Yay Burcu

Yay Burcu

23 Kasım - 21 Aralık

Yay Burcu Aylık Burç Yorumu

Nisan 2024

Yay Burcu

Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, 2 Nisan'da Merkür'ün Koç burcunda geri hareketine başlamasıyla beraber ilişkilerinizin seyri değişebilir. Ne olduğu anlaşılmayan, bir dargın bir barışık durumlar yaşayabilirsiniz. İstediğiniz şeyin bu olmadığından emin olsanız da bunu çözmek ve düzeltmek zor gelebilir. Empatinin, saygının, anlaşmayı bilmenin önemli olduğunu unutmayın. Bunu kendinize ve hayatınızdaki insanlara da hatırlattığınızda kırıcı konuşmaların, kavgaların, yanlış anlaşılmaların önüne geçebilirsiniz. Bir şeyleri netleştirmeden önce buna zemin hazırlamanız gereken bir dönemdesiniz. Gelecek planları, buraya dair hayaller gündeminizde yer bulabilir. Hala bir netice olmaması, istediğiniz şekilde ilerleme kaydedememe gibi durumlar sizi öfkelendirebilir. Zamana yaymayı ve bunu da sürecin bir parçası olduğunu hatırlamayı seçmelisiniz. Çocuk sahibi olmak, çocuklarınızla ilgili kararlar almak, eğitim ve tatil planları gibi konularda resmi işlemleriniz, başvurularınız varsa bunları aceleye getirmemelisiniz. Özellikle ekonomik anlamda yıpranmamak için bazı işleri ve istekleri askıya almanızda fayda var.

5 Nisan'da Venüs'ün Koç burcuna geçişi ile beraber iyilikten, cesaretten ve neşeden sizi alıkoyan durumlara bir son verebilirsiniz. Buna fazlasıyla tahammül ettiğinizi düşünerek kaybettiğiniz zamanın telafisini yapabilirsiniz. Bir şey istemek kadar bu isteğin gerekliliklerini de anlamak, bunlar için çalışmak önemli olacaktır. Destek beklemek, onay istemek istemeyebilirsiniz. Bildiğiniz gibi ilerlemenin sizi sorunlarla karşılaştırmaması için bildiklerinizi de güncel tutmanız gerektiğini unutmamalısınız. Duygusal ve maddi konularda şans yüzünüze gülebilir. Hem ailenizden hem de yaptığınız işlerden önemli geri dönüşler alabilirsiniz. Evlilik kararı, yeni bir ilişki gibi heyecanlar gündeminizde yer bulabilir. Karşınızdaki insanı tanımak, kendinizi de doğru ve gerçek bir şekilde tanıtmak için zamana ihtiyacınız olabilir. Hayati kararları aceleye getirmemenizde fayda var. Tatil planları, yeni hobiler edinmek gibi konularla ilgilenebilir; psikolojik ve ekonomik açıdan hazırlık yapabilirsiniz.

8 Nisan'daki Koç burcu Güneş Tutulmasıyla beraber kendinizle ve çevrenizle ilgili gizli kalmış konuları ortaya çıkarabilirsiniz. Bu gizliliğin bir şekilde deşifre edilmesi ya da başkaları tarafından önünüze getirilmesi durumunda, insanların ne niyetle bunu yaptığına ve sizin tepkilerinizi nasıl karşıladığına bakmalısınız. Üzüntünüz ya da kafa karışıklığınızdan beslenen kişiler üzerine hayal kurmaktan vazgeçeceğiniz bir eşiktesiniz. Sosyal ve duygusal konularda bu anlamda önemli kararlar alabilirsiniz. Yeni bir çevre, yeni bir bakış açısı edinmek zor gibi gelse de aslında sürecin bu sonuca doğru hızla ilerlediğini görebilirsiniz. Anlamak, dinlemek, çözüm bulmak ve yapıcı olmak sizin için öncelikli hale gelebilir. Fevriliğin, heyecanın getirdiği olumsuz durumların tekrarlanmaması için bunu yapmanız gerektiğinin farkına varıyorsunuz. Cesaretinizi toplayın ve hislerinizin bilincinde olarak adımlar atın. İtiraf, yeni ilişki, mevcut ilişkinin gidişatı ve değerlendirmeler yapmak adına iyi bir dönem olabilir. Sıkıştıran, önünüzü kapatan ve tehlikeye zemin oluşturan yollarda hız felaket değil, çözüm getirebilir. Bu dengeyi, mekanizmayı hayatınızda daha doğru bir şekilde kullanmayı öğreniyorsunuz. Parasal konuları etkileyecek yeni girişimleriniz olabilir, bir hobinizden ya da ilgi alanınızdan yola çıkarak kazanç elde etmenin yollarını araştırabilirsiniz. Bu yönde bir çalışmanız olduysa şimdi sonuç almaya başlayabilirsiniz. Hem aileniz hem de işinizle ilgili konulardaki belirsizliklerin, ağır aksak ilerleyen süreçlerin çözüldüğünü görebilirsiniz. Becerilerinizin farkında olun ve bunları yukarıya taşımaktan vazgeçmeyin.

