Kova Burcu

Kova Burcu

21 Ocak - 18 Şubat

Kova Burcu Aylık Burç Yorumu

Mayıs 2024

Kova Burcu

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, 8 Mayıs'taki Boğa yeniayı ile hayatınıza, ailenize, yaşam alanlarınıza nasıl katkı sağlayacağınıza odaklanabilirsiniz. Artık bir şeylerin eskisinden daha iyi olmasını isteyebilir, bunu engelleyen durumları ve eşyaları ortadan kaldırabilirsiniz. Aslında herkesin aynı rahatlık ve anlaşma halini benimsediğini görebilirsiniz. Bu da aile içindeki anlaşmazlıkları ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. Artık gizli saklı kalmamasına, sürekli tekrarlanan bir şeylerin olmamasına, şüphe oluşturacak hareketlerin sonlandırılmasına özen gösteriyorsunuz. Bu konuda yalnız değilsiniz. Sorunları çözdükten sonra karar almak daha kolay hale gelebilir. Ailenizin, sevdiklerinizin size olan desteğini hayatınıza müdahale etmek değil, hayatınıza katkı sağlamak için olduğunu fark ediyorsunuz. Evlilik, bireysel tercihler, yalnız yaşama isteği, yaşam alanlarında ya da tarzında değişiklik gibi konuları gündeme alabilirsiniz. Bu konularla ilgili gündemleriniz varsa taşlar yerine oturabilir. Satın alma işlerinizi tamamlayabilir, beklentilerinizin karşılandığını görebilir, ihtiyacınız olan maddi ve manevi güce erişebilirsiniz. İşinizle ilgili yeni gelişmeler doğabilir, çalışma tarzınız ve düzeninizde değişikliğe gidebilirsiniz. Alacağınız karar ya da tekliflerle, nerede nasıl bir düzen kuracağınıza dair fikirleriniz netleşecektir.

15 Mayıs'ta Merkür'ün Boğa burcuna geçişi ile beraber sizi siz yapan, hayatınıza anlam katan konular ve insanlara odaklanabilirsiniz. Bazı yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmak adına uğraş verebilirsiniz. Bu durum bir yüzleşme gerektiriyor olsa da, bundan kaçmamalısınız. Her şeyin iyi ve keyifli bir kalıcılıkla değişmesi için sorumluluk almalısınız. Anlaşılır ifadeler, net fikirler bu süreçte herkesin işini kolaylaştıracaktır. Sırların, saklanan konuların, gündeme getirilmeyen meselelerin sizi oyalamasına ya da mutluluğunuza gölge düşürmesine mahal vermemelisiniz. Kendinizi diken üstünde hissetmenize neden olan ya da aile bireylerinin böyle hissedeceği durumların ortadan kalkması, yaşam alanlarınızı daha da güzelleştirebilir. Bu bağlamda, yeni bir ortam ve düzen kurma fikriniz de netleşebilir. Taşınma, ev sahibi olmak, işinizi değiştirmek gibi süreçleriniz açısından olumlu haberler alabilirsiniz. Hayatta her zaman daha iyi bir seçeneğinizin olduğunu görmek, motivasyonunuzu arttıracaktır. Bir şeyde ısrarcı olmanız gerekiyorsa bu hakkınızı, yakaladığınız bu bakış açısı için kullanmalısınız. Gerçek, sağlam ve güvenilir bir yaşam değerleriniz olmasını önemseyin.

20 Mayıs'ta Güneş'in İkizler burcuna geçişi ile sizin için dinamik ve canlı bir dönem başlıyor. Duygusal konularda güçlenmek, kendinizi fark etmek, isteklerinize ve hobilerinize odaklanmak adına iyi etkiler altındasınız. Merak edebilir ve merak edilebilirsiniz. Sosyal ortamlarda, katıldığınız etkinliklerde duruşunuzla ve yaptıklarınızla dikkat çekebilirsiniz. Etkileşimlere açık olacaksınız, bunu dinleyin ve takip edin. Tanışacağınız kişilerden her konuda destekler bulabilirsiniz. Fikir alışverişi yapmak, ilgi alanlarınızı geliştirmek için fırsatlarınız olabilir. Özellikle 23 Mayıs'ta Venüs'ün ve 26 Mayıs'ta Jüpiter'in de İkizler burcuna geçişi bu fırsatları daha çok ön planda tutabilir. Üretmek, çalışmak, konuşmak, topluluklarda bulunmak, kendinize gelir ve mutluluk kaynakları oluşturmak istiyorsanız bunun önü açılıyor. Çok fazla seçeneğinizin olması kafanızı karıştırabilir, kararlarınızın net olmasını engelleyebilir. Bu da sizde bir boş vermişlik oluşturabilir. Ancak bu tuzağa düşmemelisiniz. Sabırsız olmayın, ilginizi sağlam tutun ve hayatın sizin için seçtiği akışı anlamaya çalışın.

