Kova Burcu

Kova Burcu

21 Ocak - 18 Şubat

Kova Burcu Özellikleri

Kovaların en belirgin özellikleri güçlü iletişim yetenekleridir. Aşırı sosyaldirler ve çevrelerindeki insanları kendilerine çekerler. Arkadaşlarına ve ailelerine bağlıdırlar. Oldukça yaratıcı ve eğlenceli kişilerdir. Arkadaşları arasında popülerdirler.

Zodyak'ın 12 burcundan on birincisi olan Kova burcunun döngüsü her yılın 21 Ocak - 18 Şubat tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Kova burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Kova burcunu ziyaret ederek bu burcun hava enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

Hayal güçleri sınırsız olmakla birlikte, düşünceleri bulundukları anın ötesinde, akılcı ve sezgiseldir. Kova 'lar dik kafalıdırlar. Kendilerini dinleyenlerin ne demek istediklerini anlamadıklarını sanırlar. Kovaları tanımlayan sözcük 'Biliyorum' dur. Kova burcu insanları sevecen tavırları ile tanınırlar. Bu kişiler bencil değildirler. Irk, cinsiyet ve sosyal durumuna bakmaksızın, herkesin ayni olanaklara sahip olmasını isterler. Modern görünüşlerine karşın, inatçı ve sabit fikirli olurlar. Onlara yaklaşmak çok zordur, çünkü ne kadar dostça davranırlarsa davransınlar, arada her zaman bir mesafe bırakırlar. Kişisel özgürlükleri onlar için o denli önemlidir ki, bu yüzden en yakın ilişkilerini kesip atabileceği gibi, yine özgürlükleri adına her türlü özveride bulunurlar. Bu yüzden Kovalara aile yaşamı biraz zor gelir. Çoğu zaman yeni bir şeyler keşfetmek için uğraşıda bulunurlar. Belli ilkeleri sonuna dek savunmaları onları hiç rahatsız etmez.

Elementi : Hava

Niteliği : Sabit

Yönetici Gezegeni : Uranüs (özgünlüğün gezegeni)

Rengi : Metalik Mavi

Taşı : Aquamarin, garnet, ametist, zircon

Günü : Cumartesi

Kova Burcu Özellikleri : Arkadaş ve dost canlısı, sosyal, yenilikçi, sıradışı, marjinal

Kova Burcu Erkeği : Evcimen olmaktan ziyade dışarıda bir hayatı tercih eden, arkadaşlıkları aileden önce gelen, farklı ve sıradışı erkeklerdir. Zeka ve akılcılıkları ile yol gösterirler, vizyoner bakış açılarıyla yaşadıkları topluma etki ederler.

Kova Burcu Kadını : Farklıdır, sıradışıdır, zekidir. Ona ayak uydurmak çok da kolay değildir, bulunduğu ortamla uyumunu kendi yaratır. Oldukça sosyal ve arkadaş canlısı olsalar da eş seçimleri zordur. Teknolojik cihaz ve araçlar vazgeçilmezleridir.

Tarzı : Orijinal ve yenilikçi tasarımlar, en yeni ve ultramodern çizgiler, tekonolojiyi çağrıştıran detaylar ve aksesuarlar, çağının ötesinde giyim anlayışı, çılgın ve sıradışı kıyafetler

Bedende Temsil Ettiği Bölge : Ayak bileği, kan dolaşımı

Anlaştığı Burçlar : Kova, İkizler, Terazi

Anlaşamadığı Burçlar : Boğa, Başak, Oğlak

Olumlu Yönleri : İnsancıl, öğretici, özgürlükçü, yenilikçi, modern, farklı, sıradışı, zeki, akıllı, tarafsız, sosyal

Olumsuz Yönleri : Asi ruhlu, başkaldıran, huzursuz, iğneleyici , sert çıkışlar yapabilen, duygusuz görünebilen

