İkizler Burcu

İkizler Burcu

22 Mayıs - 21 Haziran

İkizler Burcu Özellikleri

İkizler Burcu'nun sembolündeki "ikizler", burcun esnek ve uyumlu yapısını yansıtır. İkizler Burcu'ndan olanlar kendilerini çevrelerindeki insanların ruhsal durumuna göre adapte ederler. Bu nedenle ruh halleri ve kişilikleri bulundukları ortama göre değişkenlik gösterebilir.

Zodyak'ın 12 burcunun üçüncüsü olan İkizler burcunun döngüsü ilkbaharın sonlarında başlar, 21 Mayıs - 20 Haziran tarihleri arasına denk gelir. Yıldız haritanızda İkizler burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da pek çok gezegen yıl boyunca İkizler burcunun rüzgarlı enerjisini harekete geçirerek bu burçtan geçtiği için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

İkizler burcu insanları hızlı düşüncelerine uygun çabuk hareket ederler. Ayni anda birkaç işi birden yapabilirler. Onların adapte olamayacaklarıyoktur. Bu yüzden değişik karakterli olmaları ile tanınırlar. Bu yapılarını her zaman görebilmek mümkündür. Son derece neşeli ve mutlu oldukları bir anda, aniden mutsuz olabilirler. Çevreleri tarafından sürekli yanlış anlaşılabilirler. Herhangi bir konuda bilgileri az bile olsa, bunu çok iyi gizlemeyi başarırlar. Aksine; kulaktan dolma duydukları bilgileri öyle ustaca anlatırlar ki, dinleyenler onları o işin uzmanı sanırlar. Pratik zekalarıyla, çekici ve akıllıdırlar. Bu nedenle onları tanımlayan sözcük 'Düşünüyorum' dur. Fakat, bu düşünceleri hep yeni arayışlara doğru yönelmiştir. Bu yüzden uzun soluklu çalışmalar onları yorar. Kendilerini iyi eğitmiş ikizler hoş ve zariflikleri ile yaşamı zevkli kılarlarken, eğitimsiz olanlar da yaşamı o kadar çekilmez hale getirirler. Kendi paralarına karşı tutumlu davranmalarına karşın, başkalarının paralarını kolayca harcayabilirler.

Elementi : Hava

Niteliği : Değişken

Yönetici Gezegeni : Merkür (iletişim ve haberleşmenin gezegeni)

Rengi : Turuncu

Taşı : Safir, zümrüt, inci, yeşim

Günü : Çarşamba

İkizler Burcu Özellikleri : Esnek, uyumlu, çevik, konuşkan, meraklı, arkadaş canlısı

İkizler Burcu Erkeği : Sevimli ve canayakındır. Beğendiği kişiyi güzel sözleri, akılcı konuşması, bilgi ve birikimiyle kolayca etkileyebilir. Gezmeyi, seyahati sever, hareketli, değişken bir hayatı tercih eder. Aşktan çabuk sıkılabilir, sadakat konusunda çok beklenti içinde olmamak gerekir, zira sürekli değişim arar hayatında. Zorlu durumlar karşısında pratik çözümleriyle yol göstericidir.

İkizler Burcu Kadını : Değişime herkesten çok ihtiyacı vardır. bulunduğu ortamda çabuk sıkılır, dışarı çıkmak, hava almak ister. Özgürlüğüne karışılmamalıdır. tatlı dilli ve konuşkandır. Dost canlısı yönü etrafında pek çok kişinin bulunmasını sağlar. Akıllı ve zekidir, ne istediğini çabuk bilir ve ona hızla ulaşmak için pratik yolları kolayca bulur.

Tarzı : En son trendlere, yeniliklere meraklıdır. Kim ne giymiş, ne takmış, sürmüş onun için önemlidir. Değişken ruh haline göre zaman zaman çarpıcı giysilerden, renksiz veya göze çarpmayan giysilere kadar geniş bir gardırobu olabilir.

