Oğlak Burcu

Oğlak Burcu

22 Aralık - 20 Ocak

Oğlak Burcu Özellikleri

Hedef odaklılık deyince akla Oğlaklar gelir. Söz konusu hedefledikleri şeye ulaşmak olduğunda gözleri başka hiç bir şey görmez. Yaşamlarının her alanında analitik ve hedef odaklıdırlar. Yavaş ve sağlam adımlarla ilerlemeyi severler. Özeleştiri yapmaktan çekinmezler ancak başkalarını eleştirirken oldukça dikkatli davranırlar. Planlı oluşları ve sebep-sonuç ilişkisi kurmadaki yetenekleri nedeniyle yönetici sıfatını iyi taşırlar.

Zodyak'ın 12 burcundan onuncusu olan Oğlak burcunun döngüsü her yılın 22 Aralık - 19 Ocak tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Oğlak burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Oğlak burcunu ziyaret ederek bu burcun toprak enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

Geleceği ayrıntılı biçimde planlamaya çalışan Oğlak'lar bu özellikleri nedeniyle sık sık kuruntulara kapılarak, depresyona girerler. İşleri ile aşırı meşgul olduklarından, insanlarla zor ilişki kurarlar. Fakat, hiçbir zaman kendilerini yalnız hissetmezler. Bu nedenle onları tanımlayan sözcük 'Kullanırım' dır. Oğlaklar ciddilikleri, tutuculukları ve güçlü iradeleri ile tanımlanırlar. Çalışkanlıkları ile kolaylıkla başkalarının saygısını kazanırlar. Gerçek bir Oğlak'ın iki temel özelliği vardır. Güvenilirlik ve dürüstlük. Çok gelişmiş bir görev duyguları vardır. Bazen başkalarının başarısızlıklarını abartırlar. Oğlaklar arkadaşları ile ilgili çok iyi sırdaş olurlar, para konusunda dikkatli olmalarına rağmen, eli açık insanlardır. Geleneklere bağlı kişiler olduklarından, duygusal özgürlüğü anlamakta güçlük çekerler. Bu nedenle kendilerinden yaşça küçük kişilerle bazen sürtüşmeleri olur. Sürekli somut konularla uğraşmayı severler, doğada bulunan olaylardan örneklemelerle işlerini başarılı bir şekilde yürütürler. Bu yüzden ruhsal olarak da doyumlu kişilerdir. Olayları organize ederlerken rahatlıklarını gözetirler ve kendilerinin zevklerine uygun olmasına önem verirler. Bu özellikleri evlerine de yansır.

Elementi : Toprak

Niteliği : Kardinal (öncü)

Yönetici Gezegeni : Satürn (disiplinin ve olgunluğun gezegeni)

Rengi : Kahverengi

Taşı : Ametist

Günü : Cumartesi

Oğlak Burcu Özellikleri : Ciddi, soğukkanlı, gereğinde mesafeli, planlı, organize, disiplinli, iş ve kariyer odaklı

Oğlak Burcu Erkeği : Güvenilirdir. Hiçbir şeyş kolay kolay kabul etmez, çok az şeyi kabul eder, ancak tamam dediğinde sonuna kadar güvenebilirsiniz. Zamanlaması çok iyidir, dakiktir. Disiplin, düzen, kural anlayışıyla zaman zaman sıkıcı olabilir ama sizi asla yarı yolda bırakmayacağından emin olabilirsiniz.

Oğlak Burcu Kadını : Evine ve ailesine düşkündür. Yalnız kalmayı, tek başına hareket etmeyi sever. Kendi kural ve prensipleri vardır. Zaman zaman fazlasıyla disiplinli ve soğuk olabilir. İyi birkadınıdır. Çalışmıyorsa bile evinde, ailesine karşı sorumluluklarının son derece bilincinde, tam bir görev insanıdır.

