Başak Burcu

Başak Burcu

24 Ağustos - 22 Eylül

Başak Burcu Aylık Burç Yorumu

Temmuz 2024

Başak Burcu

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, 2 Temmuz'da Neptün'ün Balık burcundaki geri hareketiyle hayatınızdaki insanlar konusunda verdiğiniz kararları sorgulayabilirsiniz. Özellikle biten ilişkiler ve ortaklıklar, yön değiştiren arkadaşlıklar size yanlış yapmışsınız hissi uyandırdıysa bu sorgulamalar daha yoğun olabilir. Manipüle edildiğinizi, kolayca etki altında kaldığınızı ya da kendi kendinizi bu duruma düşürdüğünüzü fark edebilirsiniz. Önceliği kendi tutumlarınıza verdiğinizde, insanlardan beklentileriniz ve onlara yaklaşımlarınızda büyük bir değişime gidebilirsiniz. Bu sayede sosyal ve hukuksal alanda yaşadıklarınızı anlamlandırmak daha kolay olacaktır. Güvendiğiniz, vekalet verdiğiniz, düşünmeden destek olduğunuz insanlarla ilgili öğrenecekleriniz olabilir. Her insan hata yapabilir ama güvenmek bir hata değildir. Birine, bir koşula güvenip yarı yolda kaldığınız için kendinize yüklenmeyi bırakmalısınız. Gözünüzün açıldığını, olayların ve insanların ciddiyetini daha iyi anlayacağınız bir süreçte olduğunuzu unutmayın. Ortaklıklar, ticari konular hakkında riskli kararlardan uzak durmanızda fayda var.

2 Temmuz'da yönetici gezegeniniz Merkür'ün Aslan burcuna geçişiyle beraber bazı konularda konuşma isteğiniz artabilir. Haklarınıza, isteklerinize olan inancınız yükselebilir ve bunları gündemde tutabilirsiniz. Birbirini olumsuz yönde tetikleyen ilişkilerin farkına varmak, bunlarla ilgili değerlendirmeler yapmak adına olumlu bir dönemdesiniz. Yaşayacağınız zorlu ve can sıkıcı tecrübeler, sizden gizlenen konular, arkanızdan dönen işlerin ön plana gelmesiyle artık yeni kriterler ve beklentiler üzerinde durabilirsiniz. Özgüven, ilham, destek, cömertlik gibi kavramların yanlış kişilerle, yanlış niyetlerle heba olmaması için daha seçici ve özenli olmak isteyebilirsiniz. Kazancınızda ve özel hayatınızda bir sonraki adımı paylaşmak konusunda aceleci olmayın. Gözlem yapın, çalışın, hayatınızı etki altında kalmadan şekillendirin. Öne çıkmaya nasıl hazırladığınız, öne çıktığınızda karşılaşacağınız durumların habercisidir. Bazı eski ilişkilerle, işlerle ilgili haberler alabilirsiniz. Sizin için artık önemli olmayan, gerekli olmayan konulara zaman ayırmamanız gerektiğini bilmelisiniz.

6 Temmuz'da Yengeç burcunda gerçekleşecek yeniay ile beraber ideallerinizi, isteklerinizi gündeme getirebilir ve çalışmaya başlayabilirsiniz. Hayatın zorlu yanlarına olan bakış açınızı değiştirmek adına bu süreci iyi ve akıllıca kullanmalısınız. Duygularınızın sizi manipüle etmemesi, başkaları tarafından da suistimal edilmemesi için bu önemli olacaktır. Hayallerinize giden yolu işlemek, kişisel gelişim, yeni bir sosyal çevre, yeni sorumluluk ve hedefler beraberinde yeni kazanımları da getirebilir. Maddi ve manevi açıdan özgüvenli olacağınız, kendinizi yeterli bulacağınız gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu da insanlara, ilişkilere olan bakış açınızı büyük ölçüde değiştirecektir. Korkarak, çekinerek, kendinizi kontrol ederek hareket etmek yerine yine kendi halinizde ama daha özgür ve enerjik bir versiyonla hayata karışabilirsiniz. Parasal konularda kendi çabalarınız kadar sizi destekleyecek insanların da önemli etkisi olabilir.

