Boğa Burcu

Boğa Burcu

21 Nisan - 21 Mayıs

Boğa Burcu Aylık Burç Yorumu

Nisan 2023

Boğa Burcu

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, Merkür'ün burcunuza geçiş yapmasıyla yaşadığınız hareketli ve yorucu süreçleri kapatıp daha sakin bir zaman dilimine giriyorsunuz. Yaşadıklarınızdan elde ettiğiniz dersle bazı konular ve insanlar hakkında daha kesin düşünceleriniz olabilir. İfade etmek, anlamak ve anlatmak sizin için daha kolay olacağı için bu durum hem işinizde hem de özel yaşantınızda bazı pürüzleri ortadan kaldıracaktır. Hayatınızı, planlarınızı, beklentilerinizi konuşacağınız ortamlar kurmak isteyebilirsiniz. İçsel huzurunuzu dışarıya yansıtmak sizi motive edebilir. Bu motivasyonla bazı stil değişikliklerine gidebilir, dolap düzenlemesi ve fiziksel görüntünüzle ilgili yeniliklere zaman ayırabilirsiniz. Bedeninizin ihtiyaçlarını bilerek hareket etmek hem yaptığınız değişikliği daha iyi taşımanıza hem de sağlığınıza olumlu katkı sağlayabilir. Kendinizi geliştireceğiniz tekliflere ve fikirlere açık olmalısınız. Merkür'ün burcunuzdaki Kuzey Ay Düğümü ile kavuşumu bu süreci daha etkin ve devamlı hale getirebilir. Düşünmediğiniz ya da beklemediğiniz haberlerin de gündeme gelmesi söz konusu olacağından hayatınızın yönü bir anda değişebilir. Buna ayak uydurun.

Terazi burcunda 6 Nisan'da gerçekleşecek dolunay size gündelik yaşantınızı düzene koyma konusunda ipuçları verebilir. Bu ipuçları daha görünür ve elle tutulur sebeplerle karşınıza çıkacağı için kafa karışıklığı yaşama riskiniz de azalacaktır. Sorumluluklarınızın farkına varırken bir yandan da gereksiz bir şekilde yüklendiğiniz ve sizin sınırlarınızın dışında kalan konulardan da sıyrılma şansı bulabilirsiniz. İşler rayın oturuyor ve planlarınız netleşiyor, buna hazır olduğunuzu kabul etmelisiniz. Sağlığınız ve bazı değişim operasyonlarıyla ilgili konularda nihai kararı verebilirsiniz. Kontrollerinizi aksatmadan ve ihtiyacınızı bilerek hareket ettiğinizde fiziksel olarak daha zinde ve güzel hissedebilirsiniz. Güneş ve Chiron'un Koç burcundaki kavuşumuyla kendi içinizde çözmekte zorlandığınız konularla bir kez daha yüzleşebilirsiniz. Ayaklarınızı yere sağlam basmak isterken riskli gördüğünüz konular gündeme gelebilir ancak bu kez risk almaya çekinmemelisiniz. Tabularınızı yıkıyorsunuz.

Yönetici gezegeniniz Venüs'ün burcunuzda ayrılıp İkizler burcuna geçmesiyle maddi kazanımlarınızı destekleyecek ve geliştirecek yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Bereketli ve çok yönlü bir döneme giriyorsunuz. Çevreye, hayata, işinize, değerlerinize sarılabilir ve bunlarla hayatı farklı bir akışa taşımanın yollarını bulabilirsiniz. Ortaklı işlerde, özellikle kadın figürlerden gelecek desteklerle şansınızı arttırabilirsiniz. Pratik zekanızı,bitiriciliğinizi kendinizden emin duruşunuzla birleştirerek yeni çalışmalar ve girişimler başlatabilirsiniz. Dinlenme ve hazırlık döneminin ardından çalışmanın, hayatı kazanmanın dönemine giriyorsunuz. Sevdiğiniz etkinliklere ve kişilere zaman ayırmak, programlar yapmak isteyebilirsiniz. Bu anlamda yoğun bir trafiğiniz olabilir.

Güneş ve Jüpiter'in Koç burcudaki kavuşumu yaşadığınız sorunlara değil hayatın devam ediyor oluşuna sizi götürebilir. Bu fikirle yaşamak hem yüzleşmelerden hakkıyla çıkmanızı hem de isteklerinize ulaşmanızı sağlayacaktır. Sorunların, düşmanlıkların ve yanlış anlaşılmalarından ardından temiz bir sayfa açmak isteyebilirsiniz. Çevrenizdeki insanlarla bu yönde bir iletişime geçebilir ve kendi tutumlarınızı da buna göre güncelleyebilirsiniz. Kendinize güvenin ve hayatın akışını yakalayın.

