Boğa Burcu

Boğa Burcu

21 Nisan - 21 Mayıs

Boğa Burcu Aylık Burç Yorumu

Temmuz 2024

Boğa Burcu

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, 2 Temmuz'da Neptün'ün Balık burcunda geri hareketine başlamasıyla bazı arkadaşlıklarınıza dair sorgulamalar, yüzleşmeler gündeme gelebilir. Düşüncelerinizin karşılığının olmadığını, sizin sandığınız gibi gitmediğini fark edebilirsiniz. Olumlu ve olumsuz bazı farkındalıklar yaşayacağınız bir dönem olabilir. Bunun ayak seslerini duyduğunuzda kulağınızı kapatmayın. Kendinizi kapattığınızda değil, açtığınızda fayda göreceksiniz. Dedikodu, iftira, gizlenen konular, amacına varmayan konuşma ve desteklerle karşılaştığınızda soğukkanlılığınızı korumalısınız. Bu size hayata ve insanlara küsmenizi değil, ilişkilerdeki yaklaşımlarınıza bir düzenleme yapmanızı gerektirir. Kendinizi bu anlamda geliştirmek için bu süreci iyi değerlendirmelisiniz. Geleceğinize ve kendinize karşı daha yapıcı ve olumlu olmalısınız. Hayal kurmak tek başına işe yaramayabilir. Bunun gerekliliklerini bulmak, bunlar için zemin, imkan ve ortam sağlamak adına zamana ihtiyacınız olabilir. Retro, size bu zamanı verecek. Kısıtlı imkanların getireceği geniş kazanımları düşünün, büyük resme gözünüzü dikin ve fırçanızdan, boyanızdan da emin olun.

2 Temmuz'da Merkür'ün Aslan burcuna geçişiyle aile ve ev hayatınıza odaklanabilirsiniz. Büyüklerinizle ilgilenmek, evinizin ihtiyaçlarını karşılamak, sorunlara farklı bir bakış açısı getirmek adına olumlu bir dönem olabilir. Sorumluluk sahibi, inisiyatif alabilen ve bunların arkasında durabilen tavrınızın görülmesi özgüveninizi besleyecektir. Bu da, kendi hayatınız için seçimler yapmak ve kararlarınızı uygulamak noktasında size güç ve imkan tanıyabilir. Yaşadığınız süreçlerin, bu yönde kazanımları olabileceğini düşünür ve bu yapıcılıkla ilerlerseniz hayat kalitenizin arttığını görebilirsiniz. Miras, gayrimenkul, yatırım, ev sahibi olma, düzenleme gibi maddi detayları olabilecek konularla ilgilenebilirsiniz. İhtiyaçlarınız ve imkanlarınız doğrultusunda hareket etmeye özen gösterin. Lüksün ve abartının hem ekonominize hem de ilişkilerinize zarar verme ihtimalini göz ardı etmeyin.

6 Temmuz'da Yengeç burcunda gerçekleşecek yeniay ile hayatınıza yeni insanlar dahil olabilir. Kendinizi iyi hissetmenizi, hayatınızı daha iyi koşullara taşımanızı sağlayacak seçimler yapmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz. Anlaşma ve görüşmeler, eğitim vetecrübenizi kullanacağınız alanlar gündeminizde yer bulabilir. Artık sahaya çıkıyor, sosyal ve ticari hayata dahil oluyorsunuz. Beklenti yorar ama çabası dinlendirir. Bunun farkındalığı hem ilişkilerinizi hem de hayatınızı iyi yönde şekillendirecektir. İlham veren kadınlar, girişimcilik hikayeleri sizi motive edebilir. İyi vakit geçireceğinizi düşündüğünüz yerlere gidebilir, burada gördüklerinizi eski deneyimlerinizle destekleyerek hayatınıza bir uyarlama yapabilirsiniz.