Tarzı : Koyu ve resmi giysiler, şekilli kesimler,ve proje sahibi görüntüsü, koyu toprak renkler, sıkı ve vücuda oturan kıyafetler, smokin, frak, fötr şapka

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Kemikler, dişler, cilt

Anlaştığı Burçlar : Başak, Boğa, Yay, Kova, Akrep, Balık

Anlaşamadığı Burçlar : Koç, Yengeç, Terazi

Olumlu Yönleri : Stratejik, planlı, düzenli, tertipli, ciddi, tutumlu, hesaplı, dayanıklı, güçlü, güvenilir

Olumsuz Yönleri : Katı, soğuk, mesafeli, cimri, yalnızlığı ve izole yaşamı seven, antisosyal, itibar düşkünü, buyurgan

Gizli Tutkuları : Her ihtiyacı karşılamak

Güçlü Yanları : Sorumluluk sahibi, disiplinli, otokontrollü olmaları, iyi yönetici olmalar

Zayıf Yanları : Her şeyi bildiğini zanneden, bağışlamaz, küçümseyici olmaları

Aşık Oğlak : Herşeyi olduğu gibi birlikteliklerini de son derece ciddiye alırlar. Soğukkanlı, mesafeli ve katı görünümleri güveni ve istikrarı onda bulabileceğinizi size inandırır. Ancak bir Oğlak burcuyla ilişki sabır gerektirir zira zaman içinde anlaşılır ve olgunlaşır. Oğlak burcu sevgiliniz ve eşiniz plandan, düzenden hoşlanır. Olmadık sürprizlerle karşınıza çıktığınızda çok şey beklemeyin, sizi fazla hayal kırıklığına uğratmazsa iyidir. Yüzeysellikten, laubalilikten, boş konuşmalardan asla hoşlanmazlar. Ona karşı kullanacağınız kelimeleri, sözleri dikkatli ve özenle seçmelisiniz. Aksi karşınıza gerçek bir sınav duvarı şeklinde çıkabilirler. Sosyal konum ve statü onlar için önemlidir. Eşlerinin ve sevgililerinin toplumda saygın bir yeri olmasını, toplumca kabul gören davranışlar sergilemelerini beklerler ve itibarlarının zarar görmesine asla tahammül etmezler.

Anne Oğlak : Şefkatini, merhametini, sıcaklığını, duygularını göstermekten hoşlanmaz. Mesafeli ve ciddi bir annedir. Çocukların sorunlarına yapıcı, mantıklı, zorlayıcı ve sert olabilen çözümlerle gelebilir. Konuşmayı çok sevmez, konuştuğunda fazla ağır olabilecek sözler söyleyebilir. Çocuğundan küçük de olsa olgunluk, itaat ve ağırbaşlılık bekler.

Baba Oğlak : İşi ve itibarı ön plandadır. Çoluk çocukla işler pek de ona göre değildir. Oyunlardan, şakalardan pek haz etmez. Canlı, neşeli, iyimser bir baba pek değildir. Ancak bir şeyi yaparım, alırım dediğinde mutlaka yapar, alır, sizi yarı yolda bırakmaz. Ciddiyeti ile sıkıcı olabilir.

Çocuk Oğlak : Daha küçük yaşta olgun ve büyük insan gibidir. Oyunlarını bile plan yaparak oynar, arkadaşlarını yönetir, dizer, sıraya sokar. Planlı ve düzenli bir hayattan hoşlanır. Duygularını paylaşabilen bir çocuk değildir. Onu anlamanız zaman ve sabır isteyebilir.

Yükseleni Oğlak Burcu

20 Temmuz 2024, Cumartesi Yükselen Yorumu

Her şeyi geride bırakma arzunuz ve isteğiniz yüksek. Kendini......

Yükselen Oğlak Burcu Yorumunun Devamı

Günlük Oğlak Burcu

1 Temmuz 2024, Pazartesi Günlük Yorumu

Maddi konularda ciddi kararlar almak ve bu konuda eyleme geçmek için bugün harika bir gün. Önemli görüşmeler yapabilir, yeni kararlar alabilirsiniz. Bugün alacağınız kararların sorumluluklarınızı artt......