19 Nisan'da Güneş'in Boğa burcuna geçişi ile beraberyoğunluğunuz artabilir, yeni sorumluluklar edinebilir ve bu yaptıklarınızla adınızdan söz ettirebilirsiniz. Durağan, ne olduğu belirsiz, yapılanların sonuçsuz olduğu bir dönemin ardından gerçekten verim alarak ilerleyeceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Taşların yerine oturması, beklentilerinizi ve tarzınızı da şekillendirecektir. Dönemlik işler yerine daha uzun vadeli çalışmalar ve projeler gündeme gelebilir, yaptığınız bir işin geliştirilmesi gerekebilir. Beklenmedik çıkan gündemler, teklifler,fırsatları, yer değişikliği ya da kazançla ilgili konular planlarınızı değiştirebilir. Karşılaştığınızda bu imkanları doğru bir şekilde anlamanız ve değerlendirmeniz için düşünmeye ihtiyacınız olabilir. Ancak her şeyin öncesinde, size gerçekten ne istediğinizi ya da ne yapmanız gerektiğini gösterecek konularla karşılaşacağınızı unutmayın. Teknolojik ürünlere olan merakınız, gelişme ve büyüme isteğinizin baskılandığı durumların dışına çıkabilirsiniz. Bu konuda yeni ve farklı fikirleriniz olabilir, fikirleriyle size gelen yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bunca yoğunluğun arasında sağlığınız, beslenmeniz ve uykunuz da başarınızın bir parçası olacaktır. Dolayısıyla bedeninizin ihtiyaçlarının farkında olarak ilerlemenizde fayda var. Operasyonlar, yeni beslenme listeleri, egzersiz ve pilates gibi konular gündeminizde yer bulabilir. Rutin kontrol ve tahlillerinizi yaptırmak ve sonuçlara hareket etmekte fayda var. Estetik işlemler, dış görünüş, bakım ve giyim tarzınızla ilgili fikir ve isteklerinizi uygulamak için iyi bir döönem olabilir. Ekonomik koşullarınıza uygun olduğu kadar güvenilir ve temiz yerleri seçmeniz de iyi sonuç almanızı etkileyecektir.

24 Nisan'da Akrep burcundaki dolunay ile sizin bir tehdit oluşturan durumların gerçekliğini ortaya çıkarabilirsiniz. İkili ilişkilerinizle ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Eğer şanslıysanız ve iyi niyetinizi korumayı başardıysanız, bu gerçeklikler hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan önünüze düşebilir. Kendinizi suçladığınız, sorguladığınız durumların bir manipülasyondan ibaret olduğunu görebilirsiniz. Çevrenizdeki herkesin her söylemine kulak asmamayı doğruluğunu teyit etmeyi ve iyi niyetin de kontrollü olmasını önemsemelisiniz. Fikirlerinizi, hislerinizi, bir sonraki adımınızı, özel yaşamınızı gizli tutmanız ya da sınırlı bir çerçevede bırakmanız gerekebilir. Özellikle yenigirişimleri, projeler, tanışmalar gibi konularda dikkatli olmalısınız. Yaşadıklarınızdan ders çıkarmalısınız. İyiler sonunda hep kazanır ama bu öngörüde bulunmamayı, hisleri takip etmemeyi ve yaşananları görmezden gelmeyi gerektirmez. Bazı büyüklerinizin bu konudaki önerileri işinize yarayabilir. Sağlık gündemleriniz ve gündelik hayatınızla ilgili konularda kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Bu konuda sorumluluklarınızı yerine getirmeye, doktorunuzun tavsiyelerine göre yaşamaya ve kendi kendinizi tuzağa düşürmemeye özen göstermeniz önemli olacaktır.

