Başak Burcu

Başak Burcu

24 Ağustos - 22 Eylül

Başak Burcu Özellikleri

Başaklar, analitik yetenek gerektiren konularda oldukça iyidirler. Matematiksel bakış açılarını özel hayatlarından iş yaşamına kadar hayatlarının her alanında kullanırlar. Düzenli ve planlı yaşamayı severler ve bunu yaşamlarının her alanında uygularlar. Anlama kabiliyetleri ve her şeye yeterli zaman ayırabilme konusundaki üstün başarıları nedeniyle sürekli bir adım önde giderler.

Zodyak'ın 12 burcundan altıncısı olan Başak burcunun döngüsü her yılın 23 Ağustos - 22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Başak burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Başak burcunu ziyaret ederek bu burcun toprak enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

Yönetici gezegeninizden dolayı hep bilgiyi ararlar. Zekalarını kendilerine yardımcı olan bir hizmetçi gibi görürler. Bu nedenle Başak burcunu tanımlayan sözcük 'İncelerim ' dir. Başak'lar çalışkan ve pratik insanlar olup, yaşamlarındaki en önemli konu İş' tir. Güvendikleri kişilere yardım etmeyi sevmelerine rağmen, inanmadıkları ve tembel olduklarını bildikleri kişilere karşı soğuk davranırlar. Yaşamları boyunca dinlenmeden çalışırlar. Onların dinlenme biçimi bile başkalarına yorucu gelebilir. Başak'ların yaşamda ayrıntılar arasında boğulma riskleri hep vardır. Böyle anlarda bile, kendi yöntemleri ile yaptıkları işlerde gelişigüzel şeyler bulunabileceğini kabul etmezler. Başaklar, genellikle kendilerini hiç kimseye kullandırtmazlar, sınırlarını belirleyerek 'hayır' demesini bilirler. Tutumlulukları bazen pintilik derecesindedir. İçli-dışlı olmayı sevmedikleri için, soğuk ve mesafeli bir görünüşleri vardır.

Elementi : Toprak

Niteliği : Değişken

Yönetici Gezegeni : Merkür (iletişim gezegeni)

Rengi : Mavi

Taşı : Safir, yeşim, mavi topaz, ametist

Günü : Çarşamba

Başak Burcu Özellikleri : Titiz, çalışkan, mükemmeliyetçi, eleştirel, detaycı, emektar, hizmet odaklı

Başak Burcu Erkeği : Akılcı ve pratik bir zekaya sahiptir. Dakiktir, çalışkandır, detaylara önem verir. Eleştirel ve titiz yönleri zaman zaman onu zorlayıcı kılabilir. Ancak hizmet odaklı yapısıyla yaşamınızda siz farkında olmadan hayatınızı kolaylaştıran kişidir.

Başak Burcu Kadını : Başak burcu kadınına bir şey beğendirmek oldukça zordur. En küçük kusur ve detayları görebilecek göze sahiptir. Bazen bu detaylar içinde çok fazla kaybolabilir. Seçim yapmakta oldukça zorlanır, kuruntu ve evhamlar geliştirebilir.

Tarzı : Temiz, net, hatasız kesimleri tercih eder, süsten, aksesuardan, frapanlıktan hoşlanmaz. Tarzı konusunda da mükemmeliyetçidir, kendi düşüncesi kadar başkalarınınki de önemlidir.

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Bağırsaklar

Anlaştığı Burçlar : Boğa, Oğlak, Başak

Anlaşamadığı Burçlar : Yay, Koç, Aslan

Olumlu Yönleri : Titiz, becerikli, zeki, dakik, kendini işine, evine, çocuklarına adayabilen, hizmet ruhu yüksek, çalışkan

Olumsuz Yönleri : Huzursuz, evhamlı, mükemmeliyetçi, eleştirel, seçici, takıntılı

Gizli Tutkuları : Kahraman olmak

Güçlü Yanları : Sadık, analitik, nazik, çalışkan, pratik olmaları

Zayıf Yanları : Utangaç, endişeli, aşırı yargılayıcı olmaları

Aşık Başak : Başak akılcı bir burçtur, fazla duygusallığı gereksiz bulabilir, mantığı, pratik zekası hep öndedir. Mükemmeliyetçi ve eleştirel yönleri ile son derece seçicidir. Doğru eşi bulmak için çaba sarfeder, Başak'ların evlenmesi kolay değildir. Sorumluluk duygusu oldukça yüksektir, üzerine düşen görevleri yerine getirir ancak karşısındakinden sürekli memnuniyetsiz tavrı, eleştirel bakışı eşini veya sevgilisini bıktırabilir. Çoğu zaman bunu elinde olmadan, dürtüsel şekilde yapar ancak yanlış anlaşılabilir. Zekası, kıvraklığı, becerikliliği ile Başak eşiniz hayatınızı kolaylaştırır. Ancak büyük bir aşk, tutku ve romantizm beklemek zordur.

Anne Başak : Çocuklarının emrine amadedir, çalışkandır, onlar için en mükemmelini ister, arar, yoktan var eder. Ancak beklentileri de oldukça fazla olabilir. Çocuğunu fazla eleştirebilir, zekasıyla baskı kurabilir, kontrolcü olabilir. Fazla evhamlı olması zaman zaman çileden çıkarabilir.

Baba Başak : Çalışkandır ve sorumluluklarına bağlıdır. Maceradan hoşlanmaz, evarasında mekik dokur. Çocuklarının hayatını kolaylaştıracak pratik dokunuşlar yapar. Duygusal olmaktan ziyade doğruları yapan, titiz, mükemmel baba olmak önemlidir.

Çocuk Başak : Güzel, narin ve hassastır, hassasiyeti onu hastalıklara da meyilli yapabilir, beslenme sorunları olabilir. Anne babayı uğraştırabilir. Ancak son derece pratik zekalı, temiz, titiz bir çocuktur. Mantıklı yaklaştığınız takdirde kuralları ve düzeni severler.

Yükseleni Başak Burcu

21 Ocak 2021, Perşembe Yükselen Yorumu

Uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konular gündeminiz......

Yükselen Başak Burcu Yorumunun Devamı

Günlük Başak Burcu

21 Ocak 2021, Perşembe Günlük Yorumu

Bugün işleriniz yavaş aksa da akşama doğru olan şifalı enerji size çok iyi gelecek. İlişkilerden yana şansınızın arttığını görebilirsiniz.......

Günlük Başak Burcu Yorumunun Devamı

Haftalık Başak Burcu

18 Ocak - 25 Ocak Haftası Yorumu

Haftanıza parasal konulara odaklanarak başlıyorsunuz sevgili Başak ve yükselen Başaklar. Bu hafta ve bir kaç gün parasal durumlar ve sevdiğiniz insanla bir araya gelmek, konuşmak gibi konuların üze......

Haftalık Başak Burcu Yorumunun Devamı

Aylık Başak Burcu

Ocak 2021 Ayı Yorumu

Sevgili Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar, bazı gerçekler ortaya çıkıyor ve bunların zaferini kazanıyorsunuz.2021 yılına girerken, kendinizi ve birçok zorluğu aştığınız 2020 yıl......

Aylık Başak Burcu Yorumunun Devamı

Yıllık Başak Burcu

2021 Yılı Yorumu

Bu yıl da gelişim süreciniz devam ediyor. Bazı değişiklikleri kabul etmekte güçlük çekseniz de kendinizi olayların akışına bırakmayı kabul ediyorsunuz. Hayatın size sunduğu deneyimlere karşı mesafe......

Yıllık Başak Burcu Yorumunun Devamı

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları