Boğa Burcu

Boğa Burcu

21 Nisan - 21 Mayıs

Boğa Burcu Aylık Burç Yorumu

Mayıs 2023

Boğa Burcu

Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, işinizi geliştirmek adına size bazı destekler veren Plüton'un geri hareketinin başlamasıyla eksiklerinizi ve fazlalarınızı fark edebilirsiniz. Bu size ciddi bir eleme getireceği için ilerlemeniz gereken alanlara daha fazla zaman ve efor ayırabilirsiniz. Cesaretinizi, fikirlerinizi ve alanınızı sorgulamak yerine bunu bugüne kadar neden yapamadığınıza odaklanırsanız işlerinizi yürütmeniz kolaylaşacaktır. Değişimden kaçmak yerine onu kucaklamayı seçiyorsunuz. Bu da size hem işinizi yapacağınız mecraları araştırma fırsatı veriyor hem de bunun için gerekli motivasyonu sağlıyor. Kendinizi en iyi şekilde göstermeniz için bu tespitleri yapmak, kendinizle vestilinizle yüzleşmekten kaçmayın.

Güneş ve Merkür'ün burcunuzdaki kavuşumu kendinizle ilgili kararlarınızı ve bunların sonuçlarını değerlendirmenizi sağlayabilir. Ne yapmak istediğinize bakarak yapılması gereken değişikliklerin de farkına varmanız kolaylaşacaktır. Gecikmeli haberler, ödemeler ve görüşmeler gündeminize gelebilir. Bu da aklınıza oturmayan konuları netleştirmenize yardımcı olabilir. Fiziksel olarak ihtiyaçlarınız ve eksiklerinizle ilgilenmek, kilo kontrolü ve sağlığınıza özen göstermek psikolojik olarak da iyi hissettirecektir.

5 Mayıs'ta Akrep burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile ikili ilişkilerde yaşadığınız ya da yaşamayı beklediğiniz konuları neticelendirebilirsiniz. Beklentilerinizin gerçeklerle ne kadar uyumlu olduğunu görebilir, haklılık ve adillik kavramlarına daha çok önem verebilirsiniz. Kendi hakkınızı teslim edilmesi gereken sizin de teslim etmeniz gereken haklar gündeme gelebilir. Objektif olmalı ve yaşadıklarınızı iyi değerlendirmelisiniz. Zira gözünüzü kapattığınız birçok konu daha görünür hale gelebilir. Konuşmak, hislerinizi dile getirmek sorunları çözebileceği için iyi gelişmeleri de beraberinde getirebilir. Kırmanız gereken bir döngüye geldiğinizi fark etmelisiniz.

Yönetici gezegeniniz Venüs'ün Yengeç burcuna geçmesiyle hayatınızdaki insanları ve bu kişilerle olan mesafelerinizi yeniden değerlendirebilirsiniz. Güvendiğiniz, eskiden beri beraber olduğunuz insanlarla bir arada olmak size daha iyi hissettirebilir. Ancak bu durum sizi belli bir gündemin, yerin içinde bırakıyorsa dışa dönük olmamanın dezavantajlarını da yaşayabilirsiniz. Duygusal ruh halinizi iyi dengelemelisiniz. İş görüşmeleri, mesleki çalışmalar ve eğitimler yapmak adına verimli bir dönem olabilir. Eskiden uğraştığınız işler, evden yapabileceğiniz çalışmalarla ilgili kendinize yeni imkanlar çıkarabilirsiniz.

Güneş ve Uranüs'ün burcunuzda bir araya gelmesi yapmanız ya da yapmamanız gereken konularda kendinize olan güveninizi tazeleyebilir. Sürprizlere, yeniliklere, düşüncelerinizden daha farklı bir alana çekilmeye alışma sürecinizi hızlandırabilir. Karar verme mekanizmanızı etkileyeceği kadar bunu gerçekleştirecek alanı bulmanız da kolaylaşacaktır. Kendinizin, ihtiyaçlarınızın ve bulunduğunuz zamanın gereklilikleri gözünüze daha çok çarpabilir. Fiziksel ve psikolojik açıdan nasıl radikal sayılabilecek bazı adımlar atabilirsiniz. Tarzınızı, yemek düzeninizi, giyim şeklinizi ve insanlarla ilişki kurma biçiminizi yenileyebilirsiniz. Bunu yapmanızı gerektirecek ani gündemlere karşı öfkenizi ve tepkilerinizi kontrol altında tutmanızda fayda var.

