Koç Burcu

Koç Burcu

21 Mart - 20 Nisan

Koç Burcu Özellikleri

Koç burçları, zeki, kendine güvenen ve hırslı olmalarıyla bilinirler. Yaptıkları her işte iddialıdırlar ve düşüncelerini ifade ederken çevrelerindeki insanlar üzerinde etki bırakırlar. Bu nedenle ikna kabiliyetleri yüksektir.

12 burcun ilki olan Koç burcu Zodyak'ın başında yer alır. Güneş, her bahar bu burcu 20 Mart-19 Nisan tarihleri arasında ziyaret eder. Yıldız haritanızda Koç burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da pek çok gezegen yıl boyunca Koç burcundan geçerek onun yakıcı enerjisini harekete geçirdiği için bu burcun enerjisini anlamak önemlidir.

Hareketli ve enerjik oluşları ile tanınırlar. Ben egoları çok fazla gelişmiştir. BEN, onların aynası olmuştur adeta. Bu burçta doğanlar çok pratiktirler. Olaylar karşısında coşkularını gizleyemezler. Yaşam yolunda canlılıklarını ve atılganlıklarını yitirmeden heyecanla ilerlerler. Merak ettikleri konularda olabildiğince yaratıcılardır. Amaçları doğrultusunda ilerlerken, kendilerini eylemleri ile kanıtlamak isterler. Eğer Koç'lar girişimde bulunacakları zaman izleyecekleri rotayı ayrıntıları ile planlarsa, enerjik yapılarının da yardımı ile daha da üretken olabilirler. Bencilliklerinden kaynaklanan sabırsızlıkları ve söz dinlemez yaratılışları yüzünden zaman zaman güç durumlara düştükleri de olur. Böyle anlarda başladıkları işlerini sonuçlandırmadan bırakırlar. Konuşmaları abartılıdır, bazen gerçekleri değiştirerek anlatırlar. Kavrama yetenekleri fazla olan Koç'lar yaşam sahnesinin başrolünde olmayı tercih ederler. Aşırı kıskanç ve bağımsızlıklarına düşkün olurlar.

Elementi : Ateş

Niteliği : Öncü

Yönetici Gezegeni : Mars (savaş ve enerji gezegeni)

Rengi : Kırmızı

Taşı : Yakut, elmas, yeşim, garnet

Günü : Salı

Koç Burcu Özellikleri : Aktif, dinamik, insiyatif sahibi, hızlı, lider, yönetici

Koç Burcu Erkeği : Bir komutan edasında olabilir ve yönetme arzusu ruhunda vardır. Hızlıdır, bir süreci tamamladığında diğerine geçmekte zorlanmaz ancak her şeyi çabuk tüketen ve çabuk sıkılan bir yapıya sahiptir. Sakin ve sabırlı bir eş veya ortak ararlar.

Koç Burcu Kadını : Erkeksi özelliklere sahip, güçlü ve mücadeleci kadınlardır. Harekete geçmekten korkmaz, cesur ve girişimcidir. Ne istediğini bilir ve hızla kavuşmak ister. Sabırsız ve aceleci özellikleri hata yapmasına neden olabilir.

Tarzı : Canlı renkler, cesur kıyafetler, erkeklerde sert ve maço, kadınlarda ise erkeksi ancak seksi giysiler

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Baş ve Yüz

Anlaştığı Burçlar : Aslan, Yay, İkizler

Anlaşamadığı Burçlar : Aslan, Akrep, Kova

Olumlu Yönleri : Hızlı, girgin, rekabetçi, gözüpek, mert, güçlü, hevesli, kararlı, inatçı, çalışkan

Olumsuz Yönleri : Sabırsız, çocuksu, aceleci, tezcanlı, bağımsız, sert, açıksözlü

Gizli Tutkuları : Bir numara olmak

Güçlü Yanları : Cesur, kararlı, öz güvenli, coşkulu, iyimser, dürüst, tutkulu olmaları

Zayıf Yanları : Sabırsız, dengesiz, çabuk öfkelenen, saldırgan olmaları

Aşık Koç : Koç burcu ilişkilerinde herşeyden önce samimiyet ve dürüstlük arar. Yalandan, dolandan, dolambaçlı, karmaşık yollardan asla hoşlanmaz. Düşündüğünü olduğu gibi söyler, kırıcı olabileceğini hiç düşünmez. Göründüğü gibidir, yanıltmaz. İlişkilerde hızdan, çabuk sonuç almaktan hoşlanır. Olmayacağını anladığında kararını hemen verir, bir sonraki ilişkisine geçer. Meydan okumaktan ve rekabetten hoşlanır.

Anne Koç : Duygularını göstermekte zorlanır, duygusallık sergilemekten hoşlanmaz, kaçınır. Ancak eğlenceli, canlı, enerjik, oyuncu bir annedir. Çocuğuyla kısa ancak kaliteli zaman geçirmesini bilir. Çalışmaktan çocuğuna ayıracak zaman bulamayabilir.

Baba Koç : Şen, şakrak, eğlencelidir. Kız çocuklarının gözdesidir. Oğullarıyla futbol, konsol oyunlar vb her şeyi oynayabilir. İşkolik olabilir. Fazlasıyla açıksözlü olması, düşündüğünü olduğu gibi söylemesi çocuk kalbine sert gelebilir.

Çocuk Koç : Anne, babasını epeyce yorabilir. Ancak zekidir, muziptir, şeytan tüyü vardır. Fiziksel aktivitelere meraklıdır. Arkasından epeyce koşturabilir. Korkusuz, temkinsiz, sabırsız ve acelecidir.

Yükseleni Koç Burcu

19 Nisan 2024, Cuma Yükselen Yorumu

Güneş’in burcunuzdaki son günlerini isteklerinizin peşinde k......

Yükselen Koç Burcu Yorumunun Devamı

Günlük Koç Burcu

19 Nisan 2024, Cuma Günlük Yorumu

Yaşamsal konularda var olan kuşku ve kuruntularınızı tamamen ortadan kaldırmaya çalışmalısınız. Çevrenizdeki insanlarla aranızdaki problemleri çözüme kavuşturmanız gereken bir gün. Tavırlarınız konusu......

Günlük Koç Burcu Yorumunun Devamı

Haftalık Koç Burcu

15 Nisan - 22 Nisan Haftası Yorumu

Koç ve yükselen Koçlar yuvanız, aileniz, evinizle ilgili konular, halledilmesi gereken önemli meselelerle haftanızı başlatıyorsunuz. Bayram tatilinin ardından daha fazla evinizde vakit geçirmek ya......

Haftalık Koç Burcu Yorumunun Devamı

Aylık Koç Burcu

Nisan 2024 Ayı Yorumu

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Merkür'ün burcunuzda geri hareketi Nisan ayını hızlı ama bir o kadar da kontrollü bir şekilde başlatıyor. Duygularınız, düşünceleriniz kadar bunları if......

Aylık Koç Burcu Yorumunun Devamı

Yıllık Koç Burcu

2024 Yılı Yorumu

Yıla 3 Ocak tarihine dek sürecek Merkür Retrosu ile başlıyoruz. 11 Ocak tarihi itibariyle geleceğe dair tüm planlamalarınızı kalıcı ve istikrarlı bir şekilde hayata geçirebilirsiniz. Şuba......

Yıllık Koç Burcu Yorumunun Devamı

Koç, nasıl ücret alacağını bilen doğal bir liderdir

Koç bir liderdir. Koç, güçlü liderlik özelliklerine sahiptir ve bir durumun sorumluluğunu üstlenmeyi ve bir takımı zafere götürmeyi bilir.

İktidar pozisyonlarında gelişirler ve çoğu zaman bir patron olarak saygı görürler.

Koç, tehlike karşısında düpedüz korkusuz olabilir

Korkusuz Koç, pısırık değildir. İnanılmaz derecede güçlü, son derece dayanıklı ve tüm zodyakların en cesur işaretlerinden birine sahiptir.

Bazı şeyler yolunda gitmediğinde baskı altında kalmazlar ya da kaçmazlar. Meydan okumaya ve başa çıkmaya çalışırlar.

