16 Şubat 2024 Venüs Kova Burcunda - Burçlara Etkileri

12 Şubat 2024, Pazartesi 16 Şubat 2024 Venüs Kova Burcunda - Burçlara Etkileri

Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar

16 Şubat'ta Venüs'ün Kova burcuna geçişi ile beraber yeni motivasyon kaynakları bulabilirsiniz. Fark yaratacak etkinlikler, ilişkiler, başarılar gündeminize gelebilir. Bu süreç, bu farkı oluşturmanın ilk adımlarını atmanıza da yardımcı olacaktır. Geniş bir çevreye dahil olabilir, kadın girişimcilerden ya da önderlerden alacağınız bilgileri kullanmaya başlayabilirsiniz. Güçlü ve kalıcı bir düzene geçiş yapmak isteyebilirsiniz. Bunu daha önce yapmanıza engel olan fikirler, istekler ve ilişkilerden sıyrılma cesareti göstermelisiniz. Özellikle ekonomik açıdan kayıplar yaşamanıza, bu durumu yönetememenize neden olan hareketleri tekrarlamamalısınız. Kaybetmek kadar kazanmakla da ilgili sürprizler sizi bulabilir; dolayısıyla doğru yerde bulunmaya çalışmalısınız. Sonradan pişman edecek, zaman kaybı oluşturacak ya da işlerinizin aksamasına neden olacak teknolojik ya da iletişim tabanlı aksaklıklar karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden cihazlarınızı yedeklemeniz, yaptığınız işin ya da aldığınız eğitimin gereklerine göre ön hazırlık yapmanız gerekebilir.

Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar

16 Şubat'ta yönetici gezegeniniz Venüs'ün de Kova burcuna geçişi attığınız adımları güzelleştirebilir. Yeni işbirlikleri, aile destekleri, çalışma alanında tanışacağınız kişilerden alacağınız etkileşimler gündeme gelebilir. Bir insanın, bir fikrin hayatınızı nereye taşıyacağını bilemezsiniz. Ama yaşayabilirsiniz. Bunun için de mesafeli duruşunuzu değiştirmelisiniz. Kendi işinizi kurmak, bağımsız olmak, kendinize ait bir düzene ya da fikre hizmet etmek ihtiyacı duyabilirsiniz. Çalışma koşullarınızın zorlayıcı yanları, istediğiniz işi bulamama ya da kazancınızın beklentinizin altına düşmesi gibi konular sizi buna itebilir. Elinizi taşın altına koyarken bu taşın ne olduğuna daha dikkatli bakabilirsiniz. Her zaman yaptığınız hataların, daha önce izlediğiniz yolların dışına çıkıyorsunuz. Yenilenmek isterken uçuk kaçık fikirlere de kapılabilir ya da size bu yönde fikir veren kişilerden etkilenebilirsiniz. Gereksiz bir riske ya da harcamaya düşmemek için hangi psikolojide karar aldığınıza dikkat etmelisiniz. İş ya da sosyal çevrenizden bazı sürpriz haberler ya da teklifler alabilirsiniz. Duygusal ilişkilere açıksınız.

İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar

16 Şubat'ta Venüs'ün Kova burcuna geçişi ile beraber sizinle aynı fikirleri ve endişeleri paylaşan kişilerle tanışabilirsiniz. Bu düşündüğünüzün aksine yıpratıcı bir süreç olmayacaktır. Birbirinize ayna olabildiğiniz insanlarla bir arada olmak, kendinizi daha iyi fark etmenize yardım edebilir. Kadınlarla olan ilişkilerinizi güçlendirmek, aradaki sorunları gidermek, hukuksal açıdan danışmanlık ya da destek almak noktasında şanslı etkiler altındasınız. Duygusal konularda da önemli tanışmalar söz konusu olabilir. Bağlanma sorunu yaşayabilirsiniz. Kendinize ve karşınızdaki kişiye zaman tanımanızda fayda var. Aynı paydayı paylaşabilmek, ortak hedefler geliştirmek ve hobiler edinmek için buna ihtiyacınız olacaktır. Desteklemenin bir kontrol mekanizmasına dönüşmesine izin vermemelisiniz. Bu hem bireysel olarak hem de sosyal bağlantılarınız açısından risk teşkil edebilir. Kendinizi hangi kalıplara soktuğunuza, tutkularınızın nasıl işlediğine dikkat edin. Alışılmadık ya da beklenmedik kararlar, harcamalar, yer değişikliği, haberler gündeminizde yer bulabilir. Siz de bu durumlara karşı her zamanki tepkileri değil yeni tutumlarınızı sergilemelisiniz. Mevcut durumu değiştirme zorunluluğu hissedebilirsiniz; bu hisse kayıtsız kalmayın.

Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar

16 Şubat'ta Venüs'ün Kova burcuna geçişi ile beraber maddi açıdan eliniz güçlenebilir. Yaptığınız işlerin getirileri, alacak verecek tahsilatları, ortaklı işler özgüveninizi ve ekonomik rahatlığınızı destekleyebilir. Elinize geçen ödemeleri öncelikle sorumlu olduğunuz alanlara yönlendirmenizde fayda var. Bu sayede aşırı harcama riskini azaltabilirsiniz. Bir arayış içinde hissedebilirsiniz. Bunun farkında olan kişilerin teklifleriyle karşılaşabilirsiniz. Sürprizlere açık olun. Sağlam ve gerçekçi ilişkiler kurmak, birbirini anlayabilmek bir nimettir. Bu nimetten faydalanamadığınızı gördüğünüz ilişkileri sonlandırmak isteyebilirsiniz. Miras, aile destekleri gibi konularda bazı kararlar alabilirsiniz ya da bu kararlar sizinle paylaşılabilir. İletişiminizin güçlendiği her ilişkide kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Güvenmekle ilgili sorunlarınızı aşabilirsiniz. Bu yönde verdiğiniz emeklerden pişman olmayacaksınız. Duygusal zekanızın geliştiğini görmek, bunun getirilerini daha iyi anlamanızı ve bunları arttırmanızı sağlayacaktır.

Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar

16 Şubat'ta Venüs'ün Kova burcunda seyrine başlamasıyla, sizi zekası ve duruşuyla kendine çeken insanlarla tanışabilirsiniz. Bu kişi siz de olabilirsiniz. Kiminle vakit geçirdiğinize, bu vakitlerde neler yaptığınıza odaklanabilirsiniz. Hayatınızı yönlendiren düşünce ve kişilerin sizi nereye taşıdığını iyi bilmenizde fayda var. Sağlam ve gerçekçi olmayan birliktelikler sonlanabilir, yeni kararlar alınabilir ve mesafeler koyulabilir. Kırıp dökmeden, bir hırs ya da intikam durumu oluşturmadan bunu yapmak önemli olacaktır. Anlaşmalar, para transferleri, ailevi sorumluluklar noktasında hesapta olmayan konularla ilgilenmeniz gerekebilir. İnsanları karşınıza almamalı, kimsenin de karşısında yer almamalısınız. Krizlerden gözünüzü çevirdiğinizde önünüze farklı konular çıkacaktır. Bu düşünceyi hayatınıza yerleştirdiğinizde köklü bir değişim yaşamak da bundan keyif almak da kolaylaşır.

Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar

16 Şubat'ta Venüs'ün Kova burcuna geçişi işinizden elde ettiğiniz sosyal statü ve maddi kazançlar noktasında size şans ve yenilikler getirebilir. Farklı gruplar ve alanlar üzerinde çalışmanın dışında, mevcut donanımınızı değerlendireceğiniz projeler de üretebilirsiniz. Kadın yönetici ve arkadaşlarınızdan alacağınız öneriler bu süreçte size büyük destek verebilir. Ancak bu kişileri doğru seçmeniz önemli olacaktır. Emek ve sabırla her şeyi olmasını istediğiniz hale getirebilirsiniz. Bedensel değişimler, operasyonlar, sağlıklı alışkanlıklar hayatınızda daha etkin rol oynayabilir. Dikkat çekmek istediğiniz yön konusuna iyi çalışmalısınız. İmzalı işler, anlaşmalar, tedavi yöntemleri ve ortamları konusunda ani kararlar vermemenizde fayda var. Hem beklenmedik ödeme açıkları hem de güvenilir, temiz sonuç almak için buna önem vermelisiniz.

Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar

16 Şubat'ta yönetici gezegeniniz Venüs'ün Kova burcuna geçişi ile beraber mutlu olmak ve bunu sürdürülebilir hale getirmek üzerine düşünebilirsiniz. Mutluluğunuzu bir nedene bağlama fikrinden hoşlandığınız gibi bu nedenleri değiştirmekten de hoşlanmalısınız. Zaman içerisinde tecrübelerinizin ve isteklerinizin değişimi bunu kaçınılmaz hale getirecektir. Köklü ve uzun vadeli iyi sonuçlar almaya hazır olduğunuz bir dönemde olduğunuzu unutmayın. Bunun fırsatları bazen beklemediğiniz alanlardan, insanlardan gelebilir. Önyargı, çekince ya da tam tersi yüksekten konuşma gibi durumlarda bu fırsatları yitirebilirsiniz. Dolayısıyla ne ile karşılaştığınıza dikkat etmeniz, iyi anlamanız ve hesaplamanız gereken günler yaşayabilirsiniz. Seyahat,konuları, keyfi istekler maddi anlamda kontrollü olmanızı gerektirebilir. Banka ve birikimlerle ilgili işlemlerinizi ihtiyacınız öncesinde tamamlamanızda fayda var.

Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar

16 Şubat'ta Venüs'ün Kova burcundaki hareketine başlamasıyla beraber yaşam alanlarınızla ilgili beklenti ve düşüncelerinizi uygulama fırsatı bulabilirsiniz. Buna evlilik, ev sahibi olma, çocuk sahibi olma, aile ile ilişkileri iyileştirme gibi konular dahildir. Seçiminiz, gündeminiz ne olursa olsun hayatın sizin için bundan sonra başka bir perdesi olduğunu görebilirsiniz. Kendinizi anlamak, ihtiyaçlarınızı görmek ve yapabileceklerinizi fark etmek noktasında farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Kontrol dürtünüz yerini ortak kararlara ve paylaşımlara bırakabilir. Buna güvenebilmenin doğru bir hareket olacağını görebilirsiniz. Yaşadığınız yerden uzakta bir yere gitmek ya da burada bir mülk edinmek isteyebilirsiniz. Bu konunun sizin için bir fobiye dönüşmesini engellemek ya da bu fobiden kurtulabilmek için bir adım atmanız gerekebilir. Kendinizle, koşullarınızla, sevdiklerinizle inatlaşmayın.

Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar

16 Şubat'ta Venüs'ün Kova burcuna geçişi maddi ve manevi açıdan sizi doyuma ulaştıracak haberler getirebilir. Ticarete atılma, mevcut sorumlulukları geliştirme, bunu destekleyecek ortaklar ve imkanlar bulma konusunda şanslısınız. Yeni tanışacağınız kişilerden ziyade uzun süredir bağınızın olduğu insanlardan bu yönde daha fazla destek bulabilirsiniz. Sağlam, güvenilir ve köklü olmadığına dair şüpheleriniz olduğunda bunun peşine düşmeniz gerekebilir. Bazen insanların ve olayların gerçekleri bir yanılgının, şüphenin içine gizlenmiş olabilir. Sosyal çevrenizde gizli saklı kalan konular, duyulmamış sözler, saklanan ilişkiler ve itiraflar gündeminizde yer bulabileceği gibi siz de sakladıklarınızı ortaya çıkarmak isteyebilirsiniz. Teknolojik araç alım satımı, bu konuda ticari faaliyet gösterme, eksikleri tamamlama gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Güvenilir yerlerle ve insanlarla işbirliği yapmanız, ekonomik açıdan olumsuz sonuçlar yaşamanızı engelleyebilir.

Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar

16 Şubat'ta Venüs Kova burcuna geçerek emeklerinizin maddi karşılığını size getirebilir. Elinizin bollaşması, imkanlarınızın çoğalması ihtiyaçlarınızı karşılamanın ötesine gitmenizi sağlayacaktır. Standartlarınızı değiştirmekle işe başlayabilirsiniz. Artık sağlam olmayan, fayda getirmeyen, aynı yerde saymanıza neden olan hiçbir konuya ve insana tolerans göstermemelisiniz. Bu bu konuda son değil ama önemli bir çağrıdır. Bu transit süresince başlattığınız ilişki ve girişimlerinizin etkisini uzun süre hissedebilirsiniz. Dolayısıyla sizinle neyin kalmasını istediğinizden emin olun. Alacak verecek, bankalarla ilgili işlemler, ailevi destekler noktasında bazı sürpriz haberler alabilir, beklenmedik gündemlerle ilgilenebilirsiniz. Mevcut planlarınızı değiştirmeniz gerekebilir. Sağlığınıza, yemek düzeninize daha çok özen göstermelisiniz; bazı alışkanlıkları bırakmak ve beslenmenizi uzman eşliğinde iyileştirmek adına iyi bir süreçtesiniz.

Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar

16 Şubat'ta Venüs'ün de burcunuzda hareket etmesiyle duygusal konularda da beklentileriniz gerçekleşebilir. Değer vermenin ve değer görmenin, anlaşılır bir dille ve hak eden insanlarla güzelleştiğini görebilirsiniz. Bu da yeni bir yön kazandırıyor. Zekasıyla, duruşuyla, vizyonuyla sizi kendine çeken insanlar tanıyabilirsiniz. Aynı zamanda, siz de başkalarını zekanızla, vizyonunuzla etkiniz altında bırakabilirsiniz. Evlilik, kalıcı arkadaşlıklar ve ortaklıklar konusunda adım atabilirsiniz. Bağlanmanın bir sorun değil, zamana ve kişilere göre gelişen bir durum olduğunu fark edebilirsiniz. Bu da istediğiniz mutluluğa ve yaşam düzenine erişmenin önündeki engelleri kaldıracaktır. Toplumda özgüvenli olarak bilinseniz de, kendinizde bunu hissedemediğiniz zamanları bu sayede aşacaksınız. Ailevi sorumluluklar ya da evinizle ilgili maddi konular gündeminize gelebilir; idare etmeniz gereken ya da kısmanız gereken bazı harcamalar, kararlarla ilgilenmeniz gerekebilir.

Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar

16 Şubat'ta Venüs'ün Kova burcuna geçişi gördüğünüz, duyduğunuz her şeyi nasıl bir anlama taşımanız gerektiğini size anlatabilir. Bu konuda dostlarınızın önemini daha iyi fark edebilirsiniz. Bu kavramı yeniden tanımlamanız gerekebilir. İlişki, dostluk, ortak arayışınız yanlış seçimler yapmanıza neden olabilir. Dolayısıyla insanlara güvenmek, bağ kurmakla ilgili konularda eski tutumlarınızdan ve hatalarınızdan uzaklaşmalısınız. Bir süreliğine, bazı fikirlerinizi ve hislerinizi gizli tutmanız gerekebilir. Genişleyen ve değişen çevrenizi anlamak, hangi konunun nerede geçerliliğinin olacağını gözlemlemek için kendinize zaman tanımalısınız. Zira bu süre zarfında şaşırtıcı bilgiler edinebilir, yaşadıklarınıza farklı bir yönden bakmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Uzaktaki arkadaşlarınızla yeniden bir araya gelebileceğiniz ya da tam tersine, mesafe koymanız gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Seyredin, anlayın ve seçiminizi yapın.

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Balık
06° 02' 27" R
Ay
Başak
13° 06' 49"
Merkür
Balık
03° 21' 44"
Venüs
Kova
10° 31' 12"
Mars
Kova
09° 11' 02"
Jüpiter
Boğa
10° 30' 47"
Satürn
Balık
09° 19' 26"
Uranüs
Boğa
19° 27' 04"
Neptün
Balık
26° 33' 54"
Plüton
Kova
01° 05' 09"
Chiron
Koç
16° 59' 57"
Lilith
Başak
16° 06' 34"
True Node
Koç
16° 04' 60"
Son Güncelleme : 25/02/2024 07:10

Astroloji Gündemi

24 Şubat 2024 Başak Burcunda Dolunay - Burçlara Etkileri 22 Şubat 2024, Perşembe 24 Şubat 2024 Başak Burcunda Dolunay - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar 24 Şubat'ta Başak burcunun 5 derecesinde gerçekleşecek Dolunay hem içten hem dışta... Devamını Oku >>