Merkür'ün burcunuzdaki geri hareketini sonlandırmasıyla verdiğiniz kararların neticeleriyle karşılaşabilirsiniz. Maddi ve manevi konfor alanınıza ulaşmanızın önündeki engelleri kaldırabildiğinizde işlerin yolunda gittiğini görebilirsiniz. Yarım, tamamlanmamış ya da bir sebepten masaya yatırmanız gereken bir konu kalmayacağı için ileriye dönük hareket etmeniz kolaylaşabilir. İkili ilişkiler, sağlığınız vehayatınızla ilgili süreçlerinizi nihayete ulaştırmanın rahatlığı dikkatlerden kaçmayacaktır. Jüpiter'in de burcunuza geçiş yapacak olması sakin bir zihinle karşılaşacağınız yeni fırsatları size getirebilir. Hayata bakış açınızı geliştirirken genişlettiğinizi fark edebilirsiniz. Belli bir alanın ve konunun dışına çıkma eğiliminde olmak sizi isteklerinizin daha üzerine taşıyabilir, dolayısıyla karşılaştığınız hiçbir şeye kayıtsız kalmamalısınız. Sağlık kontrolleri, operasyonlar ve iyileşme getirecek gündemlerin dışında kilo almaya meyilli olabileceğiniz bir dönem olabilir. Rutinlerinizi buna göre düzenlemenizde fayda var. Kendinizi bu mantıkla hazırladığınızda, 19 Mayıs'ta burcunuzda gerçekleşecek olan yeniayı değerlendirmek daha da kolaylaşacak ve sağlam sonuçlar verecektir. Ön planda olmak, dikkat çekmek, kendinizi veya işinizi ileri seviyeye taşımak adına güzel bir zamandasınız. Ne yapmak istediğinize karar verin, bunun hazırlıklarını tamamlayın ve sorumluluklarının farkında olan bir birey olarak bu yeni kapıyı aralayın.

Mars'ın Aslan burcuna geçişi ile beraber evinizde vakit geçirmek kadar bu vakti değerli hale getirmek için bir çaba göstermeniz gerekebilir. Sorumluluk ve inisiyatif almanızı gerektiren durumlarda sabrınızı, bilginizi ve anlayışınızı kullanmanız herkesin faydasına olacaktır. Taşınma ya da alım satımlarla ilgili konularda karar almadan önce maddi durumunuzun ve ihtiyaçlarınızın bilincinde olmanız sizi olası sorunlardan koruyabilir. Sizin ya da aile üyelerinizin kariyeriyle ilgili konular gündeme gelebilir, bunun neticesinde hem yaşam alanlarınızda hem de koşullarınızda değişiklik yapmanız beklenebilir. Mars Plüton karşıtlığı, ev vearasındaki karar mekanizmanıza etki edebilir. Potansiyelinizin gerekliliklerine odaklanmalısınız. Bir karar vermek zorunda olduğunuzu hissettiğinizde, yol ayrımlarını doğru yönetebilmek adına baskın gelen olmayı değil çözen ve ilerleten olmayı tercih etmelisiniz.

Güneş'in İkizler burcunda hareket etmeye başlamasıyla maddi konuları geliştireceğiniz yeni işbirlikleri ve fikirlerin önü açılabilir. Enerjinizin yükselmesi, daha dışa dönük ve mental olarak hareketli biri haline gelmeniz şansınızı katlayacaktır. Parasal kayıplarınızı telafi etmek, yeni kaynaklar edinmek ve kendinizin farkına varmak yaşadığınız pürüzleri ortadan kaldıracak gelişmeleri de beraberinde getirebilir. Bunun getirdiği heyecan ve coşku ilerlemenizi hızlandırıp işlerinizi parlattığı kadar harcama trafiğinizi de yoğunlaştırabilir. Güvencenizi sarsmamak adına keyfi harcamalarınızı kontrol altına alın.

Burcunuzda ilerleyen Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümü size hayatınızın dönüm noktalarından birkaçını gösterebilir. Çalışmalarınızın, ilişkilerdeki emeklerinizin meyvelerini toplayabilir, somut ve elle tutulur sonuçlar aldığınızda motivasyonunuzu daha da yükseltebilirsiniz. Değişmekten çekinmediğiniz, kendinize bir şans tanıdığınız alanlardaki tecrübelerinizi genişletebilirsiniz. İş ve sosyal çevre imkanları açısından şanslı ve popüler bir dönem olabilir. Kolesterol ve bozulmuş beslenme düzeni neticesinde yaşadığınız rahatsızlıklarınızda iyileşmeler gündeme gelebilir. Kendinizi daha iyi ve zinde hissedebilirsiniz. Bunu elde etmek için verdiğiniz çabayı bir yaşam şekline dönüştürmeyi öğreniyorsunuz. Başarmak için bir sürü nedeniniz ve imkanınız olduğunu unutmayın.

Motivasyon Sözü: “Mutluluk, bilinen bir hedefe doğru bilinmeyen engellerin üstesinden gelmektir.”

 

Mayıs 2023

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Yay
13° 10' 46" R
Ay
Başak
17° 05' 33" R
Merkür
Oğlak
04° 18' 52" R
Venüs
Akrep
00° 57' 48" R
Mars
Yay
08° 00' 15"
Jüpiter
Boğa
06° 41' 15"
Satürn
Balık
01° 21' 17"
Uranüs
Boğa
20° 11' 05"
Neptün
Balık
24° 53' 18"
Plüton
Oğlak
28° 36' 49"
Chiron
Koç
15° 39' 51"
Lilith
Başak
07° 02' 00"
True Node
Koç
23° 38' 05"
Son Güncelleme : 05/12/2023 17:30

Astroloji Gündemi

00:00 Saat Anlamı 5 Aralık 2023, Salı 00:00 Saat Anlamı Sizi Düşlerinde Görüyor 00:00 saati, iş hayatınızda karşınıza çıkan ve üstesinden gelemeyeceğini düşündüğünüz zorlukların... Devamını Oku >>