Başak Burcu

Başak Burcu

24 Ağustos - 22 Eylül

Başak Burcu Aylık Burç Yorumu

Haziran 2023

Başak Burcu

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, 4 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşecek dolunay bugüne kadar sabrınızın ve iyi niyetinizin boşuna olmadığını size gösterebilir. Doğru ve dürüst bir yaklaşım sergilediğinizde kazananın her zaman siz olacağını bir kez daha deneyimleyebilirsiniz. İnisiyatif almaktan korkmadığınız, seçim yaparken kriterleri daha iyi görüp analiz ettiğiniz bir dönemdesiniz. Aile İçi ilişkiler ve işinizle ilgili sorunları ortak paydada tutmak yerine her şeyin yerini ve sınırını ayırt etmelisiniz. Bunu yapmaya meyilli olduğunuzda bir değişimin, yeniliğin ve herkesi etkileyen kararların öncüsü olabilirsiniz.

Merkür ve Uranüs’ün Boğa burcunda bir araya gelmesi sizi cesaretlendirip bir atılım yapmanız konusunda destekleyebilir. Farklı olana, kontrolünüz dışındaki olaylara yönelmeye başlayabilirsiniz. Riskleri ve fedakarlıkları kendinize çeviriyorsunuz. Ani seyahatler,teklifleri ya da fikirlerle ilgilenebilirsiniz. Bunları değerlendirmek için yeterince zamanınız ve bilginiz olduğu gerçeğinden şüphe etmemelisiniz.

Venüs’ün Aslan burcuna geçmesiyle beraber kendi kendinize yetebilmenin gururunu bir kez daha yaşayabilirsiniz. Yanlış arkadaşlıklardan, size zarar veren alışkanlıklarınızdan, harcamalarınızdan ve düzeninizden vazgeçebilirsiniz. Görünmek kadar görüntüyü nasıl doldurduğunuz olduğunu düşünebilirsiniz. Bunun için kendinizi geliştireceğiniz alanlara yönelebilir, yeteneklerinizi kullanacağınız çalışmalara başlayabilirsiniz. Kenara çekilmiş olmak çevrenizdeki insanların gerçek niyetlerini ve yaptıklarını daha iyi görmenizi sağlayabilir. Bu da size zor ve toksik konuları terk etme fırsatı, cesareti verecektir. Sağlığınızı riske atmamak için stresinizi, enerjinizi doğru yönetmeniz gerektiğini unutmayın.

Yönetici gezegeniniz Merkür’ün İkizler burcuna geçmesi yetiştiğiniz ve çalışmalar yaptığınız alanlarda daha etkin bir sistem kurmanıza yardımcı olabilir. İş görüşmeleri, kendi fikirlerinizden birkurmak, sosyal medya ve yazı işleri gibi konulara fazlasıyla kafa yorabilirsiniz. Aynı anda birçok alanda yer almak, birçok işi takip etmek sizi daha öncesinde yorduysa bundan dersler çıkararak ilerlemelisiniz. Tavırlarınız ve çalışma stiliniz değiştiğinde işinizle ilgili sonuçlanmaların da değişeceğini bilerek hareket ettiğinizde her şeye zamanınız ve azminiz yetecektir.

Plüton’un geri hareketini Oğlak burcunda sürdürmeye başlamasıyla birlikte ikili ilişkilerle ilgili konulara yeniden eğilebilirsiniz. Sevginizi göstermediğinizde, sevme şeklinizi karşı tarafa anlatamadığınızda ya da bu konuda fazla baskın olduğunuzda işlerin yolunda gitmediğini kabul etmelisiniz. Kendi yasalarınızın dışına çıkmalısınız. Bu şekilde sürdürdüğünüz ilişkilerin şu an hayatınızda olmadığını, mutlu olmak için başka yerlere odaklandığınızı düşünmelisiniz. Kendinizi bir bölünmüşlüğün ya da stresin ortasında bırakmak yerine tutumlarınızı geliştirmelisiniz. Maddi gelire dönüştürmek istediğiniz bazı işler veya hayalleriniz varsa bunlar için önemli ve belki de son bir şans yakalayabilirsiniz, adım atmaktan ve adım attığınız yolu geliştirmekten vazgeçmeyin.

Satürn'ün Balık burcundaki geri hareketiyle kendinizi hangi konularda geri plana attığınızı daha iyi görebilirsiniz. Bu konuda bir atılım yapıp davranışlarınızı ve ilişkilerinizi düzenleme, gerçekleri konuşma yoluna gittiyseniz retro sürecinde bunu nasıl geliştireceğinizi düşünebilirsiniz. İnsanlarla ilişki kurmak,yapmak ve bir paydada bulunmak adına çaba gösterirken bunu bir kaçış olarak yapıp yapmadığınızı anlayacaksınız. İşinize ve hayatınızdaki insanlara özen gösterirken aynı özenin size sunulmadığını fark ettiğiniz durumlarda geri adım atmak üzere hazırlanabilirsiniz. Kendinize yeni bir savunma mekanizması oluşturacağınız bu süreçte bazı yanlış anlaşılmalardan doğan düşmanlık ve küslükleri de sonlandırabilirsiniz.

