Yengeç Burcu

Yengeç Burcu

22 Haziran - 22 Temmuz

Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeçler kendilerini güvence altına almayı ve bağlılığı çok önemserler. İçlerindeki çocuk nedeniyle özgür ruhludurlar. İlginç kişilikleri sayesinde eğlenceli zaman geçirebileceğiniz insanlardır. Hayal güçleri gelişmiştir. Ne kadar karmaşık duygulara sahip olurlarsa olsunlar, duygularını ve düşüncelerini kelimelere dökmek konusunda ustadırlar.

Zodyak'ın 12 burcundan dördüncü burç olan Yengeç burcunun döngüsü her yılın 21 Haziran - 22 Temmuz tarihleri arasında başlar. Yıldız haritanızda Yengeç burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Yengeç burcunu ziyaret ederek bu burcun su enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

Yaşamlarındaki her konuda aşırı bir şekilde hassas, alıngan ve kuruntulu olan Yengeç'leri tanımlayan sözcük 'Hissederim' dir. Sorumluluk duyguları çok gelişmiştir. Her işte olağanüstü olan ayrıntıcılıkları, işlerinde mükemmeliyetçiliği getirir. Ayni sorumlulukları karşılarındakilerden de beklerler. Yengeç'ler duygusallıkları ve duyarlılıkları ile tanınırlar. Çevresindeki her insandan da ayni hassasiyeti bekledikleri için, kolay geçinilir tipler değildir. İyi günlerinde neşeli, iyi kalpli, yardımsever, düşünceli ve anlayışlıdırlar. Fakat herhangi belirgin bir neden olmadan somurtkan ve alıngan olabilirler. Yakınlarını ve arkadaşlarını çok sevmelerine karşın, bunu pek belli etmezler. Kendilerini herhangi bir şekilde inciten kişileri zor bağışlarlar ve yapılan hareketi asla unutmazlar. Yengeç'ler müziğe ve dinsel konulara karşı ilgilidirler. Sabırlı olan Yengeç'ler tartışmalardan kesinlikle hoşlanmazlar. Duygularını sessiz bir şekilde saklarlar.

Elementi : Su

Niteliği : Öncü

Yönetici Gezegeni : Ay (duyguları ve ruhsal durumları yöneten gök cismi)

Rengi : Menekşe

Taşı : Yakut, inci, zümrüt, aytaşı

Günü : Pazartesi

Yengeç Burcu Özellikleri : Evine, annesine, ailesine, yurduna düşkün, duyarlı, hassas, yemeğe, sofraya meraklı, tarihsel konulara ilgili, müzik yeteneğine sahip

Yengeç Burcu Erkeği : Annesine ve eşine düşkün, evine bağlı erkeklerdir. Mutfaktan, yemek yapmaktan, güzel sofralardan keyif alır. Algısı yüksek, anlayışlı, şefkatli ve merhametlidir ancak bunu abarttığında boğucu gelebilir.

Yengeç Burcu Kadını : Güzel ve çekici kadınlardır, iyi bir eş ve anne olurlar, evlerinde zaman geçirmeyi, mutfakla ilgilenmeyi, yemek pişirmeyi ve yemeyi severler. Kadınlar, kadınsal konularla ve çocuklarla araları çok iyidir.

Tarzı : Göğüs dekoltesini gösteren giysiler, yuvarlak kesimler, bol ve rahat elbiseler, yumuşak kumaşlar

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Göğüs, mide

Anlaştığı Burçlar : Akrep, Balık

Anlaşamadığı Burçlar : Koç, Terazi, Oğlak

Olumlu Yönleri : Şefkatli, korumacı, derin ve içten seven, aileye düşkün, duygusal, sezgisel, hassas, duyarlı, fedakar, cefakar

Olumsuz Yönleri : Ağır, sessiz, kolay anlaşılamayan, kaygılı, endişeli, şüpheci

Gizli Tutkuları : Arkadaşlarına ve ailelerine göz kulak olmak

Güçlü Yanları : Sebatkâr, hayal gücü yüksek, sadık, duygusal, sempatik, ikna gücü yüksek olmaları

Zayıf Yanları : Bunalımlı, kötümser, şüpheci, manipülatif olmaları

Aşık Yengeç : Oldukça sulugöz olabilir, sorunları aşırı büyütebilir, ruh hali binbir değişiklik gösterebilir, fazlasıyla takıntılı olabilir. Sevgiliniz veya eşiniz Yengeç ise sabırlı olmanız gerek. Zira anlaması hiç de kolay olmadığı gibi, kendisi de konuşup anlatmak veya açıklamak istemez. Gereksiz yere endişe ve korkulara bakabilir. Endişe duyduğu konuyu açıklamanız için üstünüze gelebilir, oldukça boğucu olabilir. Annesine ve ailesine aşırı düşkün olabilir. Ancak bir Yengeç'in kollarında sırtınız asla yere gelmez. Sizi herkesten ve herşeyden koruyabilir, sevgi ve şefkatiyle sarıp sarmalayabilir.

Anne Yengeç : Şefkatli, duyarlı, ilgili, korumacı bir annedir. Yaptığı güzel ve sağlıklı yemeklerle beslenmeye oldukça önem verir. Ancak aşırı ilgili ve koruma çocuk için zaman zaman boğucu olabilir. Fazlasıyla sahiplenici olabilir.

Baba Yengeç : Duygusal, duyarlı, sezgileri oldukça güçlü bir babadır. Gerekli olduğunda, yeri geldiğinde annenin yerini alabilir, bir anne gibi şefkatli ve korumacı olabilir. Ailesi ve çocukları her şeyden önde gelir.

Çocuk Yengeç : Annesine ve ailesine oldukça düşkün bir çocuktur. Adeta ailesinin gözünün içine bakar. Bulunduğu ortamın, evin huzursuzluğu, dağınıklığı onu üzer, her şeyin yolunda gitmesi konusunda oldukça kaygılıdır zira. Mutlu ve sakin bir yuva ister.

Yükseleni Yengeç Burcu

2 Mart 2024, Cumartesi Yükselen Yorumu

Duygularınız ve düşünceleriniz doğrultusunda hareket ederken......

Yükselen Yengeç Burcu Yorumunun Devamı

Günlük Yengeç Burcu

8 Şubat 2024, Perşembe Günlük Yorumu

İkili ilişkiler açısından mükemmel etkiler alıyorsunuz. Hiçbir sorunun sizi yıldırmasına müsaade etmeyeceksiniz. Sorunların ve sıkıntıların son bulması için ne gerekiyorsa onu yapacaksınız. Öncelikler......

Günlük Yengeç Burcu Yorumunun Devamı

Haftalık Yengeç Burcu

26 Şubat - 4 Mart Haftası Yorumu

Yengeç ve yükselen Yengeçler iletişimi kuvvetli haftalardan bir tanesi başlıyor ve Dolunay’dan almış olduğunuz etkilerle yakın çevreniz, akrabalarınızla olan bağlantılar da önemli olacak. Yakın çev......

Haftalık Yengeç Burcu Yorumunun Devamı

Aylık Yengeç Burcu

Mart 2024 Ayı Yorumu

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, 10 Mart'ta Merkür'ün Koç burcuna geçişi ile beraber iş konusundaki beklenti ve hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Arayışlarınız olumlu sonuç......

Aylık Yengeç Burcu Yorumunun Devamı

Yıllık Yengeç Burcu

2024 Yılı Yorumu

Yıla 3 Ocak tarihine dek sürecek Merkür Retrosu ile başlıyoruz. 11 Ocak tarihi itibariyle evlilik, ilişkiler, eşinizin alacağı önemli kararlar, hukuksal konular veya ortaklıklar gibi alanlara dair......

Yıllık Yengeç Burcu Yorumunun Devamı

Yengeç insanları okurken inanılmaz derecede sezgisel ve şaşırtıcı derecede iyidir

Sezgisel zihin yengecin başkalarının kafaları üzerinde uçabilen şeyleri gözlemlemelerine ve almalarına izin veren bir tür sezgi hissi vardır.

Onlar, insanları okumada doğal olarak yeteneklidirler ve neredeyse her zaman birilerinin alışılmadık veya “kapalı” bir şekilde hareket ettiğini söylerler. İçgüdülerine güvenmeyi öğrenmeliler.

Yengeç yoğun ve tutkulu bir sevgilidir

Tutkulu aşıklar aşk söz konusu olduğunda ve inanılmaz yoğun ve tutkulu bir iş ortağı için bir ilişkide olan yengeç, yarı eşek türüne benzemez.

Bir Yengeç tarafından sevilmek, başka şeylerden farklıdır ve bir insanı canlı hissettirme gücüne sahiptir.

Yengeç kalp kırıklığı ile iyi başa çıkamaz

Kırık kalp ile başa çıkma Yengecin kalbi hassas olabilir ve kırıldığında veya onunla oynandığını anladığında çok sert olabilir.

