Başak Burcu

Başak Burcu

24 Ağustos - 22 Eylül
Aşk hayatınızı etkisi altına alan Jüpiter ve Oğlak burcunda konumlanan Venüs sayesinde duygusal bağlarınıza güvenebilir ve dengeli ilişkilerinizin tadını çıkarabilirsiniz. Venüs retrosu yüzünden duygularınızı açıkça ifade edemeseniz de mevcut ilişkilerinizi sağduyulu bir bakışla analiz etmenize yardımcı olacak. Ocak 2022 Mottosu

Başak Burcu Aylık Burç Yorumu

Ocak 2022

Başak Burcu

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, yeni yılın ikinci gününde Oğlak burcunda bir yeniay gerçekleşiyor. Üzerinizdeki baskıyı, onu kabul ederek kaldırıyorsunuz. Bu hayattan nasıl keyif alınır, çocuk sahibi iseniz onlara en çok nasıl fayda sağlanır gibi konuların üzerinde kafa yorabilirsiniz. İş hayatınızda öne geçmenizi sağlayacak birtakım fikirler ortaya atabilir, yaratıcı ve pratik fikirlerinizin ekmeğini yiyebilirsiniz. Bu süreç sizi vakit ayırmak anlamında fiziksel olarak yorsa da ilerleyen günler için önemli kazanımları da getirecektir.

Önceliği kendinize ve değerlerinize vermekten vazgeçmeyin. Aynı gün yönetici gezegeniniz Merkür Kova burcuna geçiyor. İş hayatınızda oldukça hareketli ve renkli günler yaşayabilirsiniz. Yaşanan sorunlara farklı çözümler geliştirebilir,yükünüzü hafifleten verimi arttıran çalışmalar yapabilirsiniz. Bu yaratacağınız fark sizi ön plana çekecek ve yeni sorumluluk alanları da getirecektir. Yoğunluğun etkisiyle sağlığınızı ihmal etmemeye özen göstermelisiniz. Zira 14 Ocak’ta Merkür’ün geri hareketi özellikle bu konuyla ilgili sorunları ortaya çıkarabilir, sizi zorunlu bir molaya çekebilir. Hem dinleneceğiniz hem de en az eksikleyapacağınız bir süreç yaşamak Retro döneminde size dinlenme fırsatı ve daha iyisini çıkarmak için planlama süresi vaat edebilir.

Uranüs 18 Ocak’ta Boğa burcunda ileri hareketine başlıyor. Yeni bir bakış açısı kazanmaya çalıştığınız, kimi zaman mental olarak bu konuda yetersiz olduğunuzu düşündüğünüz bazı olayların sonuna geldiniz. Özellikle kariyerinizi destekleyecek planlara hazırlıklı olmalısınız. Bu planlar beklenmedik anlarda ve şekillerde hayatınıza dahil olabilir. Kontrolü yitirdiğinizi düşünerek kendinizi geri çekmek yerine burada neler yapabileceğinize odaklanmalısınız. Uzak yerlere olan ilginiz ya da taşınma sürecinizi yeniden gözden geçirebilirsiniz. Size bu imkanı sağlayacak olan konu bir evlilik, ortaklık ya daolabilir. Her ne olursa olsun, büyük resmi artık daha net görecek ve buna uyum sağlayacaksınız. Zira aynı tarihte ay düğümlerinin de Boğa-Akrep hattına geçecek olması, duvarlarınızı yıkıp çevrenizi daha iyi bir şekilde görmenizi sağlayacaktır. Korkularınızdan sıyrılıyorsunuz, hafiflemenin keyfine odaklanmaya çalışın.

Güneş’in Kova burcuna geçmesi ve 23 Ocak’ta yönetici gezegeniniz ile kavuşumu, ayın başından beri süre gelenhayatınızı ve temponuzu sizin lehinize çevirebilir. Erteleme huyunuzun olmaması ve her şeyi pratik bir şekilde çözme becerinizin ekmeğini burada yiyebilirsiniz. Fikirleriniz ve yaptığınız çalışmalar sizi birkaç adım öne çıkarabilir, fark yarattığınız konularla ilgili yenibirlikleri yapabilir, terfi ve yer değişiklikleri ilgilenebilirsiniz. Takdir edildiğinizi görmek, sizi daha fazlasını yapmak konusunda daha çok heyecanlandıracaktır.

Mars’ın Oğlak burcuna geçmesiyle birlikte, 24 Ocak sonrasında özellikle duygusal dünyanızda sizi hareketli günler bekliyor. Hayatınıza yeni biri dahil olabilir, var olan ilişkilerinizle ilgili gündemleriniz hızlanabilir. Mantığınıza uyum sağlayan insanlarla bir arada olmanın keyfini süreceksiniz. Eğer çocuk sahibi iseniz, onların geleceğiyle ilgili düşüncelerinizi hayata geçirebilir ya da onlarla tatil planları yapabilirsiniz. Mental olarak yorgun gibi görünseniz de faal bir şekilde hayatın içine dahil olmak ve yeteneklerinizi ortaya koyacağınız bir sürecin içine giriyorsunuz. 29 Ocak’ta yönetici gezegeniniz Merkür’ün burada Plüton ile kavuşumu ise, aslında ne kadar güçlü olduğunuzu ve bunu geçmişe bakarak nasıl ispatlayacağınızı size anlatıyor. Bazı hataların geri dönüşü olmayabilir ama siz bu süreçte telafi etme, kendinizi ve ilişkilerinizi yenileme fırsatına erişebilirsiniz.

Motivasyon Sözü: “Mutluluk, bizi zorlayan kadere karşı kazanılan zaferlerin en büyüğüdür.”

Ocak 2022

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Kova
05° 28' 30" R
Ay
Akrep
04° 29' 47" R
Merkür
Kova
00° 46' 11" R
Venüs
Oğlak
11° 23' 10"
Mars
Oğlak
00° 41' 39"
Jüpiter
Balık
05° 43' 44"
Satürn
Kova
14° 42' 26"
Uranüs
Boğa
10° 50' 20"
Neptün
Balık
21° 14' 14"
Plüton
Oğlak
26° 44' 17"
Chiron
Koç
09° 02' 38"
Lilith
İkizler
21° 10' 39"
True Node
Boğa
29° 12' 03"
Son Güncelleme : 25/01/2022 14:50

Astroloji Gündemi

25 Ocak 2022 Salı Günlük Astroloji Olayları 25 Ocak 2022, Salı 25 Ocak 2022 Salı Günlük Astroloji Olayları Sabah erken saatlerde Ay’ ın Akrep burcuna geçmesiyle birlikte hareketli ve sürprizlerle dolu bir güne başlayabiliriz. Bugün... Devamını Oku >>