Akrep Burcu

Akrep Burcu

24 Ekim - 22 Kasım

Akrep Burcu Yıllık Burç Yorumu

2024

Akrep Burcu

Yıla 3 Ocak tarihine dek sürecek Merkür Retrosu ile başlıyoruz. 11 Ocak tarihi itibariyle iletişim, haberleşme, yazışma, anlaşma, seyahat veya ticarete dair tüm planlamalarınızı kalıcı ve istikrarlı bir şekilde hayata geçirebilirsiniz.

Şubat ayında ise özellikle iş, yaşam düzeni, sağlık veya ruhsal konular ile ilgili 2023 Ekim – Kasım aylarında başlatılan konuların sonuçlarını görmeye başlayabilirsiniz.

Bu yıl 26 Mayıs tarihine dek; aşk, ilişkiler ve evlilik alanlarında en şanslı dönemlerinizi geçiriyor olacaksınız. Bu süreçte evlenebilir, evleneceğiniz kişi ile tanışabilir, evliliğinizde ise güven dolu güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda ortaklıklar ve hukuksal konularda da destekleneceksiniz. Özellikle 21 Nisan tarihi etrafında aşk yaşamınıza dair beklenmedik güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

26 Mayıs’tan yıl sonuna dek; korkularınızı aşarak yükseldiğiniz, hayatınızdaki krizleri kolaylıkla çözdüğünüz, ruhsal olarak daha derin hissettiğiniz etkilerde olacaksınız. Bu dönemde toplu kazançlar elde edebilir, evlilik veya ortaklıklarınızda kaynaklarınız çoğalabilir, banka, yatırım, kredi gibi konularda şanslı olabilirsiniz. Bu etkileri en çok 6 Haziran tarihinden itibaren 1 ay boyunca görebilirsiniz.

2023 Şubat ayında başlayan etkilerle; kendiniz olmak, koşulsuzca sevebilmek, fedakarlıklarınızı dengelemek, hayattan daha çok keyif almak, risk alabilmek, uzun ilişkiler kurmak gibi konularda deneyimler yaşıyorsunuz. Bu yıl da bu etkiler devam ederken var olan ilişkiniz ciddileşebilir, hobilerinizde daha disiplinli ilerleyebilir, çocuğunuza dair sorumluluklar alabilirsiniz.

Bu yıl 25 Mart ve 18 Eylül tarihlerinde Ay, 8 Nisan ve 2 Ekim tarihlerinde Güneş Tutulmaları yaşayacağız. 25 Mart tarihinde yaşanacak tutulma etkileri ile ruhsal ihtiyaçlarınızı fark etmek üzere durup dinlenmeye davet edileceksiniz. Alışkanlıklarınızı yenileyecek, olanların iç yüzünü fark edecek, iç dünyanıza iyi geldikçe hayattan da daha çok keyif alacak,ve yaşam düzeninizi dengeleyeceksiniz.

8 Nisan Güneş Tutulması ile; yaşam düzeninizi yenileyecek, alışkanlıklarınız, sağlığınız vehayatınıza dair radikal kararlar alarak daha sağlıklı ve keyifli bir hayat yaratacaksınız. Ancak aynı anda gerçekleşecek Merkür Retrosu sebebiyle ani ve dürtüsel çıkışlar yapmadan, planlı ilerlemelisiniz.

18 Eylül tarihinde yaşanacak Ay Tutulması, 9 yıllık bir döngüyü kapatacak. Kendinizi güvenle göstermek, kendinizi merkeze almak, markalaşmak veya aşk, hobileriniz, çocuklarınızla ilgili önemli kararlar alacaksınız.

2 Ekim tarihinde yaşanacak Güneş Tutulması ise 2023 Ekim ayında iç dünyanızda başlayan konularla alakalı bir tamamlanma ve yeniden başlamayı getirecek. Ruhsal anlamda açılımlar yaşayacak, geleceğe dair önemli kadersel adımlar atacaksınız.

4 Ağustos sonrası yaşanacak Merkür Retrosu ile; kariyerinizi, gelecek planlarınızı, statünüzü, hedeflerinizi gözden geçiriyor olacaksınız. Bu dönemde evlilik veya kariyerinize dair planlamalar yapabilirsiniz.

7 Aralık tarihinde başlayacak Mars Retrosu ile gündeminiz; kariyer, eğitim, hukuk, seyahat veya ticaret alanlarında yavaşlamak, daha temkinli adımlar atmakla ilgili olacak. Sürecin ipuçlarını Eylül 2024 itibariyle görmeye başlayabilirsiniz.

Yıl boyu Ay Düğümleri; hayata karışmanızı, yaşamdan zevk almanızı, size iyi gelen bir hayat düzeni yaratmanızı işaret ederken; hayal ve istekleriniz için geri planda kalmamalı, kariyer ve aşkta güzel bir hazırlık evresinde olduğunuzu bilmelisiniz.

2024
Akrep Burcu Geçmiş Yıllık Yorumları

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Balık
10° 14' 04"
Ay
Akrep
02° 35' 41"
Merkür
Balık
11° 05' 34"
Venüs
Kova
15° 41' 07"
Mars
Kova
12° 24' 43"
Jüpiter
Boğa
11° 12' 12"
Satürn
Balık
09° 50' 01"
Uranüs
Boğa
19° 33' 39"
Neptün
Balık
26° 42' 60"
Plüton
Kova
01° 11' 56"
Chiron
Koç
17° 12' 05"
Lilith
Başak
16° 34' 23"
True Node
Koç
15° 59' 09"
Son Güncelleme : 29/02/2024 11:20

Astroloji Gündemi

24 Şubat 2024 Başak Burcunda Dolunay - Burçlara Etkileri 22 Şubat 2024, Perşembe 24 Şubat 2024 Başak Burcunda Dolunay - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar 24 Şubat'ta Başak burcunun 5 derecesinde gerçekleşecek Dolunay hem içten hem dışta... Devamını Oku >>