Terazi Burcu

Terazi Burcu

23 Eylül - 23 Ekim

Terazi Burcu Özellikleri

Teraziler oldukça hassas ve duygusal kişilerdir. Diğerlerinin duygusal ihtiyaçlarını iletişim kurmasalar da anlarlar ve buna göre hareket edebilirler. Teraziler diplomatik kişilerdir. Kişiler arası problemlerde, probleme iki tarafın da duygu ve düşüncelerini dahil ederek değerlendirme yaparlar.

Zodyak'ın 12 burcundan yedincisi olan terazi burcunun döngüsü her yılın 23 Eylül - 22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Terazi burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Terazi burcunu ziyaret ederek bu burcun hava enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

Kararsızlıkları ile ünlü cazibe sembolü karşınızda duruyor. Nedenini bilmediğiniz bir çekim gücü etkisi altına girdiğinizi fark ettiğinizdeişten çoktan geçmiş olacaktır. Onların büyülü bir havası vardır. Ritmik hareketleri ile dans eder gibi bir yaşam sürer. Onun yanında kızgınlıklarınız yok olur. En sinirli anınızda bile sizi regüle etme yeteneğine sahiptir. Üstelik, tartışmayı sevmesine rağmen; bu kadar ustalıkla konulara hakim olup, sonrada sesini hiç yükseltmeden zaferini ilen eden çok az kişi vardır. Bir Terazi bunu başarır. Sizin kılıç salladığınız ortamlarda, o; gülücüklerini, zarafetini ve öpücüklerini gönderecektir. Kafasında müthiş bir denge vardır. Onun ne düşündüğünü bilemezsiniz. Uyumlu ve sevecen yapısının altında gizli bir güç vardır. Bulunduğu ortamları çok çabuk inceler ve gizli detayların nerede saklı olduğunu bulmaya çalışır. Konuya hakim olmak için deliler gibi çalışmak ve kendini harap etmek yerine, keskin görüşlerini ve doğru mantığını kullanacağı ortamları seçer. Başarılı olmak için imkansızlığı değil, kendini yüceltecek elle tutulur konular üzerinde uyumlu bir sessizlikle çalışır. Yaptığı işlerin doğruluğuna inandığı halde, onay beklemekten de kendini alamaz. Onu tenkit etme gibi bir şansınız asla olamaz. Böyle bir şeye kalkıştığınız taktirde; size tüm zarafetiyle gülümseyecek, önerilerinizi can kulağıyla dinleyecek ve sonunda kibarca teşekkür ederek sizden uzaklaşacaktır. Fakat bir daha asla sizin fikrinizi sormayacaktır. Gülümseyen çehresinin altında müthiş bir ego gizlidir, aşk ve sanat onun yaşam öğeleridir. Dünyada her şeyden vazgeçebilir, fakat kişiliğini besleyen ve duygusallığını yansıtan soyut kavramlarından vazgeçemez. Akıl, mantık, aşk işte karşınızda her şeyiyle özel bir kişi duruyor. Onun terazilerinin kefesinde yer almak istiyorsanız, belli standart ölçülerin çok üstünde olmanız gerekir. Kolay bir insan olmadığını şimdiden hatırlatırız.

Elementi : Hava

Niteliği : Öncü

Yönetici Gezegeni : Venüs (güzelliğin, lüksün ve aşkın gezegeni)

Rengi : Petrol Yeşili

Taşı : Safir, inci, mercan, aytaşı

Günü : Cuma

Terazi Burcu Özellikleri : Adil, eşitlikçi, dengeli, uyumlu, sakin, sabırlı, akıllı, kibar

Terazi Burcu Erkeği : Sakin, uyumlu görüntüsünün ardında ne istediğini iyi bilen ve dominant bir yapısı vardır. Huzur onun için önemlidir. Sanata düşkündür. Keyif aldığı konularda para harcamayı sever. İlişkisinde denge ve eşitlik bekler.

Terazi Burcu Kadını : Zarafeti ve güzelliğiyle dikkat çekicidir. Akıllı ve sabırlıdır, çatışmadan hoşlanmaz, dengeli, uyumlu bir birliktelik arar. Gizli mükemmeliyetçi bir yönü vardır. Politik ve kibar tutumu ve davranışlarıyla takdir toplar.

Tarzı : Zarif, kibar, rafine zevkleri yansıtan hoş giysiler, pastel renkler, hafiflik, uçuşan etek veya elbiseler, nadide kumaşlar, marka ve tasarım giysiler, aksesuarlar.