Koç öngörmek ve sonsuza kadar kendiliğinden olmak zordur

Spontan Koç, öngörülemeyen ve kendiliğinden olan taraflarıyla insanları parmaklarında sürekli tutmanın bir yolunu bulurlar.

Etrafında olmak, asla sıkılmayacağını veya eskimeyeceğini garanti eder, çünkü her zaman işleri karıştırmanın yeni yollarını bulurlar.

Koç son derece isyankar bir çizgiye sahiptir ve onlar kendi yollarını yapmaktan hoşlanırlar

Asi Koç, ne yapması gerektiği söylenmeyen hoş olmayan isyankar bir çizgiyle son derece bağımsız yaratıktırlar.

Paketin geri kalanını körü körüne takip etmekten ziyade, kendi yollarını yapmayı tercih ederler.

Koç düz ileri ve saçma için sıfır zamana sahiptir

Koç saçmalıktan nefret ediyor, insanlarla son derece dürüst ve doğrudan. Onlarla güvende olduğunuzu her zaman bilirsiniz ve sırtınızın ardında sizi kötülemezler.

Koç sonuna kadar sadıktır

Sadık Koç, sana sadakatini verdiğinde, ne olursa olsun arkanıza sahip olacağından emin olabilirsiniz.

Yakınınızda kalarak, işleriniz bitene kadar sizinle uğraşmaya veya ölmeye istekli olsa bile, hep yanınızda kalacak olan insanlardır.

Koç cehennem olarak kabul edilir ve seslerinin duyulmasını sağlarlar

Fikri Koç, fikirlerle doludur ve onları da tanıma konusunda korkmazlar.

Oldukça yumuşak ve açık sözlü olma eğilimindedirler ve başkaları tarafından sükunet içine gözünü korkutmayı reddederler.

Koç dünyadaki en tatlı kişi olabilir… ya da en kötü kabusunuz

Yarı Melek Yarı Şeytan Koç, genellikle çatışmalara ya da argümanlara başlamaz ve onlara iyi davranırsanız, karşılığında size bir şey göstermezler.

Ancak, onlara ihanet ederseniz ya da arkasından vurursanız, melodilerini değiştirmek için hızlı olabilirler ve size kendi ilacınızın dozunu vermekte tereddüt etmeyebilirler.

Koç ultra rekabetçi ve bir cehennem savaşmadan pes etmeyecek

Koç, Dövüş Ruhu rekabetçi özellikleri ve iyi bir nedenden dolayı iyi bilinir. Çok az sayıda eşleşecek “geri adım atma” türü olan sert rakiplerdir.

Onlara meydan okumaktan hoşlanıyorsanız, planınızı önceden yapmanız iyi olur, çünkü kolayca yere düşmezler.

Koç’un hassas bir kalbi var… onunla oyun oynamayın

Koç güçlü bir yaratık olabilir, ancak kalbin sorunları söz konusu olduğunda oldukça hassas olabilirler.

Kalbi kırıldıklarında, üzüntüden öfkeye kadar her duygu tarafından aşılabilir ve bir ilişkiden tam olarak hareket edebilmeleri için çok zaman alabilirler.

Koç sabırsız olabilir ve bekletilmeyi sevmezler

Bekleyen Koç, bazen inanılmaz derecede sabırsız olabilir ve başkalarının sürekli onları yavaşlatması gibi hissettiklerinde hüsrana uğrarlar.

Huzursuz bir kişiliğe sahipler ve her zaman hareket halindeler. Onlarla yetişemezsen, yapabilecek birini bulacaklar.

Koç burcu insanı ile takılmak eğlencelidir

Koç eğlencelidir. Birçok insan Koç ile takılmaktan hoşlanır çünkü etrafta dolaşmak çok eğlencelidir.

Enerjik ve coşkulu doğası sayesinde, en sıkıcı olayları bile mutlak bir eğlenceye dönüştürebilirler.

Koç, sıkıcı ve tekrarlayan rutinlerden nefret eder

Rutin içinde kapana kısılmış Koç’un, huzursuz özellikleri, sıkıcı, tekrarlayıcı ve “ruhları yıkıcı” görevlerle baş etmekte son derece zor bir zaman geçirebilecekleri anlamına gelir.

