Koç Burcu

Koç Burcu

21 Mart - 20 Nisan

Koç Burcu Aylık Burç Yorumu

Haziran 2023

Koç Burcu

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, 4 Haziran'da Yay burcunda gerçekleşecek dolunay ile hayatınızın durağan ya da aynı düzlemde ilerleyen konularda bir fark yaratmak isteyebilirsiniz. Hem ek kazanç elde etmek hem de size iyi gelen işleri geliştirmek adına iyi bir dönem olabilir. Bugüne kadar edindiğiniz tecrübelerin, kurduğunuz ilişkilerin ve aldığınız derslerin neticelenmesi ve hayatınızda bir alan haline gelmesi sizin çabanızla ilişkili olacaktır. Bu motivasyonu korumayı başardığınızda hem fiziksel olarak daha iyi hissedeceğiniz planlar yapabilir hem de kendinize yeni bir yön belirleyebilirsiniz. Abartılı tepkiler haklıyken haksız duruma düşmenize neden olabilir. Özellikle hukuki süreçleriniz ya da görüşmeleriniz varsa bir zarara uğramamak adına olayı tüm açılarıyla değerlendirmeye çalışmalısınız.

Merkür ve Uranüs'ün Boğa burcundaki kavuşumu size bazı maddi sürprizler yapabilir. Plan dışı ödeme ve harcamalar gündeme gelebilir. Bu konuda kendinizi gereksiz risklerin ya da kahramanlıkların dışında tutmalısınız. Mali açıdan daha iyi konumda olmak ve bu durumu geliştirmek adına yeni çalışmalar yapabilir, destekler alabilirsiniz.

Venüs'ün Aslan burcuna geçmesiyle beraber özel ilişkilere olan ilginiz ve beklentileriniz yoğunlaşabilir. Duygusal açıdan enerjik hissedebilir, içinizden geçenleri paylaşacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Mutlu olmanın bir insana ya da bir olaya bağlı olmasının değil, kendi içinizde var olmasıyla mümkün olduğunu fark ediyorsunuz. Bu da hem bakış açınızı hem de çevrenize olan yaklaşımlarınızı büyük oranda değiştirebilir. Yeni bir ilişkiye başlamak, mevcut ilişkinizi bir adım ileriye götürmek, keyif alacağınız ortamları tercih etmek öncelikleriniz haline gelebilir. İş ve yatırım fikirleri, parasal konularda size sunulacak teklif ve destekler gündeminizi meşgul edebilir.

Merkür'ün İkizler burcuna geçişi ile birlikte daha sosyal ve dışa dönük bir ruh haliyle ilerleyebilirsiniz. Yoğun bir trafiğin içinde yer almak sizi pek çok imkanla ve insanla buluşturabilir. Düşüncelerinizi paylaşacağınız mecralarda bulunmak sizi motive etse de bu paylaşımları kimlerle yaptığınıza dikkat etmenizde fayda var. Dedikodu ve asılsız haberlere maruz kalmamak adına bu konuda daha tedbirli olmaya çalışmalısınız. Kendinizi geliştireceğiniz yeni alanlar keşfedebilir,görüşmeleri yapabilir, özellikle yakınlarınızla olan ilişkilerinizi destekleyecek konularla ilgilenebilirsiniz. Elektronik cihazlarınızın bakımı ya da yenilenmesi gibi durumlar gündeme gelebilir, araç sahibi olmak, ehliyet almak ya da ilgilendiğiniz bir alanda sertifikalı eğitim programlarına yönelebilirsiniz.

Plüton'un geri hareket ederek Oğlak burcuna gelmesiyle özellikle 2022 yılında kariyerinizle ilgili pürüzlerle ilgilendiğiniz zamanları hatırlayabilirsiniz. Eksiğinizin ve gerekliliklerinizin ne olduğunu biliyorsanız bunu kullanmak adına doğru bir zamandasınız. Eski ve işinize yaramayan konularda son kez vedalaşmalı ve bu defteri kapatmalısınız. İş kurmak, mevcut işinizi değiştirmek, teklifleri değerlendirirken bakış açınızı ve kriterlerinizi de buna göre belirlemek gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Kurallarınızı doğru belirlemek ve doğru görüşmeler yapmak için daha dikkatli olmanızda fayda var. Acele etmenin ya da pes etmenin size bir şey kazandırmayacağını unutmayın.