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Böbrekler

Anlaştığı Burçlar : Başak, Boğa

Anlaşamadığı Burçlar : Koç, Yengeç, Oğlak

Olumlu Yönleri : Akılcı, mantıklı, dengeli, uyumlu, adil, zarif, kibar, nazik, sanatçı ruhlu, hoş, efendi

Olumsuz Yönleri : Zevklerine, keyfine düşkün, üşengeç, uykucu, kararsız, manipülatif

Gizli Tutkuları : Sevmek ve sevilmek

Güçlü Yanları : Dayanışmacı, diplomat, zarif, tarafsız, sosyal olmaları

Zayıf Yanları : Kararsız olmaları, çatışmadan kaçmaları, kendilerine acımaları

Aşık Terazi : Terazi için uyum ve dengeler her şeyden önemlidir. Kendini ve karşısındaki sürekli tartar, en doğru ve en uygun adımı atmaya çalışır. Yalnız olmayı asla istemez. Bir Terazi'nin hayatında her daim birisi vardır. Aşk ve sevgi ön plandadır ancak akılcı ve mantıklı davranır. Stratejik, planlı hareket edebilir. İşbirliğine her zaman açıktır, orta yolu her zaman arar. Sanatçı ruhunu tatmin eden kişilerden hoşlanır. En tahammül edemediği şey haksızlık, eşitsizlikdir. Karşınızda haklı gördüğü herkesi savunabilir. Terazi sevgiliniz veya eşiniz varsa kimsenin hakkını yemeyin zira sevgili veya eş demez kim haklıysa onu tutar. Özgürlüğüne düşkündür, zarafetine aldanıp zayıf olduğunu asla düşünmeyin, akılcı, yönlendirici, baskın bir karakterdir.

Anne Terazi : Çocuklarına karşı son derece adildir, birden fazla çocuğu varsa hepsine aynı oranda sevgi ve şefkat göstermek için çırpınır, eşitlikçi ve adil bir yaklaşım sergiler. Çocuğunu sanatsal aktivitelere yönlendirebilir. Çocuğuyla dengeli ve uyumlu bir ilişki kurmak onun için önemlidir, bağırıp çağıran, cezalandıran bir anne değildir, sorunlara akılcı ve barışçıl çözümler getirmeye çalışır.

Baba Terazi : Herkesin gözdesidir. İlişkileri yönetmede usta olan baba Terazi çocuğuyla ilişkilerini de yönetmekte zorlanmayacaktır. Duygusal olmak yerine mantıklı yaklaşacak, açıklamalar getirerek ikna gücünü sonuna dek kullanacaktır.

Çocuk Terazi : Sosyal bir çocuktur. Daha çok küçük yaşta karşı cins ilişkileri ilgisini çeker, dolayısıyla nasıl göründüğü, nasıl giyindiği, saçları vb önemlidir. Her daim bakımlı ve güzel görünmek ister. Estetik yönleri güçlüdür, sanata meraklıdır.

Yükseleni Terazi Burcu

21 Haziran 2024, Cuma Yükselen Yorumu

Kendinizi dış dünyada ifade ederken daha güçlü hissetmeye ba......

Yükselen Terazi Burcu Yorumunun Devamı

Günlük Terazi Burcu

19 Nisan 2024, Cuma Günlük Yorumu

Genel olarak olumlu enerjiler alıyorsunuz. İçinde bulunduğunuz durumlar sizi kaygılandıyor ve bu konuda genel olarak haklısınız. Çözüm arayışlarınız konusunda daha dikkatli ve dengeli olmaya çalışmalı......

Günlük Terazi Burcu Yorumunun Devamı

Haftalık Terazi Burcu

17 Haziran - 24 Haziran Haftası Yorumu

Terazi ve yükselen Teraziler haftaya sizin burcunuzla başlıyoruz ama sabah 9 itibariyle Ay Akrep burcuna geçecek. Hafta sonu oldukça hareketliydi sizi heyecanlandıran bir sürü haber aldınız şimdi b......

Haftalık Terazi Burcu Yorumunun Devamı

Aylık Terazi Burcu

Haziran 2024 Ayı Yorumu

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, 3 Haziran'da Merkür'ün İkizler burcuna geçişi ile beraber eğitici ve öğretici bir sürece girebilirsiniz. Yetenekleriniz ve ilgi alanlarınıza göre......

Aylık Terazi Burcu Yorumunun Devamı

Yıllık Terazi Burcu

2024 Yılı Yorumu

Yıla 3 Ocak tarihine dek sürecek Merkür retrosu ile başlıyoruz. 11 Ocak tarihi itibariyle aile, ev ve yaşam alanınıza dair tüm planlamalarınızı kalıcı ve istikrarlı bir şekilde hayata geçirebilirsi......

Yıllık Terazi Burcu Yorumunun Devamı

Terazi bağışlar… ama unutmaz

Terazi bağışlar gereksiz kinleri tutmaya vakit ayıramıyor ve birileri hata yaptığında, onlara ikinci bir şans vermek için genellikle affediyorlar.

