Terazi Burcu

Terazi Burcu

23 Eylül - 23 Ekim

Terazi Burcu Aylık Burç Yorumu

Nisan 2024

Terazi Burcu

Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, Merkür'ün 2 Nisan'da Koç burcundaki geri hareketi başladığında siz de geri adım atmak isteyebilirsiniz. Hayatınıza giren insanlar ve onlarla yaşadıklarınız konusunda kontrolden çıkan, odağı değişen durumlar olabilir. Bunları fark etmek, görmezden gelmeyi bıraktığınızda mümkündür. Kendinize bu dönemde gerçekten görmediğinizi mi ya da görmeyi tercih etmediğinizi mi sormalısınız. Alacağınız cevaba göre karar verebilirsiniz. Duygusal, sosyal ya da ticari anlamda gücünüzü ve sevginizi sömüren, sizi tatmin etmeyen ilişkilerin içinde kalmamalısınız. Bu hikaye geçmişte kalmış ve bu dönemde karşınıza yeniden gelmiş olsa da sizin tavrınız kesin olmalıdır. Kavga, kaos, huzursuzluk, kırgınlık gibi durumlara mahal vermemeli, söyleyeceklerinizi iyi seçmek kadar duyacaklarınızı da doğru anlamanın önemli olduğunu unutmamalısınız. Hukuki konularda ya da işle ilgili alanlarda bazı pürüzlerle ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Ortaklık, yatırım, yeniplanları gibi konularda düşünmeden ya da sizi tahrik eden insanların lafıyla hareket etmemeniz önemlidir.

5 Nisan'da yönetici gezegeniniz Venüs Koç burcuna geçiyor. Arındığınız tüm olumsuz duyguların, fark ettiğiniz tüm sorunların nihayetinde özgürleştiğinizi görebilirsiniz. İstediğiniz hayatı, konforu ve mutluluğu yaşamak için önce kendinize ihtiyacınız olduğunu fark ettiğinizde yaşayacaklarınız da değişecektir. Bu durum insanların size bakış açısı konusunda da belirleyici olabilir. Fiziksel ve mental açıdan ilgi gören, parlayan, ses getiren biri olabilirsiniz. Kendinize bakmanın birçok yeni yolunu öğrenebilirsiniz. Cesaret edebilmenin ve bunu doğru yerde, doğru zamanda, doğru şekilde kullanmanın tadını alıyorsunuz. Ortaklıklar, evlilik, ilişkilerle ilgili diğer başlıklar hakkında yeni düşünceleriniz, kriterleriniz ya da beklentileriniz olabilir. Tanışacağınız insanlara güvenmek için acele etmemelisiniz. Maddi ya da manevi aldanmalara açık olabileceğiniz bir dönemdesiniz; cesaretli olmak kadar gözü açık olmak da bu dönemde önemli olacaktır.

8 Nisan'da Koç burcundaki Güneş Tutulmasıyla beraber ikili ilişkiler konusunda hem kendinizi hem de karşınızdaki kişileri şaşırtacağınız bir tutum sergileyebilirsiniz. Özeleştiri yaptığınız, hatalı ya da eksik olduğunuz düşündüğünüz ve sonunda üzüldüğünüze kanaat getirdiğiniz konuları artık bir davranış biçimine dönüştürebilirsiniz. Ölçüyü kendinize göre belirlediğiniz bir dönem olabilir. Bu yeni tarzınız bazı insanların hoşuna gitmeyebilir, size değiştiğinizi söylerken bunda payları olup olmadığını bilmeyebilirler. Artık insanlara anlatmak yerine göstermek gerektiğine ikna oluyorsunuz. Hukuksal konular, ortaklı işler başta olmak üzere gereksiz idare ve fedakarlığa girmeden olması gerektiği gibi ilerlemelisiniz. Danışmanlık alabilir, fikir danışabilir ve muhataplarınızı doğru seçerek bu süreçleri daha kolay geçirebilirsiniz. Değer verdiğiniz konuları kendiniz için bir girişim olarak değerlendirebilir. Araştırma ve danışmanlık işleri ilginizi çekebilir bu yönde çalışmalar yapabilir,kurabilir ya da güvendiğiniz yerlerde bununla ilgili bir temel atabilir. Hayatınızda ne kadar çok ve iyi insanlar olsa da, kendinize bel bağlayıp kendi çabanızla ilerlemeniz gerektiğinin mantığını kavrıyorsunuz. Bu da size tek başına olmanın zorluğunu değil avantajlarını gösterebilir. Evlilik ve ilişkiler konusunda yeni gelişmeler gündeme gelebilir, kararlarınızı bir sonuca bağlayabilirsiniz. Baskı ve tutuculuğun, kontrolün değil sevginin gücünün ön planda olacağı ve birbirinin alanına saygı duyan kişileri değerlendireceğiniz bir süreçtesiniz.

