Yengeç Burcu

Yengeç Burcu

22 Haziran - 22 Temmuz

Yengeç Burcu Aylık Burç Yorumu

Mayıs 2024

Yengeç Burcu

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, 8 Mayıs'ta Boğa burcunda gerçekleşecek yeniay ile beraber sizi alıştığınızın dışına çıkaran arkadaşlıklar kurabilir, öncelikler edinebilirsiniz. Kazanımlarınızın yönünü ve kaynağını değiştirmek adına olumlu etkiler altındasınız. Hayatınıza yeni insanların dahil olması demek, aynı zamanda yeni gündemlerin ve fikirlerin de dahil olmasıdır. Bakış açınızı değiştiren, genişleten ve size içinizdeki potansiyeli görme imkanı tanıyan gelişmelere tanık olabilirsiniz. Beklentilerinizin ve hedeflerinizin değişmesi, size "olmaz"ları oldurtma fırsatı ve cesareti verebilir. Buna ne kadar ihtiyacınız olduğunu görebilirsiniz. Ekonomik güçlenme, yaptıklarınızın sonuçlanması, ezberleri bozmak, deneyimleyerek öğrenmek ve geliştirmek en önemli gündem maddeleriniz olabilir. Bunların hepsi daha bilinçli hareket etmenize yardım edeceği gibi ilgi görmenizi, kişisel değerinizi arttıracaktır. İkili ilişkilerinizin güçlenmesiyle beraber duygusal anlamda da etkileşimler yaşayabilirsiniz. Duygularınızın karşılık bulması, ciddi ilişkilerin başlaması ve gerçekten huzurlu hissetmek adına olumlu etkiler altındasınız.

15 Mayıs'ta Merkür'ün Boğa burcuna geçişi ile beraber kaygıları bırakıp hayatınızı neşelendirmeye başlıyorsunuz. Yanlış konuların üzerinde durduğunuzu görebilir, yaşamın mayasını kaçırdığınızı fark edebilirsiniz. Güveneceğiniz insanlarla tanışabilir, yeni ortamlar keşfetmenin keyfini sürebilirsiniz. Arkadaşlık ve ilişki konusundaki duvarlarınızı ortadan kaldırmak, yanlış anlaşılmaların önüne geçeceği gibi size yeni etkileşimler de getirecektir. Hava değişimi yaşamak isteyebilir, farklı yerlere gidebilir ya da taşınma planları yapabilirsiniz. Bu konuda çevrenizin desteği ve ilhamı kaçınılmazdır. İmkanları görüp hayatınıza uyarlamak istediğiniz insanlar, yapacağınız araştırmalar hayatınıza yeni sayfalar açabilir. Sosyal mecralar aracılığıyla bunları kolaylıkla halledebilir, teknolojinin yardımıyla hem maddi imkanlarınızı değerlendirebilir hem de seçeneklerinizi daha iyi araştırabilirsiniz. Öğrenmek ve gelişmek açısından doyurucu bir dönemdesiniz. Sanatsal konular, zevkli eşya ve seçimler, yatırım planları,fikirleri, sosyal sorumluluk projeleri gündeminizde yer bulabilir. Sadakatin ve şeffaflığın her zamankinden daha önemli ve gerekli olduğunu hissedebilirsiniz. Size bu duyguları göstermeyen, sizin de kendi hislerinizi sorgulamanıza neden olan ilişkileriniz hakkında yeni kararlar alabilirsiniz. Her koşulda kazançlı çıkabileceğiniz bir dönemde olduğunuzu unutmayın; aklınız nasıl çalışırsa hayatınızda da öyle şekillenecektir.

