Yengeç Burcu

Yengeç Burcu

22 Haziran - 22 Temmuz

Yengeç Burcu Aylık Burç Yorumu

Haziran 2023

Yengeç Burcu

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, 4 Haziran’daki Yay dolunayı ile birlikte iyileşmek ve bunu sürdürmek adına verdiğiniz çabaların karşılığını görebilirsiniz. Tedavilerinizin sonuçlanması, izlediğiniz gidişatın niteliklerini daha iyi görmek içinizi rahatlatabilir. Gelip geçici, nedenini ya da sonucunu bilmediğiniz her şeyi hayatınızdan uğurlayabilirsiniz. Hayatınızın büyük resmini görmek önemli değişimlerin kapısını aralayabilir. Çalışma düzeniniz, maddi beklentileriniz, sağlığınızla ilgili alışkanlıklarınız konusunda yeni gelişmeler söz konusu olabilir. İş değişikliği, kendi planınızı oluşturmak gibi gündemleriniz olabilir. Daha özenli olmanız, hedeflerinize sarılmanız gereken bir süreçtesiniz. Alacağınız haberleri bu tavırlarınızın belirleyeceğini unutmayın.

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcundaki kavuşumu maddi beklenti içinde olduğunuz alanlarda size yeni kapılar açabilir. Yatırım yapmak, parasal olarak beklentiyi yükseltmek isteyebilir ve bunu destekleyecek yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Akışı değiştirmek için suyun gittiği yolu değiştirmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Arkadaş ortamınızda bazı yanılgı ya da şok edici haberlerle karşılaşabilirsiniz. Özellikle alacak verecek konuşmalarının geçtiği ortamlara ve taraflara karşı dikkatli olmalısınız.

Venüs’ün burcunuzdan ayrılıp Aslan burcuna geçmesiyle beraber kendinizi geliştirdiğiniz alanları bir kaynağa dönüştürmeye başlayabilirsiniz. Koşullarınızı değiştirebilir, kazancınızı arttırabilirsiniz. Bu konuda daha önce cesaret gösteremediğiniz zamanların acısını şimdi ön planda olarak çıkarabilirsiniz. Daha mutlu ve kendine, işine güvenen bir tarz ortaya koyabilirsiniz. Kendiniz için en iyisini isteyebilir, bunu sağlayacak girişimlerde bulunabilirsiniz. Değer kavramınızı şekillendirebilir, sevdiklerinize de bunu yansıtabilirsiniz. Cömert olmak, iyi olanı istemek sizi mutlu etse de harcamalarınızı ve gıda tüketiminizi kontrol altında tutmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Merkür’ün İkizler burcunda hareket etmesiyle çevrenizden sıkça haberler alacağınız ve bunlara göre hareket etmek isteyeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Arkanızdan konuşulanlar, sizden gizlenenler veya sizin saklı tuttuklarınızın ortaya çıkması ilişkilerdeki dengeleri değiştirebilir. Kime güveneceğiniz konusunda emin olamayabilirsiniz. Kendinizi bunlardan korumak adına paylaşımlarınızı kısıtlamanızda, bazı fikirleri ve planları kendinize saklamanızda fayda var. İçinizden gelenleri konuşmak istediğinizde ya da buna mecbur kaldığınızda da iki düşünüp bir konuşmak sizi yanlış anlaşılmaların, küslüklerin etkisinden kurtarabilir.

Plüton’un geri hareketinin Oğlak burcunda devam edecek olması yoluna girmesi için zorladığınız durumlar için artık yeni bir yola mecbur olduğunuzu size gösterebilir. Dayatma ve oldurmaya çalışmakla geçen zamanınızı kendinize harcamalısınız. Size karşı tavrı bu şekilde olan insanlara da yine aynı şekilde, kendinizle ilgilenerek yanıt verebilirsiniz. Bazı sorunlarla tekrar karşılaşmamak, ilişkileri vedüzenini daha iyi hale getirmek için önünüze gelen konuları konuşup çözüme kavuşturmalısınız. Ne isterseniz değil, bazen ne gerekiyorsa onu yapmanız gerektiğini unutmayın.

Satürn'ün Balık burcunda geri hareketine başlamasıyla hayata bakış açınızı neyin üzerinden değiştirdiğinizi ya da sabit tuttuğunuzu düşünebilirsiniz. Sizin için iyi olmayan konuları görmemek için verdiğiniz çabayı şimdi tam tersi için kullanmalısınız. Bir alanda gelişmek, yol kat etmek ve bir sistem üzerinden devam etmek için çaba göstermeniz gerektiğiyle yüzleşebilirsiniz. Araştırma kaynaklarınızı ve yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Sizi istediğiniz noktaya eriştirmediğini gördüğünüz konularla vedalaşmalısınız. Eğitiminiz, tez çalışmalarınız, hukuki süreçleriniz varsa bunların yaşantınıza gölge düşürmemesi adına yeni planlamaları üzerine düşünebilirsiniz. İnsan ilişkileri konusu size yeni kriterler getiren durumların başında yer alabilir. Destek vermek ve iyileştirmek adına çaba gösterdiğinizde yanınızda yer almayan, ortak bir paydada yer alamayan kişilerle olan iletişimlerinizi sınırlandırabilir; kendinize de buradan bir pay çıkararak kim için ve ne için hizmet ettiğinizi bir kez daha düşünebilirsiniz.