19 Nisan'da Güneş'in Boğa burcuna geçmesiyle beraber hayatınızda birtakım yenilikler yapmak isteyebilirsiniz. Bir düzen kurmaktan ve bunu sürdürmekten mutlu olsanız da bu düzene katkı sağlamak istemeniz de sürecin bir parçasıdır. Bu yüzden zamana ve başkalarının söylemlerine takılmadan kendi kalbinizin sesini duymaya, korkularınızı dinlemeye yönelmelisiniz. Kararı size ait olan konularla ilgilenebilir ve son sözü söyleyebilirsiniz. Özellikle ekonomik koşullar, miras, alacak verecek ve ekgibi konular gündeminize gelebilir. Alacağınız netice ne olursa olsun, bunu hayatınızda nasıl uygulayacağınıza ve size hizmet etmesini nasıl sağlayacağınıza odaklanmalısınız. Büyük harcamalar ve operasyonlar gündeme geldiğinde öncelik, aciliyet sıralaması yapmanız ekonomik durumunuzu daha iyi yönetmenizi sağlayabilir. Fiziksel ve ruhsal değişimler yaşayabilirsiniz. Ailenizin/eşinizin bu yöndeki destekleri, önerileri sizin daha iyi parlamanıza yardımcı olabilir. Yaptıklarınızın görülmesi, değer kazanması sizi motive edecektir. Umudu kestiğiniz, kendinizi kapattığınız bir anda sürprizler yaşayabilirsiniz.

24 Nisan'da Akrep burcunda gerçekleşecek dolunay ile beraber sizi yanılgıya ve kayıplara uğratan durumların iç yüzünü öğrenebilirsiniz. Alacak verecek, ortaklık, hak ve miras paylaşımı gibi konularda iyi niyetinizin suistimal edilmesiyle yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. Buradan almanız gereken mesaj, adım atmadan önce araştırmak ve işleri resmiyete almaktır. İnsani duygularınızın ağır basması bazı manipülasyon ve ekonomik sorunlara neden olabilir. Bununla daha fazla sınanmak, kontrolü ve güveni yitirmemek için daha net bir çizgi çizmeniz gerekebilir. Hukuki süreçlere taşınan konular, bankalarla ilgili işlemler, yaptığınız işlerin geri dönüşleriyle ilgili haberler alabilirsiniz. Kazançlı çıkmak veya hakkınızı almak kadar bunları korumanın, benzer durumun önünü kesmenin de önemli olduğunu unutmamalısınız. Kendi girişimleriniz,planlarınız gündeminizde yer bulabilir. Hayallerinizdeki gibi bir hayat yaşamak, standartlarınızı ve ilişkilerinizi iyileştirmek adına önemli kararlar alabilirsiniz. Bu kararların bir kısmını duygusal gelişmeler oluşturabilir. Gerçek değerin sözle değil eylemle olduğuna olan inancınızın ağır basması, sizin de hislerinize göre eylemde bulunmanız dengeleri iyi yönde değiştirecektir.