20 Nisan'da Koç burcundaki Güneş tutulması ile sizi bunaltan konulardan sıyrılmak için sabırsız ve heyecanlı hissedebilirsiniz. Bir şeylerin sonuna geldiğinizi değil, o bir şeylere yeni başladığınızı düşünebilirsiniz. Hayatınızdaki insanlara, onlara verdiğiniz değere ve aldığınız karşılığa odaklanmalısınız. Bu size kiminle yolunuza devam edeceğiniz konusunda önemli ipuçları verecektir. İçinde bulunduğunuz huzursuzluk hali ya da yanılgılarınızdan kurtulmak için kendinizi dinlemeye ihtiyacınız olabilir. Sezgileriniz, kendinize ayırdığınız vakitler ayağa kalkmanızı kolaylaştırabilir. Hem çalışma hayatınızda hem de günlük temponuzda dikkat etmeniz gereken kişi ve durumların önlemini bu tutulma ile almaya başlayabilirsin.

Güneş'in 20 Nisan'da burcunuzda ilerlemesiyle kendi güvencenizi yeniden sağlayacağınız, keyifli ve rahat anlar yaşayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Gerçek nedenler, elle tutulur sonuçlar elde etmek adına yeni fikirler edinebilir, kendinizle ilgili keşiflerde bulunabilirsiniz. Kurduğunuz düzenin bozulmasına müsaade etmeyen tavrınız hayatınıza alacağınız yeni insanlar ve işler konusunda size yol gösterebilir. Maddi ve manevi açıdan kendinizi geliştirmeye açık olduğunuz kadar belli bir odak dahilinde de ilerlemek isteyebilirsiniz. Burcunuzdaki Merkür'ün geri hareketine başlamasıyla bu yöndeki bazı kararlarınızı ve adımlarınızı sorgulayabilirsiniz. Her şeyin planladığınız gibi gitmiyor olmasına öfkelenebilirsiniz. İstemediğiniz durumlar karşısında olumsuz ve yapıcı olmayan tepkiler vermek yerine bu retro süreci tutumlarınızda değişiklik yapmaya çalışarak geçirebilirsiniz. Eğitimlerinizi tamamlamak, ikili ilişkilerde bazı defterleri yeniden açmak  ve kendinize daha çok özen göstermek gündem maddeleriniz olabilir.

Güneş ve Kuzey Ay Düğümünün burcunuzda bir araya gelmesi bazı tutumlarınızı değiştirebilir. Bu sizin isteğinizle olabileceği gibi direnç göstermenizle de olabilir. Her iki durumda da sonuç değişmeyecektir ancak sizin yapacağınız bazı değişiklikler bu sürecin faydalarını daha iyi görmenizi sağlayabilir. Güvenli alanlarınızın sınırlarını değil bizzat kendisini, tamamını yeniden belirlemeniz ufkunuzu genişletebilir. Bilmediklerinizden endişe etmek ya da bunlara önyargılı olmak yerine hayatınızda yeni olan her şeye yer açmayı deneyin. Mental ve fiziksel temizlik için iyi bir zamandasınız.

Geri hareketteki Merkür'ün burcunuzdaki Uranüs ile kavuşumu geçmişten bazı haberler almanıza, ilişkilerinizle ilgili bazı sürprizlerle karşılaşmanıza vesile olabilir. Bu durumlar karşısında kayıtsız kalmamalısınız. Uygulamadığınız fikirlerin geri dönüşü, ertelenen konuların gündeme gelişi beklemediğiniz bir sonuç doğurabilir. Özellikle parasal krizler yaşamamak adına harcamalarınızın önceliğini belirleyerek ilerlemenizde fayda var.

Motivasyon Sözü: “Elinden gelenin en iyisini yaşasan, yapsan ve düşünsen iyi edersin; çünkü bugün, yarın için ve onu takip eden tüm diğer yarınlar için kesin hazırlıktır.”

Nisan 2023

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Yay
13° 14' 09" R
Ay
Başak
17° 45' 01" R
Merkür
Oğlak
04° 22' 02" R
Venüs
Akrep
01° 01' 43" R
Mars
Yay
08° 02' 40"
Jüpiter
Boğa
06° 40' 58"
Satürn
Balık
01° 21' 28"
Uranüs
Boğa
20° 10' 58"
Neptün
Balık
24° 53' 18"
Plüton
Oğlak
28° 36' 54"
Chiron
Koç
15° 39' 47"
Lilith
Başak
07° 02' 23"
True Node
Koç
23° 38' 07"
Son Güncelleme : 05/12/2023 18:50

Astroloji Gündemi

00:00 Saat Anlamı 5 Aralık 2023, Salı 00:00 Saat Anlamı Sizi Düşlerinde Görüyor 00:00 saati, iş hayatınızda karşınıza çıkan ve üstesinden gelemeyeceğini düşündüğünüz zorlukların... Devamını Oku >>