İkizler Burcu

İkizler Burcu

22 Mayıs - 21 Haziran

İkizler Burcu Özellikleri

İkizler Burcu'nun sembolündeki "ikizler", burcun esnek ve uyumlu yapısını yansıtır. İkizler Burcu'ndan olanlar kendilerini çevrelerindeki insanların ruhsal durumuna göre adapte ederler. Bu nedenle ruh halleri ve kişilikleri bulundukları ortama göre değişkenlik gösterebilir.

Zodyak'ın 12 burcunun üçüncüsü olan İkizler burcunun döngüsü ilkbaharın sonlarında başlar, 21 Mayıs - 20 Haziran tarihleri arasına denk gelir. Yıldız haritanızda İkizler burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da pek çok gezegen yıl boyunca İkizler burcunun rüzgarlı enerjisini harekete geçirerek bu burçtan geçtiği için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

İkizler burcu insanları hızlı düşüncelerine uygun çabuk hareket ederler. Ayni anda birkaç işi birden yapabilirler. Onların adapte olamayacaklarıyoktur. Bu yüzden değişik karakterli olmaları ile tanınırlar. Bu yapılarını her zaman görebilmek mümkündür. Son derece neşeli ve mutlu oldukları bir anda, aniden mutsuz olabilirler. Çevreleri tarafından sürekli yanlış anlaşılabilirler. Herhangi bir konuda bilgileri az bile olsa, bunu çok iyi gizlemeyi başarırlar. Aksine; kulaktan dolma duydukları bilgileri öyle ustaca anlatırlar ki, dinleyenler onları o işin uzmanı sanırlar. Pratik zekalarıyla, çekici ve akıllıdırlar. Bu nedenle onları tanımlayan sözcük 'Düşünüyorum' dur. Fakat, bu düşünceleri hep yeni arayışlara doğru yönelmiştir. Bu yüzden uzun soluklu çalışmalar onları yorar. Kendilerini iyi eğitmiş ikizler hoş ve zariflikleri ile yaşamı zevkli kılarlarken, eğitimsiz olanlar da yaşamı o kadar çekilmez hale getirirler. Kendi paralarına karşı tutumlu davranmalarına karşın, başkalarının paralarını kolayca harcayabilirler.

Elementi : Hava

Niteliği : Değişken

Yönetici Gezegeni : Merkür (iletişim ve haberleşmenin gezegeni)

Rengi : Turuncu

Taşı : Safir, zümrüt, inci, yeşim

Günü : Çarşamba

İkizler Burcu Özellikleri : Esnek, uyumlu, çevik, konuşkan, meraklı, arkadaş canlısı

İkizler Burcu Erkeği : Sevimli ve canayakındır. Beğendiği kişiyi güzel sözleri, akılcı konuşması, bilgi ve birikimiyle kolayca etkileyebilir. Gezmeyi, seyahati sever, hareketli, değişken bir hayatı tercih eder. Aşktan çabuk sıkılabilir, sadakat konusunda çok beklenti içinde olmamak gerekir, zira sürekli değişim arar hayatında. Zorlu durumlar karşısında pratik çözümleriyle yol göstericidir.

İkizler Burcu Kadını : Değişime herkesten çok ihtiyacı vardır. bulunduğu ortamda çabuk sıkılır, dışarı çıkmak, hava almak ister. Özgürlüğüne karışılmamalıdır. tatlı dilli ve konuşkandır. Dost canlısı yönü etrafında pek çok kişinin bulunmasını sağlar. Akıllı ve zekidir, ne istediğini çabuk bilir ve ona hızla ulaşmak için pratik yolları kolayca bulur.

Tarzı : En son trendlere, yeniliklere meraklıdır. Kim ne giymiş, ne takmış, sürmüş onun için önemlidir. Değişken ruh haline göre zaman zaman çarpıcı giysilerden, renksiz veya göze çarpmayan giysilere kadar geniş bir gardırobu olabilir.

