal çevreniz ve organizasyonlara tüm başlangıç ve girişimleri kalıcı ve isti......

Yıllık Balık Burcu Yorumunun Devamı

Balıkların dünyaya vermek için BÜYÜK bir kalbi ve bir sürü sevgisi vardır

Balıkların saf kalpleri var. Balıklar, dünyaya vermek için çok fazla sevgisi olan son derece kibar ve merhametli bir ruhtur.

Onların açık yürekleri, insanlarda en iyilerini görmelerine izin verir ve kim oldukları ya da arka planlarının ne olabileceği fark etmeksizin başkalarıyla gerçekten empati kurabilirler.

Balıkların insanların içindeki en iyiyi ortaya çıkarma yolu vardır

Balık, senin içinde olan en iyiyi ortaya çıkartıyor. Balıklar, etrafta olmak için son derece olumlu bir ruhtur ve sahip oldukları insanlara en iyi getiriyi getirme yollarına sahiptir.

Onlar sevdiklerine inanılmaz derecede destek veriyorlar ve onları her zaman içlerinde güven ve iyimserlik duygusu aşıladıkları her şeyde teşvik ediyorlar.

Balıklar için önemli olan şey iç güzellik

Balık sığ bir yaratık değildir ve bir kişinin dışarıda nasıl görüneceğinden ziyade bir kişinin içte ne olduğuyla daha fazla ilgilenme eğilimindedir.

Birisini daha derin bir seviyede tanımayı seviyorlar ve eğer yüzeye çıkmalarına ya da yüzeyin altında bir yere sahip olmalarına izin vermezseniz, o zaman onlar sıkılabilir ve uzaklaşabilirler.

Balık inanılmaz derecede sezgiseldir ve içgüdülerini takip ederler

Sezgisel zihin Balıklar, yaşamları boyunca onlara rehberlik eden güçlü içgüdülere sahiptir.

Diğerlerinin sık sık özledikleri titreşimleri ve ince ipuçlarını toplarlar ve duygusal zamanlarında yanlarında olmak isterler.

Balıklar, arkadaşlara geldiğinde kaliteyi tercih eder

Yakın arkadaş Balıklar, yüzlerce yüzey seviyesinde arkadaşlıklarını sürdürmek için zamanlarını harcamaktan hoşlanmıyor ve bunun yerine daha anlamlı ilişkiler kurmaya odaklanıyor.

Zamanlarını kendileri için en önemli olanlarla harcıyorlar ve çok az bir yakın arkadaşa sahip olduklarını bildikleri için onlara binlerce tanıdıktan daha fazla güvenebileceklerini biliyorlar.

Balık hayalperesttir

Hayalperest Balıklar için, gerçeklik genellikle partinin olduğu yerde değil. Onlar kendi akıllarında ve hayal güçlerinde sonsuza kadar kaybolmuş hayalperestlerdir.

Onlar, kural kitabını tamamen ortaya çıkaracak ve işleri yepyeni bir şekilde yapacak kadar delice olan vizyonerler olma eğilimindedirler.

Balık, romantizm için tam bir enayi

Romantik Balıklar, sevgi, şefkat, tutkulu jestler için enayi olma eğilimindedir. Onun bu sevecen hali partnerleri tarafından genellikle kullanılmaya hazırmış gibi algılanır ve genelde onu kullanırlar.

Kendilerini özel hissetmek ve sevilmek için sevdiklerine jestler yapmaktan hoşlanıyorlar ama partneri onun bu zaafını kullanınca uğradıkları umutsuzluğu nasıl sileceklerini de iyi biliyorlar.

Balıklar oldukça gizemli olabilir ve “anlamak” kolay değildir

Gizemli Balık kişiliği, “sıkıştırılmak” veya herhangi bir kutuya koymak için aşırı derecede zor olma eğilimindedir.

Onlar, başkalarının ilgisini çeken bir zekaya sahiptir. Etrafındaki insanlarda onları merakta bırakan zor ve gizemli özellikleri var.

Balıklar derin, duygusal bir yaratıktır

Hassas Balıklar, her şeyi yoğun hisseden derin duygusal bireylerdir.

Ruh halleri rüzgar gibi değişebilir. Çoookk huzurlu ve mutlu iken, bir dakika sonra dünyanın tepesinde düpedüz mutsuzluk hissi yaşayabilirler. Diğerlerinin bazen ayak uydurması zor olabilir!

Balıklar manevi yönleriyle temas halinde

Balık burcunun altından doğanlar, manevi taraflarıyla daha çok temas halinde olma eğilimindedir ve genellikle etraflarındaki evrene derin bir bağlantı duyarlar.

Genellikle, dikkatleri ve meditasyon gibi uygulamalardan çok yararlandıkları küçük şeyleri vurgulamak yerine, daha büyük bir resme odaklanmayı tercih ederler.

Balıklar, karşısındaki kişinin gerçek niyetlerini okuyan şöhrete sahiptir

Analitik gözlemci Balıklar, genellikle bir insanın gerçek güdülerini ve niyetlerini ve daha sık olarak içgüdülerinin dışında olan şeylerden daha fazlasını toplayabilir.

Vücut dilini ve diğer ince ipuçlarını toplayabiliyorlar ve birisinin niyetinin kötü olduğunu anladığında, Balık zihninde genellikle kırmızı bir bayrak çıkıyor.

Balıklar her türden insanla anlaşabilir

Balıklar, kişilikleri ile yumuşak huylarıyla yeni insanlara ve çevreye çabuk adapte olmalarına imkan veren uyarlanabilir bir özelliğe sahiptir.

Hemen hemen herkesle ortak bir nokta bulabilir ve onlarda insanlara kendilerini rahat hissettirmenin bir yolu mutlaka vardır.

Balıkların inanılmaz cömert bir yapısı vardır

Balık kişiliği son derece cömert davranır ve iyi şanslarını başkalarıyla paylaşmak için asla kendilerini geri tutmazlar.

İhtiyacın olduğunu gördüklerinde kendisinde olan her ne varsa vermeye hazırdır.

Balık bazen çok kararsız olabilir

Kararsız Balıklar, zaman zaman tercihte bulunmak için zorlanırlar ve yanlış karar verme korkusuyla her şeye ekstra temkinli yaklaşabilirler.

Bazen arkadaşlarını ve sevdiklerini tutumlarında kararlı davranamadıkları için kaybederler. Hatta kararsız arkadaşları varsa onlara doğru kararı vermeleri konusunda yardımcı da olamazlar.

Balıklar reddedilmekten ve yalnız kalma fikrinden korkarlar

Balıklar, reddedilme korkusu yüzünden kolay dostluk kuramazlar. Her zaman derin ve anlamlı bir ilişki için güçlü bir istekleri vardır. Ancak, aşkı bulmak onlar için her zaman kolay değildir.

Reddedilmeleri konusu yüzünden güvensizlik gösterebilirler, bu da onları kendilerini yalnız başına kalmaktan korkutur hale getirebilir.

Balık çok sanatsal ve yaratıcıdır

Yaratıcılığın ve özgünlüğün özellikleri Balık burcu kişiliklerinin derinliklerine yayılır ve çoğu zaman büyük sanatçılar, yazarlar, müzisyenler onun için yaratıcı bir zevki olan her şeyi yaparlar.

Dünya üzerinde, çoğu zaman büyük bir ilham kaynağı olarak hizmet eden bir şekilde kutunun içinde bir şeyler görmelerini sağlayan benzersiz bir perspektife sahipler.

Bazen Balıkların bir süreliğine yalnız kalması gerekir

Bazen Balık burcu her şeyden ve hayatın kargaşasından kaçıp bir nefes alması için uzaklaşmalıdır.

Onlara yakın olanlar aniden ortadan kaybolmaları halinde bunu kişisel olarak almamalıdır. Pillerini şarj etmek ve düşüncelerini sırayla analiz etmek için zamana ihtiyaçları var.

Balıklar dürüstlüğü ve samimiyeti takdir eder

Balıklar, dürüstlük ve samimiyete değer verir. Güzel bir kulağa yalan söylemenizden asla haz etmez ve doğruyu duymayı tercih ederler.

Kendilerine yalan söylenmesinden nefret ediyorlar ve onlara karşı dürüst olursanız size saygı duyacaklardır.

Balıklar aşık olduklarında çok severler

Balıkların sevgilisi olmak, onların mükemmel eşleşmelerini yaptıklarında sevdiği kişiye sahip oldukları her şeyi vermeleri için karar vermeleri hiç de şaşırtıcı olmamalıdır.

Tüm zodyakların en sadık ve kararlı olanıdır ve bir ilişkinin sürdüğünden emin olmak için yukarı, aşağı gider gelirler.

Balıkların insanları şaşırtan rekabetçi bir yönü var

Balıkların bir meydan okuma gerektiren durumda ne kadar rekabetçi olabildiği çok az fark edilir. Görünüşte apaçık doğaları tarafından aldanmayın, aslında kazanmayı çok severler.

Onları hafife almaya yetecek kadar saf olursanız, kıçınızı tekmelemek için hiç zaman kaybetmeyecektir.

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
İkizler
23° 27' 24" R
Ay
Başak
21° 12' 24" R
Merkür
İkizler
22° 36' 58"
Venüs
İkizler
26° 00' 25"
Mars
Boğa
03° 34' 23"
Jüpiter
İkizler
04° 25' 41"
Satürn
Balık
19° 13' 17"
Uranüs
Boğa
24° 53' 01"
Neptün
Balık
29° 50' 24"
Plüton
Kova
01° 42' 50"
Chiron
Koç
22° 46' 08"
Lilith
Başak
28° 17' 46"
True Node
Koç
12° 51' 32"
Son Güncelleme : 14/06/2024 03:20

Astroloji Gündemi

23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri 19 Mayıs 2024, Pazar 23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar Zihinsel aktiviteleriniz artacak, iletişiminiz güçlenecek ve yeni fırsatlar karşını... Devamını Oku >>