Ancak onlar da hatalarından ders çıkaracak kadar akıllılar ve her şeyi hatırlamaya meyillidirler, böylece aynı hatayı iki kez yapmazlar.

Terazi genellikle uzun vadeli ve daha anlamlı ilişkiler arar

Terazi Uzun Vadeli İlişkiler için can atar. Daha kısa süreli ve daha keskin uçuruma karşıt olarak uzun vadeli ve daha anlamlı ilişkiler kurmak için çok çabalar.

Çok sabırlıdırlar ve doğru kişi gelip hayatına girmedikçe beklemeye devam ediyorlar.

Terazi yanlış olduğunda itiraf eder, dengeli ve hızlıdır

Terazi, hakikatin ve adaletin güçlü bir savunucusudur ve herkesin adil muamele görmesini sağlamak için kendi yollarından gideceklerdir.

Kötü muameleye maruz kalanlar için ayağa kalkmaktan korkmuyorlar ve suçu “başkasına” aktarmaya çalışmaktan ziyade kendi hatalarına itiraf ediyorlar.

Terazi çılgın zeki ve aşırı derecede açık

Terazi Akıllıdır. Bir Terazi’nin zekasını asla küçümsemeyin çünkü tüm zodyakların en zeki ve “açık” beyinlerine sahipler.

Fikirlerini mantıkla savunmaya muktedir olan eleştirel düşünenlerdir.

Terazi, önce kendi gözleriyle görmeden hiçbir şeye inanmaz

Şüpheci Terazi, nesnelerin nesnel olarak analiz edilmesini ve başkalarının dedikodularına güvenmekten ziyade, kendi sonuçlarına varmayı seçerek son derece şüpheci olma eğilimindedir.

Doğru olduğuna inanmadan önce kendi gözleriyle görmek isterler.

Terazi aptalca şeyler yapmaktan kaçınan bir çözümcüdür

Terazi, çatışmaları çözmede ustadır. İnsanlar aklın görüşünü yitirdiklerinde ve bir durum kaosa girmeye başlıyorsa… Terazi’nin arabuluculuk yapma ve insanları anlama duygusu devreye girer.

Çok diplomatik ve son derece ikna edici olabilirler ve bir durumu herkesin tatmin olduğunu hissedecek şekilde çözebilirler.

Terazi son derece gözlemcidir ve çoğu zaman izin verdiğinden fazlasını bilir

Terazi, çevrelerindeki dünyayı sürekli olarak gözlemliyor ve gördükleri şeyler hakkında her zaman akıllarında not alıyorlar.

Sık sık diğerlerinin özledikleri şeyleri alırlar ve bir kelime bile söylemeden önce düşüncelerini ve niyetlerini okumak için esrarengiz yeteneği vardır.

Terazi bencil ve düşüncesiz insanlara dayanamaz

Terazi bencil insanlardan nefret ediyor. Etrafındaki herkesi altüst eden sadece kendilerine bakan bencil ve önemsiz insanlardan uzak dururlar.

Eğer başka birinin söyleyeceklerini dinlemeyi reddeden, kibirli, bildiğiniz bir türseniz, Terazi sizi basitçe ayarlayacaktır.

Terazi hayatında soğuk ve rahat bir yaklaşıma sahiptir

Terazi’nin belki de en iyi bilinen özelliklerinden biri, hayatlarına oldukça sakin ve rahat bir yaklaşımda olmalarıdır.

Saçma sapan şeylere sarılmamaya veya orantısız durumlara maruz kalmamaya çalışırlar ve aşırı kargaşalarda bile sakin ve düz dururlar.

Terazi ikna edicidir ve onlara hayır demek zor olabilir

Pürüzsüz ve konuşkan Terazi, konuştuğunda çok fazla mantıklı görünebilir ve hayır demek neredeyse imkansızdır.

Onların ses mantığı ve kelimelerle inanılmaz yolu, başkalarının rahatlıkla kendi düşünce tarzlarına gelmelerini sağlıyor!

Terazi, hainleri yok sayar ve isteklerinin peşinden gider

Teraziler gün boyunca oturup, hiçbir şey yapmadan, hayata küskün ve şikayet eden insanları dinleyecek sabra ve onlara ayıracak zamana sahip değil.

Onlar, “bir irade varsa, bir yolun var” olduğuna inanan eylemcilerdir ve hayallerine gelince, herkesin söylediklerinden bağımsız olarak istediklerinin peşinden giderler.

Terazi son derece büyüleyicidir ve flörtlerine mutluluğu yaşatır

Büyüleyici Terazi, gerçekten bir kişiden etkilendiği zaman, içgüdüsel olarak çekiciliğini ön plana çıkarabilir. Onların dostça ve cıvıl cıvıl doğası başkaları için inanılmaz derecede çekici hale gelebilir.

