Yengeç Burcu

Yengeç Burcu

22 Haziran - 22 Temmuz
Satürn ve Merkür finansal anlamda bazı sınırlar koymanız gerektiğini öğütlüyor. Özellikle ayın 10'undan itibaren temkinli hareket etmenizde yarar var. Buna rağmen yaratıcılık ve özgün fikirler konusunda Güneş ve Uranüs'e güvenebilirsiniz. Bu sayede müşterilerle ya da meslektaşlarınızla görüşmelerinizde farkınızı ortaya koyacaksınız. Mayıs 2022 Mottosu

Yengeç Burcu Aylık Burç Yorumu

Mayıs 2022

Yengeç Burcu

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, Venüs ve Jüpiter’in Balık burcundaki kavuşumundan oldukça iyicil bir etki alabilir ve kendinizi hayata dahil etme konusunda daha esnek, daha inançlı hissedebilirsiniz. İlahi adaletin yaşantınıza nasıl etki edeceğine şahitlik edebilirsiniz. Yeni bir çevreye dahil olmak, taşınmak, hak ettiğinizi düşündüğünüz işlerin içinde yer almakla ilgili fikirlerinizi uygulamak adına ideal bir zamandasınız. Uzun zamandır planladığınız ancak uygulamaya alamadığınız, eğitimini gördüğünüz konularda sosyal ağlar aracılığıyla çalışmalar yapabilirsiniz. Sınırlarınızı hem fiziksel hem de mental olarak değiştiriyorsunuz. Yurtdışı çalışmalarınız, pasaport işleriniz ya da bize işleriniz varsa bu ay bunlarla ilgili ani değişim kararları alabilir harekete geçebilirsiniz.

Ay, 5-6 Mayıs’ta sizin burcunuzda ilerleyecek olması, sizi duygusal olduğu kadar bazı şeylere çok hazır da hissettirebilir. Güneş ve Uranüs’ün da Boğa burcunda kavuşacağı bu tarihlerde, devam etmenin ve hayatınızı şekillendirmenin önemini daha iyi anlayabilirsiniz. Özellikle arkadaş çevrenizden gelecek sürprizler ya da teklifler bu konuda belirleyici olacaktır. Güvenlik kaygınız son bulabilir. Kendiniz için yeni ve özgün bir senaryo yazıyorsunuz. Bu da size yapacağınız maddi ve fikri yatırımlar için yön verecektir.

10 Mayıs’ta Merkür’ün İkizler burcundaki retro hareketi sizi geçmişin bazı hesaplarıyla yeniden yüzleştirebilir, içinizden geçeni doğru kelimelerle anlatmaya çalışmak sizi yorabilir. Kötü niyetli kişilerin kurduğu oyunlara ya da söyledikleri sözlere ilişkin bilgiler kulağınıza gelebilir. Bunlarla mücadele etmeniz gerektiğini, şu an çözdüğünüzde bir daha tekrarlanmayacağının bilincinde olursanız geri hareket dönemini oldukça verimli geçirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırmak, sosyal medya detoksu yapmak, günlük yaşantınızda da sadece sorumluluklarınız ve yarım kalan işlerinizle ilgilenmek size terapi niteliğinde olacaktır. Bu dönem öğreneceğiniz bilgiler sizin kafanızı çok karıştırabilir.

Jüpiter 15 Mayıs’ta Koç burcuna geçiyor, bu da kariyerinizle ilgili çalışmaların hızlanacağına işaret ediyor. Eğitimini aldığınız, çeşitli çalışmalar yürüttüğünüz konuların kariyerinize olan etkisi yeni çevreler ve tekliflere erişmekle söz konusu olabilir. Sorumluluklarınız büyüyebilir, geniş kapsamlı işler yapabilir, adınızı büyük bir işle duyurabilirsiniz. Kendinizi ve yeteneklerinizi ön planda tutuyorsunuz. 11 Mayıs’ta Ay-Uranüs üçgeninin de kesinleşmesi bu yönde size birtakım sürpriz destekler de getirebilir.

Akrep burcunda gerçekleşecek Ay tutulmasıyla birlikte aşk hayatınızdaki tutumlarınız, sevgi ve mutluluk anlayışınız üzerine kafa yorabilirsiniz. Bu da size nasıl bir ilişki yaşamalı, karşınızdaki kişiye nasıl bir tutum sergilemelisiniz sorularına yanıt verebilir. Kontrol mekanizmanızı kontrol altına almanız gerektiğini görebilirsiniz. Aksi halde baskıcı bir yapıyla devam etmek, ilişkinizde ve sosyal ortamlarda size bazı zorluklar yaşatabilir. Akışına bırakmayı, yersiz şüphelerden kurtulmayı öğreniyorsunuz. Şanslı olduğunuz bir dönemdesiniz, bu şansı arttırmak için tutkularınızı doğru yönlendirmelisiniz. Enerjinizi ve yeteneklerinizi içinizdeki iyiyi ortaya çıkarmak için kullandığınızda, maddi ve manevi kazanç elde etme fırsatları da doğabilir.