Gizli Tutkuları : Tamamen özgür olmak

Güçlü Yanları : Özgün fikirler üretebilmek, hızlı öğrenmek, yeniliklere açık olmak

Zayıf Yanları : Hevesinin çabuk kırılması, alıngan olmak, mesafeli olmak

Aşık Kova : Bir Kova burcu sevgiliniz veya eşiniz varsa onu arkadaşlarıyla, sosyal çevresiyle, öğrencileriyle ve fanlarıyla paylaşmaya hazır olmalısınız. Zira çevresinde aynı fikir ve görüşleri paylaştığı arkadaşları, dostları ve sosyal grupları vardır. Sadece benim olsun veya baş başa kalalım düşüncelerinden vazgeçmeniz gerekebilir. Üstelik çok da tarafsızdır. Başka birinin haklı olduğunu düşünüyorsa, canı da olsanız hatta üzüleceğinizi de bilse sizi savunmaz. Buna karşın çok hümanisttir, duygularını göstermese de aslında sizi korur, kollar ve görünmez bir el gibi yanınızdadır. Günün sonunda ondan yanlış bir şey görmezsiniz. Kendini olduğu kadar karşısındaki kişiyi de zamanın ötesine ve ileriye taşımaya çalışır, görüş ve fikirleriyle umut verir, aydındır ve aydınlatmayı ister. Özgürlüğünü kısıtlamaya, işine müdahale etmeye ise asla çalışmayın, o zaman gerçekten kırıcı olabilir. Görüşlerine karşı geliyorsanız elinizde gerçekten sağlam delil ve dayanaklarınız olmalıdır.

Anne Kova : Duygularını göstermez, onun için çocuğunun eğitimi ve en iyi şekilde yetişmesi her türlü duygusal ihtiyacının önünde gelir. Zira çocuğu ailesine, toplumuna, vatanına yararlı, ayakları sağlam yere basabilen, tek başına varolabilen bir birey olmalıdır. Sosyal bir annedir ve çevresinde her zaman arkadaşları vardır. Sizi düşündüğü kadar başkalarını da düşünür, insan canlısıdır. Ancak çocuğuna karşı her zaman takiptedir, uzaktan izler ve gerektiği anda derhal müdahale etmesini bilir.

Baba Kova : Olgun, yaş almış, deneyimli bir babadır. Ondan çok şey öğrenebilirsiniz. Aydınlıktır ve hümanisttir. Çevresinde her daim sosyal grupları, arkadaşları vardır. Zira hümanisttir, ileri görüşlüdür, çağdaş ve modern düşüncededir. İşinde başarılı olduğu kadar toplumsal alanda da başarılı olmak ister. Onun için de çocuğunun iyi eğitim görmesi ve bir birey olarak yetişmesi çok önemlidir. Özgürlükçü bir babadır, kısıtlamaz ancak çocuğunu gözler, gözetir ve gerektiğinde akılcı ve yapıcı müdahalelerde bulunur.

Çocuk Kova : Her şeyden önce ilginç ve sıradışı bir çocuktur. Çok zekidir, evinizdeki küçük dahi olabilir, zira bilime, buluşlara, icatlara meraklıdır. Oyuncaklarını parçalara ayırıp, yeniden birleştirmek, bunu yaparken değişik, farklı şeyler denemek ister. Bilgiye, öğrenmeye her zaman açtır. Arkadaşlarıyla birlikte olmayı, paylaşmayı çok sever, sosyal bir çocuktur. Uçuk, kaçık şeyler deneyebilir, çılgın fikirleri olabilir.

Yükseleni Kova Burcu

16 Haziran 2024, Pazar Yükselen Yorumu

Sosyal hayatınızda alacak olduğunuz etkilerin fazlasıyla öne......