20 Mayıs'ta Güneş'in İkizler burcuna geçişi ile beraber geri dönüşünüzün muhteşem olacağı bir haftaya giriyorsunuz. Sezgileriniz, düşünceleriniz ve bilinçaltınızı değerlendirme konusunda yeni gündemleriniz olabilir. Göremediklerinizi görebilir, anlamadıklarınızın farkındalığını yaşayabilirsiniz. Kişisel ve duygusal olarak kendinize, hayatınıza dair öğrenecek bir şeylerin olduğuyla yüzleşebilirsiniz. Bu konuda çevrenizin de önemli katkıları olacaktır. Asılsız haberler, dedikodular, iyi niyetli gibi görünen ama öyle olmayan kişilerle sınav verebilir. Bu sınavı en rahat şekilde geçmenin yolu, bunları fark ettiğinizde yolunuza devam etmenizdir. Takılıp kalmanızı, düşmenizi, etkilenmenizi bekleyen kişilere prim vermemelisiniz. Bunların hepsini bir araya getirdiğinizde, gireceğiniz ortamlar konusunda yeni kararlar alabilirsiniz. 23 Mayıs'ta Venüs'ün ve 26 Mayıs'ta da Jüpiter'in İkizler burcuna geçişi ile bunları daha yoğun hissedebilirsiniz. Kendinizi ilgi alanlarınıza, yeni görüşlere adamalısınız. Bilginin ayağa kaldıramayacağı hiçbir insan yoktur. İşinizi, becerilerinizi geliştirecek fırsatlar bulabilirsiniz. Bir süre sessizliğinizi, heyecanınızı korumanız önemli olacaktır. Kimin ne düşündüğünden emin olamadığınız ortamlarda sadece gözlemci olmanızda fayda var. Ekonomik beklenti ve planlarınız gündelik yaşantınızda bazı değişimler oluşturmanıza yardımcı olabilir. Yeni rutinler belirlemeden önce sizi neyin besleyeceğini, mutlu edeceğini ayırt etmelisiniz. Değişken birçok fikrin arasından bunu seçmekte zorlanabilirsiniz. Dolayısıyla bu aşamada sadece hayal ve beklentilere değil, imkanlarınıza, çevresel koşullarınıza da bakmanızda fayda var. Az ve öz bir arkadaş çevresinin yeterli geldiğini görebilirsiniz.

23 Mayıs'ta Yay burcunda gerçekleşecek dolunay ile beraber gündelik yaşantınız için yeni fikirler geliştirebilirsiniz. Daha önceki fikirlerin işe yarayıp yaramadığı, onlardan edindiğiniz tecrübeler bu aşamada size yol haritası olabilir. Eski alışkanlıklarınızdan ve bunların etkisinden çıkmalısınız. Sorumluluklarınız, işleriniz ve ihtiyaçlarınız konusuna daha ciddi bir şekilde yaklaşmanızda fayda var. Daha disiplinli, daha planlı olmanız ve yaptıklarınızın farkında olmanız her şeyi değiştirebilir. Çalışma ortamınızda, aynı ortamı paylaştığınız kişilerle aranızda bazı sorunlar oluşabilir ya da mevcut sorunlara bir son vermek isteyebilirsiniz. Sosyal yaşantınıza ve sağlığınıza zarar vermeyecek şekilde hareket edin. Ani çıkışlardan uzak durmanızda fayda var. Fiziksel enerjinizi hareketli bir yaşam benimseyerek daha iyi değerlendirebilirsiniz.

30 Mayıs'taki Jüpiter Plüton üçgenin etkisiyle ailevi ya da bireysel sorunlarınızın gün yüzüne çıktığını düşünebilirsiniz. Bir şeyin sizi sınamaması için, onun gereklerine göre hareket etmeniz gerekir. Bugün mantığınızı, duyduklarınızı ve yaşadıklarınızı göz önünde bulundurarak hareket edeceğiniz kararlar almalısınız. Yüzleşmekten kaçmayın. Hayatınızın arka planında ne olursa, ön plana da onu çıkarabilirsiniz. Dolayısıyla arka plan için yeni fikirler bulmak, işler yapmak, düşünceler inşa etmek için uğraş vermelisiniz. Bugün ekonomik ve ruhsal açıdan sizi tatmin edecek fikirler üzerinde durabilir, güvendiğiniz kişilerden ya da ailenizden öneriler alabilirsiniz. Toplumsal konular, yardım çalışmaları, kadınlarla ilgili işler ve istekler noktasında gönüllü olabilir, bir proje başlatabilirsiniz. Şefkati ve yapıcı gücünüzü faydalı işlerle birleştirin.

Motivasyon Sözü: “Tüm yaşamın değerini anladığınızda, geçmişe daha az takılır ve geleceği korumaya daha fazla odaklanırsınız.”

Mayıs 2024

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
İkizler
04° 30' 44" R
Ay
Yay
24° 30' 33" R
Merkür
Boğa
13° 40' 40"
Venüs
İkizler
01° 41' 56"
Mars
Koç
18° 47' 06"
Jüpiter
Boğa
29° 49' 40"
Satürn
Balık
18° 23' 53"
Uranüs
Boğa
23° 47' 20"
Neptün
Balık
29° 32' 29"
Plüton
Kova
01° 59' 17"
Chiron
Koç
21° 57' 31"
Lilith
Başak
26° 06' 14"
True Node
Koç
14° 29' 12"
Son Güncelleme : 25/05/2024 08:40

Astroloji Gündemi

23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri 19 Mayıs 2024, Pazar 23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar Zihinsel aktiviteleriniz artacak, iletişiminiz güçlenecek ve yeni fırsatlar karşını... Devamını Oku >>