Burcunuzu Hangi Gezegen Yönetiyor

10 Ocak 2021, Pazar Burcunuzu Hangi Gezegen Yönetiyor

Her bir burcun bizlere anlatmak ve istediği erdemler ve bilgelikler mevcuttur. Bu detaylar burçların sahip olduğu özelliklerini yönetildiği gezegenlere göre ayrı şekilde ortaya koyar.

Koç Burcu – Mars

Koç burcu Zodyak’ın 1. evinde yer alır. Koçların yönetici gezegenleri ise Mars’tır. Fiziksel görünüş, bencil çıkarlar, karakter özellikleri ve dış etkenler ile uyum gibi tepkiler bu gezegen ile tanımlanır.

Boğa Burcu – Venüs

Boğa burcu Zodyak’ın 2. evinde bulunur. Bu burcun yönetici gezegeni ise Venüs’tür. Para, malk-mülk, mali durum vehayatı gibi durumlarla ilgili sorunlar doğrudan Venüs tarafından etkilenir. İkinci ev şifresi ise para ve maddedir. Boğa burcunun ikinci evinin yönetici gezegenleri ise Venüs ve Ay’dır.

İkizler Burcu – Merkür

İkizler burcu Zodyak’ın 3. evinde yer alır. İkizler burcunun yönetici gezegeni ise Merkür’dür. Kardeşlik ilişkileri, öğrenim, çevre ilişkileri ve kısa süreli planlar bu gezegen tarafından etkilenir. Üçüncü evi tamamlayan anahtar kelime ise yakın çevre ve kısa yolculuklardır. Bu gezegen düşünce davranışlarını ve toplumda var olma mücadelesindeki zihinsel tavırları da etkiler.

Yengeç Burcu – Ay

Zodyak’ta 4. evde bulunan yengeç burcunun yönetici gezegeni Ay’dır. Kişilerin doğumu, ev yaşamı, anne ve baba ilişkileri gibi durumları etkiler. Dördüncü ev aile ve yuvayı da temsil eder. Gezegeni Ay olan yengeç burçları Jüpiter ve Neptün’de de etkilidir.

Aslan Burcu – Güneş

Aslan burcu Zodyak’ın 5. evinde yer alır. Bu burcun yönetici gezegeni ise Güneş’tir. Çocuklar, eğlence ve zevk yaşamı, aşk, tutkular, sosyal etkinlikler ve kişinin alacağı riskler bu gezegenden etkilenir. Beşinci ev ise yaratıcılığı belirleyen evdir. Bu durum insanın toplum yaşamındaki var olma kaygısı ile birlikte fiziksel ve zihinsel yaratıcılık da getirir.

Başak Burcu – Merkür

Başak burcu Zodyak’ın 6. evindedir. Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür’dür. Çalışma yöntemleri, kişisel gelişim, fiziksel ve duygusal sağlık Merkür tarafından etkilenir. Altıncı ev iseile ilgilidir ve yararlı sonuçlara ulaşabilmek için akıl kullanma yeteneklerini gösterir.

Terazi Burcu – Venüs

Terazi burcu Zodyak’ın 7. evinde bulunur. Bu burcun yönetici gezegeni ise Venüs’tür. Yabancı kişiler ile olan ilişkiler, evlilik, ortaklık, yakın dostluklar gibi farklı durumlar Venüs tarafından etkilenir. Yedinci ev kişinin evliliği ve dostluklarını da belirler.

Akrep Burcu – Mars ve Plüton

Zodyak’ın 8. evinde bulunur. Bu burcun yönetici gezegeni ise Mars ve Plüton’dur. Ortak evlilik ile ilgili paralar, mistik deneyimler, miraslar, cinsellik, ölüm sebepleri ve kişinin bilinçaltı gibi detaylar bu gezegenlerden etkilenir.

Yay Burcu – Jupiter

Zodyak’ın 9. evindedir. Yönetici gezegeni ise Jüpiter’dir kişinin ruhsal dengesi, uzun yolculukları, düşleri ve uzak ülkelerdeki durumunu etkiler.

Oğlak Burcu – Satürn

Zodyak’ın 10. evinde yer alır. Burcun yönetici gezegeni ise Satürn’dür. Kariyer, politik yaşam, nitelikler, yaşam ile ilgili iniş ve çıkışlar ile meslek hayatını etkiler.

Kova Burcu - Uranüs

Zodyak’ın 11. evinde yer alır. Yönetici gezegeni ise Uranüs’dür. Dostluklar, umutlar, arzu ve dilekler, sosyal değerler ve zihinsel özgürlüğü Uranüs etkiler.

Balık Burcu – Neptün ve Jüpiter

Zodyak’ın 12. evindedir. Yönetici gezegeni ise Neptün ve Jüpiter’dir. Güçler, başarısızlıklar, hastalıklar, gizli düşmanlar, beklenmedik olaylar, ruh sağlığı ve alışkanlıklar gibi durumları etkiler.

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları