İkizler Burcu

İkizler Burcu

22 Mayıs - 21 Haziran

İkizler Burcu Aylık Burç Yorumu

Temmuz 2024

İkizler Burcu

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, 2 Temmuz'da Neptün'ün Balık burcunda geri hareketine başlamasıyla kariyerinizle ilgili seçimleriniz ve bunların sonuçlarını değerlendirebilirsiniz. Kendinize bir sayfa açmadan önce buraya ne yazmanız gerektiğinden emin olmanız önemlidir. Enerjinizi yüksek tutmak isterken buna engel olan çevresel ve psikolojik faktörleri daha net görebilirsiniz. Üstleriniz, ortaklarınız, çalışma arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde yeni bir dönem başlatabilirsiniz. İş bölümü, sorumluluk ve statü değişimi gibi konularda beklentileriniz olduğunu anlatmalı, bireysel çabalarınızı örtbas etmemelisiniz. Kendi istekleriniz ve çalışmalarınız söz konusu olduğunda bencillik, haksızlık ettiğinizi düşünmemek, size özgüven kazandıracaktır. Hedeflerinizi gözden geçirmek, hayatınıza yenilikler katmak, işinizi büyütmek, geliştirmek ya da değiştirmek adına önemli bir sürece giriyorsunuz. Bunun ilk adımlarını güçlü attığınızda, gözünüzdeki perdenin de önünüzdeki engelin de farkına varabileceksiniz. Doğrular ve yanlışlar yer değiştirebilir; buna üzülmek ya da hırslanmak yerine şimdi neler yapacağınızı düşünmenizde fayda var.

2 Temmuz'da yönetici gezegeniniz Merkür'ün Aslan burcuna geçişiyle beraber hayatınıza yeni insanlar ve konular dahil olabilir. Bununla ilgili son kararı bizzat vermek isteyebilir, düşüncelerinize ve isteklerinize uygun hareket edebilirsiniz. Taviz vermeden, başkalarıyla uğraşmadan zamanı kendinize yöneltmek isteyebilirsiniz. Güçlü fikirlerinize güçlü destekler bulabilirsiniz. Hedefleriniz konusunda, kendini ispatlamış rol modeller seçebilir, bu rol modelin bizzat kendisi olmak isteyebilir ve kendinizi geliştireceğiniz alanlar hakkında planlar yapabilirsiniz. Eğitim ve yazılı işlemlerle geçecek bir süreç yaşayabilirsiniz. Eğitimi veren ya da alan olmanız fark etmeksizin, en iyi performansı göstermek dürtüsü fark yaratmanıza yardımcı olabilir. Ancak bunun haksız bir rekabete, ego ve güç oyunlarına, yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermemesi için de kontrollü olmalısınız. Yapıcı ve destekleyici olduğunuzda buna göre karşılık alabilirsiniz. Bu yüzden yakın çevreniz,ortamınız ve sosyal alanlarda tutumlarınıza, üslubunuza özen göstermelisiniz.

6 Temmuz'da Yengeç burcunda gerçekleşecek yeniay ile birlikte ekonomik açıdan sizi düze çıkaracak gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kazanma ve harcama dengenizin önemli olacağı bir süreç sizi bekliyor. Buna iyi hazırlanmak ve yaşayacaklarınızı iyi değerlendirmek için ihtiyaçlarınızın, yapmak istediklerinizin farkında olmalısınız. Geleceği düşünerek, zamana uyum sağlayarak olması gerekene yönelmelisiniz. Bunun için çevreden güç ve destek istemeden önce, bireysel olarak neler yapabileceğinizi planlamalı ve harekete geçmelisiniz. Girişken, dışa dönük, yapıcı, hayatını kazanmak isteyen tutumlarınızla zaten dikkat ve destek çekebileceksiniz. Ödemelerinizi tamamlayabilir, aile desteğiyle ilgili işlemlerle ilgilenebilirsiniz. Elinizin güçlenmesi, kendinize karşı daha yapıcı ve iyimser yaklaşmanıza yardımcı olacaktır.