Günlük Oğlak Burcu Yorumunun Devamı

Haftalık Oğlak Burcu

15 Temmuz - 22 Temmuz Haftası Yorumu

Oğlak ve yükselen Oğlaklar maddi konular ön planda olarak ve bu alanda yapılması gerekenleri ele alarak haftanıza başlıyorsunuz. Para, banka ödemeleri, faturalar bu hafta önemli olacak.Pazar......

Haftalık Oğlak Burcu Yorumunun Devamı

Aylık Oğlak Burcu

Temmuz 2024 Ayı Yorumu

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, 2 Temmuz'da Neptün'ün Balık burcunda geri hareketine başlamasıyla önemli konuşmalar yapabilirsiniz. Artık zamanı gelen konulara ve işlere odaklanma......

Aylık Oğlak Burcu Yorumunun Devamı

Yıllık Oğlak Burcu

2024 Yılı Yorumu

Yıla 3 Ocak tarihine dek sürecek Merkür retrosu ile başlıyoruz. 11 Ocak tarihi itibariyle kendinizle ilgili tüm başlangıç ve girişimleri kalıcı ve istikrarlı bir şekilde hayata geçirebilirsiniz. Bu......

Yıllık Oğlak Burcu Yorumunun Devamı

Oğlak inanılmaz derecede pratik ve beceriklidir.

Oğlak burcu, başkalarını tamamen mahveden karmaşık sorunları çözmelerini sağlayan pratik bir zihne sahiptir.

Onlar gerçekten çok az yardımla ve ellerinde çok az kaynakları olduğunda bile çalışacak “gerçek dünya” çözümleri bulan bir yeteneğe sahipler.

Oğlak sabırlı ve cehennem gibi disiplinli.

Oğlak burcu, Bir şekilde hiçbir şeyin yolunda gitmediğini gördüğünde sabrını sonuna kadar kullanır. Sabır sınırlarının aşılması onu aşırı agresif ve saldırgan yapabilir. Yaşamında sürekli disiplin vardır ve her yerde her şekilde özgür olmak ona göre saçma karakterde insanlara göre bir şeydir.

Diğerleri sıkılınca ve Oğlaktan kurtulmaya çalıştıklarında, bunu hemen anlar ve kendine o anlık bir çeki düzen vermeye çalışır. Bu konuda başarıya ulaşana kadar ileriye doğru ilerlemeye devam ederler.

Oğlak, birkaç saniyede bir kişiyi rahatlıkla okuyabilir

Analitik gözlemci Oğlak’lar insanlar hakkında inanılmaz içgüdülere sahipler ve bir kişinin düşüncelerini okuma yetenekleri bazen neredeyse gerçek dışı olabilir.

Bir insanın gerçek motivasyonlarını ve niyetlerini, kendileriyle tanıştığı anlarda içgüdüsel olarak toplayabilirler… ve çoğu zaman yanılmış olmazlar.

Oğlak kırıldığında, sözleriyle acımasız olabilirler

Oğlak çoğunlukla sakin ve düz başlıdır, ancak onların sınırlarını zorlarsanız ve onları pes ettirecek derecede zorlarsanız, sözleriyle son derece acımasız olabilirler.

Birilerine saldırmak için fiziksel şiddete başvurmaları gerekmiyor. Sadece geniş kelime hazinelerini kullanıyorlar.

Oğlak ateşli hırslı ve başarılı olmak için derinden tahrik edilir

Çok az kişi, Oğlak’ın sahip olduğu kararlılıkla eşleşebilir ve her zaman daha iyi ve daha müreffeh bir geleceğe doğru bir şekilde veya başka bir şekilde çalışırlar.

Sadece bütün gün oturup hayalleri hakkında konuşmak istemiyorlar… dışarı çıkmayı ve bunun için çabalamayı tercih ediyorlar.

Oğlak sözcüklerinde güvenilir ve iyidir.