23 Mayıs'ta Yay burcunda gerçekleşecek dolunay ile beraber bu akışın önemini ve değerini daha iyi anlayabilirsiniz. Vazgeçtiğiniz şeylerin pişmanlığıyla karşılaşabilirsiniz. Bir telafi, ikinci şans gibi temennilerinizin karşılık bulması için bu psikolojide kalmalısınız. Gerçekçi olun ve gerçek sorumlulukların, işlerin peşine düşün. Arkadaş çevreniz ve aynı amaçla hareket ettiğiniz kişileri, meslektaşlarınızı mercek altına almanız gerekebilir. Güven vermeyen, destek vermeyen ya da destek olmanızı engelleyen kişileri hayatınızda taşımaya devam etmemelisiniz. Hayat görüşünüze ve hayatta beklentilerinize uymayan durumlarda ısrarcı olmamalısınız. Kaybetmek hayatın olağan akışında vardır, bu kaybettiklerinizden bir şeyler öğrenerek yeni kazançların önünü açmak ise olağanüstülük oluşturur.

30 Mayıs'ta Jüpiter'in burcunuzdaki Plüton ile oluşturacağı üçgen açının etkisi size yeniden ve daha iyi başlama isteği verebilir. Bağımsızlık ve özgünlük, sizin için önemli bir rol oynuyor. Kendi kurallarınızı belirlemek ve hayatınızı kendi isteğiniz doğrultusunda yaşamak istiyorsunuz. Bunu bir meydan okumaya dönüştürmeden, herkesin faydasına olabilecek bir çalışmaya çevirebilirsiniz. İnsanlarla karşı karşıya gelmek yerine aynı noktada toplanabileceğiniz, farkındalık oluşturabileceğiniz, değer katabileceğiniz bakış açıları geliştirmelisiniz. Bu konuda sizin de öğreneceklerinizin olduğunu fark etmeniz, daha yapıcı bir tutum sergilemenizi sağlayacaktır. Tutkularınızı takip etmek ve hayallerinizi gerçekleştirmek için çevrenizden ilham alabilirsiniz. Sosyal hayatı önemsemek, bireysel alanlarınızda iyi ve verimli zaman geçirmekle doğru orantılıdır. Kendinizi iyileştirme çabanızın baskın gelmesinin altında bu neden yatıyor olabilir. Teknolojinin, imkanların, insanların sunduklarının, hayatın getirilerinin kullanılacağı bir düzen kurmak isteyebilirsiniz. Fiziksel olarak kendinize yatırım yapmak isteyebilir, sağlıklı alışkanlıklar edinebilir, yeni bir tarz deneyebilirsiniz. Bunların hepsi ekonomik bir güç gerektirdiği için aşırıya kaçmadan, her duyduğunuza aldırış etmeden hareket etmenizde fayda var.

Motivasyon Sözü: “Bir kez sınırlarımızı kabul ettiğimizde, onların ötesine geçeriz.”

Mayıs 2024

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
İkizler
09° 08' 14" R
Ay
Balık
00° 27' 48" R
Merkür
Boğa
21° 57' 03"
Venüs
İkizler
07° 37' 23"
Mars
Koç
22° 25' 10"
Jüpiter
İkizler
00° 57' 35"
Satürn
Balık
18° 39' 13"
Uranüs
Boğa
24° 03' 49"
Neptün
Balık
29° 37' 57"
Plüton
Kova
01° 56' 06"
Chiron
Koç
22° 10' 39"
Lilith
Başak
26° 38' 18"
True Node
Koç
14° 02' 05"
Son Güncelleme : 30/05/2024 04:20

Astroloji Gündemi

23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri 19 Mayıs 2024, Pazar 23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar Zihinsel aktiviteleriniz artacak, iletişiminiz güçlenecek ve yeni fırsatlar karşını... Devamını Oku >>