Yükselen Kova Burcu Yorumunun Devamı

Günlük Kova Burcu

19 Nisan 2024, Cuma Günlük Yorumu

Ters etkilerin yavaş yavaş sonuna geliyorsunuz. Pozitif gelişmelerle karşı karşıya kalabileceğiniz bir süreçtesiniz. İçinde bulunduğunuz duruma uygun hareket etmenin her açıdan daha önemli olabileceği......

Günlük Kova Burcu Yorumunun Devamı

Haftalık Kova Burcu

10 Haziran - 17 Haziran Haftası Yorumu

Kova ve yükselen Kovalar özel hayatınıza odaklanarak haftanıza başlıyorsunuz. Partnerinizle bayramda ne yapacaksınız, nereye gideceksiniz bütün bu planları oluşturmanız gerekiyor. Şartlar ve koşull......

Haftalık Kova Burcu Yorumunun Devamı

Aylık Kova Burcu

Haziran 2024 Ayı Yorumu

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, 3 Haziran'da Merkür'ün İkizler burcuna geçişiyle beraber çeşitli etkinlikler, sosyal programlar, tanışmalar gündeminizde yer bulabilir. Biraz rahatla......

Aylık Kova Burcu Yorumunun Devamı

Yıllık Kova Burcu

2024 Yılı Yorumu

Yıla 3 Ocak tarihine dek sürecek Merkür Retrosu ile başlıyoruz. 11 Ocak tarihi itibariyle durağan bir dönemi geride bırakacak, içe dönerek planladığınız tüm başlangıç ve girişimleri kalıcı ve istik......

Yıllık Kova Burcu Yorumunun Devamı

Kova, çok ince düşünür ve açık fikirli olmayı sever

Kova açık bir zihin tutar, diğer insanların söylediklerine güvenmek yerine, doğru bildikleri şeylere daha özgür ve bağımsız düşünürler olarak bilinir.

Bir kitabı, kabına bakarak yargılamaktan hoşlanmazlar ve yeni durumlara girip yeni insanlarla tanışırken açık fikirli olmayı tercih ederler.

Kova, insanları şaşırtabilecek kızgın bir tarafa sahiptir

Kızgın Kova, gerçekten çok zor sinirlenebilir ve kolay kolay kontrolü kaybetmezler. Amaaa eğer sabrını zorlamayı başarırsanız… orada olmayı asla istemeyebilirsiniz.

Kaynama noktasına vardıklarında ve hayal kırıklığına uğradıklarında olan bir şeyleri şişirme alışkanlığına sahipler.

Kova yalan söyleme konusunda iyi değildir

Kova, pek çok beceriye sahiptir, ancak ikna edici bir şekilde yalan söyleyebilmek genellikle bunlardan biri değildir.

Sonuç olarak, gerçeği söyleyemedikleri durumlarda, genellikle hiçbir şey söylememeyi tercih ederler.

Kova, müzik dünyasında yaşıyor ve nefes alıyor

Kova Müzik sever ve hayatında müzik olması onun için her zaman daha iyi…

Bir enstrümanda sıkışma ya da kulak tırmalayacak bir bozukluk olduğunda bunu hemen anlıyor. Bir şekilde müzikle güçlü bir bağlantı hissediyor.

Kova burcundan olan Bob Marley bir keresinde “müzik hakkında iyi bir şey söylendiğinde, kader sana vurduğunda, acı hissetmiyorsun” demiştir.

Kova, bazı konularda çok fazla detaya inme gibi kötü bir alışkanlığa sahiptir

Zeki beyin Kova’nın olumsuz özelliklerinden biri, kesinlikle sorumluluk gerektiren durumlardan kaçma eğilimine sahip olmalarıdır.

Bazen kendilerinin aktif olmalarını gerektiren konularda mantık ararlar ve inanılmaz derecede stresli ve endişeli hissettikleri noktaya kadar analiz ettiklerini görürler.

Kova şişirilmiş egolu kişiliklerden uzak kalır

Kova show yapılmasını sevmez. Eğer Kova ben, ben’im ve dobrayım diyen biri değilseniz, sürekli abartılı sohbetler yapıyorsanız ve söyledikleriniz aşırı şişirilmiş gelirse, sizden etkilenmekten çok uzak olacaklardır.

Sınırlarına uymazsanız ya da dostluk konusunda samimi olmadığınızı anlarsa, muhtemelen diğer yoldan yürümeyi tercih ederler ve ellerinden geldiğince sizden uzaklaşmaya çalışırlar.

Kova bazen kötü ve alaycı olabilir

Kova alaycı olabilir. Kova burcunun altında doğanlar genellikle acımasızca alaycı olan krallar ve kraliçelerdir. Doğal olarak onlara öyle geliyor ki, yarım saat boyunca ne yaptığını bile fark etmiyorlar.

Onlara en yakın olanlar bu tatsız mizah anlayışları ile genellikle Kova çevresinde olduğu zaman kendilerini mutlak histerik içinde bulurlar.

Kova, arkadaş seçimine ve onları hayatlarına alma konusunda dikkatlidir

Yakın arkadaş Kova, onların ‘iç çemberine’ kimlerin girmesine izin verdiği konusunda seçici davranır ve en yakın arkadaşlarına geldiğinde nicelikten fazla kaliteyi tercih eder.

Çevrelerinde bulunan bir ton rastgele tanıdıklarından daha fazla olmasını istedikleri şey hayatlarına soktukları gerçek arkadaşları…Yanlarında bulundurdukları gerçek arkadaşları onlara yetiyor.

Kova, oldukça duygusal olabilir ama bunu başkalarına göstermezler

Kova zaman zaman duygusal tarafta olabilir, ancak diğer zodyak işaretlerinden farklı olarak genellikle bu konuda çok açık olmayacaktır.

Duyguları yüksek olduğunda, sorunların halletmek için dış dünyadan uzaklaşabilirler.

Konuşmak istemedikleri zaman, onları sorgulamaya çalışır ve istemediği halde fikirler verirseniz size belli etmeseler de içten içe kızarlar…

Kova inanılmaz derecede bağımsızdır ve kendilerine güvenmeyi tercih ederler

Kendine güvenmenin özellikleri, Kova da güçlüdür. Dışarı çıkmak ve başkalarının yardımına veya ellerine güvenmek zorunda kalmadan, kendi işlerini kendi başlarına yapmak için büyük bir istekleri vardır.

Bazen çok bağımsız olabilirler, ancak en çok ihtiyaç duydukları zamanlarda yardım istemekte zorlanırlar.

Kova sıklıkla yanlış anlaşılır

Yanlış anlaşılmak Kovalar için çok şaşılacak bir durum değildir. Kendileri buna zamanla alışırlar.

Yaptığı şeyler genellikle yanlış anlaşılır ve olaylara tepkilerini göstermelerinin alışılmadık şekilleri vardır, ancak bu daha az önemsedikleri anlamına gelmez. Onlar sadece farklı şeyler yapma eğilimindedirler.

Kova, değişimi kucaklar ve oldukça öngörülemez olabilir

Tahmin edilemezlik duygusu yaygın bir Kova karakteridir. Sıkıcı tekrar eden rutinlerden sıkılırlar ve her gün aynı şeyleri yapma fikrinden nefret ederler. Hayatlarını bir macera duygusuyla yaşamayı tercih ediyorlar.

Bu kendiliğindenlik duygusu, etrafta olmak için çok eğlencelidir ve arkadaşlarını sürekli yanlarında tutar.

Ne yapılacağı ya da nasıl düşünüleceği söylendiğinde nefret eden asi bir yanı var

Kova’nın isyankar tarafı, insanların kendi iradelerini, düşündükleri veya hareket ettikleri şekilde değiştirmelerini talep etmeye zorladıklarında ortaya çıkar.

Kova’nın son derece bağımsız özellikleri onları yaşamlarını kontrol edebileceklerini düşünen herkesten uzak tutmaya yönlendiriyor.

Kova geçmişteki hatalarından ders alır ve aynı hatayı iki kez yapmaz

Kimse mükemmel değildir ve Kova bile önemli kararlar alırken hata yapmaya eğilimlidir.

Ama diğer burçlardan farklı olarak, yapamayacakları şeylerden biri, aynı aptal yanılgıyı tekrar tekrar yapmamalarıdır.

Kova, yenilik yapmaktan ve işleri yoluna koymaktan korkmuyor

Kova, kendi kutusunun benzersiz ve ‘dışına çıkıp, başkalarının göremeyeceği’ yeni fikirler ve çözümler üretmelerini sağlayan görevleri ele alır.

Genellikle, geleneksel olarak değil de, kendi yollarını yapmak için seçebilecekleri sınırları zorlayan liderler olarak düşünülürler.

Kova, harika bir dinleyicidir ve işe yarar tavsiyeler de bulunur

Kova arkadaşlarını aşağı ya da üzgün görmekten nefret eder ve konuşma ihtiyaçları olduğunda yada onları neşelendirmek gerektiğinde daima onlar için oradadırlar.

Onlar sadece iyi dinleyiciler değil, aynı zamanda bilgelik ve yararlı tavsiyelerle doludurlar.

Kova, hızlı öğrenen ve bilgi toplamaya meraklı süngerdir

Kova, yaşam okulunda sonsuza dek öğrencidir ve yeni fikirleri ve kavramları anlamak için doğal bir hediyeye sahiptirler.

İlgi alanları farklıdır ve her zaman yeni fikirler ve yeni düşünme biçimleri için av peşindedir.

Kova insanlarda en iyiyi arar ve birine ikinci bir şans vermeye hazırdır

Kova, içgüdüsel olarak insanlarda en iyiyi arar ve onlara yakın olan birilerini yerinde tutarak, onları affetmeye ve negatif enerjiyi tutmak yerine onlara ikinci bir şans vermeye hazırdırlar.

Bazen insanlara, hak etmedikleri halde ikinci bir şans verdiklerinde bu kişinin o şansı dikkatli kullanması gerekir. Çünkü Kova sabır taşı değildir…

Kova’nın güçlü görüşleri var ve dile getirmekten çekinmiyorlar

Kova, herkesin söylediklerini dinlemek için isteklidir aynı zamanda kendilerine ait birkaç fikri dile getirmekten de korkmazlar.

İddia ettikleri ideallerini ve fikirlerini savunmaktan korkmazlar.

Kova zaman zaman tuhaf olabilir.

Söylentiler doğrudur. Kova, başkalarının yüzlerinde şaşırmış bir görünüm bırakan şeylerle ortaya çıkartırken tuhaf olabilir.

Bazıları başka bir gezegenden olup olmadıklarını merak edebilirler ama arkadaşları, onları her zamanki gibi kaybetmek istemedikleri için onları bu şekilde oldukları için seviyorlar.

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
İkizler
26° 03' 47" R
Ay
Terazi
23° 34' 24" R
Merkür
İkizler
28° 36' 37"
Venüs
İkizler
29° 21' 37"
Mars
Boğa
05° 35' 04"
Jüpiter
İkizler
05° 02' 59"
Satürn
Balık
19° 17' 11"
Uranüs
Boğa
25° 01' 33"
Neptün
Balık
29° 51' 54"
Plüton
Kova
01° 39' 56"
Chiron
Koç
22° 51' 38"
Lilith
Başak
28° 35' 55"
True Node
Koç
12° 51' 26"
Son Güncelleme : 16/06/2024 20:50

Astroloji Gündemi

23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri 19 Mayıs 2024, Pazar 23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar Zihinsel aktiviteleriniz artacak, iletişiminiz güçlenecek ve yeni fırsatlar karşını... Devamını Oku >>