18 Haziran'daki İkizler yeniayı hedeflerinizin ne olduğunu, ne yönde ilerlemeniz gerektiğini size bir kez daha hatırlatabilir. İş kurmak, eğitimini aldığınız alanlarda çalışmalar yapmak, sosyal mecraları kullanmak adına iyi bir dönem olabilir. Popüler ve insanların odağında olacağınız bir süreçtesiniz. Bu ilgiyi kullanarak kendinizden daha çok söz ettirecek çalışmalarınızı sunabilirsiniz. Hem duruşunuzla hem deyapma potansiyelinizde sosyal açıdan da önemli arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Güneş’in 21 Haziran’da Yengeç burcuna geçmesiyle beraber hem eski dostlarınız hem de yeni arkadaş çevrenizle yoğun ve keyifli bir sosyal yaşantıya dahil olabilirsiniz. İşlerinizden, hayat telaşınızdan arda kalan zamanı değerlendirmek için bu dönemi kullanmalısınız. Haberleşmek, birbirini desteklemek sizi ruhsal olarak daha iyi hissettirecektir. Yapıcı ve sempatik tavırlarınız dikkatlerden kaçmayacaktır. Bu da sizin toplumda tutunmanızı, fikirlerinizi işlemenizi ve kalıcı hale getirmenizi sağlayabilir. Sosyal sorumluluk projeleri, bireysel çalışmalarınız, dijital mecralarla ilgili işleriniz hız kazanabilir ya da bu alanlarda üretkenliğinizi ortaya koyabilirsiniz. Kabuğunuza çekilmek yerine kabuğunuzu değiştirmek adına iyi bir zamandasınız. Bu hareketliliği bir berekete dönüştürmek özgüveninizle ve edindiğiniz yeni idealler, yeni alışkanlıklarla mümkün olacaktır.

Yönetici gezegeniniz Merkür’ün Yengeç burcuna geçmesi size geleceğinize dair bazı planlar yaptırabilir. Kariyerinize ve beklentilerinize ne kadar önem verirseniz o kadar sonuç alabilirsiniz. Kendinizi bu adamak ve çalışmak için iyi bir zamandasınız. Güvenli ve sakin bir düzenin içinde olmak sizi besleyebilir. Bunun kalıplarını ya da yerini değiştirmekten çekinmemelisiniz. Bu sayede hem olumsuz dürtülerden kurtulabilir hem de yeni fikirler üretme potansiyelinizi arttırabilirsiniz. Danışmanlıklar, kadınlarla ilgili işler ve projeler, görüşmeler gündeminizde yer tutabilir. Birçok ortamda bulunabilir, yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Kendinize buna kapatmamalısınız. Ailenizin, aile gibi gördüğünüz arkadaşlarınızın size desteği bu durumu daha iyi hale getirmenize yardımcı olabilir. Bir seçim yaparken başka bir şeyden vazgeçiyorsunuz. Seçimlerinizi, vazgeçtikleriniz için üzülmeyecek şekilde yapmayı öğreniyorsunuz.

Motivasyon Sözü: “Bir kez mağlup olmak, zirveye ulaşmak için sonsuz bir mücadele için sebep bulmaktır.”

Haziran 2023

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
İkizler
16° 01' 05" R
Ay
Oğlak
24° 35' 13" R
Merkür
Boğa
23° 19' 43"
Venüs
Aslan
01° 20' 28"
Mars
Aslan
10° 01' 10"
Jüpiter
Boğa
04° 39' 58"
Satürn
Balık
07° 06' 56"
Uranüs
Boğa
20° 31' 38"
Neptün
Balık
27° 31' 58"
Plüton
Kova
00° 04' 17"
Chiron
Koç
19° 03' 30"
Lilith
Aslan
16° 44' 32"
True Node
Boğa
03° 13' 46"
Son Güncelleme : 07/06/2023 02:50

Astroloji Gündemi

6 Haziran 2023 Salı Günlük Astroloji Olayları 6 Haziran 2023, Salı 6 Haziran 2023 Salı Günlük Astroloji Olayları Ay, Oğlak burcundaki yolculuğunu sürdürürken sorumluluk ve düzen odaklı olabiliriz. Projelerimizi somutlaştıracak, büyütüp, g... Devamını Oku >>