Yay Burcu

Yay Burcu

23 Kasım - 21 Aralık

Yay Burcu Özellikleri

Yay burçlarının en belirgin özelliği, hayata karşı fazlasıyla pozitif bir bakış açısı geliştirmiş olmalarıdır. Değişim, hayatlarının olmazsa olmazıdır. Her durumda ve koşulda farklılık ararlar. Yaylar ahlaki değerlere çok önem verirler ve bu değerleri kendi yaşamlarında uygulamaya çalışırlar. Prensiplerinden asla ödün vermezler. Güvenilir ve açık fikirlidirler. Bu nedenle iletişim kurmakta hiç zorluk çekmezler. Bir çok farklı konuda yetenekli olabilirler, bu nedenle de farklı işlerde başarı elde edebilirler.

Zodyak'ın 12 burcundan dokuzuncusu olan Yay burcunun döngüsü her yılın 22 Kasım - 21 Aralık tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Yay burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Yay burcunu ziyaret ederek bu burcun ateş enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

Kavrama yetenekleri gelişmiş olduğundan becerikliliklerinin de katkısı ile ele aldıkları her işte, özellikle ciddi işlerde ve felsefe konularında başarılı olurlar. Bu nedenle Yay Burcunu tanımlayan sözcük 'Görüyorum' dur. Yay burcu insanları içtenlikleri ve iyimser yaşam görüşleri ile tanınırlar. Gençliklerinde dikkatsiz, heyecanlı ve geleneklere aykırı davranışlar içinde olsalar da, geçmiş yanılgılarından en çok ders alan kişiler bu burçtan çıkar. Özgürlüklerine aşırı düşkün, patavatsızlık derecesinde pratik insanlardır. Yay'ların yaşam çerçeveleri herhangi bir şekilde kısıtlandığı zaman, içsel bir biçimde alt üst olurlar. Akılsızca risklere atılırlar. Yayların hayatı yeniliklere olan merakları ile karakterize edilebilir. Bilmedikleri şeyleri araştırıp, keşfetmeyi severler. Yaylar çok yönlü ve ayni anda ilgilenebilecekleri birkaç konu olduğunda mutlu olan kişilerdir. Kendilerini yorgun hissediyorlarsa, o konudan sıkılmış demektir.

Elementi : Ateş

Niteliği : Değişken

Yönetici Gezegeni : Jüpiter (şans ve ilerlemenin gezegeni)

Rengi : Mor

Taşı : Yakut, topaz, garnet, ametist

Günü : Perşembe

Yay Burcu Özellikleri : Bağımsız, özgür, hareketli, dinamik, sportif, keşif ve macera ruhuna sahip

Yay Burcu Erkeği : Yay burcu erkeği özgürlüğü sever, ciddi bir birlikteliğiniz olabilir, evlenebilirsiniz ancak onu asla kısıtlamamalısınız. Bağlanmakta, ev erkeği olmakta zorlanır. Harika bir seyahat ortağı olur, eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Yay Burcu Kadını : Bağımsız bir ruha sahiptir. Gezmeyi, tozmayı, eğlenmeyi sever. Yeni yerler görmekten, yeni dost ve arkadaşlar tanımaktan, ufkunu ve sınırlarını zorlamaktan zevk alır. Bir Yay kadını ile asla sıkılmazsınız. Zor olan tek şey onun hızına ayak uydurabilmektir.

Tarzı : Salaş ve bohem giysiler, çiçekten taçlar, dağınık ve uçuşan saçlar, çiçekli basma kıyafetler, bol ve rahat giysiler

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Kalça, baldır, sinirler

Anlaştığı Burçlar : Aslan, Koç

Anlaşamadığı Burçlar : İkizler, Başak, Balık

Olumlu Yönleri : Neşeli, canlı, hareketli, iyimser, iyiliksever, inançlı, bilge

Olumsuz Yönleri : Patavatsız, sınır tanımayan, özgürlüğüne düşkün, aşırı para harcamaya, yemeye, içmeye düşkün

Gizli Tutkuları : Kuralları koymak

Güçlü Yanları : Cömert, idealist, esprili olması

Zayıf Yanları : Asla tutamayacağı sözler vermesi, çok sabırsız olması, kaba konuşması