Çoğu zaman bir ilişkiyi bitirdikten sonra başka bir ilişkiye geçmekte zorlanırlar ve ayakları üzerinde tamamen durmaları uzun bir zaman alabilir.

Yengeç zaman zaman olağanüstü derecede cömert olabilir

Cömert Yengeç, karşılaşacağınız en iyi kişiliğe sahip kişilerden biridir ve onların arkadaşlarını ve ailesini, hiçbir yerden devasa cömertlik eylemleri ile ihsan etmeleri nadir değildir.

Herkese karşı yardım severdir çünkü onlar da sahip olduklarını düşünür ve şükrederler… sadece sevdiklerinin yüzlerine bir gülümseme koymak istiyorlar.

Yengeç, gizemlidir ve onları okumak zordur

Gizemli ve ayrılmış yengeç, kişilikleri için gizemli bir karakteristiğe sahiptir, bu da onları zaman zaman bir gizem gibi gösterebilir.

Tüm sırlarını hemen verebilecek tipte değiller ve diğer tüm burçların yaptığı gibi her düşünce ve duygularını yayınlama eğiliminde değiller.

Bu onları çok iyi bilmeyenler için okumayı çok zorlaştırabilir, ancak aynı zamanda başkalarının ilgisini çeken ve onları Yengecin dünyasına çeken aynı gizemli özelliktir.

Yengeç sevilmeyi sever

Yengeç sevgi seviyor, özellikle doğru insandan geldiği zaman

İhtiyaç duyduklarını ve istediklerini hissetmeyi çok seviyorlar ve sevdiklerinden sevgiyle büyüyen çok hassas ve duygusal bir yanları var.

Yengeç sakinleşir ve sakinleşinceye kadar

Provoke ve kızgın Yengeç, genellikle hayata yaklaşımları oldukça kolaydır, ancak insanların her tarafa yürümelerine izin vereceklerini düşünerek hata yapmazlar.

Provoke edildiklerinde pençeleri çıkacak ve sizi yalnızca bir yengecin yapabileceği şekilde yere koyacağından emin olacaklardır.

Yengeç çılgın ruh hali dalgalanmalarını deneyimleyebilir.

Duygusal yengecin ruh hali bazen rüzgar gibi değişebilir.

Onlar yukarı çıktıklarında harika hissedebilirler, ancak düşük olduklarını hissettiklerinde de aynı derecede yoğun olabilirler.

Çoğu zaman işleri kontrol altında tutmak için ellerinden gelenin en iyisini yaparlar, ancak bazen duyguları onları bunaltabilir.

Yengeç her zaman arkadaşları için oradadır

Destekleyici yengeç, değerlerinin arkadaşlıklarından daha fazla değer verdiği çok az şey vardır ve yakın bir arkadaşa yardım etmek için hemen hemen her şeyi yaparlar.

Onlar harika dinleyicidirler ve önemsedikleri birisi sert bir kayaya çarptığında, genellikle desteklerini ödünç vermek için her şeyi bırakmaya isteklidirler.

Yengeç, geçmişe özlem duyarak kendini duygusal bulabilir

Duygusal Anlar Yengeç bazen kendini geçmişi hatırlarken buluyor ve yeni olan yaşadıklarını unuturlar.

Bazen bazı şeyler bittikten sonra bir şeyleri “hareket ettirmek” için zorluk çekiyorlar.

Yengeç daha derin ve daha anlamlı ilişkiler ister

Aşık Yengeçler, çoğu zaman kendilerini kıskanç ve romantizmle daha az ilgili buluyorlar, bunun yerine sadece daha uzun vadeli bir sorumluluk oluşturan yakınlığı isterler.

Doğru kişiyi bulmak zamanlarını alabilir, ancak bir kez yaptıkları zaman o kişi ile son derece derin bir bağ kurmaya ve sahip oldukları her şeyi ilişkilendirme eğiliminde olurlar.

Yengeç, kendi aradıkları rahatta bir ev inşa etmeyi çok seviyor

Ev kuşu yengeç, evlerinin konforunda olduklarında kendilerini en rahat hissettikleri ev kuşu türü olma eğilimindedirler.

Bu nedenle çoğu zaman kendi aradıkları ve yaşlandıklarını söyleyebilecekleri rahat ve konforlu bir ev ortamı yaratmak için çok fazla zaman ve çaba harcarlar.

Yengeç mutsuz olduğunda, uzak ve iletişimsiz hale gelebilir

Uzak yengeç, bir şey yüzünden üzüldüğünde, bir duvar ortaya koyar ve kendilerini başkalarından uzaklaştırabilirler.