25 Nisan'da Merkür'ün Koç burcunda ileri hareketine başlamasıyla ikili ilişkilerin girdiği çıkmazların yönü değişebilir ve sorunlardan uzaklaşabilirsiniz. Cesur olmak ve haddi aşmak arasında çizgiyi doğru anladığınız ve anlattığınız bir dönem olabilir. Birlikte güzel zaman geçirmek, iyi işler yapmak, odaklanacak ve ileriye götürecek seçenekler üzerinde durmakla ilgili kaygılarınız son buluyor. Evlilik, ortaklık, hukuksal konular gibi resmi süreçleri olan işlerinizi hızlandırabilirsiniz. Hayatınıza, kaybettiği değeri geri veriyorsunuz.

29 Nisan'da yönetici gezegeniniz Venüs'ün Boğa burcuna geçişi ile beraber yaşadıklarınızın etkisini hafifletmeye başlayabilirsiniz. Gerçekçi ve güçlü bir iradeye sahip olduğunuzu, bunu kullandığınızda bilebilirsiniz. Bu bilgiye ve donanıma erişeceğiniz bir süreç olabilir. Hedeflerinize gitmek adına önünüzdeki engelleri kaldırabileceğiniz, ekonomik açıdan şanslı ve bereketli etkiler görebileceğiniz etkiler altındasınız. Bu anlamda eşinizden, ailenizden de önemli destekler görebilirsiniz. Gelir artışı, miras gibi konular yükünüzü hafifletebilir. Kendinizi fiziksel olarak da iyi hissedeceğiniz işlemlere ilgi duyabilirsiniz. Toksikleşen alışkanlık ve beklentilerinizin ardından ciddi bir temizlenmeye, sadeleşmeye ihtiyacınız olduğunu görebilirsiniz.

30 Nisan'da Mars'ın Koç burcuna geçişi ile ilişkiler konusunda daha cesur olabilirsiniz. Bu cesaret duygularınızı konuşmak, dile getirmek ve bunlara göre hareket etmek sizin için kolaylaşacaktır. Özgür ve mutlu hissetmek, bunu yansıtabilmek ve karşı tarafa da aynı hisleri sunabilmek adına önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Birbirinizi iyi anladığınız ilişkilerde adım atmak, ileriye dönük planlar yapmak daha keyifli olabilir. Evlilik kararları gündeminizde yer bulabilir. Rahat ve şeffaf bir iletişim tercih edebilirsiniz. Ancak bu kırıcı olmaya, sorun yaşanmasına da davetiye de çıkarabilir. Nezaketinizi ve empatinizi devre dışı bırakmamalısınız. Sosyal hayatta yaşadığınız durumların hukuksal sorunlara dönüşmemesi açısından dikkatli olmalısınız. Ticari açıdan da şanslı bir dönem olabilir. Yeni girişimler yapabilir, kendi yolunuzda ilerlemek isteyebilirsiniz. Ortaklı işleriniz olsa bile sorumluluğunuzu arttırabilir, ağırlığınızı ve tecrübenizi koyabilirsiniz. Arayışlarınız ve çabanız sonuç vermeye başlıyor.

Motivasyon Sözü: "Hayat iniş çıkışlarla doludur. Önemli olan, her zaman ayağa kalkmayı bilmek.”

Nisan 2024

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Yengeç
00° 42' 30" R
Ay
Yay
25° 14' 14" R
Merkür
Yengeç
09° 03' 20"
Venüs
Yengeç
05° 20' 26"
Mars
Boğa
09° 09' 09"
Jüpiter
İkizler
06° 08' 50"
Satürn
Balık
19° 22' 20"
Uranüs
Boğa
25° 16' 22"
Neptün
Balık
29° 54' 00"
Plüton
Kova
01° 34' 26"
Chiron
Koç
23° 00' 41"
Lilith
Başak
29° 08' 17"
True Node
Koç
12° 19' 03"
Son Güncelleme : 21/06/2024 17:40

Astroloji Gündemi

23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri 19 Mayıs 2024, Pazar 23 Mayıs 2024 Venüs İkizler Burcunda - Burçlara Etkileri Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar Zihinsel aktiviteleriniz artacak, iletişiminiz güçlenecek ve yeni fırsatlar karşını... Devamını Oku >>