Her gün aynı şeyi yapmaya dayanamazlar ve her zaman çok fazla rutine düşmeme konusunda dikkatli olurlar.

Koç kısa sürede öfkelenebilir ve öfkelerini saklamakta tam olarak iyi değildirler

Düşüncesiz davranış, Koç kızgın olduğunda temelde etrafındaki herkes bunu bilir. Onlar hayal kırıklıklarını saklamakta çok iyi değiller ve hiçbir yerde, rantsız, çılgın bir manaya dönüşerek patlayabilirler.

Olumlu tarafta ise, ancak bu kadar çabuk üstesinden gelme eğilimindedirler ve çok uzun süre öfkelenmezler.

Koç son derece yetenekli ve gözlerini başarıya dikiyorlar

Başarmak için çabalamak, Koç’un büyük planları varsa kaçınılmaz bir sondur. Önce çabalar sonra planını uygular. Koç için sonuç mutlaka başarı olmalıdır.

Koç, cesur ve risk almaktan korkmuyor

Koç Risk Alır, kazanmak için oynuyor ve kendilerini paketin tepesine çıkarmak için risk almaktan korkmuyorlar.

Diğer işaretlerin korkuyla parçalanacağı ve “güvenli yol” almayı tercih ettiği durumlarda, Koç’un üstün güçleri vardır ve her şeyi cesaretle riske atmaya isteklidir.

Koç iyiliğe odaklanır ve kayıplarına dayanmaz

İyimser tutumda Koç’un kayıpları ve hataları üzerinde durmak için zamanı yoktur. Bazen kötü şeylerin gerçekleştiğini ve bununla ilgili hiçbir endişenin bunu değiştirmeyeceğini bilirler.

Bunun yerine, kazançlarını kutlamayı ve amaçlarına ve isteklerine odaklanmayı tercih ederler.

Koç, sürekli olumsuzluktan dolayı hayal kırıklığına uğrar

Sinirli Koç, hiçbir şey yapmayan ama sahip oldukları her bir fikri eleştiren ve delikleri delen aşırı derecede olumsuz insanlarla uğraşmak zorunda kaldığında hayal kırıklığına uğrar.

Kendilerini “yapabilecek” bir yaklaşımı hayata geçiren pozitif insanlarla kuşatmayı tercih ediyorlar ve kendilerini sürekli olarak aşağı çekmeye çalışan insanlardan uzaklaşırlar.

Koç, etrafındakilere ilham veriyor

İlham verici Koç’un saf duruş ve iyimserliği, genellikle çevrelerindeki insanlar için büyük bir ilham kaynağı ve motivasyon kaynağıdır.

Onların hırsı bulaşıcıdır ve arkadaşlarını sıkıcı hayattan daha fazla vasatlıktan kurtulmak için zorlamaya teşvik ederler.

Koç, sevgi söz konusu olduğunda ya hep ya hiç yoktur

Koç Aşık olduğunda, kalben düşme eğilimi gösterir. Onlar “ya hep, ya hiç” tür insanlar ve ilişkileri söz konusu olduğunda hiçbir istisna yapmazlar.

Sevginin yoğunluğunu tattığı zaman, son derece sadık sevgililer.

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Koç
29° 41' 43" R
Ay
Başak
08° 02' 55"
Merkür
Koç
17° 35' 39"
Venüs
Koç
17° 24' 53"
Mars
Balık
21° 12' 25"
Jüpiter
Boğa
21° 24' 40"
Satürn
Balık
15° 32' 33"
Uranüs
Boğa
21° 43' 46"
Neptün
Balık
28° 33' 21"
Plüton
Kova
02° 03' 40"
Chiron
Koç
20° 01' 29"
Lilith
Başak
22° 06' 55"
True Node
Koç
15° 36' 28"
Son Güncelleme : 19/04/2024 09:30

Astroloji Gündemi

19 Nisan 2024 Boğa Burcunda Güneş - Burçlara Etkileri 18 Nisan 2024, Perşembe 19 Nisan 2024 Boğa Burcunda Güneş - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar 19 Nisan'da Güneş burcunuzdan ayrılıp Boğa burcuna geçtiğinde durulmanın ve çalışm... Devamını Oku >>