Yaptıklarını fark etmeden bile son derece baştan çıkarıcı olabilirler… sadece doğal olmak onlara yetiyor!

Terazi hesaplar ve rakiplerinden birkaç adım önde düşünülür

Zeki Terazi, anın uyandırdığı aptal ve mantıksız kararlar vermek istemiyorlar, bunun yerine son derece hesaplı ve dokunaklı olma eğilimindedirler.

Her zaman, orantılıdırlar ve oranlar onların lehine dizilir. Emin olmak için rakiplerinden bir kaç adım önde yürürler.

Terazi, bencil olan bir sevgiliyle birlikte olamaz

Teraziler seçici aşıklar, doğru kişiye verilecek çok sevgileri vardır, ancak bu aşka karşılık veremeyen biriyle birlikte olmazlar.

İlişkilerin “al ve götür” ile ilgili olduğunu anlayan ve Terazi’ye bir ilişkiden istedikleri sevgi ve şefkati sağlayabilecek birisine ihtiyaçları var.

Terazi, bir dostluğu kaybetmek yerine bir argümanı kaybetmeyi tercih eder

Teraziler bazen inatçı ve dik kafalı olabilirler. Onlar tamamen önemsiz ve saçma bir arkadaşlığın peşinden gitmekten ziyade, kendi doğasına ve mantığına uygun dostluklar kurmayı yeğler.

Onlara göre bazı dostluklar hemen savaşmaya değer değildir. Terazi bu konuda ödün verir gibi gözüküyorsa da emin olmadan savaşmayacaktır.

Terazi, başkalarını mutlu etmek için kendisine çok fazla baskı uygular

Endişeli Terazi, etrafındakilerin mutlu olmalarını sağlamak için ve herkesi memnun etmek için bir yol bulmaya çalışmaktan kendilerine çok fazla baskı uygularlar.

Kesinlikle herkesi memnun edemediklerini ve bazen kendilerine bakmak için iyi olmaları gerektiğini hatırlamak zorundalar.

Terazi mükemmel bir dinleyicidir ve iyi tavsiyelerde bulunurlar

Terazi dinler ve tavsiyeler verir. İhtiyaç duyulduğunda arkadaşına kulağını vermek için her şeyi bırakacak bir arkadaştır.

Sizi sadece gerçekten dinlemeyecekler, aynı zamanda mantıksal doğası ve her iki taraftan da bir durumu görebilme yetenekleri sayesinde de oldukça güzel tavsiyeler veriyorlar.

Terazi açık fikirlidir ve oldukça ilginç bir karakterdir

Terazi açık fikirlidir. Meraklı ve ilginç olmanın özelliklerini taşır. Her zaman yeni fikirleri keşfetme peşindedir.

Bir kitabın kabına bakarak yargılanmamasına inanırlar ve yeni ortamlara girip yeni insanlarla tanışırken açık fikirli olmayı tercih ederler.

Terazi, konuşmaları canlandırmaya çalışan sosyal bir yaratıktır

Terazi ilginç konuşmaları seviyor. Doğası gereği oldukça sosyal olma eğilimindedir ve ilginç ve düşündürücü sohbetler yoluyla başkalarıyla bağlantı kurmayı severler.

Onlar zodyakın “komünistleri” olarak kabul edilirler ve birileriyle konuştuklarında kaybettiklerini bulmaktan daha fazla zevk aldıkları birkaç şey vardır.

Terazi zaman zaman düpedüz öngörülemez olabilir

Terazi, tüm hava işaretlerinde olduğu gibi, bazı zamanlarda oldukça öngörülemez olabilir. Yaptığı şeyleri düşündüğünüzde, daha önce görmediğiniz şeyi yapacak ve sizi şaşırtacaklardır.

Onların öngörülemeyen ve kendiliğinden olan özellikleri, Terazi’nin etrafındayken hayattan asla sıkılmamanızı sağlar.

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Yengeç
00° 40' 07" R
Ay
Yay
24° 40' 39" R
Merkür
Yengeç
08° 58' 07"
Venüs
Yengeç
05° 17' 22"
Mars
Boğa
09° 07' 19"
Jüpiter
İkizler
06° 08' 17"
Satürn
Balık
19° 22' 18"
Uranüs
Boğa
25° 16' 15"
Neptün
Balık
29° 53' 59"
Plüton
Kova
01° 34' 29"
Chiron
Koç
23° 00' 36"
Lilith
Başak
29° 08' 01"
True Node
Koç
12° 19' 32"
Son Güncelleme : 21/06/2024 16:40

Astroloji Gündemi

23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri 19 Mayıs 2024, Pazar 23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar Zihinsel aktiviteleriniz artacak, iletişiminiz güçlenecek ve yeni fırsatlar karşını... Devamını Oku >>