Balık burcundaki Neptün ve Mars’ın kavuşumu, yaşantınıza yeni bir amaç ekleme isteğinizi tetikleyebilir. Yeni bir uğraş, çevre ya da eğitim konusuyla daha profesyonel şekilde ilgilenebilirsiniz. Bu süre zarfında yapacağınız seyahatler, yer değişikliği ve taşınmayla ilgili düşüncelerinize de yön verecektir. İnanç değerlerinizi, vizyonunuzu ortaya koyacak girişimleriniz olabilir. Hayata yeniden tutunuyorsunuz, iyimserliğiniz yükseliyor.

Güneş ve Merkür İkizler burcunda kavuşarak size bazı eski hesapları hatırlatabilir, bazı insanlarla yüzleştirebilir ve sorgulamalara gidebilirsiniz. Tüm bunlar size kendi değerinizi, hayatınıza kendi isteklerinize ne kadar yer verdiğinizi gösterecektir. Depresif gibi görünen ama aslında oldukça besleyici bir dönemdesiniz. Çünkü burada tecrübe edeceğiniz her şey, yaşantınızı kolaylaştıran etkileri getirecektir. Sizi yoran ve yavaşlatan herkesi, her şeyi görüyor ve bunlardan kurtulmak için adım atıyorsunuz.

Koç burcuna geçen Marsdünyanızda yaşanacak hareketli günlerin habercisi olabilir. Birden fazla işle ilgilenebilir, yeni teklifler alabilir,kalemlerinizde artış gözlenebilir. Bir rekabet ortamı yaratmamaya dikkat etmelisiniz. Duygusal ve dürtüsel davranışlarınız sizi profesyonel alanlarda zorlayabilir. Çalışma arkadaşlarınız, üstleriniz ve hedef kitlenizle aranızda bir gerilim olmayacak bir tarzınız olmalıdır. Enerjinizi doğru yönlendirmeyi, asıl amacınızdan sapmamayı başarmalısınız.

Venüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle sosyal çevrenizde keyifli zamanlar yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla düzenleyeceğiz etkinlikler, birlikte yürüteceğiniz çalışmalar, mutfak hobilerinizi yeni bir amaca ve kazanca dönüştürmek için uygun zamanlar içindesiniz. Hayatı yaşanılır kılan ortamlar ve konular üzerinizdeki yorgunluğu alacaktır.

İkizler burcunda gerçekleşecek yeniay ile özlediğiniz rahat ve huzurlu günlere kavuşuyorsunuz. Mental ve fiziksel sağlığınıza öncelik vermelisiniz. Yanlış arkadaşlıklarla zaman kaybetmemeli, enerjinizi düşüren insanlarla aynı ortamı paylaşmamalısınız. Özgürlüğünü yeniden ilan etmek için güzel bir etki altındasınız. Gereksiz kaygı ve takıntılarla zamanınızı doldurmayın, kendinizi hayatın içine karışmaya ikna edin.

Motivasyon Sözü: "Kaybetmekten korkma, insan asıl orda başlıyor kazanmaya."

Mayıs 2022

Günün Melek Kartı

Meleklerinizi düşünün ve onlardan arzu ettiğiniz konuda tavsiye almak için yardım isteyin

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz ilişkilerimizde takındığımız tavırları ve çevremizle olan ilişkilerimizi şekillendirir

Burç Yorumları

Burç Uyumları

Aşk hayatında burçların birbirleriyle etkileşimleri ve uyumları nasıl?

Burç Hesaplama

Doğum tarihinizi girerek hemen burcunuzu öğrenelim

Gezegenlerin Konumları

Güneş
Terazi
09° 03' 03" R
Ay
Boğa
20° 31' 44" R
Merkür
Başak
25° 40' 52" R
Venüs
Aslan
24° 42' 56" R
Mars
Terazi
23° 30' 53" R
Jüpiter
Boğa
14° 18' 11" R
Satürn
Balık
01° 23' 48"
Uranüs
Boğa
22° 35' 57"
Neptün
Balık
25° 54' 54"
Plüton
Oğlak
27° 54' 33"
Chiron
Koç
18° 04' 31"
Lilith
Aslan
29° 53' 06"
True Node
Koç
24° 54' 52"
Son Güncelleme : 02/10/2023 15:20

Astroloji Gündemi

2 Ekim 2023 Pazartesi Günlük Astroloji Olayları 2 Ekim 2023, Pazartesi 2 Ekim 2023 Pazartesi Günlük Astroloji Olayları Haftaya Akrep burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Sabah saat sekiz civarında Ay’ ın Akrep burcuna geçmesiyle birlikte... Devamını Oku >>