11 Temmuz'da Venüs'ün Aslan burcuna geçişi ile beraber içsel olarak rahat edeceğiniz, kendinize daha özenli davranabileceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Yoğun temponun, koşturmanın, planlar yapmanın yanı sıra dinlenmeye ve kendinizi dinlemeye de fazla ihtiyacınız olduğunu görebilirsiniz. Bu ihtiyacı karşılamaya çalışmak, ruhsal olarak daha dinç ve sağlıklı olmanıza ve çevrenizin ilgisini çekmenize yarayabilir. Eski ve yeni ilişkiler gündeminizde yer bulabilir. Ne hissettiğinizden ve neyi sürdürmeniz gerektiğinden emin olacaksınız. Bu da ilişkilerle ilgili gündemi sonuçlandırmanıza yardım edecektir. Gönüllülük faaliyetleri, yardımlaşma, paylaşma, kişisel bakım, psikoloji, ibadetler ve ruhsal alışkanlıklara daha yatkın olabilirsiniz. Bu konularda yapılan çalışmalara katılabilir, kendi tecrübelerinizi aktaracağınız platformlar hazırlayabilirsiniz. Çevrenize olan ilgi ve duyarlılığınızı kendinize de yöneltebilirsiniz. Geri planda kalmanın bazı hazırlıklar ve işler konusunda size yardımı dokunabilir. Araştırma ve geliştirme çalışmaları, organizasyon oluşturma, ticari faaliyetler konusunda eğitim alma, gündelik yaşantınıza vesüreçlerinize yenilik katma gibi konulara kafa yorabilirsiniz. İş ve duygusal yaşantınıza yön veren gelişmeler yaşayabilirsiniz; emin olmadan ve emin olduktan sonra da sadece belli kişilerle konuşmanızda fayda var. Kimin dost kimin düşman olacağını ayırt etmeniz gereken bir dönemdesiniz.

20 Temmuz'da Mars'ın İkizler burcuna geçişiyle beraber çalışma temponuz ve bulunduğunuz ortamlarda hareketlenebilir. Emek vermek kadar bunun şekline, sonuçlarına, geri dönüşlerine ve etkilerine de önem vermelisiniz. İş koşullarınızın ya da kapsamınızın değişmesi, yeni sorumluluklar almanız, sözlü ve yazılı becerilerinizi kullanmanız gündeminizde olabilir. Çok sayıda insanla muhatap olabileceğiniz için iletişim kurallarının önemi daha da artacaktır. Kendi tepkilerinizi kontrol edebildiğiniz gibi karşınızdaki insanların tepkilerini de doğru anlamanız önemli olacaktır. Bu sayede, ayağınıza gelen fırsatları anlık öfkeyle, yanlış anlaşılmalarla gölgede bırakma ihtimaliniz kalmaz. Gelişmek, yeni adımlar atmak, farklı sektörler ve konulara ilgi duymak, becerilerinizi kullanmak isteyebilirsiniz. Bunun için çokça fırsatınız ve enerjiniz olacaktır. Bunları doğru kullanmaya, doğru yansıtmaya özen gösterin. Emeklerinizin karşılığını görmek, kendinizi göstermek adına önemli bir dönemdesiniz. Fiziksel ve mental açıdan güçlü olmanız,kazalarına, araç gereç kullanımına dikkat etmenizde fayda var. Sağlık koşullarınızı zorlamamak için güvenliğe, kontrollere önem vermelisiniz. Ev vearasındaki dengenin önemli olacağı bir süreçtesiniz. Sabrınızın zorlandığını, üzerinize çok gelindiğini düşünerek fevri çıkışlar yapabilirsiniz. Dinlenmeye, evinizin ve ailenizin ihtiyaçlarına zaman ayırmanız bu durumu kolaylıkla aşmanıza yardımcı olabilir.

21 Temmuz'da Oğlak burcunda gerçekleşecek dolunay ile beraber Haziran ayını sizin için önemli kılan bazı gündem maddelerinizi değerlendirebilirsiniz. Duygularınız, hayattan beklentileriniz, çabalarınız sonuç verebilir. Bu konularda daha net olacağınız, artık ne istemediğinizi bilerek hareket edeceğiniz bir sürece girebilirsiniz. Yaşadığınız zorlayıcı ya da kısıtlayıcı konuları bir son olarak görmekten vazgeçiyorsunuz. Her zaman fayda beklentisi ve arayışında olsanız da, bu kez bunu farklı yerlerde ve farklı şekillerde yapmanız gerektiğini kabul edebilirsiniz. Keyfinize, ailenize, sevdiklerinize, sizi mutlu eden konulara önem vermenin ne derece etkili olduğunu görebilirsiniz. Bunu yapmadığınız zamanları düşünerek kendinize yeni bir hayat planı oluşturabilirsiniz. Maddi ve manevi açıdan uzun vadeli, sonuç odaklı olmak isteyebilir, ailenizden gelen destekle ya da kendi çabalarınızla büyüme yoluna girebilirsiniz. Duygusal konularda bir adım atmak isteyebilir ya da size atılan adımlara karşılık vermeyi düşünebilirsiniz. Hissettiklerinize bir yabancı gibi bakmayı bırakıyorsunuz.