Aşık Yay : Maceradan, seyahatlerden hoşlanıyorsanız, Yay burcu tam size göre olabilir. Sınır tanımayan özgürlüğü, iyilikseverliği, insanlara karşı cömert ve paylaşımcı yaklaşımı onu son derece cazip kılar. Hayatınızda yepyeni pencereler, bakış açıları katabilir, bir Yay burcuyla asla sıkılmazsınız. Ancak Yay burcun sevgiliniz asla size özel kalmaz. Çevresinde her daim bir dolu arkadaşı, kendi düşünce ve felsefeleri vardır. Bağımsız ruhludur ve onu rahat bırakmalı, işine gücüne ve yaptıklarına karışmamalısınız. Ona her zaman ilgi çekici fikirlerle, görüşlerle ve eylemle gelmelisiniz, yeni olan her şeyi deneyimlemekten hoşlandığından ve değişime tutkun olduğundan, aşırı duygusallıktan, derinlikten, dipdipe soluk almayan ilişkilerden, sınırlı, sorumlu, şekilli birlikteliklerden asla hoşlanmaz.

Anne Yay : Yay burcu bir anneyle hayat her şeyden önce eğlencelidir. Bağımsız ve özgürlükçü ruhuyla çocuğunu da bir kelebek gibi havalandırır, geniş görüş ve fikirleriyle zekasını ve ufkunu açar. Çocuğunu seyahatlere götürür, yeni kültürlerle, yeni dillerle tanışmasını sağlar. Bağımsız ve özgür yanlarıyla mesafeli, uzak bir anne olabilir, zira her daim kendine özgü bir kişisel ajandası ve planları vardır.

Baba Yay : Yay burcu bir babanız varsa ele avuca gelmeyen, her zaman bir yerlerde işi, seyahati, uğraşı olan bu adamı yakalamanız zordur. Sosyal çevresi son derece geniştir, fikirleri ve görüşlerini paylaşmakta sınır tanımaz. İçinde ve ruhunda tek ve biricik olabilirsiniz ama dünyevi anlamda onun her zaman bir meşgalesi, kendini adadığı bir inancı, felsefesi, mesleği olacaktır.

Çocuk Yay : Hayatınıza neşe, canlılık ve hareket katar. İyimser ve pozitif yanları hayatınızı kolaylaştırırken aşırı sosyal olma isteği, yeni şeyler ve kişiler tanıma ve paylaşma arzusu ile onunla çok da başbaşa kalamazsınız. Arkadaş partilerinin birinden diğerine, insan ve paylaşım olan her yere koşturabilirsiniz.

Yükseleni Yay Burcu

19 Temmuz 2024, Cuma Yükselen Yorumu

Her şeyin kötüye gittiğini düşünebilirsiniz. Karmaşık düşünc......

Yükselen Yay Burcu Yorumunun Devamı

Günlük Yay Burcu

1 Temmuz 2024, Pazartesi Günlük Yorumu

Günlük yaşam düzeninizde değişiklik yapma isteği bugün harekete geçmenizi gerektirebilir. Beklentilerinizi daha gerçekçi bir zemine oturtursanız istediğiniz gibi bir düzene geçebileceksiniz. Sağlığını......

Günlük Yay Burcu Yorumunun Devamı

Haftalık Yay Burcu

15 Temmuz - 22 Temmuz Haftası Yorumu

Yay ve yükselen Yaylar uzak yerlerden gelecek haberler, hayatınızı düzenleme, ticari faaliyetler, seyahatlerle bağlantılı işlerde organize etmeniz gereken konularla haftanızı başlatıyorsunuz. Bekle......

Haftalık Yay Burcu Yorumunun Devamı

Aylık Yay Burcu

Temmuz 2024 Ayı Yorumu

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, 2 Temmuz'da Neptün'ün Balık burcunda geri hareketine başlamasıyla aile hayatınızla ilgili yeni gündemleriniz olabilir. İlişkinizde bazı pürüzleri daha......

Aylık Yay Burcu Yorumunun Devamı

Yıllık Yay Burcu

2024 Yılı Yorumu

Yıla 3 Ocak tarihine dek sürecek Merkür retrosu ile başlıyoruz. 11 Ocak tarihi itibariyle bütçenizi düzenleme ve kaynaklarınızı yönetmeye dair tüm planlamalarınızı kalıcı ve istikrarlı bir şekilde......

Yıllık Yay Burcu Yorumunun Devamı

Yay büyük rüyalar bir iyimserdir

Bağımsız Yay burcu, yaşam konusunda hevesli ve gelecek hakkında iyimser olma eğilimindedir. Onlar talihsizlikler üzerinde durmakta hiç bir anlam görmüyorlar ve bunun yerine güçlü yanlarına odaklanmaya çalışıyorlar.

Yüksek hedefe ulaşmaktan korkmuyorlar ve eğer onları yeterince zorluyorlarsa tüm hayallerini gerçekleştirebileceklerine inanacak kadar çılgınlar.