11 Temmuz'da yönetici gezegeniniz Venüs'ün Aslan burcuna geçişiyle kendinizi evinize ve ailenize adayabilirsiniz. Dışarıda vakit ne kadar iyi geçerse geçsin, yaşam alanlarınızın ve buradaki konforun yeri ayrı olacaktır. Kendi emeğinizle, imkanlarınızla kurduğunuz her şeyin kıymetinin arttığını görebilirsiniz. Bu durum aile ilişkilerinde de geçerli olacaktır. Birbirinize adım atmanın, birlikte yürüyebilmenin keyfini yaşayabilirsiniz. İşin, otoritelerin, kuralların sizi ne denli etkilediğini fark edebilir ve kendinize göre bazı düzenlemeler yapabilirsiniz. Dekorasyon, evin fiziksel işlemleri, taşınma, gibi konular ihtiyaçtan ziyade keyfinize göre şekillenebilir ve gündeme gelebilir. Hayatınızda yenilikler yapmak, gündeminize farklı konular ve yerler almak isterken bir yanılgıya düşmediğinizden de emin olmalısınız. Kendi bildiğinize göre ilerlemek, ekonomik ve psikolojik açıdan bazı zorluklar doğurabilir. İmkanlarınıza ve ihtiyaçlarınıza, sorumluluklarınıza göre hareket etmeye odaklanmalısınız. İyi koşullarda yaşamak konusunda istekli oluşunuzun altını doldurmak için çaba göstermeniz gerekecektir. Özellikle gayrimenkul, miras, yatırım gibi konular gündeminizde varsa daha fazla dikkat etmenizde fayda var. Belirleyici, söz sahibi siz olsanız da ortak ve herkesi memnun edecek kararlar verilmesini önemsemelisiniz.

20 Temmuz'da Mars'ın burcunuzdan ayrılarak İkizler burcuna geçişi ile beraber parasal konularda bazı iyileşmeler ve gelişmeler gündeme gelebilir. Daha hızlı kazanç elde edeceğiniz, aktif olacağınız bir süreç yaşayabilirisiniz. Bu tempo, sizin gündelik düzeninizden farklı olabilir ve bu yüzden rahatsızlık duyabilir, kararsızlık hissedebilirsiniz. Bunun için kalmak, şikayet etmek yerine akışın getirilerini anlamaya çalışmalısınız. Aksi halde stres ve zaman yönetiminde zorluk yaşayabilirsiniz. Yenigörüşmeleri, başvurular, ortaklı işler, yazılı süreçler gündeminizde yer bulabilir. Bu yönde işlemleriniz ve süreçlerinizde sonuçlar beklediğinizden daha hızı gelebilir. Sorumlulukların farkında olmak, ödemeleri düzene koymak, kazancınızı doğru yönetmekte fayda olacaktır. Harcamalarınızın ani ve gereksiz oluşu sonrasında sizi rahatsız edebilir, sosyal ortamlarda bulunduğunuz sürelerde buna dikkat etmelisiniz. Özveri, dikkat ve pratiklikle elinizi attığınız işlerin büyümesini ve dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz. Beslenme düzeni, kilo kontrolü gibi konularda yeni tedbriler almak isteyebilirsiniz. Günlük tüketimlerinizi göz önünde bulundurarak daha faydalı ve dengeli seçimler bulmanız kolaylaşabilir. Ancak, özellikle sosyal mecralarda gördüğünüz tarif ve ürünler konusunda dikkatli olmalısınız; doğruluğundan emin olmadığınız hiçbir şey için yoğun ve büyük bir çaba sarf etmemelisiniz.

21 Temmuz'da Oğlak burcunda gerçekleşecek dolunay ile beraber bazı defterleri kapatacaksınız. Hedefleriniz değişebilir. Bu sizin yolunuzdan saptığınızı değil, yolunuzun ne olması gerektiğini daha iyi anladığınızı gösterir. Bu yüzden pişmanlık ya da öfke duymak yerine hızınızı, işinizi, gününüzü buna göre ayarlamaya çalışın. Eğitimler almak, sosyal alanlarda daha fazla vakit geçirmek, sevdiğiniz ve örnek aldığınız kişilerle görüşmek kendi vizyonunuza katkı sağlamanıza yardımcı olabilir. Aktif ve yoğun bir iletişim süreci yaşayabilirsiniz. Hazırlığını yapacağınız konular, biriken işler adına verimli bir dönem geçirebilirsiniz. Artık önünüzde bir engelin kalmadığını görebilirsiniz. Bu da taşınma, yer vedeğişikliği, hayattan beklentiler noktasında yeni sayfalar açmanızı kolaylaştıracaktır. Özellikle yurtdışı işlemleri ya da yurtdışı ile ilgili konularda net bir karar verebilirsiniz. Dil öğrenmek, mevut bilginizi platform ve ortamlarda kullanmak gerekebilir. Parasal konularda bir düzenleme yapmak, bu süreçleri daha kolay geçirmenizi sağlayabilir. Küçük adımlar atarak büyük sonuçlara ulaşmak için bu etkileri, kararları kullanmalısınız. Aldığınız duyumlar, edindiğiniz tecrübeler size hizmet etmeyecek gibi hissedebilirsiniz. Ama emin olmak, anlamak ve bunu da bir tecrübe olarak heybenize koymak için şans vermeniz gerektiğini de bileceksiniz. Bazı uzak mesafe ilişkilerini sonlandırabilirsiniz. Küslük ve dargınlık oluşmasından ziyade bunların artık nihayete ermesi gerektiğini bilmek, farklı sorunların önüne geçecektir.