11 Temmuz'da Venüs'ün Aslan burcuna geçişiyle beraber dilinize, kaleminize bir kuvvet geldiğini görebilirsiniz. Bu konuda donanıma ve beceriye sahip olsanız da, kullanacağınız alanları bulmak adına şansınız şimdi daha çok artabilir. Yenideneyimleri, görüşmeler, kendi isminiz ve yapıtlarınız, çevrenizi hareketlendirecek girişimler gündeminizde yer bulabilir. Bildiğinizi düşündüğünüz konulardan emin olmak, gerekli eğitimleri ve çalışmaları tamamlamak önemli oalcaktır. Bu sayede tecrübelerinizi büyütmek ve göstermek kolaylaşacağı gibi bırakacağınız etkiyi de arttırabilirsiniz. Şanslı, verimli etkiler altındasınız. Bunu ihtiyaçlarınızı karşılamak, farklı yerler görmek, hem ticari hem de keyfi içerikler oluşturmak adına kullanın. Hukuksal konular, devletle ilgili işler, kadınlarla yaptığınız görüşme ve ortaklıklar gündeminizde yer bulabilir. Yarım kalan, üzeri örtülen ya da netleştirilmeyen konular varsa bunlarla ilgilenmenizde fayda var. Olayları sıcağı sıcağına konuşmak, değerlendirmek, gerekiyorsa çözüm bulmak enerjinizi ve zamanınızı isteklerinize yöneltmenizi kolaylaşacaktır. İnsanların dikkatini çekeceğiniz, görüşleriniz ve tutumlarınızla ilham kaynağı olabilecğeiniz bir süreçtesiniz. Duygusal etkileşimler, ortaklıklar, yeni ve nitelikli bir çevre konusunda pek çok ve güzel fırsat edinebilirsiniz.

20 Temmuz'da Mars'ın burcunuza geçişi ile beraber kendinizi daha enerjik ve motive hissedebilirsiniz. Her şeyi yapacak, başaracak güçte olduğunuzu düşünebilirsiniz. Kariyer ve sosyal hayat noktasında önemli çıkışlar yapabileceğiniz gibi bireysel olarak kendiniz için yeni seçimleriniz olabilir. Hareketli sezonu daha verimli geçirmek için bedensel esnekliği sağlamaya, hem görüntü hem de zindelik için çalışmaya zaman ayırabilirsiniz. Fiziksel olarak yoğun bir temponun içinde olabilirsiniz. Bu yüzden hareketlerinizin bilinçli, kontrollü olmasında fayda var. Aksi halde kas, iskelet ve sinir sistemiyle ilgili istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. İlgilendiğiniz konuların yoğunluğu, çokluğu yetişememe ve stres hissi uyandırabilir. Bu gibi durumları çevrenize nasıl yansıttığınıza dikkat etmelisiniz. Öfke, takıntı, agresyon ve tezcanlılık gibi dürtüler hatalar yapmanıza, ilişkilerinize ya da kendinize zarar vermenize neden olabilir. Bu yüzden sakinliği, akılcılığı elden bırakmamalısınız. Sözlü kavgalar ve tartışmalardan uzak durmak, hareket alanınızı koruyabilir. Net ve gerçekçi olurken bunun yapıcı tutumlarla sergilenmesine özen gösterin. Bedensel değişimler, kişisel bakım, yaşam düzeniniz gibi konularda yenilikler yapabilir, düzenlemeler için fırsat ve zaman bulabilirsiniz. Hayatınıza yeni bir heyecan katmadan önce bu heyecanın önünde durabilecek çevresel ve bireysel faktörlerin farkına varın, bunları en aza indirmeye ya da değiştirmeye çalışın.

21 Temmuz'da Oğlak burcunda gerçekleşecek dolunay ile toparlanamayan her şeyin yoluna girmeye başladığını görebilirsiniz. Bu kolaylıkla ve rahatlıkla olmayabilir, kendinizi tedirgin ve yorgun hissedebilirsiniz. Bunun neden kaynaklandığını, sizi etkileyen durumların ne olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz. Borçlanma ve ödemelerle ilgili aksaklıkları çözmek için yenimodelleri üretebilir, araştırabilirsiniz. Maddi sorumluluklarınızın üstesinden gelmenizi kolaylaştıran konulara ağırlık vermeniz gerektiğinin farkına varıyorsunuz. Kazanma ve harcama arasında bir denge kurabilir, hakkınız olanı alabilir ve daha iyi koşullarda koruyabilirsiniz. Geleceğe dönük planlar yapmak sizin için daha kolay olabilir. Bu konuda endişelerinize değil, bunların sizde oluşturduğu tahribata daha çok yüklenerek artık böyle hissetmeyecek şekilde hareket edebilirsiniz. Fiziksel ve ruhsal olarak bir yapılanmanın sonuna geliyorsunuz. Rahatsızlıklarınızın iyileşmesiyle beraber kendinizi korumak ve belli düzeyde kalmak adına yeni rutinler oluşturabilirsiniz. Kişisel ve duygusal konularda yol haritanız değişebilir. Çevrenizin bunu olumsuz karşılamasından çekinmek yerine savunduğunuz fikirleri ve mantığı ortaya koyacak, sağlamlaştıracak davranışlar sergilemelisiniz.

