Kova Burcu

Kova Burcu

21 Ocak - 18 Şubat

Kova Burcu Yıllık Burç Yorumu

2024

Kova Burcu

Yıla 3 Ocak tarihine dek sürecek Merkür Retrosu ile başlıyoruz. 11 Ocak tarihi itibariyle durağan bir dönemi geride bırakacak, içe dönerek planladığınız tüm başlangıç ve girişimleri kalıcı ve istikrarlı bir şekilde hayata geçirebileceksiniz.

Şubat ayında ise özellikle iletişim, eğitim, yakın çevre ilişkilerine dair konularla ilgili 2023 Ekim – Kasım aylarında başlatılan konuların sonuçlarını görmeye başlayabilirsiniz.

Bu yıl 26 Mayıs tarihine dek; iç huzurunuzu sağladıkça, şans ve fırsatları yaşamınıza çekeceksiniz. Yıl boyunca; ev, aile ve yaşam alanlarınıza dair konularda şanslı olacak, ait hissettiğiniz yerlerde zaman geçirerek güven ve rahatlığa kavuşacaksınız. Özellikle 21 Nisan tarihi etrafında ev veya ailenize dair beklenmedik güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

26 Mayıs’tan yıl sonuna dek; hayattan keyif aldığınız, daha yaratıcı ve pozitif hissettiğiniz, kendinize daha çok güvendiğiniz, aşk dolu zamanlara başlayacaksınız. Bu dönemde heyecanlı ilişkilere başlayabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak için de destekleniyor olacaksınız. Bu etkileri en çok 6 Haziran tarihinden itibaren 1 ay boyunca görebilirsiniz.

2023 Şubat ayında başlayan etkilerle; emeklerinize, zamanınıza, ürettiklerinize, kaynaklarınıza değer vermek, kazançlarınızı doğru yönetmekle ilgili deneyimlere başladınız. Bu yıl da bu etkiler devam ederken, kendi ayaklarınızın üstünde durmak, başarmak, kendinize yetebilmek, birikimler yapmakla ilgili destekleniyor olacaksınız.

Bu yıl 25 Mart ve 18 Eylül tarihlerinde Ay, 8 Nisan ve 2 Ekim tarihlerinde Güneş Tutulmaları yaşayacağız. 25 Mart tarihinde yaşanacak tutulma ile birlikte; eğitim, iletişim, uzaklarla olan bağlantılar veya hukuksal konularla ilgili bir tamamlanma yaşayabilirsiniz.

8 Nisan Güneş Tutulması ile; önemli haberler ve kararlar alabilir, kendinizi daha cesur ve güçlü ifade edebilirsiniz. Eğitim, seyahat, yazarlık, sosyal medya veya ticaret alanlarında çıkışlar yapabilir ve adım attıkça kadersel olarak desteklenebilirsiniz. Aynı zamanda kardeş ve yakın çevre ilişkileriniz de gündemde olabilir. Ancak aynı anda gerçekleşecek Merkür Retrosu sebebiyle ani ve dürtüsel çıkışlar yapmadan, planlı ilerlemelisiniz.

18 Eylül tarihinde yaşanacak Ay Tutulması, 9 yıllık bir döngüyü kapatacak. Bu süreçte mali alanlarda kadersel değişimler ve tamamlanmalar yaşayabilir, kazançlarınıza dair yeni bir sürece girebilirsiniz.

2 Ekim tarihinde yaşanacak Güneş Tutulması ise 2023 Ekim ayında başlayan iletişim, haberleşme, eğitim veya yakın çevreye dair konularla alakalı bir tamamlanma ve yeniden başlamayı getirecektir.

4 Ağustos sonrası yaşanacak Merkür Retrosu ile; ilişkiler, evlilik veya ortaklık ilişkilerinizi gözden geçirerek yenileyebilirsiniz.

7 Aralık tarihinde başlayacak Mars Retrosu ile gündeminiz; sağlığınıza iyi gelecek alışkanlıklar edinmek ve kendinize iyi bakmak olacak. Bu dönemde çok çalışmaktan veya sorumluluklar almaktan kendinizi ihmal etmemeye özen göstermelisiniz. Sürecin etkilerine dair ipuçlarını Eylül 2024’ten itibaren almaya başlayabilirsiniz.

Yıl boyu Ay Düğümleri; anlayarak, anlaşılarak, konuşarak kendinizi beslemeyi ve ilişkilerinizi güzelleştirmeyi işaret ediyor. Bu yıl bildiklerinizi yenilediğiniz, hayata bambaşka pençelerden bakmayı öğrendiğiniz, sözlerinizle öne çıktığınız bir yılda olacaksınız.

2024
Kova Burcu Geçmiş Yıllık Yorumları

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Balık
13° 18' 50"
Ay
Yay
10° 38' 18"
Merkür
Balık
16° 55' 58"
Venüs
Kova
19° 29' 06"
Mars
Kova
14° 47' 23"
Jüpiter
Boğa
11° 43' 55"
Satürn
Balık
10° 12' 30"
Uranüs
Boğa
19° 39' 01"
Neptün
Balık
26° 49' 47"
Plüton
Kova
01° 16' 45"
Chiron
Koç
17° 21' 20"
Lilith
Başak
16° 54' 51"
True Node
Koç
16° 03' 27"
Son Güncelleme : 03/03/2024 13:00

Astroloji Gündemi

10 Mart 2024 Merkür Koç Burcunda - Burçlara Etkileri 3 Mart 2024, Pazar 10 Mart 2024 Merkür Koç Burcunda - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar Merkür'ün 10 Mart itibariyle burcunuzda hareket etmesiyle yeni başlangıçların kapı... Devamını Oku >>