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Omuz, kollar, eller

Anlaştığı Burçlar : Terazi, Kova, İkizler, Yengeç, Boğa, Koç

Anlaşamadığı Burçlar : Başak, Yay, Balık

Olumlu Yönleri : Meraklı, istekli, kıpır kıpır, zeki, akıllı, yetenekli, iletişimi güçlü, konuşmayı, yazmayı seven

Olumsuz Yönleri : Sıkılgan, dağınık, huzursuz, dengesiz, güven telkin etmeyen, yüzeysel

Gizli Tutkuları : Tüm cevapları bulmak

Güçlü Yanları : Kibar, sevecen, meraklı, uyumlu, yeni fikirleri çabucak öğrenebilir olmaları

Zayıf Yanları : Gergin, tutarsız ve kararsız olmaları

Aşık İkizler : Çabuk sıkılır, kolay vazgeçer ve bırakır. Ancak zeki ve akıllıdır. Dolayısıyla doğru kişiyi bulduğuna aklen ve zihnen gerçekten kanaat getirdiğinde hızlı ve eliçabuk davranabilir. Ne yazık ki uzun ve ciddi ilişkiler de pek ona göre değildir. Değişkenliği ve esnekliği sever. Duygusallıktan haz etmez. Bilmek, öğrenmek, merakını gidermek, gezmek onun için önemlidir. Eşi veya partneri bu tarafını beslediği sürece sorun yoktur. Ancak bir kez sıkıldı mı, ilişkiye fiziken ve ruhen döndürmek zordur.

Anne İkizler : Her şeyden önce çok iyi bir arkadaştır. Çocuğuna bir sürü şey öğretir. Her konuda ilgili, bilgili, meraklıdır. Çocuğuyla büyük insan gibi konuşabilir, her şeyi anlatabilir, dedikodu yapabilir.

Baba İkizler : Ele avuca sığdırması ve anlaması zordur. Çocuk anlayıncaya kadar baba ya o alan veya konudan vazgeçmiş, ya da kendisine daha ilgi çekici başka bir meşgale bulmuştur. Ders çalıştırması zor olabilir, zira kendisi konsantre olamadığı gibi çocuğununkini bile bozabilir.

Çocuk İkizler : Oldukça akıllı, problem çözücü, konuşkan, kıpır kıpırdır. Her şeye meraklıdır. Kapıları dinleyebilir. Zira her şeyi öğrenmek ve bilmek ister. Dikkatini toplaması, odaklanması güç olabilir. Zira envai çeşit ilgi alanı olabilir.

Yükseleni İkizler Burcu

2 Ekim 2023, Pazartesi Yükselen Yorumu

Bugün yaratıcılığının gücü üst seviyede. Üst kalitede bir iş......

Yükselen İkizler Burcu Yorumunun Devamı

Günlük İkizler Burcu

3 Ekim 2023, Salı Günlük Yorumu

Şansınızın yaver gitmesini istiyorsanız bu şansı kullanmaya istekli olmalısınız. Hiçbir şeyin kendiliğinden gündeme gelmeyeceğini, bunu ortaya çıkaracak bir emeğin ya da davranışın gerekli olduğunu un......

Günlük İkizler Burcu Yorumunun Devamı

Haftalık İkizler Burcu

2 Ekim - 9 Ekim Haftası Yorumu

İkizler ve yükselen İkizler haftaya biraz isteksiz enerjilerle giriş yapıyorsunuz. Hafta başında iş hayatınızda halletmeniz gereken konular olabilir bunları hallettikten sonra Salı günü itibariyle......

Haftalık İkizler Burcu Yorumunun Devamı

Aylık İkizler Burcu

Ekim 2023 Ayı Yorumu

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, 5 Ekim'de yönetici gezegeniniz Merkür'ün Terazi burcuna geçişi ile siz de yönünüzü ikili ilişkilere ve hayatın keyifli yanlarına çevire......

Aylık İkizler Burcu Yorumunun Devamı

Yıllık İkizler Burcu

2023 Yılı Yorumu

2023 yılında odaklanmanız gereken dört tarih var. Bunlar; Ocak ortası, Nisan son, Ağustos sonu ve Aralık ortası... İyi haber şu ki hepsi mantıklı sabit dünya burçlarından geçiyor bu nedenle sakin o......

Yıllık İkizler Burcu Yorumunun Devamı

İkizler çatışmadan kaçınmaya çalışır ve işler çok ısınmadan önce uzaklaşır

İkizler, çatışmadan uzak durur anlamsız bir drama ve çatışmayı engellemeye çalışır ve mümkün olduğunda, işler çok ısınmadan önce gergin bir durumdan uzaklaşır.

Odaklanmak için daha önemli şeyler var ve daha çok bunu unutup yaşamla devam etmeyi tercih ediyorlar.

Ama eğer İkizler’i bir köşeye zorlarsanız, misilleme yapmaktan çekinmeyecektir

İkizler bir pasifist olmaya çalışır, ama onları bir köşeye sıkıştırırsanız ve başka bir seçenek bırakmazsanız, o zaman size misilleme yapmaktan ve sizin yerinize koymaktan çekinmezler.

Kendileri için ayağa kalkmaya korkmuyorlar ve öfkelendiklerinde sözleriyle kesiliyorlar.

İkizler, son derece sadık bir dost, müttefik ve sevgilidir

Sözünde duran ikizler arkadaş, aile ya da sevgilisi olsun, İkizler birilerine taahhüt ettiklerinde son derece sadık olma eğilimindedir.

Güvenlerini kime verdikleri konusunda seçici olabilirler ancak kazanmış olanlar yaşam için ikizlerle bir müttefik olacaktır.

İkizlerin aklı sürekli düşünceler ve fikirlerle yarışıyor

İkizler’in zihni sürekli olarak her türlü düşünce, fikir ve soruları yaşıyor ve düşünüyor.

Doğal olarak her şey hakkında meraklıdırlar ve herhangi bir şeye çok uzun süre bağlı kalmayı zor bulabilirler çünkü tutkuları ve ilgi alanları çok çeşitlidir.

İkizler son derece bağımsız ve kontrol edilemez

Yalnız olma özgürlüğü ikizler, aşırı derecede bağımsız ve kendi kendine bağımlı olma eğilimindedir ve bir başkasının gölgesinde yaşamak yerine yaşamdaki kendi yollarını oluşturmayı severler.

Hayatı kendi şartlarında yaşayabilme özgürlüğüne ihtiyaç duyarlar ve eğer onları kontrol etmeye ya da “onları içeri sokmaya” çalışıyorsanız, o zaman sizleri kendinden uzaklaştırması hızlı olacaktır.

İkizler cehennem gibi gözükür ve sürekli bilgi sahibi olurlar

İkizler her açıdan görülebilir, çevrelerini sürekli gözlemleyen ve gittikleri her yerde bilgi sahibi olan meraklı bir yaratıktır.

Onlar gerçekleri anlamak için bir şaka ile doğal araştırmacılar… hiçbir şeyin dibe inme yeteneklerini asla hafife almazlar!

İkizler zaman zaman çirkin bir flört olabilir

İkizler bir flört konusunda bazen devasa olma alışkanlığına sahiptir. Buna yardım edemezler ve bazı ilişkilerinin yarım saat sürdüğünü bile farketmezler.

Onlar sadece kelimelerle gerçek bir yolu olan doğal dost canlısı insanlar.

İkizler, aşırı derecede eleştirel insanlar. Hiçbir şey yapmayan ama şikayet eden insanlara karşı hiçbir sabra sahip değildirler

İkizler şikayet ediyor, kesinlikle her şeyde delikleri açmakta ısrar eden seri şikayetler için çok az zaman harcıyor.

Eğer aynı şeyleri tekrar tekrar tekrar tekrar ve tekrar sarsan kırılmış bir sese benziyorsan … o zaman sıkılırlar ve takılmak için başka birini bulurlar.

İkizler aklına uyabilecek kişilerle takılır

Tuhaf ve harika konuşma, akıllarını harekete geçiremeyecek insanı çekemiyorlar ve kendileri de esprili şakalara, ilginç hikayelere ve onları güldürebilenlere doğru çekiliyorlar.

Dalga boyunda olan birisini bulduğunda ve fikirlerini zıplatabildiklerinde onu seviyorlar.

İkizler, tam olarak ne düşündüklerini size anlatmaktan korkmaz

Akılda İkizler, bir sürü görüşe sahip ve onları dünyayla paylaşacaklarına inansan iyi edersin.

Her ne pahasına olursa olsun, akıllarında ne olduğunu tam olarak anlatacak türden insanlar… güzel değilse bile.

İkizler, destekleyici ve cesaret verici bir dosttur

İkizler arkadaş bir arkadaşının ya da sevdiklerinin problemleri olduğunda, İkizler, bir kelime bile söylenmeden önce içgüdüsel olarak ele alırlar… ve onlar, onların iyi olduğundan emin olmak için kendi yollarından çıkacaklardır.

Birilerini daha iyi hissettirmek için tam olarak ne söyleyeceklerini bilirler ve aslında yararlı olan tavsiyelerde bulunmakta çok iyidirler.

İkizler bazen tuhaf olabilir

İkizler rastgele, öngörülemez ve düpedüz tuhaf olabilirler, bazen başkalarını şaşırtır ve ne yapacaklarını merak ettireceklerdir.

Onlar çok sıkıcı ve sıradan bir şeylerin büyük hayranları değildir. Kesin olan bir şey… İkizler ile etrafınızda asla sıkılmayacaksınız.