Onlara en yakın olanlar, konuşmaktan hoşlanmıyorlarsa, kişisel olarak almamalılar. Bazen, sadece kendi başlarına bir şeyler yapmak için zaman ve mekana ihtiyaç duyuyorlar.

Yengeç, iğrenç ve saldırgan kişiliklerle birlikte olmaz

Yengeç hadsizleri sevmez… çok çeşitli insanlarla dostluk kurabilir, arkadaş olabilir. Ancak iğrenç biriyseniz, Yengecin size ayıracak ne sabrı, ne vakti ne de sevgisi vardır.

Yengeç başkaları için bir düşünceye sahip olmayanlar tarafından sevilmez ve hisseder, onları kendileri ile ilgilenen herkesten uzaklaştıracak kadar hızlı olurlar.

Yengeç utangaç olabilir ve onları açmak zaman alır

Kapalı kutu yengeç, oldukça utangaç olabilir ve özellikle de insanlar onu tanımıyorsa, zaman zaman saklanabilir.

Güvenleri ve dostlukları kazandıktan sonra gerçekten doğal olabilirler ama açılmaya başlamaları yine zaman alır… sadece zaman ayırın ve bekleyin.

Yengeç açık fikirlidir ve sonsuz hayal gücüne sahiptir

Yaratıcı Yengeç, hayal gücüne gelince sınırlarla sınırlanamayan bir hayalperesttir.

Ayrıca, yeni fikirlere aşırı derecede açıklar ve her şeyi yalnızca yüzeysel almaktan ziyade derinden düşünmeyi tercih ediyorlar.

Yengeç, kinlendiği zaman bunu uzuuunnnn zaman içinde tutabilir

Yengeç kin tutar, insanlara tedavi edilmek istedikleri gibi davranmaya çalışır; ancak birileri ciddi bir şekilde onların güvenini ihlal ettiğinde veya onları bir şekilde affedemeyecekleri bir şekilde zorlaştırdığında… uzun bir süre için bir kin tutabilirler.

Onların kötü tarafına girmekten kaçınmak en iyisidir, çünkü uzun anıları vardır ve ihanetleri affetmek hemen olacak bir şey değildir.

Yengeç güçlü ve dayanıklıdır

Güçlü Yengeçler, hassas tarafın bir parçası olmaktan dolayı bir üne sahip olabilirler, ancak bunların zayıf olduklarını düşünmek gibi bir hata yapmamalısınız.

Aslında inanılmaz derecede dirençlidirler ve hayatın getirdiği engellerle karşılaştıklarında yumrukları yuvarlama yeteneği çok fazladır.

Yengeç sevdiklerini içgüdüsel olarak korur

Koruyucu Yengeç, ailelerini ve sevdiklerini ilk sıraya koyar ve önemsedikleri şeyleri beslemek ve korumak için güçlü bir doğal içgüdüleri vardır.

Yengeç kabilesinden biri ile kavga etmek için aptal olmalısınız… bu tür şeyleri hafife almazlar.

Yengeçler karmaşıktır ve çok yönlüdürler

Karmaşık Yengeç, kişiliği birçok katmandan oluşur ve bu zodyak işareti altında doğanların herhangi bir “kutuya” yerleştirilmesi zordur. Onları olmasını istediğiniz kıvama sokamazsınız.

Birisi tüm bunları anladığını düşündüğünde, Yengeç gider ve hiç ummadığınız bir şey yaparlar… ayakta kalırlar.

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Balık
12° 54' 11"
Ay
Yay
05° 23' 38"
Merkür
Balık
16° 08' 49"
Venüs
Kova
18° 58' 40"
Mars
Kova
14° 28' 20"
Jüpiter
Boğa
11° 39' 37"
Satürn
Balık
10° 09' 30"
Uranüs
Boğa
19° 38' 16"
Neptün
Balık
26° 48' 53"
Plüton
Kova
01° 16' 07"
Chiron
Koç
17° 20' 05"
Lilith
Başak
16° 52' 07"
True Node
Koç
16° 03' 14"
Son Güncelleme : 03/03/2024 03:10

Astroloji Gündemi

24 Şubat 2024 Başak Burcunda Dolunay - Burçlara Etkileri 22 Şubat 2024, Perşembe 24 Şubat 2024 Başak Burcunda Dolunay - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar 24 Şubat'ta Başak burcunun 5 derecesinde gerçekleşecek Dolunay hem içten hem dışta... Devamını Oku >>