22 Temmuz'da Güneş'in Aslan burcuna geçişiyle beraber hayatınızı düzenlemeye evinizden başlayabilirsiniz. Fiziksel koşulların, ev düzeninizin yenilenmesi ve keyfinize, zevkinize hitap etmesi enerjinizi değiştirebilir. Uzun vakit geçirdiğiniz, işlerinizi yaptığınız ortamlarla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Aile içi sorunların çözüme kavuşacağı, daha rahat ve esnek günler yaşayacağınız bir süreç olabilir. Aileden birinin özel zamanları yaşanabilir, bu enerji herkesi mutlu edebilir. Evlilik, çocuk haberleri, yeni yaşam tarzı, yeni ev ve düzen gündeminizde olabilir. Maddi açıdan önemli sorumluluklar alınması gerekebilir, rahatlık kadar işlevselliğin de önemli olduğunu unutmayın. Motive hissedebilir, her şeyi aşacak güce ve imkana sahip olduğunuzu düşünebilirsiniz. Bu size cesaret verir ancak tek başınıza cesaret yeterli olmayabilir. Bu yüzden yapmak istediklerinize ayıracağınız zaman ve vereceğiniz emek konusunda da cömert olmalısınız. Ödün ya da taviz vermek değil, emek vermek söz konusu olduğunda hayatınız daha yaşanılır ve keyifli hale gelebilir.

26 Temmuz'da Merkür'ün Başak burcuna geçişiyle beraber ikili ilişkiler açısından şanslı ve destekli bir döneme giriyorsunuz. Hislerinize ve beklentilerinize göre insanlarla tanışabilir, kendinizi daha iyi ifade edebilir ve etkileşimlerin kapısını aralayabilirsiniz. Ciddi ve sonuç odaklı bakış açınız yoğunlaşabilir. Bunun karşınızdaki kişileri korkutmaması adına olaylara biryönetimi gibi bakmamanızda fayda var. Yoğun bir iletişim trafiği, sosyal hayat gündeminiz olabilir. Buna ayak uydururken hangi konuları öne çıkaracağınızı da seçebilirsiniz. Hobilerinizin size sadece keyifli zaman değil, iyi ilişkiler ve kazanımlar getirmesini isteyebilirsiniz. Bu süreçte fazla eleştirel olmamaya, detaylara boğulmamaya özen göstermelisiniz. Yapıcı ve destekleyici yönünüzü maddi konularda da ön plana getirebilirsiniz. Yatırım, birikim, gelecek planlarıyla ilgilenebilirsiniz. İmzalı süreçlere açık olduğunuz bir dönemdesiniz.

26 Temmuz'da Chiron'un Koç burcunda geri hareketine başlamasıyla kendinize dair yeni çıkarımlarınız olabilir. Fark etmediğiniz ya da adını koyamadığınız durumlar karşısında yeni tutumlar sergilemeniz gerekebilir. Duyduklarınız, öğrendikleriniz, şahit olduklarınız bu noktada ittirici bir güç olabilir. Artık kesin karar vermeniz ve bazı insanları, konuları tam burada bırakmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bunu yapacak cesarete sahip olduğunuzla yüzleşebilir, yaşadığınız en verimli yüzleşmenin bu olduğunu hissedebilirsiniz. Payınıza düşenin farkında olduğunuzda hata ve yaralanmalar en aza düşecektir. Hem içsel motivasyonunuz hem de çevrenizle ilişkiniz konusunda bunu düşüneceğiniz bir dönemdesiniz.

Motivasyon Sözü: “Henüz hedeflediğim yerde olmayabilirim. Ancak dün olduğum yerden daha yakınım.”

Temmuz 2024

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Yengeç
27° 24' 58" R
Ay
Oğlak
03° 42' 41" R
Merkür
Aslan
24° 10' 52" R
Venüs
Aslan
09° 45' 00" R
Mars
Boğa
29° 08' 02"
Jüpiter
İkizler
12° 04' 27"
Satürn
Balık
19° 06' 20"
Uranüs
Boğa
26° 28' 06"
Neptün
Balık
29° 51' 09"
Plüton
Kova
00° 57' 22"
Chiron
Koç
23° 30' 47"
Lilith
Terazi
02° 14' 27"
True Node
Koç
09° 31' 37"
Son Güncelleme : 19/07/2024 17:45

Astroloji Gündemi

23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri 19 Mayıs 2024, Pazar 23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar Zihinsel aktiviteleriniz artacak, iletişiminiz güçlenecek ve yeni fırsatlar karşını... Devamını Oku >>