Satürn'ün Balık burcunda geri hareketine başlamasıyla kendinizi düşündüğünüz ve düşünmediğiniz zamanların ayrımı yapabilirsiniz. Neyin etkisi altında kaldığınızı daha iyi görebilirsiniz. Bu da sizi bir yanlıştan döndürebilir ya da iyi olmayı başardığınız bir konuyu geliştirmenizi sağlayabilir. Sosyal çevrenizi değiştirmeniz, hayattan beklentilerinizi düzenlemenizin yanısıra manevi olarak da size iyi hissettiren durumları tespit etmelisiniz. Fedakarlıklarınızın, iyi niyetli tavırlarınızın sizin beklediğiniz şekilde karşılık bulmadığını görebilir, bazı insanların sizinle ilgili düşmanlıklarını öğrenebilirsiniz. Kendinizi bir insana ya da olaya karşı olan düşüncelerinizle karşı karşıya getirmemek için kurduğunuz düzenin bozulmasına mahal verecek tutumlardan uzak durmalısınız.

18 Haziran'da İkizler burcunda gerçekleşecek yeniay ile birlikte sosyal ve mental açıdan daha iyi hissedeceğiniz, bu hisleri bir yatırıma ve fikre dönüştüreceğiniz gelişmeler söz konusu olabilir. Sosyal medya işleri, teknolojik konular ve ticari görüşmeler hız kazanabilir. Kendinizi yetenekli olduğunuz alanlarda parlatmak için konuşmalı ve projelerinizi ortaya çıkarmalısınız Emin olduğunuz her şeyi ilerletmek ve geliştirmek size hem sosyal açıdan hem de işinizle ilgili konularda büyük şans getirebilir.

21 Haziran’da Güneş’in Yengeç burcuna geçişi ile beraber kendinizi yeni bir düzene hazırlayabilirsiniz. Geçmişi olduğu yerde bırakarak yeni tecrübeler edinmek ve mutlu olacağınız bir alanda bulunmak adına girişimleriniz olabilir. Kendinizi hangi şekilde mutlu hissedecekseniz bununla ilgili çıkarımlarınızı daha iyi görebilirsiniz. Aile ortamında bulunmak, aile kurmak, ev sahibi olmak, ilişkilerinizi güçlendirmek adına iyi bir dönemdesiniz. Vazgeçmeniz ve devam ettirmeniz, yenilemez gereken durumlar netleşiyor. Hırslarınıza ya da duygusal iniş çıkışlarınıza hakim olduğunuz sürece bu durumu lehinize kullanabilirsiniz. Taşınma ya da ev içinde düzenleme yapmak gibi konularla ilgilenebilirsiniz, evinizde fazla olan eşyalarınızı ayıklamak hem hafiflemenizi sağlayacak hem de geri dönüşüm ya da ihtiyaç sahiplerine ulaşma fırsatı sunacaktır.

Merkür’ün Yengeç burcuna geçişi ile beraber aile içindeki konuşmalar ve gündemlerle ilgilenebilirsiniz. Çözülmesi gereken sorunlar, alınması gereken kararlarda aile bütünlüğünü öncelikli hale getirebilirsiniz. Yoğun duygular ve dürtüler içinde olduğunuzu düşünebilirsiniz. Duygusal hissetmek, geçmişte yaşadıklarınızın etkisini taşımak sizi ileriye götürmek alıkoyabilir. Bile bile bir hataya düşmek yerine ne hissettiğinizin ve nasıl bir durumun içinde olduğunuzun farkına varmalısınız. Hassasiyetinizi bunun için kullanmanız motivasyonunuzu da aile içi ilişkilerinizi de iyileştirecektir. Evrak işleri, işinizi ve yaşam koşullarınızı etkileyecek yer, statü değişiklikleri gibi konularda mantığınızın ağır basması sizin avantajınıza olacaktır. Güvende olduğunuzu düşündüğünüz yerlerle ilgili tereddütleriniz varsa bunlara kulak vermeli, halının altına atmamalısınız.

Motivasyon Sözü: “Kendi içinde hüküm süren ve tutkuları, arzuları ve korkuları yöneten kişi, bir kraldan daha fazlasıdır.”

Haziran 2023

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
İkizler
16° 00' 17" R
Ay
Oğlak
24° 22' 59" R
Merkür
Boğa
23° 18' 33"
Venüs
Aslan
01° 19' 41"
Mars
Aslan
10° 00' 41"
Jüpiter
Boğa
04° 39' 48"
Satürn
Balık
07° 06' 56"
Uranüs
Boğa
20° 31' 36"
Neptün
Balık
27° 31' 57"
Plüton
Kova
00° 04' 18"
Chiron
Koç
19° 03' 28"
Lilith
Aslan
16° 44' 27"
True Node
Boğa
03° 13' 51"
Son Güncelleme : 07/06/2023 02:30

Astroloji Gündemi

6 Haziran 2023 Salı Günlük Astroloji Olayları 6 Haziran 2023, Salı 6 Haziran 2023 Salı Günlük Astroloji Olayları Ay, Oğlak burcundaki yolculuğunu sürdürürken sorumluluk ve düzen odaklı olabiliriz. Projelerimizi somutlaştıracak, büyütüp, g... Devamını Oku >>