İkizler, hemen hemen her şey hakkında nasıl düzgün konuşacaklarını bilir

Pürüzsüz konuşan ikizler, olmak istedikleri zaman son derece açık ve şaşırtıcı derecede ikna edicidir.

Biriyle hemen hemen hiçbir şey konuşmayan ama onlara anlayan esrarengiz bir yetenekleri var… ve hatta onların kendi fikirleri olduğunu düşünmelerine bile neden olabilirler!

İkizler huzursuzdur ve her zaman hareket halindedir

İkizler giderken, herhangi bir yerde çok uzun süre kalmak istemez ve her zaman hareket halindeyken, bazı görevlerde ya da başka yerlerde olma eğilimindedir.

Yeni deneyimleri özleyen huzursuz bir ruha sahiptirler ve çok fazla tekrarlama ve rutin olarak boğulmuş hissedebilirler.

İkizler merakla yönlendirilir ve bir sünger gibi bilgi biriktirir

İkizler bilgi isteme de yardım edemeyen, ancak pratik olarak her şey hakkında merak uyandıran son derece meraklı bir yaratıktır.

Sürekli olarak bir sünger gibi bilgi sahibi olmaya eğilimliler ve her zaman yeni şeyler keşfetmeye çalışıyorlar.

İkizler EXTREME duyguları yaşayabilir

Duygusal rahatsızlık, ikizler kişiliği hem iyi hem de kötü olan yoğun duyguları deneyimlemeye eğilimlidir.

Bu duygusal özellikler, hislerinin inanılmaz olabileceği anlamına gelir, ancak bunların alçakgönüllülükleri aşırı derecede olabilir ve duygusal olarak tükenmiş hissetmelerini sağlayabilir.

İkizler açılmaya karşı korunabilir ve isteksiz olabilir

Duyguları saklamak ikizler konuşmayı sever ama eğer çok kişisel olan bir şey getirirseniz, aniden bir duvar ortaya çıkarabilir ve konuyu tamamen önleyebilirler.

Size henüz güvenebileceklerinden emin olmasalar bile, biraz savunmacı olurlar.

İkizler zamanlarını bir ilişkiyle geçmek için zaman ayırabilirler, ancak bir kez yaptıkları zaman “hepsi” ye giderler

Aşık ikizler, herhangi bir kişiye bağlı olmak konusunda biraz isteksiz olabilirler, nihayet kalplerine girdiğinizde, sahip oldukları her şeyi ilişkiye verdiklerinden emin olurlar.

Çok fazla ya da hiçbir şeyden yoksun olma eğilimi gösterirler ve bir ilişki içinde olduklarında inanılmaz derecede sadık bir ortak olurlar.

İkizler vahşi ve maceracı bir ruha sahiptir

Maceracı ruh kariyerine, hobilerine, aşk hayatına ya da başka bir şeye gelirse … İkizler yaptıkları her şeyde maceracı olmayı severler.

Doğal güzergâhı hayata geçirmeyi seviyorlar ve neredeyse her zaman biraz çılgın bir şeyler yapmak için çabalıyorlar.

İkizler, iğrenç alaycı bir mizah anlayışına sahiptir

Komik Gülme ikizler keskin bir zekâya sahiptir ve son derece kuru ve alaycı mizah anlayışıyla tanınırlar.

Onların şakaları, insanların kafalarının üzerinde uçabilir, ancak aslında onların düşünce trenine ayak uydurabilenler genellikle onları komik bulurlar.

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Terazi
09° 33' 47" R
Ay
Boğa
27° 37' 54" R
Merkür
Başak
26° 34' 23" R
Venüs
Aslan
25° 06' 51" R
Mars
Terazi
23° 51' 45" R
Jüpiter
Boğa
14° 15' 24" R
Satürn
Balık
01° 22' 12"
Uranüs
Boğa
22° 35' 07"
Neptün
Balık
25° 54' 04"
Plüton
Oğlak
27° 54' 26"
Chiron
Koç
18° 03' 07"
Lilith
Aslan
29° 56' 36"
True Node
Koç
24° 55' 29"
Son Güncelleme : 03/10/2023 03:50

Astroloji Gündemi

2 Ekim 2023 Pazartesi Günlük Astroloji Olayları 2 Ekim 2023, Pazartesi 2 Ekim 2023 Pazartesi Günlük Astroloji Olayları Haftaya Akrep burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Sabah saat sekiz civarında Ay’ ın Akrep burcuna geçmesiyle birlikte... Devamını Oku >>