Oğlak kadar güvenilir olan çok insan yoktur ve yapacaklarını söyledikleri zaman, bunu yapabileceklerine bahse girebilirsiniz.

Her anlaşmada iyi olma kararlılığı nedeniyle iş dünyasında sık sık başarılı olurlar.

Oğlak sonuçlara varmadan önce gerçekleri ve kanıtları arar

Gerçekleri isteyen Oğlak’ı kandırmak zordur. O doğuştan şüphecidir.

Duygulara dair gerçekleri tercih ediyorlar ve onları bir şeye ikna etmeye çalışıyorsanız… bunu ispat etmek için gerçek bir kanıtınız olmalı.

Söylentilere ilgileri yok ve sadece gerçekleri önemsiyorlar.

Oğlak bekletilmeyi sevmez!

Bekletilme işinde Oğlak anlayışlı değildir. İnanılmaz derecede düzenli ve son derece organizedirler. Onların oturup gün boyunca beklemek için zamanları yok…

Gidecekleri yerler ve insanlar sürekli olarak zamanlarını boşa harcamadıkları kişilerdir.

Oğlak’a ihanet edildiğinde, bağışlamak veya unutmak uzun zaman alabilir

Oğlak genel olarak, Ona ihanet edebileceğiniz eylemlere izin veren kişi değildir. Kendisi ihanet etmez ve kendisine de ihanet edilmesine izin vermez.

Uzun anılara sahip olma eğilimi gösterirler ve birileri güvenlerini kötüye kullandığında veya onları ciddi bir şekilde kırdıklarında, onları hayatlarından tamamen uzaklaştırabilir ve asla geriye bakmazlar.

Oğlak her şey için yüksek standartlara sahiptir

Yüksek standartlar peşindeki Oğlak burcu “telaşlı” veya “seçici” olarak adlandırılabilir, ancak Oğlak için bu sadece yüksek standartlara sahip olması gerektiği meselesidir.

Bu onların kariyeri, aşk hayatı ya da başka bir şey olsun… onlar her şeyde en iyisi olmaktan başka bir şeyi hedeflemezler.

Oğlak zeki ve son derece hesaplıdır

Bir Oğlak zekasını asla küçümsemeyin… Aşırı derecede açıktırlar ve her zaman rakiplerinin önünde birkaç adım ileride oluyorlar.

Önemli hayat kararları verirken sürekli hesap yaparlar ve daha sonra pişman olacağına dair aptalca bir karar vermek yerine, profesyonelliği tercih ederler.

Oğlak, çok ciddi ve iyi tavsiye vericidir

Oğlak iyi tavsiye verir. Sürekli olarak kendilerine arkadaşlarına ve sevdiklerine tavsiyede bulunurlar ve bunu yaparken de oldukça iyi olurlar.

Pratik ve problem çözme nitelikleri, bir nesneyi nesnel olarak değerlendirmelerine ve bu konuda ne yapılması gerektiği (ve yapılmaması gerektiği) konusunda gülünç derecede yararlı tavsiyelerde bulunmalarını sağlar.

Oğlak devrildiğinde, kalkar ve yoluna kaldığı yerden devam eder

Dirençli Oğlak, yaşamlarında türbülansla karşılaştıklarında, bu onları uzun süre etkilemez. Bunun üzerine sızlanmak ve şikayet etmek yerine, sadece hayatlarına geri dönüp ilerlemeye devam ederler.

Öznitelikli kararlılık özellikleri Oğlak kişiliğinde son derece kuvvetlidir ve sonuç olarak, istedikleri şekilde ilerleyebilmeleri için birkaç adım geri gitmeye izin vermeyecektir.

Oğlak burcu bazen çok sıkılır ve bunun hakkında konuşmayı reddeder

Zayıflığı gizleme Oğlak burcunun temel özelliklerindendir. Bazen Oğlak başı dertte iken yada zor zamanlar geçiriyor olsalar da etrafına bunu belli etmeyecek ve bunu dile getirmeyecek kadar güçlü ve bağımsız olabilirler.