22 Temmuz'da Güneş'in Aslan burcuna geçişiyle beraber hayatınızda yeni bir düzene geçebilirsiniz. Kendi halinizde kalmak, iç dünyanıza dönmek, meseleleri etki altında kalmadan incelemek ve değerlendirmek adına olumlu bir süreç olabilir. Bunu çaresiz bir yalnızlık olarak görmemek sizin en büyük avantajınızdır. Meşguliyetlerinizin neticelerini, bıraktığı etkileri fark ederek ne yapacağınız yapmayacağınız konusunu netleştirebilirsiniz. Arka planda yürütülecek işler, gündemler olabilir. Saklı tutmak güvenlik açısından önemlidir; kime güveneceğinizi iki kez, hatta belki üç kez düşünmeniz gereken bir dönemdesiniz. Dost ve düşman ayrımına gidebileceğiniz, bazı ilişkileri sonlandırıp hayatınıza odaklanabileceğiniz etkiler altındasınız. Bu size bir iyileşme getirebilir. Ertelediğiniz işlere ve duygulara zaman ayırmak ruhunuza iyi gelecektir. Fiziksel sağlığınız, duygusal yaşantınız ve hayatınızla ilgili yenilikçi, ileriye dönük kararları uygulamaya alabilirsiniz. Yardım faaliyetleri, destekler, çocuklarla ilgili konular gündeminizde yer bulabilir.

26 Temmuz'da yönetici gezegeniniz Merkür'ün burcunuza geçişiyle beraber iletişim becerilerinizi kullanacağınız yeni ortamlar ve konular keşfedebilirsiniz. Gündeminiz yoğun olabilir. Zaten aktif olan zihninizden geçenler artabilir, bunları uygulama aşamasına geçebilirsiniz. Becerilerinizi ve donanımızı ortaya koyacağınız işler yapabilirsiniz. Görüşme, anlaşma, işbirliği, ortaklık gibi konulara açık olduğunuz bir dönemdesiniz. Sorumluluğu tek başınıza almamalı, paylaşmayı ve güvenmeyi öğrenmelisiniz. Bunu deneyimlemek için karşınıza çokça fırsat çıkabilir. İnsanlara olan yaklaşımlarınızda daha yapıcı olmaya özen gösterdiğinizde, eleştirileriniz zarar değil fayda getirebilir. Kendinizi iyi ifade etmek adına olumlu bir dönemdesiniz; farkındalığınızın yüksek olmasını da fırsat bilerek iyi, sonuç odaklı, kazançlı, mutlu edecek bir tarzda hareket etmelisiniz.

26 Temmuz'da Chiron'un Koç burcunda geri hareketine başlamasıyla girişimlerinizin, düşüncelerinizin istediğiniz gibi sonuçlanmaması daha üzücü olabilir. Kendinizi kapatmak yerine sizi açabilecek insanlara ve imkanlara odaklanmalısınız. Ruhsal olarak iyileşmeniz gereken konularda daha fazla direnç göstermemelisiniz. Geçmişin olumsuz tecrübelerini, sadece ders çıkarmak için aklınızda tutun. Haklarınızı bilmek, almak adına bir çabanızın olması gerektiğini unutmayın. Hayatın bekleyenlerle değil, hareket edenlerle daha çok ilgili olduğunu bilmelisiniz. Ekonomik koşullarınızı iyileştirmek için bulduğunuz yöntemler gibi, içsel dengenizi de iyileştirecek yöntemler bulmalısınız. Bu konuyu ertelemenin ya da değersizleştirmenin daha ağır sonuçlarını yaşamamak için, retro dönemini farkındalık telafisi olarak görmelisiniz. Ağır ilerlediğini düşündüğünüz süreçlerin size zaman ve fırsat kazandırdığını anlayacaksınız. Alacaklarınızın ihtiyacınız olduğu anda gelmesi sizi rahatlatabilir.

Motivasyon Sözü: “Hayallerinizin peşinden koşun. Bir gün mutlaka yorulacaklardır.”

Temmuz 2024

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Yengeç
24° 00' 05" R
Ay
Akrep
17° 11' 34" R
Merkür
Aslan
20° 03' 03" R
Venüs
Aslan
05° 21' 06" R
Mars
Boğa
26° 38' 17"
Jüpiter
İkizler
11° 21' 46"
Satürn
Balık
19° 12' 37"
Uranüs
Boğa
26° 20' 27"
Neptün
Balık
29° 52' 55"
Plüton
Kova
01° 02' 25"
Chiron
Koç
23° 29' 08"
Lilith
Terazi
01° 50' 39"
True Node
Koç
09° 57' 27"
Son Güncelleme : 16/07/2024 03:50

Astroloji Gündemi

23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri 19 Mayıs 2024, Pazar 23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar Zihinsel aktiviteleriniz artacak, iletişiminiz güçlenecek ve yeni fırsatlar karşını... Devamını Oku >>