25 Nisan'da Merkür'ün Koç burcunda ileri hareketine başlamasıyla duygusal ve sosyal konularda şansınız artabilir. Kendiniz gibi olacağınız ve bunu daha iyi ortaya koyacağınız alanları, konuları tercih edebilirsiniz. Bu tercih size yeni insanlar getirecek, mevcut ilişkilerinizi daha iyi sürdürmenize yardımcı olacaktır. Hayal kurmayı ve bunlar üzerinde çalışmayı gerektiren işlerinizi yürürlüğe koyabilir, yeni adımlar atabilirsiniz. Aile ve çevre desteğiyle yapacağınız bazı girişimler ses getirebilir. Eğlenceye, zamanı keyifli geçirmeye, sevdiklerinize olan ilginiz artabilir.

29 Nisan'da Venüs'ün Boğa burcuna geçişi emeklerinizin maddi ve manevi karşılığını getirebilir. Daha sağlam ve uzun soluklu başlangıçlar yapabilir, mevcut yerinizde yeni sorumluluklar alabilir ve hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Çalışma koşullarınızın iyileştirilmesi, beklentilerinizin karşılanması, sıfırdan başlattığınız ya da başlamayı plandığınız işlerin neticelenmesi sizi rahatlatacaktır. Çevrenizle iyi iletişim kuracağınız, kendinizi daha net ifade edeceğiniz bir dönem olabilir. Farkındalığınız yükseliyor. Bu da bedensel ihtiyaçlarınız konusunda sizi destekleyecektir. Sağlık açısından daha iyi hissedebilir, sorunlarınızı aşabilirsiniz. Hafif tempolu egzersizlere devam etmeniz, doğayla vakit geçirmeniz iyi gelecektir.

30 Nisan'da Mars'ın Koç burcuna geçişi ile beraber hayattan daha çok keyif almaya başlayabilirsiniz. Mutlu olduğunuz hobilere zaman ayırmak, tatil planları yapmak, küçük şeylerden keyif almak rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Üzerinize yük bindiren bazı sorumlulukların ardından başka bir pencere açmak motivasyonunuzu değiştirecektir. Şanslı etkiler altındasınız. Ailenizden ya da çevrenizden önemli destekler bulabilir, kendinize bir hikaye yazabilirsiniz. Geleceğe dönük planlar yaparken bugünü yaşamayı, hayatı kaçırmamayı de önemsiyorsunuz. Duygusal konularda hızlı ve heyecanlı kararlar alabilirsiniz. Sonunuz düşünmeden başlatacağınız her şeyin sizi üzmesi, pişman edebilmesi gibi durumları olabilir. Bu yüzden dikkatli olmalı, tutumlarınızın ve sözlerinizin varacağı yeri bilmelisiniz. Çocuk sahibi olmak, çocuklarla ilgili işler yapmak, onların ihtiyaç ve yetenekleri doğrultusunda hareket etmek gibi gündemleriniz olabilir.

Motivasyon Sözü: "Geçmişi değiştiremezsin, ama geleceği şekillendirmek senin elinde."

Nisan 2024

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Yengeç
00° 43' 18" R
Ay
Yay
25° 25' 26" R
Merkür
Yengeç
09° 05' 05"
Venüs
Yengeç
05° 21' 27"
Mars
Boğa
09° 09' 45"
Jüpiter
İkizler
06° 09' 01"
Satürn
Balık
19° 22' 20"
Uranüs
Boğa
25° 16' 25"
Neptün
Balık
29° 54' 01"
Plüton
Kova
01° 34' 25"
Chiron
Koç
23° 00' 42"
Lilith
Başak
29° 08' 23"
True Node
Koç
12° 18' 54"
Son Güncelleme : 21/06/2024 18:00

Astroloji Gündemi

23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri 19 Mayıs 2024, Pazar 23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar Zihinsel aktiviteleriniz artacak, iletişiminiz güçlenecek ve yeni fırsatlar karşını... Devamını Oku >>