Yay samimi ve dürüsttür

Yay burcu, tüm zodyakların en doğrudan ve en dik başlı kişiliklerinden biridir. Bazıları zaman zaman onları biraz fazla künt bulabilirler ama arkadaşları çoğu zaman dürüstlüklerini taktire yakışır bulurlar.

Size her şeyi dümdüz diyecekler ve her küçük şeyi, siz daha ağzınızdan çıkmadan bilecekler. Onların bu samimi ve yalansız yaklaşımları size kendinizi güvenilir bir dostla birlikte olduğunuzu hatırlatacak.

Yay, esprili ve kötü bir mizah anlayışı var

Komik gülme yeteneğine sahip Yay burcu, esprili, mizahi yanı baskın ve doğal gülünç yapıya sahiptir.

Gözlemsel mizah ve acımasız alaycılık birleşimiyle, genellikle çevresindeki kişiler ve arkadaşları kendilerini mutlaka histerik bir gülme ortamında bulurlar.

Yay bağımsızdır ve ne yapacağının söylenmesinden nefret eder

Bağımsız Yay için hiçbir hakka sahip olmayan insanlar tarafından üzerinde durulan anlamsız kurallardan daha fazla nefret ettiği başka bir şey olamaz.

Her hareketini kontrol etmeye veya her küçük şey hakkında sorguya çekmeye çalışırsanız, o zaman kendilerini sizden hızla uzaklaştırmak isterler.

Yay huzursuz ve sabırsız olabilir

Sabırsız ve sinirli Yay, bir şeyi önceden istiyor, sonraki günü beklemek onlara eziyet gibi geliyor. İstediği şeyi elde ettikten sonra sürekli aklı sonraki hedeflediği şeyi kovalamaya hazır bekliyor.

İşler Yay’ın hayatlarını yaşamayı sevdiği hızda ilerlemediğinde, sonuç olarak hayal kırıklığına uğruyorlar ve huzursuzlaşmaya başlıyorlar.

Yay kitap gibi okuyabilir

Yakın çekim gözlemci gözleri ile Yay burcu çılgınca sezgiseldir ve çoğu zaman karakterinizi ve niyetlerinizi bir kitap gibi okuyabilir.

Bir ortama girdiği zaman birkaç dakika içinde etrafındaki kişiler hakkında iyi bir okuma yapabilir ve odadaki herkesin kişilik özelliklerini içgüdüsel olarak toplayabilirler.

Yay’ın saçmalıklara alerjisi vardır

Dürüstlük Yay’ın bu kadar büyük bir özelliği olduğundan, diğerlerinde de aradığı bir şeydir… ve eğer yalan söylüyorsanız çoğu zaman bunu anlayabilirler.

Birilerinin saçmaladığını tespit etmek için neredeyse altıncı bir hisleri var ve eğer onlarla takılırsan, sana ayıracakları zamanları asla olmayacak.

Yay bencil insanlardan nefret ediyor

Yay burcu, sürekli olarak alıp, karşısındakine vermeyen insanlara dayanamaz ve nezaketsizce davranan insanlar için asla keyiflerini bozmazlar.

Yay burcu, ben mezkezci bencil insanlarla birlikte olmaktansa yalnız kalmayı yeğlerler.

Yay’ı kandırmak zordur. Onlar her zaman on adım ileriyi düşünürler

Zeki satranç ustası Yay burcu son derece zekidir ve zekalarını ve ileriyi düşünebilme yeteneğini hafife almak bir hata olur.

Her zaman onların kurtarıcı bir B planı vardır… ve sonra C, D, E ve F.

Yay, özgürlüğü arar ve pes etmesi zordur

Yay, doğa tarafından bir özgürlük arayıcısıdır. onları kontrol etmek çok zordur. Başkaları tarafından sabitlenmekten veya geri tutulmaktan hoşlanmazlar.

Onları kısıtlamaya çalışır ve sıkıştırmaya çalışırsanız yapacakları ilk şey kaçmak olacaktır.

Haksızlığa uğradıklarını hissettiklerinde acımasız olabilirler

Mağdur olduklarında çoğunlukla Yay bu haksızlığı kolay sindirmeyecektir. Ona karşı haksızlıkta bulunursanız emin olun buna pişman olacaksınız.

Yay burcu bir itiraftan uzaktır ve kendilerini aptal yerine koymaya çalışıldığında kendileri için ayağa kalkmaktan korkmazlar.

Yay yaşamda risk almaktan korkmaz

Yay risk alır. Hayatında büyük kazanmanın hesaplanmış birkaç risk almayla olduğunu düşünür.