18 Haziran'daki İkizler yeniayı birtakım dedikodu ve söylentilerin ortaya çıkışı ile geçmişteki bazı hesapları kesin olarak kapatabilirsiniz. Ne düşüneceğinizi, hissedeceğinizi veya söyleyeceğinizi bilemediğiniz durumlar doğabilir. Bunların hepsini doğru anlayın ve yaşamak için kendinize izin verin. Böylece sizin için hazırlanan planı daha iyi görebilirsiniz. Kendinizi tüm bu olumsuz fazlalıklardan arındırdığınızda içsel olarak daha mutlu ve rahat olduğunuzu fark edebilirsiniz. Yeni tecrübeler edinmekten korkmamak bu süreçte kendiniz için yapacağınız en büyük iyilik olabilir.

Haziran ayının sizin için en önemli hadisesi 21 Haziran’da Güneş’in burcunuza geçmesi olacaktır. Hayatınızda eskiye dair ne varsa silip atabilir, yeni bir kimlik ve yaşam tarzı oluşturmak konusunda adım atabilirsiniz. Ne istediğinizi ne istemediğinizi daha iyi bilebilirsiniz. Sizi iyileştiren ve yükselten duygulara, insanlara ve işlere öncelik verebilirsiniz. Enerjinizin yenilendiğini çevrenize de yansıtabilirsiniz. Bu da insanların size olan ilgisini arttıracaktır. Yeni insanlarla tanışmak, yeni işler kurmak, bedenen ve ruhen daha iyi hissedeceğiniz yeni alışkanlıklar edinmek özgüveninizi daha da arttıracaktır. Hem çevrenizden hem de içsel enerjinizden önemli destekler alabilirsiniz, bunları kullanmakla ilgili tereddütlerinizden sıyrılmalısınız. Zorlandığınız, çekindiğiniz ya da bir sebepten yürürlüğe koyamadığınız her şeyi gündeminize getirmek için önemli bir zamandasınız. Güzel etkileri çoğaltmak onlara ayak uydurmakla mümkün olacaktır.

Merkür’ün burcunuzda ilerlemesiyle beraber düşüncelerinizi açığa çıkarabilir, bunların ışığında bir düzen inşa edebilirsiniz. Kendinizi nerede ve hangi koşulda mutlu hissediyorsanız onu arayışında olabilirsiniz. Bu durum sizi eski işlerinize ve ilişkilerinize götürebilir. Burada duygusal davranmak yerine daha gerçekçi bir bakış açısı geliştirebilirseniz bu etkinin olumsuz yanlarından sıyrılabilirsiniz. Deneyimlerinizin sizi olduğunuz yerde bırakmasına değil sizi daha yeni ve iyi olana taşımasına müsaade etmelisiniz. Giymediğiniz ama hala dolabınızda duran giysiler, artık mutlu etmeyen ama ısrarcı olduğunuz ilişkiler, çaba göstermenin sizde yük olduğu işler miadını dolduruyor. Yaşam koşullarınızı ve tarzınızı değiştirmek adına cesarete ve imkana sahip olduğunuzu hatırlamalısınız. Enerjinizi, kelimelerinizi kendiniz için kullanın.

Motivasyon Sözü: “Kader, hayattan ne aldığımız değil, hayata ne verdiğimizdir.”

Haziran 2023

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
İkizler
14° 08' 14" R
Ay
Yay
25° 51' 42" R
Merkür
Boğa
20° 40' 22"
Venüs
Yengeç
29° 28' 48"
Mars
Aslan
08° 52' 20"
Jüpiter
Boğa
04° 15' 14"
Satürn
Balık
07° 04' 40"
Uranüs
Boğa
20° 25' 17"
Neptün
Balık
27° 30' 23"
Plüton
Kova
00° 06' 03"
Chiron
Koç
18° 59' 02"
Lilith
Aslan
16° 31' 20"
True Node
Boğa
03° 25' 54"
Son Güncelleme : 05/06/2023 03:40

Astroloji Gündemi

4 Haziran 2023 Pazar Günlük Astroloji Olayları 4 Haziran 2023, Pazar 4 Haziran 2023 Pazar Günlük Astroloji Olayları Sabah 06:42’de Yay burcunda meydana gelecek dolunay ile güne başlayacağız. Dolunay anının haritasını çıkarmak istediğimizde ü... Devamını Oku >>