Bazen çok inatçı olabilirler. Kendilerine yardım etmek için uzanmak yerine onların sessizlik içinde mücadele etmelerine izin verdiğiniz zaman size güvenir hale gelebilir ve o zaman yardımınızı kabul eder.

Oğlak’ın yeni insanlara açılması biraz zaman alabilir

Oğlak, çevresi içinde kimlerin olmasına izin verdiği konusunda dikkatli olabilir ve gerçekten açılmaya yetecek kadar rahat hissetmeleri zaman alabilir.

Güvenleri ve dostlukları kazandıktan sonra, oldukça açık sözlü olabilirler ve son derece sadık arkadaş olabiliyorlar.

Oğlak alaycı bir dile ve eleştiriye sahiptir

Oğlak burcunun mizah anlayışı son derece kuru ve acımasız alaycı olma eğilimindedir.

Bazıları şakalarını biraz garip bulabilirler, ancak mizah anlayışını “yakalayanlar” çoğu zaman onları düpedüz komik bulmaktadırlar.

Oğlak son derece sadık bir aşıkdır

Sadık aşık Oğlak, birisini taahhüt ettiğinde, bu taahhüdü ciddiye alırlar, zodyakların hepsinin içinde en sadık sevgililerdendir.

Bir ilişkinin zor zamanlarında savaşmaya isteklidirler ve kötü giden durumlarda bile sevdiklerinden hemen vazgeçmeyeceklerdir.

Oğlak, aşırı düşünür ve her şeyi analiz etme alışkanlığına sahiptir

Aşırı düşünen Oğlaklar, bazen kendilerini tamamen kontrol dışı bırakan şeyleri düşünmeye, analiz etmeye ve kendilerini stresle baş etme noktasına kadar gelmiş bulabilirler.

Her zaman ellerinden gelenin en iyisini yapmak için kendilerine çok fazla baskı uygulayabilirler ve bir tür hata yaptıkları konusunda endişeleri oluşabilir.

Oğlak’ın, arkadaşları etrafında ortaya çıkan çılgın ve eğlenceli yapıları vardır

Oğlak’ın eğlenceli ve çılgın tarafı belli etmeseler de hep vardır. Bazen insanlar Oğlak burcunu sıkıcı olarak düşünebilirler ancak bu insanlar muhtemelen onları çok iyi tanımamaktadır. Çünkü yakın arkadaşlarının etrafında oldukça çılgın ve vahşi olabilirler.

Oğlak burcunun bir araya geldiği zaman sizi tanımaması yüzünden geri durması onun çok soğuk oldukları yada iletişim kurmayı bilmedikleri anlamına gelmez.

Oğlak, kendine güven ve atılganlıktan etkilenir

Kendine güvenen aşıklar; Oğlak burcunun potansiyel bir partnere direnmek için zor bulduğu bir özellik varsa, hayatında istediklerinin peşinden gitmek isteyen, kendine güveni olan biridir.

Eğer dikkatlerini gerçekten çekmek istiyorsanız o zaman çantada keklik olmamalısınız ve ayağınız yere sağlam basmalı !!!

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Yengeç
27° 57' 46" R
Ay
Oğlak
11° 37' 28" R
Merkür
Aslan
24° 47' 23" R
Venüs
Aslan
10° 27' 14" R
Mars
Boğa
29° 31' 54"
Jüpiter
İkizler
12° 11' 11"
Satürn
Balık
19° 05' 14"
Uranüs
Boğa
26° 29' 17"
Neptün
Balık
29° 50' 50"
Plüton
Kova
00° 56' 33"
Chiron
Koç
23° 30' 59"
Lilith
Terazi
02° 18' 16"
True Node
Koç
09° 25' 29"
Son Güncelleme : 20/07/2024 07:30

Astroloji Gündemi

23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri 19 Mayıs 2024, Pazar 23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar Zihinsel aktiviteleriniz artacak, iletişiminiz güçlenecek ve yeni fırsatlar karşını... Devamını Oku >>