Bazıları onları pervasız olarak adlandırabilir, ancak çoğu zaman hayatlarında büyük şeylere ulaşmalarına yardımcı olan şeyin iyi planlanmış hesapları olduğudur.

Yay yaratıcı ve son derece meraklıdır

Keskin zihin ve sürekli merak Yay burcunun özellikleri arasındadır ve onların meraklı akılları onları büyük müzisyenler, yazarlar, filozoflar ve sanatı içeren her şeyi yapar.

Doğal olarak her şey hakkında meraklılar ve sürekli olarak gittikleri her yerde bilgi ediniyorlar.

Yay burcu Spontan ve Eğlencelidir

Spontan Yay, kendiliğinden olan ve her zaman biraz eğlenmek için eğlenceli bir tarafa sahiptir.

Hayattaki coşkuları bulaşıcı olabilir ve insanlar Yay burcundan bir dosta sahip olduğunda kendileri içinde iyi bir zamana sahip oluyorlar.

Yay, yanlış olanı kanıtlamaya bayılır

Yay burcuna, bir şeyi yapamayacağını söylerseniz, bunun gerçekleşmesini sağlamak için iki kat daha fazla çalışır, böylece sizin yanılmış olduğunuzu kanıtlayacak bir karaktere sahiptir.

Yay’ın iddialı özellikleri onları bir zorluğa karşı koyamaz hale getirir ve rekabet yetenekleri, insanların yeteneklerini hafife aldığında ortaya çıkma eğilimi gösterir.

Onlar sadece insanlara sözlerini yedirmeyi severler!

Yay, küçük tiyatrolardan kaçınmaya çalışır ve bunun yerine onlar için önemli olana odaklanır

Yay, küçük dramaya ve anlamsız dedikodulara fazla yakalanmamaya çalışır.

Arkadaşlar, aileleri ve hayallerini kovalamak gibi en önemli şeylere odaklanmayı tercih ediyorlar!

Yay, kalplerini kime verdikleri konusunda dikkatlidir ve karşısındakine güvenmeleri zaman alır

Yay sevgi işinde temkinlidir. İlgilerini gösteren ilk kişiyle uzlaşmaya çalışan kişi değildir ve bir insanın buna değdiğini hissetmedikçe bir ilişkiye girmeyecektir.

Onlar bağlılık konusunda ihtiyatlıdırlar ve karşısındaki insanlar ilişkide çok hızlı ilerlediğinde korkabilirler.

Zarar geleceğini anladıklarında başkalarından uzaklaşabilir ve duygularını gizleyebilirler

Yay duyguları saklıyor. Herkesle mutluluklarını paylaşmayı severler ama incineceklerini anladıklarında yada gerçekten incindiklerinde genellikle dünyanın geri kalanından duygularını gizlemekte ustalar.

Bazen duygusal taraflarını göstermekte zorlanırlar ve genellikle kelimeler yerine kendilerini eylemlerle ifade etmeyi daha kolay bulurlar.

Yay, kin tutmaz ve geçmişi geçmişte bırakır

Yay burcu, geçmişten kurtulmak ve geleceğe doğru ilerlemek için çok uzun süren kinleri tutmayı tercih etmez.

Olumsuzluk üzerinde durmaktan çok daha önemli şeyler var.

Yay onlara ihtiyaç duyduklarında sevdiklerinin her zaman yanındadır

Destekleyici Yay, ister günün ortasında olsun, isterse gece 3’te olsun, en çok ihtiyaç duyduğunuzda sizin için orada olmak üzere Yay’a güvenebilirsiniz.

Onlar en yakın oldukları kişilere ve sevdiklerine yardım etmek için hemen hemen her şeyi yapacak derecede sadıklar.

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Yengeç
27° 24' 23" R
Ay
Oğlak
03° 34' 08" R
Merkür
Aslan
24° 10' 12" R
Venüs
Aslan
09° 44' 14" R
Mars
Boğa
29° 07' 36"
Jüpiter
İkizler
12° 04' 19"
Satürn
Balık
19° 06' 22"
Uranüs
Boğa
26° 28' 05"
Neptün
Balık
29° 51' 10"
Plüton
Kova
00° 57' 23"
Chiron
Koç
23° 30' 47"
Lilith
Terazi
02° 14' 23"
True Node
Koç
09° 31' 44"
Son Güncelleme : 19/07/2024 17:30

Astroloji Gündemi

23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri 19 Mayıs 2024, Pazar 23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar Zihinsel aktiviteleriniz artacak, iletişiminiz güçlenecek ve yeni fırsatlar karşını... Devamını Oku >>