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Omuz, kollar, eller

Anlaştığı Burçlar : Terazi, Kova, İkizler, Yengeç, Boğa, Koç

Anlaşamadığı Burçlar : Başak, Yay, Balık

Olumlu Yönleri : Meraklı, istekli, kıpır kıpır, zeki, akıllı, yetenekli, iletişimi güçlü, konuşmayı, yazmayı seven

Olumsuz Yönleri : Sıkılgan, dağınık, huzursuz, dengesiz, güven telkin etmeyen, yüzeysel

Gizli Tutkuları : Tüm cevapları bulmak

Güçlü Yanları : Kibar, sevecen, meraklı, uyumlu, yeni fikirleri çabucak öğrenebilir olmaları

Zayıf Yanları : Gergin, tutarsız ve kararsız olmaları

Aşık İkizler : Çabuk sıkılır, kolay vazgeçer ve bırakır. Ancak zeki ve akıllıdır. Dolayısıyla doğru kişiyi bulduğuna aklen ve zihnen gerçekten kanaat getirdiğinde hızlı ve eliçabuk davranabilir. Ne yazık ki uzun ve ciddi ilişkiler de pek ona göre değildir. Değişkenliği ve esnekliği sever. Duygusallıktan haz etmez. Bilmek, öğrenmek, merakını gidermek, gezmek onun için önemlidir. Eşi veya partneri bu tarafını beslediği sürece sorun yoktur. Ancak bir kez sıkıldı mı, ilişkiye fiziken ve ruhen döndürmek zordur.

Anne İkizler : Her şeyden önce çok iyi bir arkadaştır. Çocuğuna bir sürü şey öğretir. Her konuda ilgili, bilgili, meraklıdır. Çocuğuyla büyük insan gibi konuşabilir, her şeyi anlatabilir, dedikodu yapabilir.

Baba İkizler : Ele avuca sığdırması ve anlaması zordur. Çocuk anlayıncaya kadar baba ya o alan veya konudan vazgeçmiş, ya da kendisine daha ilgi çekici başka bir meşgale bulmuştur. Ders çalıştırması zor olabilir, zira kendisi konsantre olamadığı gibi çocuğununkini bile bozabilir.

Çocuk İkizler : Oldukça akıllı, problem çözücü, konuşkan, kıpır kıpırdır. Her şeye meraklıdır. Kapıları dinleyebilir. Zira her şeyi öğrenmek ve bilmek ister. Dikkatini toplaması, odaklanması güç olabilir. Zira envai çeşit ilgi alanı olabilir.

Yükseleni İkizler Burcu

20 Ocak 2021, Çarşamba Yükselen Yorumu

Bugün Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte yolculukların,......

Yükselen İkizler Burcu Yorumunun Devamı

Günlük İkizler Burcu

21 Ocak 2021, Perşembe Günlük Yorumu

......

Günlük İkizler Burcu Yorumunun Devamı

Haftalık İkizler Burcu

18 Ocak - 25 Ocak Haftası Yorumu

Arkadaşlarınız ve çevrenizle yapacağınız planlarla haftanızı başlatacaksınız sevgili İkizler ve yükselen İkizler. Bu plan ve programlar spontan ve hızlı bir şekilde akabilir.Eğitimsel konula......

Haftalık İkizler Burcu Yorumunun Devamı

Aylık İkizler Burcu

Ocak 2021 Ayı Yorumu

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, kendinize yatırım yapmalı, önyargı ve dedikodulardan tuzağına düşmemelisiniz.2021 yılının ilk günlerinde yakın çevre ile iletişimi......

Aylık İkizler Burcu Yorumunun Devamı

Yıllık İkizler Burcu

2021 Yılı Yorumu

Genel hatlarıyla güzel bir yıl sizi bekliyor. Şans yüzünüze gülecek! Karşınıza çıkan fırsatların bilincindesiniz ve hedeflerinize ulaşmak için var gücünüzle çalışıyorsunuz. Kararlısınız ve eğer mev......

Yıllık İkizler Burcu Yorumunun Devamı

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları