Koç Burcu

Koç Burcu

21 Mart - 20 Nisan

Koç Burcu Aylık Burç Yorumu

Mart 2024

Koç Burcu

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Merkür'ün 10 Mart itibariyle burcunuzda hareket etmesiyle yeni başlangıçların kapısını aralıyorsunuz. Bir yıl değerlendirmesi yapar gibi düşünebilir ve geldiğiniz noktayı, bunun getirilerini anlamaya çalışabilirsiniz. Güçlü olduğunuzu bilseniz de bunu kullanacak bir ortam arayışı sizi durdurmuş olabilir. Artık durağanlık dönemi bitti! Beklettiğiniz işler, görüşmeler, ilişkiler, kararları hayata geçirmek için önünüze fırsatlar çıkabilir. Çıkmasını beklemeyip bu fırsatları bizzat oluşturmak isteyebilirsiniz. Her türlü imzaya açık olduğunuz bir dönem olabilir. Canlı, enerjik, yüksek motivasyonlu ve heyecanlı olabilirsiniz. Bu hisler başarı ve mutluluk için önemli ve gerekli olduğu kadar, kontrol altında da tutulması gerekebilir. Yanlış anlaşılmalara, kırıcı konuşmalara, farklı yerlere gidecek ifadelere karşı dikkatli olmalısınız. İletişim gücünüzü ortaya koyarken bunun olumsuz bir intiba bırakmaması için de gayret göstermelisiniz. Açığa çıkmak sizin her zaman gündeminiz olsa da, bu kez üzerinizde daha fazla ışık ve göz olduğunu unutmadan hareket edin.

10 Mart'ta Balık burcunda gerçekleşecek yeniayı ile beraber perde arkasına odaklanabilirsiniz. Siz hayatınıza yeni bir akış getirmeye çalışırken hayatın veya hayatınızdaki bazı insanların da getirebileceği konular olabileceğini unutmayın. Kaçmak, saklanmak ya da tam tersi büyük tepkiler vermek yerine neler olduğunu anlamaya çalışmalısınız. Arkanızdan dönen olayların açığa çıkması, size insanlarla dostluk ve işbirlikleri kurmak konusunda yeni dersler verebilir. Gözünüzün ve kalbinizin açılacağı bir dönem olabilir. Bunu bir fırsata dönüştürün. Kendinizi fiziksel ve psikolojik olarak üst seviyeye taşıyın. Hayaller gerçeklerin arasında gezinir, bakış açınızı değiştirirseniz onları görebilirsiniz.

Venüs’ün 12 Mart'ta Balık burcuna geçişi ile beraber bazı konuları arka planda tutmak isteyebilirsiniz. İlişkileriniz, kazancınız, sonraki adımlarınız konusunda daha temkinli olabilirsiniz. Çevresel faktörler kendi isteklerinizi ve kalp sesinizi duymanızı engelleyebilir. Dolayısıyla daha izole olmayı tercih edeceğiniz, farklı gündemler seçeceğiniz bir dönem olabilir. Bu tutumunuz, size bazı gerçekleri daha net görmeyi sağlayabilir. İnsanların saygı sınırını anlamanız açısından bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Gizli kalan konuların açığa çıkması kadar bunu kimin nasıl çıkardığını daha fazla önemseyebilirsiniz. Bu da size başta aldığınız gizlilik ve izole kararının bir sağlaması olacaktır. Yenibirlikleri, görüşmeler, ortaklıklar ya da çalışmalar konusunda kesinlik kazanmadan sevinmemelisiniz. Heveslerinizi bir zemine oturtmalısınız. Psikolojik açıdan daha dingin bir zihninizin olması daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Yardım demişken, motivasyonunuzu ihtiyaç sahiplerine yönlendirebilirsiniz. Bu sadece maddi anlamda değil, manevi olarak da birilerine destek olabilirsiniz. Yetkinliklerinize göre ücretsiz danışmanlıklar yapabilir, ilgilendiğiniz konulara ulaşmak isteyen kişiler için projeler üretebilirsiniz. Alma verme dengesini yeniden kurmanız gerektiğini fark ediyorsunuz.

20 Mart'ta Güneş'in burcunuza geçmesiyle hayat motivasyonunuz artabilir. Kendinizi daha enerjik hissedebilir, daha yüksek bir heyecan içinde olabilirsiniz. Bunu nasıl kullanacağınıza dair birçok fikriniz olabilir. Ama hepsinin temelinde bir yenilik yatması gerektiğinin farkında olmalısınız. Bu yüzden kendini bilmenin önemini göz ardı etmeden hareket etmeye çalışın. Sorumluluk alıyorsunuz ve bunu sonuna kadar götürmelisiniz. Bu sona doğru giderken mental ve fiziksel olarak güçlü, yeterli olmalısınız. "Nasılsa yaparım.." düşüncesine kapılmanız her zaman iyi sonuç vermeyebilir. Fiziksel değişiminiz, sağlığınız, tarzınız duruşunuzun etkisini arttırabilir. Katıldığınız ortamlarda dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Parlıyorsunuz. Sönük kaldığınız, böyle hissettiğiniz ya da hissettirildiğiniz dönemlerin karşılığını vermek için ortaya çıkmalı, rutinlerinize ve alışkanlıklarınıza yenilerek geri dönmelisiniz.

23 Mart'ta yönetici gezegeniniz Mars'ın Balık burcuna geçişi içinizden geldiği gibi davranma konusunda bazı sınırlamalar getirebilir. Duygularınızı anlamlandırmak, insanların tepkilerini gözlemlemek için buna ihtiyacınız var. dolayısıyla reddetmemeli ve buna direnç göstermemelisiniz. Zihninizi yormamalısınız. Aksi takdirde algınız düşebilir, bilinçaltınızın ya da rüyalarınızın yanlış yönlendirmesiyle hataya düşebilirsiniz. Düşman sevindirecek davranışlardan uzak durun. Kendinize ve planlarınıza yönelin. Sizi oyuna getirmeye çalışanlara en iyi yanıtı başarı ile verebilirsiniz. Karamsarlığa kapılma huyunuz olmasa da yine de etkisinde kalabilirsiniz. Sorumluluklarınızı ve alışkanlıklarınızı gölgede bırakmamak için o etkiyi hızlıca terk etmelisiniz.

25 Mart'taki Terazi burcundaki Ay Tutulması ile bazı defterleri yeniden ama son kez açabilirsiniz. Geride kalan yılda yaşadıklarınız, bozulan ortaklıklar, bunlara rağmen kurulan hayaller ve yapılan işler konusunda yeni bir yol belirleyebilirsiniz. Daha profesyonel olma yolundasınız. Samimiyetinizden ödün vermeden ancak insanların bunu kullanmayacağı, değersizleştirmeyeceği, laubaliliğin oluşmayacağı bir tutum sergileyebilirsiniz. Yaşadıklarınızdan ders çıkarma biçiminizle ilgi odağı olabilirsiniz. Bu da bir döngünün, bir devrin kapanmasını beraberinde getirebilir. Zira bunun tetiklendiğini, artık zorunlu olduğunu fark edeceğiniz olaylar yaşayabilirsiniz. Sosyal, hukuksal ve ticari anlamda hareketli bir dönem başlayabilir. Haklının haksızın ortaya çıkması, bu konunun artık gündeminizde yer işgal etmesi son bulabilir. Adil tutumlarınızdan, doğrularınızdan, kendinize de başkalarına gösterdiğiniz anlayışı ve saygıyı gösterme alışkanlığınızdan vazgeçmemelisiniz. Neden vazgeçmemeniz gerektiğini, bunun ödüllendirildiği konulardan daha iyi anlayabilirsiniz. Ortaklı ya da ekiple çalışacağınız işler konusunda sonuç almaya başlayabilir, insanların hizmetine sunabilirsiniz. Bu, bu hafta içerisinde olmayabilir ama zeminini oluşturup sıranın ona geldiğini gösterebilirsiniz.

Motivasyon Sözü: "Gerçekliğe karşı çıkmayı bıraktığımızda, eylem basit, akıcı, nazik ve korkusuz hale gelir."

Mart 2024

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Yengeç
23° 56' 06" R
Ay
Akrep
16° 20' 12" R
Merkür
Aslan
19° 57' 55" R
Venüs
Aslan
05° 15' 59" R
Mars
Boğa
26° 35' 22"
Jüpiter
İkizler
11° 20' 56"
Satürn
Balık
19° 12' 44"
Uranüs
Boğa
26° 20' 17"
Neptün
Balık
29° 52' 56"
Plüton
Kova
01° 02' 31"
Chiron
Koç
23° 29' 06"
Lilith
Terazi
01° 50' 12"
True Node
Koç
09° 57' 39"
Son Güncelleme : 16/07/2024 02:10

Astroloji Gündemi

23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri 19 Mayıs 2024, Pazar 23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar Zihinsel aktiviteleriniz artacak, iletişiminiz güçlenecek ve yeni fırsatlar karşını... Devamını Oku >>