22 Temmuz'da Güneş'in Aslan burcuna geçmesiyle beraber kendiniz için yeni ve zengin seçenekler bulabilir. Hem işinize hem keyfinize odaklanabileceğiniz, yeni gündemler oluşturabileceğiniz, bu konudaki becerilerinizin farkına varacağınız bir sürece giriyorsunuz. Yaptıklarınızı, düşündüklerinizi paylaşmak, bir iz ve etki bırakmak adına olumlu etkiler altındasınız. Sosyal medya, yazılı işler, devletle ilgili başvurular, araç alım satımı, seyahat ve eğitim planlamaları gibi konularda şansınız yüksek olabilir. Çevrenizin ilgisini çekebilirsiniz. Fikirlerinize başvurulabilir, yaptıklarınız örnek alınabilir. Yazılı ve sözlü iletişim trafiğiniz yoğun olabilir. Hayatınızdaki insanlarla olan paylaşımlarınız, yakınlığınız bu yoğunluğu aşmanıza yardım edebilir. Paylaşarak yaşamayı ve çalışmayı önemsemeli, bu konudaki eksiklerinizi tamamlamk için bu transiti değerlendirmelisiniz. Duygusal açıdan önemli kararlar verebilirsiniz. Sizinle ilgilenilmesi, itiraf ve sürpriz haberlerin gelmesi bu kararları hızlandırabilir.

26 Temmuz'da yönetici gezegeniniz Merkür'ün Başak burcuna geçişiyle beraber ailenizle ilgili konuları mercek altına alabilirsiniz. İyileştirme, tadilat, düzenleme, sorun çözme gibi ana başlıklardan oluşan gündemleriniz olabilir. Belirsiz olan, arada kalan konuları netleştirebilir ve herkesin aklındaki soru işaretlerini silebilirisniz. Sorumluluk almaktan çekinmeyeceksiniz ama yorgunluğunuz strese, kırıcı söylemlere sebep olabilir. Bu yüzden birbirinizi dinleyerek, anlayarak hareket etmenizde fayda var. Yaşam alanlarınızla ilgili yenilikleri planlarken daha sade, kullanışlı seçenekler üzerinde durabilirsiniz. Açık renkler, doğal dokunuşlar tercih edebilirsiniz. Satın alma veya taşınmayla ilgili süreçleriniz de hız kazanabilir. Ekonomik planlarınızı garantiledikten sonra adım atmak size avantaj sağlayacaktır. Böylece yanılgı ya da gecikmelere mahal vermemiş olacaksınız. Evlilik, kendi düzeninize geçme, evden yapılacak işlerle ilgili konular gündeme gelebilir.

26 Temmuz'da Chiron'un Koç burcunda geri hareketine başlamasıyla beraber sosyal konular ve arkadaşlıklarınızla ilgili kararlarınızı gözden geçirebilirsiniz. Sizin çabanızla var olan ve süren detaylar daha belirgin olabilir, kendinizi geri çekmek isteyebilirsiniz. Emek vermediğinizde devam etmeyen hiçbir şeyin artık size fayda ve mutluluk getirmediğiyle yüzleşebilirsiniz. Enerjinizi ve imkanlarınızı daha dengeli, ölçülü kullanmanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Bu bakış açısına alıştığınızda farklı insanlarla tanışmak, o insanların bir şeyler yaptığını görmek ve bu yapılanlara inanmak daha kolay olacaktır. İlişkilerinizi, planlarınızı detaylandırmadan önce kiminle ve hangi ortamda yolunuza devam edebileceğinizi iyi seçmelisiniz.

Motivasyon Sözü: “İnsanın kendini fethetmesi zaferlerin en büyüğüdür.”

Temmuz 2024

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Yengeç
27° 52' 36" R
Ay
Oğlak
10° 22' 10" R
Merkür
Aslan
24° 41' 41" R
Venüs
Aslan
10° 20' 35" R
Mars
Boğa
29° 28' 08"
Jüpiter
İkizler
12° 10' 08"
Satürn
Balık
19° 05' 24"
Uranüs
Boğa
26° 29' 06"
Neptün
Balık
29° 50' 53"
Plüton
Kova
00° 56' 41"
Chiron
Koç
23° 30' 57"
Lilith
Terazi
02° 17' 40"
True Node
Koç
09° 26' 28"
Son Güncelleme : 20/07/2024 05:20

Astroloji Gündemi

23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri 19 Mayıs 2024, Pazar 23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar Zihinsel aktiviteleriniz artacak, iletişiminiz güçlenecek ve yeni fırsatlar karşını... Devamını Oku >>